Kroçerja me 648 turistë nga 18 vende të botës zbarkon në Portin e Durrësit

3 Shtator 2023, 12:48Turizëm TEMA

Kroçerja me 648 turistë nga 18 vende të botës zbarkon

Kryeministri Edi Rama shkruan se kroçera ‘Nautica’ me 648 turistë nga 18 vende të botës, prej Amerikës deri në Zelandë të Re, është rikthyer në Shqipëri për t’u ndalur mëngjesin e së dielës në Portin e Durrësit.


Sipas kryeministrit, kjo ndalesë u ka dhënë mundësi vizitorëve të shëtisin për të shijuar gjithë sa ofron Durrësi dhe zonat përreth.

“Nautica, kroçera me 648 turistë nga 18 vende të botës, prej Amerikës deri në Zelandë të Re, është rikthyer në Shqipëri për t’u ndalur mëngjesin e sotëm në Portin e Durrësit duke i dhënë mundësi vizitorëve të shëtisin për të shijuar gjithë sa ofron Durrësi dhe zonat përreth”, shkruan Rama.

4 Komente

 1. D
  DR

  Durrësi pas reformës 10 vjeçare të Rilindjes ofron vetëm beton, plehra dhe ujëra të zeza... Po KM e di sh mirë këtë...i ka rënë bretku 10 vjet që DR të katandiset në këtë derexhe... Përpara drejt fitoreve të reja!

  1. S
   Salkari

   Kan haruar shqipen keta , me Kryeministrin te parin ....cdo kujti i falet atij JO ....Ai duhet te jete atalon per cdo gje ....po per cfare ta kesh atalon ?? Per poturet ?? , corapet e kuqe ?? Apo per veshjen jo serioze ne takime te rendesishme ....i mire sporti dhe kultura , te mira veshjet ekstravagante no limits , ama kane nje kufi ....jo te shkosh ne Mbledhjen e NATO-s me poture dhe me nallane ....tani me sa duket po shtremberojne dhe gjuhen .....nuk mjafton qe po goditemei nga qarqe shoviniste si qytetare jo reale te nje Ilirie , Arberie e nje Shqiperie me von ....po shtremberojme dhe gjuhen .....jepi Edo jepi ...kisha respekt te padiskutushem dhe e votoja gjithmone ......po me sa duket qendrimi ne qeverisje ala Putin eshte dicka e keqe , dicka shum e rezikshme ....nejse

   1. S
    Socialist me dy mendje

    Tregoju qe mos te futen nga ura dajlanit per ne durres se frigohen mos kane nderruar destinacion, Durresi qyteti i dyte me i madh nuk nje qender tregtare, vetem dyqane si ne cabul, Rregullo autostraden tirane durres se eshte fundi i marrezis. Me duket se cdo k/ bashkie ne durres eshte hajdut, cfare behet me taxsat?

    1. s
     selfo zeneli

     zbrazin mutin furnizohen me nafte 50l/litri dhe ikin

     Lini një Përgjigje