FOTO: Hotel “Tirana” bëhet pjesë e rrjetit prestigjioz ndërkombëtar Inter Continental Hotels & Resorts 

28 Qershor 2022, 17:26Turizëm TEMA

FOTO: Hotel “Tirana” bëhet pjesë e


Rrjeti ndërkombëtar prestigjioz i hoteleve nterContinental Hotels & Resorts, ka nënshkruar dje marrëveshjen me pronarin e hotelit të ri luksoz që po ndërtohet si pjesë e hotel “Tirana interenacional” në Sheshin SKëndrbej, për ti dhënë emrin kompleksit të ri hotelier. 

Në ceremoninë e nënshkrimit së bashku me biznesmenin e suksesshëm shqiptar Ram Geci, ishte z. Hylkos Versteeg, Kryetar i Deve lopment Evropa Jugore në InterContinental Hotels Group , Kryeministri i Shqipërisë, z. Edi Rama,  kryetari bashkisë të Tiranës, z. Erion Veliaj, Ministria e turizmit Mirela Kumbaro,

Arkitektët Simone Micheli dhe Pjetër L. Wilson dhe shumë ministra, investitorë dhe zhvillues kyç të turizmit si dhe arkitektë, inxhinierë dhe konstruktorë. 
 

 

 

 

Lini një Përgjigje