Ishulli i Sazanit dhe plazhet në Karaburun, eksperiencë unike për turistët

1 Gusht 2022, 14:32Turizëm TEMA

Ishulli i Sazanit dhe plazhet në Karaburun, eksperiencë unike për

 Shqipëria ka hyrë tashmë në radarët e destinacioneve turistike dhe fluksi i vizitëve të huaj sa vjen e shtohet në vendin tonë.

Një nga atraksionet që tërheq vëmendjen më të madhe është padyshim riviera e bukur shqiptare. Me shtrirjen e bregdetit që del nga kalimi malor i Llogarasë dhe përfundon në kufirin me Greqinë, bregdeti jugor i vendit të magjeps me vend plazhet e mrekullueshëm, gjiret e fshehura e fshatrat turistik.

Ministrja e Shtetit për Standardet e Shërbimeve, Milva Ekonomi publikoi në rrjete sociale pamje nga bregdeti i Vlorës teksa shkroi se, “turistë të shumtë vendas dhe të huaj zgjedhin udhëtimin me anije për të parë mrekullitë e bregdetit të Jonit”.

Ekonomi u shpreh se, zgjidhja më e mirë gjatë pushimeve me anije në bregdetin e Vlorës është një ndalesë në ishullin e Sazanit dhe plazhet fantastike në gadishullin e Karaburunit.

“Një ndalesë në ishullin e Sazanit dhe plazhet fantastike në gadishullin e Karaburunit, bëhen shpejt një eksperiencë e parrahueshme për këdo”, shkroi Ekonomi. 

2 Komente

 1. E
  Edi

  O Mero po nuk ke ndonje editor te prokopise te kontrolloj gazeten para se ta publikoj ,vaj medet per injorantet ,titulli ndyshe artikulli ndryshe,,,,,,,,,,,,,,si lesh e dhise.

  1. J
   Jorgo

   mesa duket Amber do ngreje kasolle ne Sazan ose do beje stan ne Karaburun

   Lini një Përgjigje