Blendi Fevziu sfidon Kristofor Kolombin: Kam shkelur mbi 82.9% të territorit të globit

22 Maj 2022, 16:22Turizëm TEMA

Blendi Fevziu sfidon Kristofor Kolombin: Kam shkelur mbi 82.9% të

Blendi Fevziu thotë se ka vizituar plot 130 vende të botës.

Ai tregon se ka shkelur në shtete që mbulojnë 82.9 % të territorit të globit.

“Sa vende te botes ke vizituar e sa te kane mbetur ende? Kjo eshte pyetja qe me bejne thuajse perdite e sidomos pas cdo udhetimi. Qe mos te kthej pergjigje individuale po i referohem aplikacioneve Mark O’Travel ose Been. Kam vizituar 130 vende te botes (118 vende anetare te OKB dhe 12 vende qe nuk jane ulur ende atje si Kosova, Palestina, Qipro Turke etj. Sipas aplikacioneve te mesiperme sic duket edhe ne harten qe kam publikuar kam shkelur ne shtete qe mbulojne 82.9% te territorit te globit. Por mbeten ende shume… pothuajse edhe nje here kaq”, ka shkruar ai.

19 Komente

 1. S
  Shaba

  Ik mor fytyrgop

  1. K
   K

   Përse shqiptatët janë kaq të cekët dhe injorantë ?

   1. D
    Dauti

    Zhduke atë qelbesire gazetar pa karakter!!! Ate hale qe Kur nuk kishte vete akoma leje terhiqem si hienat nga gjaku Sa shihte ndonje personne me veshje firmato!! Ai legen qe ka ende komplekse nga koha Kur nuk kishte sahat, etc etc Ai duket se cfare plehu eshte!!! Ai do vetem qe të mos e pjerdhë Askush !!! Ai eshte denimi me I madh për atë

   2. S
    Soni

    Normale te japin nga 30 k ne muaj pse mos ti besh ti udhetimet . Po dhe ky goxha lajme eshte mezi e prisnim .

    1. 1
     19

     Po ik mor rrot kari se na rujte karin kok pidh na plasi bytha .ti e ke mamin kurv dhe grun ta kan qi dhe gocen .mor kok kar .ik vrit veten se njeriu ka pak dinjitet .familje kurvash jeni qire qe ne kohen e zogut dhe deri tani e keni si xhins.

     1. A
      Assistenza Di Cazzo

      O Fevzo Po ti e Shikon qe Shqiptaret te duan shume,mire do ishte te rrije andej nga Afrika se nuk do i plas njeriu per ty,Nje lepires me pak….si nuk Ke Turp te imitosh Programet e italianeve.njeri i dobet duhet te jesh…si kinezet duke kopjuar…..je nje mix Sovjetik me Ottoman pra nje brum muti.

      1. P
       P

       Fezo ke harruar dhe shkeljen tek prapanica e doktorrit qe e lepije shum mir domethen e kalon 90%si shkeles e lepirs

       1. b
        baca

        Ke shkelur gjithe globin, po kungull e ke trurin. Sidomos ligesine per te mbeshtetur Sali Berishen dhe hajvane te tjere qe punojne kunder Shqiperise. Keshtuqe nuk te vlejne keto udhetime kur nuk je bere Njeri. Udheto njehere brenda hales qe ke brenda. nis pastroje e pastaj , mburru sa ke udhetuar.

        1. A
         Azio

         Cfare do te thuash me kete lajm?

         1. F
          Fjala

          Po ne bythe te Aleksander Frangaj dhe Sali Sheqeres je futur?

          1. S
           Sqepari

           Ka ngelur Antarctica, Greenland, siberia e larget dhe lumi jukon, ku xhek London kerkonte ar.

           1. H
            Haka Tekizoti

            Ta dinte Kristo Kolombi që do ta hante nga Fevzo Leshi i Albanisë nuk do t'i kishte hyrë fare mundimit për të bredhur botën.

            1. F
             Frgeryzfr

             Ah mer sumkapuç injorant vetem me ate emision muti qe ke , gazetar qesharak i vetshpallur ,

             1. E
              Emigrant

              Po si mos te shkelesh ti me parate qe te jep saliu sepse ti edhe bythen ja lepin ku i gjen leket qe ke ate pasuri ?ju jeni pronaret e droges sa more nga lazarati nga intervistat qe ben hiqesh sikur i di te gjithati ngjan me organet gjenitale te elefantit (nga koka te kembet).

              1. e
               e ka than e tijna vet

               Cari jem asht 100-her ma i pashem se Surrati ktij pederastit komik !

               1. a
                anti25642654censurë

                mos mor qeros hiperaktiv,kaq posht qeke? vetëm 83% paske vizituar?? ka psikopatë të tjerë që kanë vizituar 2-3 herë 100% e globit!! jepi vazhdoje gomarllëkun se aq e ke nivelin!!

                1. A
                 Ard

                 Shetit sa te duash gomar do ngelesh ,kerkoj ndjese gomarit ,nuk doja ta fyeja , derr do ngelesh.

                 1. N
                  Niku

                  Na plasi kari Fantomas. Njerezit bejne udhetime qe t'i shijojne per vete, jo per t'u shitur pordhe robve.

                  1. s
                   shqip

                   E kujt i plasi K..I mor hajdut i felliqur? Bredh me parate qe duhet ti paguaje taksa shtetit shqiptar,qe nje pjese e mire e femijeve qe nuk e kane te mundur te arsimohen per arsye ekonomike ,tu jepej kjo mundesi.Mendoje kete sa here qe je ne rruge dhe shikon femije te pastrojne kazanat per te mbijetuar dhe mos na shit pordhe.BAJGE.

                   Lini një Përgjigje