Ndeshja Zvicër-Serbi, ndalohen flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në stadium

2 Dhjetor 2022, 18:50Sport TEMA

Ndeshja Zvicër-Serbi, ndalohen flamujt e Kosovës dhe

Autoritetet në Katar kanë marrë masa për ndeshjen Zvicër-Serbi, duke ndaluar flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në stadiumin “974”, ku dhe do të luhet kjo sfidë në orën 20:00.

Të gjithë tifozët që kanë shkuar me simbolet e dy vendeve janë kthyer mbrapsht dhe u janë marrë nga punonjësit e sigurisë.

Ndër të tjera, ata të cilët kanë pasur veshur fanelat kuqezi, i kanë kthyer mbrapsht nga pjesa e brendshme.

Disa të tjerë janë detyruar të shkojnë e të ndërrojnë veshjet e tyre, pasi çdo simbol u është marrë nga rojet. Hyrjet e tifozëve po ashtu po bëhen në distancë për të shmangur konfliktet.

Zvicra renditet e dyta në grupin G me 3 pikë, ndërsa Serbia e fundit me vetëm 1 pikë.

9 Komente

 1. J
  Jorgo

  a ju shofte raca e mutit arapet e dreqit

  1. D
   Drejtesia e munguar

   Nuk janë arabët e dreqit por udhëzimet e mara nga federata futbolli e Serbisë. Diplomacia serbe është tejet e organizuar dhe e fuqishme krahasuar me tonat. Arsyeja kryesore se faktorë kryesorë politikë në Shqipëri paguhen nga Serbia por dhe një mefshtësi e çuditshme nga qeveria jonë duket kur në fakt duhet të reagojmë Rusia bashkë me Serbinë kanë investuar kaq shumë në Shqipëri. Një botë mediatike e tërë me pare që nuk u dihet burimi.

  2. G
   Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

   Vendim skandaloz.

   1. t
    tifozi

    Na plasi bytha per jevgjitet e Katarit. Cunat tane na e zbardhen faqen edhe njehere duke i cuar ndyresirat serbe ne shtepi per te dyten here rradhazi.

    1. l
     landi

     Cunat e kti timit ????

   2. U
    Universi shprsa ime

    Turp për fifa-n.

    1. U
     Universi shprsa ime

     Turp për fifa-n.

     1. S
      Shmil Pollogasi

      SHAQA, XHAKA, dinjiteti dhe gëzimi ynë KOMBËTAR, ia shkërdhyen robtë e shpisë Infantinos të FIFA-s, ua shkërdhyen gratë e vajzat shkive shovenistë. Me 3 (tre) gola - iu qimë robtë (1) SERBisë, (2) RUSIsë, (3)FIFA - s dhe aleancave të tyre

      1. S
       Shmil Gurra - Pollogasi

       Bajram president i Shqipërisë, Vjosa, presidente e Dardanisë merrni nismën për cenim të simboleve shtetërore dhe kombëtare nga ana e mafias FIFA-s. Ushtroni padi në instancat ndërkombëtare! Popull, mos prit gjë nga institucionet - një nismë kombëtare me padi në Gjykatën Ndërkombëtare - Hagë.

       Lini një Përgjigje