Tifozët e Juventusit bojkotojnë masivisht Dazn e Sky

21 Janar 2023, 18:37Sport TEMA

Tifozët e Juventusit bojkotojnë masivisht Dazn e Sky

Pas penalizimit të Juventusit me 15 pikë në Serie A, ka plasur protesta e tifozëve bardh e zi në rrjetet sociale.

Me një hashtag në Twitter ata kanë anuluar masivisht abonimet Dazn dhe Sky.

Nëse kjo protestë do të vijojë mund të jetë një problem i madh ekonomik për të gjithë “sistemin e futbollit”, duke pasur parasysh që skuadra italiane është më e ndjekur brenda dhe jashtë vendit.

1 Komente

  1. S
    Sara

    edhe Edi me Bracen?

    Lini një Përgjigje