Rama poston videon: Pogradeci, pikë referimi edhe për të huajt

19 Gusht 2022, 15:21Turizëm TEMA

Rama poston videon: Pogradeci, pikë referimi edhe për të huajt

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë video në rrjetet sociale ku qytetarë të shumtë shprehin vlerësime për kushtet që të ofron qyteti liqenor.

“Qetësia, pastërtia dhe klima e veçantë e qytetit të Lasgushit, e kanë bërë prej kohësh Pogradecin një destinacion tejet special jo vetëm për pushuesit shqiptarë, por edhe ata të huaj”, shkruan Kryeministri.

Më tej ai shkruan se “investimet e reja që janë në rrugën e jetësimit mbi projekte ambicioze zhvillimi, ky destinacion do të jetë një tjetër pikë e bukur referimi e Shqipërisë për vitin 2030”.

1 Komente

  1. O
    Oh sa kom qesh

    Nga liqeni me i paster ne Ballkan eshte kthyer ne liqenin me te ndyre te tij. Para Ed Brekushexhiu, paske ngrene ndonje peshk belush nga pas. se korani ka mbetur vetem si tregim, na ihte nje here.

    Lini një Përgjigje