RENDITJA/ Brazili është favorit kryesor për Botërorin, Argjentina është e dyta

19 Nëntor 2022, 21:10Sport TEMA

RENDITJA/ Brazili është favorit kryesor për Botërorin,

Kombëtaret e Brazilit dhe Argjentinës kryesojnë listën e favoritëve për Botërorin 2022, sipas CBS Sports.

Skuadra e Tites zë vendin e parë në renditje, ndërsa skuadra e Lionel Scalonit është e dyta.

Kupa e Botës në Katar fillon më 20 nëntor dhe përfundon më 18 dhjetor. 

Renditja e pretendentëve

1. Brazili :

2. Argjentinë;

3. Spanja;

4. Franca;

5. Holanda;

6. Anglia ;

7. Uruguai;

8. Danimarka;

9. Gjermania;

10. Portugalia.

 

5 Komente

 1. S
  Santana

  Gjithmonë favorit nr.1 është Brazili, por jo gjithmonë shkon në finale. Edhe në Brazil, favorit super nr.1 ishte Brazili, por u zgërlaq 7-1 nga Gjermania.

  1. F
   FCB 1900

   Edhe ne 2014 ten Brazilin ishte pretendenti kryesor per te fituar kupen e Botes .....te tjetert e fituan ama ...dhe jo vetem qe e fituan por i poshteruan deri ne ate grade qe do duhen jo nje po 10 jete te shpelahet turpi dhe poshterimi 7-1 qe te mos harohemi ....te mira jan parashikimet , te mira jane dhe bastet vec realiteti eshte krejt ndryshe .....

   1. I
    Irfan Hyseni

    Brazili tashmë është thjesht një element folkloristik i botërorit. Mbushur me lojtarë mediokër dhe më se të zakonshëm. Do kalojnë grupin, do kërcejnë dhe do i bien defit për një javë si evgjiti në mejhane, pastaj do mbledhin rreckat e do ikin.

    1. R
     Rena

     Jam dakord, do shohim Neymar duke u shtrire dhe bere sikur eshte demtuar deri sa te ikin, kane ca vite qe bejne viktimen.

     1. H
      Hasani

      Normal qe ekipi me i titulluar do te jete pretendenti numer 1.Gjithmone keshtu ka qene.Te thuash qe ka lojtar medioker ske lidhje me futbollin.

      Lini një Përgjigje