Milan nuk di të shënojë, Newcastle i merr barazim në "San Siro, Jorgji bëhet protagonist në Young Boys-Leipzig

19 Shtator 2023, 20:50Sport TEMA

Milan nuk di të shënojë, Newcastle i merr barazim në


Milani e ka nisur me një barazim edicionin e ri të Champions League.

Kuqezinjtë nuk shkuan më shumë se barazimi pa gola ndaj Newcastle në "San Siro".

Milani dominoi dhe prodhoi shumë raste, por pa mundur të shënojë, kjo falë edhe një super paraqitje të portierit të Newcastle, Pope.

Në ndeshjen tjetër të orës 18:45, të drejtuar nga albitri shqiptar Enea Jorgji, Leipzig fitoi në fushën e Young Boys me rezultatin 3-1.

Në këtë ndeshje, albitri shqiptar Enea Jorgji nuk akordoi një penallti edhe pse e shikoi vetë rastin me ndihmën e VAR për Leipzig duke krijuar kështu polemika në ndeshjen e tij të parë në Champions League

1 Komente

  1. S
    Sqepari

    Albitri: kupto Arbitri! Nuk eshte lapsus. Ky gazetaruci keshtu ka kohe qe e perdor shkrim pas shkrimi

    Lini një Përgjigje