VIDEO: Flamuri shqiptar shfaqet në stadium në ndeshjen Serbi-Zvicër

2 Dhjetor 2022, 21:56Sport TEMA
VIDEO: Flamuri shqiptar shfaqet në stadium në ndeshjen

Edhe pse autoritetet në Katar morën masa duke ndaluar flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në ndeshjen Serbi-Zvicër, flamuri shqiptar është shfaqur në stadiumin “974”, aty ku po luhet kjo sfidë.

Pas golit të shënuar nga sulmuesi i Zvicrës, Embolo, i cili barazoi rezultatin në 2-2, disa tifozë shpalosën flamurin kuq e zi në stadium, duke festuar.

Golin e parë të sfidës dhe për zviceranët, e realizoi mesfushori me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri.

4 Komente

 1. n
  nesti

  Nuk marin vesh shpellaret, c'lidhje ka deri sa Zvicra fitoi....

  1. T
   T

   Lidhjen e Ben mami.e motra jote. Pyeti e te tregojne

   1. F
    Furdulli

    Te qifsha greken ku ta kesh o nesti minoritari . Kopili jone do jesh se ju kemi qire 500 vjet

    1. H
     Hasan tyrk .Llokum derman

     Edhe ti joni je o vlat 500 vite edhe ne .te ka hyre aq thelle qe i thua baba

   Lini një Përgjigje