VIDEO: Zbulohet çfarë iu tha në shqip Granit Xhaka, serbëve: Po jua q* atë nanë

2 Dhjetor 2022, 22:28Sport TEMA

VIDEO: Zbulohet çfarë iu tha në shqip Granit Xhaka,

Ylli shqiptar, Granit Xhaka, nuk është përmbajtur pasi është provokuar nga lojtarët serbë.

Ai në një moment eshte perplasur me stolin e serbise.

Ai u pa duke u drejtuar serbëve me fjalët në shqip: “Po jua q* atë nanë në p*dh.”

64 Komente

 1. B
  Baliu

  Fitore legjendare e Zvicres me kryelojtaret Shaqiri dhe Xhaka, qe na bene shum krenar. Lavdi ketyre trimave.

  1. P
   Pa varsisht se Xhaka Ka veshur fanelen me kryq dhe

   Skllavet, islamike dhe komunistat kane të njëjten filozofie të njëjtin mentalitet. Kundershtaret ose Armiqet nuke duhet veq mundur, në çfare do qofte, në lufte në ekonomie në politike a po qofte, edhe në sport dhe lojra. Por kundershtaret për islamiket, Komunista dhe skllavet duhet zhdukur, nga faqja e dheut dhe duhet të poshtrohen. A e keni vue re se kure Komunista, skllavet, dhe Muslimanet vrasin kundershtaret ose Armikun e tyre në shumicen e rasteve kufomen e pordhunone dhe e damtone atë me thika dhe mjet rrathanore. Pavarsish se Xhaka Ka veshur fanelen me kryq në të dhe një fanele shume Evropjane prap se prap Ka rëne në nivelin e Serbve dhe në nivelin e islamikve, shume turpe për të, se ai nuke Ka fare të bëne me Shqiprine.

   1. D
    Dakord

    Pa varesisht ti je nje debil i lindur apo je bere rruges se jetes tende mjerane?

    1. p
     pjeter

     Me shume siguri eshte bere rruges se tij!!! Ama edhe ne si popull jemi pak leshko,sepse keta lloj debilash nuk jane aljene,rriten midis nesh! Pyetja ime eshte,serbet do e sqaronin kaq qarte e menjehere nje veprim si te Xhakes ne anen e tyre? Une nuk besoj! Mund edhe ti jepnin hapesire mediatike,por ndoshta pas disa ditesh si te jene ftohur gjakrat,sepse nuk do donin te demtonin nje lojtar te rendesishem si Xhaka,te tjeret le te flasin,por ata do te shifnin rezultatin final,kurse ne? Mburrje naive,ja si ju tha Xhaka Ja c'veshi Xhaka,e tje,pasojat? Serbet akuzojne,duke marre per baze ate qe shqiptaret tregojne vete,perkthejne e interpretojne!!! E kjo nuk eshte hera e pare,rasti ne fjale eshte vetem nje vazhdim, qe media jone naive ben ate qe duan Serbet apo dikush tjere,e ja u ben gratis!!! Ok, ata kan zgjedh Zvicren,por i kemi keta dy çuna Shqiptare,jane krenare qe jane te tille,na bejne krenare,pse duhet ti demtojme??!!

     1. S
      SAMIU

      O injorant... sllavet dhe jo skllavet.....

    2. J
     Jasu se re file

     Ata me kryqin ne Shqipri vrasin per gjakmarrje barbara

     1. A
      Arber

      E ke thene fiks!

     2. R
      Realisti

      Edhe nqs e ka bërë ju plera gazetarë përse I nxirrni nëpër lajme apo doni që lojtari të gjobitet. Kaq të vështirë e keni të përmbaheni???

     3. P
      Perpara Graniti Shqiptarise

      Graniti ishte sot nji nder me te miret ,qe mbajti mezin e fushes dhe ishte zemra e ekipit ,bashke natyrishte me Shaqirin i cili po behet tmerri Serbeve . Ju lumt trimave shqiptare te Kosoves

      1. t
       tifozi

       Fakt eshte se Albania B i dergoi ne shtepi serbet per te dyten here. Ec atyyyyyy, para cuna

       1. I
        Iliri

        Albania B ??????? Deshe te shkruaje dicka te vecante dhe pompoze ,vec ke shkruajtur karllikun tend ....ata me kombesi helvete dhe perleshen me serbet , dhe ti gam gam i portalit dhe je Albania A ????? Shume rendesi i jep vetes ...

       2. F
        Fani

        Po ci kini keto....Nuk jane per lajm. Bile nuk jane as profesional...Nuk eshte nder te shash , eshte nder te shenosh e fitosh .Mjaft me budallalleqe.

        1. S
         Sara

         keta i bene te dyja

         1. L
          Lala i Lushness

          Bravo Sara!

         2. J
          Jari

          Mir shpirt vazhdo me programin ????????

          1. K
           Kastro

           Fani,jam i të njëjtit mendim me ty por kur sheh trajnerin e Serbis kur u bë goli i dytë që shan ju q... mamat shqiptare,a të vjen të rrish,si thua.Nuk kishte asnjë lidhje me nënat e shqiptarëve me Zvicrën po luante.

          2. 1
           19

           Po clidhje ka futbolli me politiken se mar vesh .ke fuqi loz ske ri urte .

           1. V
            Vranakonti

            I lumt Xhakes. Mirre jua ka bere qe i ka share se e meritojn ata maskarenj. Bravo Xhaka,serbia humbi dhd shkuan me bisht nder shal,Zviicra fitoi.

            1. m
             mirel

             …dhe e bëri.

             1. Q
              Qafa e Llogarase

              Hhhaaaaa zbulohet cfare I tha Xhaka.....po pse su kuptua fare po fare ca shprehje qe...me doren te........

              1. D
               Detari

               shum kirsa keta futbollista kur vete puna per skiperi vetem xhami

               1. V
                Vlora

                Taulant Xhaka i vellai i Granitit or ti i detit ka qene nga ata lojtare shqiptare qe nuk shkonte kurre ne xhami me shoket si Bekim Bala,Mavraj,Lila,Cikalleshi,Lenjani qe jane nderi i kombit tone.Kjo sa per dijeni ore budalla se ti cdo gje qe shkruhet ketu e lidh me antimyslimanizmin. Granit Xhaka na nderoi si shqiptare dhe lojtar shume me personalitet qe pavaresisht e se nuk eshte fetar eshte vartete shume patriot RESPEKT MAXIMAL per Xhaken e Shaqirin

                1. S
                 Shqipetar i Jugut

                 O Vlora, Po me kë merresh a i vrarë! Ky Detari me varke prej letre është gjysmagjel - as grek as shqipetar. Nenen e ka greke dhe babane shqipetar, prandaj nuk e pranojne ne Greqi. Dhe vjen ketu u çan trapin njerëzve me idiotesira. Po të ishte tamam grek nuk do kishte kohë te shkruante ketu. Greket e vërtetë kane hallet e tyre dhe u rreh fare se çfare bejme ne. Jane këta gjysmagjelet grekofonë qe llapin lart e poshtë. Ndersa greket Jane popull si ne. Punojne, hane e pinë, shkojnë neper buzuqe, dhe s'kane gje fare me shqipetaret.

                 1. T
                  T.Ram.

                  Oti Njeri i Detit A e din ti fare se kush e Solli Xhamin tek Shqipetaret?. Cfar fitimi patem ne shqipetaret deri sot prej Islamizmit?. Te fala nga Kodra e madhe, e pa kurrnji Fe!!! Vlora, i falem nderit tend.

                 2. T
                  Tom

                  Detar!? I ke ditët e numëruara. Do e shikosh barin nga pushtë. Accountin ta dimë. Hahahahaha!

                 3. D
                  Dibra modhe

                  MAMU TE JEBEM SRBIJE

                  1. A
                   Arber

                   "Qish ke, or tëj dëjbron"

                  2. s
                   shqip

                   Barbaret Serbe do ta tregojne sa here munden qe jane babare e aspak njerzor. Granit Xhaka asnjehere nuk i provokoi i pari... ishin ata qe po e ngacmonin her pas here ..e sigurt qe edhe e kane share nga stoli... por Xhaka pervecse lojtar shume i mire ishte ne nivelin e duhur edhe kur u kunderpegjigj me shtyrje ndaj 4-5 serbeve (perfshi portjerin serb) ne vijen fundore... si themi ne shqip as nuk u rrujti fare edhe pse qe i vetem per nje moment. Shume Respekt per kete djale.

                   1. A
                    Artan

                    Na beri vertet krenarë. Si Cana me kafshët serbe në Beograd. Trajneri nuk e di pse e hoqi Shaqirin, ishte me i miri ne fushe dhe do kishte qendruar prane Granitit

                    1. A
                     Artan

                     Na beri vertet krenarë. Si Cana me kafshët serbe në Beograd. Trajneri nuk e di pse e hoqi Shaqirin, ishte me i miri ne fushe dhe do kishte qendruar prane Granitit

                     1. R
                      Realisti

                      E hoqi se mund ta dëmtonin. Ai duhet prapë për ndeshjen tjetër.

                    2. S
                     Sa-Hale Breshkari

                     Serbet po e paten provokuar, ate qe beri Xhaka e Kane pak.

                     1. T
                      Tony E

                      Hallall Shqipe

                      1. D
                       Detari

                       po jevgu KM Rama, me ke skuader iste?

                       1. S
                        Suksese te metejshme

                        Me skuadrën që punon te motra dhe gruaja jote.

                        1. E
                         E. Rama

                         Isha me motrën tënde në Santorini. Kemi marë gjithë hotelin me qera ngaqë edhe turistë nuk ka tani. Cdo natë kemi një dhomë tjetër por me pamje nga deti. Farfalla e motrës tënde noton mes dallgëve në mendjet tona dhe hidhet mbi ujë sa herë që serbët dhe grekët pësojnë gola.

                        2. K
                         Keti

                         Ja futem ne byth serbit karin e prem

                         1. R
                          Rtv

                          Mall i erdhi ai xaxi se te ishte per serbet e kishin zgerlaq sben skipetari po spati arm me vete provokon kot

                          1. s
                           slobom

                           PO C'FARE PRISNI NGA KETA NJEREZ PA SHKOLLE,,,,,DO SHAJE XHAKA,,,,,, BESOJ SE NUK I KA BERE 4 KLASE SHKOLLE,,,ESHTE NIVEL SHUME I ULET,,,,,LLUM,, DHE MALOK ,,,,=BERLLOG KOSOVE,,,GJITHE KOHES I PROVOKONTE LOJTARET SERBE PER TE PROVOKUAR SHERR......I KANE INAT KOSOVARET SERBET SE SERBIA NUK E NJEH KOSOVEN......

                           1. G
                            Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                            Qenke nje idiot i keq. A i degjove simpatizuesit serbe se si brohoriten per vrasje te shqiptareve.

                            1. t
                             tetovari2

                             Garda.....Këta që komento jnë kundër G.Xhakës dhe shqiptarisë në përgjithësi janë kopila serbe,llumi i shqiptarisë!

                             1. S
                              SWR

                              Keto jane te Rames,Open Balkan.Dihet se per ke jane,nuk i ka zere gjumi i nates.

                           2. D
                            DinPak

                            Hajde gazetari investigative, hajde! A keni vujt ndo pak per me zbulu cka u ka thane Xhaka shkjajve?

                            1. R
                             Rusofil grek

                             Barbarine dhe fodullekun serbet e tregojne kudo. Por nje gje eshte qe serbet na kane qire me shekuj, na kane perdhosur. Neve mburremi me lirine e dhuruar nga USA. Prandaj kudo qe jane serbet bejne trimin kunder shqiptareve se i takon. Kur shqiptaret te bashkohen dhe ti hapin lufte dhe te fitojme atehere mbaron barbaria serbe kunder nesh. Ne gezohemi se nje zvicerian qe si ha kari fare per shqiptaret i tregon karin serbeve. Komb kot.

                             1. P
                              Politike te kam dhjerre

                              Eshte futboll gjera qe ndodhin ne fushe mos perzini me politike.U provokua reagoj kaq.

                              1. E
                               Europiani

                               Aferim per fjalët e bukura që paska thënë! Dhe perpjekjet per mirekuptim e paqtim mes fqinjeve vazhdojne me duart ne k…qe

                               1. S
                                Shqiptari nga Shqiperia nje jete ne emigracion

                                Keta jane patriote te vertete mor vella , kosovaret , dhe e kane treguar gjithmone se nuk ju trembet syri ......jo si bythqiri i Kavajes , lamashi i Lul bythes Andi Lila , qe kur u kercenua nga cakenjte tifozet serbe iku me vrap si lepur , dhe me vone doli se i kish vene perpara .....dhe se e tregoi veten ne Serbi se sa trim qe ...trima si Lila ka kudo neper vrima , neper hale, depo dhe hambare vaporesh ....kosovaret vellezer , kosovaret jane trima te vertete , edhe me kombesi Helvete dhe Kombin nuk e harojne Nese doni te kerkoni trima dhe patriote te vertete te Kombit tone Shqiptar , do gjeni ne Kosove ose kudo ku ka kosovare ....kete po e them e bindje te plote pa rene ne gracken e pergjithesimeve dhe paragjykimeve .... I shikoj dhe ketu ne Columbine Britanike Vankouver .....mbajne gjithmone ne cep te shtepise flamurin tone Kurse ne shqiptaret jemi gam gamer ....jemi njerezqe po u siguruam personalisht jashte ne mergim , sduam tja dime me per asgje ......e kam te qerte qe do ofendom....vec ky eshte mendimi im personal .....

                                1. B
                                 Behlul Huta

                                 Granit Xhaka eshte lojtari me i mire i gjithe historise futbollit te Shqiptarise .Nje lojtar si Xhaka arriti te behet edhe kapiten i nacionales Zvicerane dhe Arsenalit.Ka qene edhe Fadil Vokrri legjendar si lojtari me i mire i ish Jugosllavise viti 1981 dhe shkelqeu me Lyonin e Frances por Granit Xhaka arriti majen me lart se te gjithe.Bravo Granit respekt dhe adhurim maximal nga dashamiresit e tu ketu ne Tirane

                                 1. P
                                  Pal Sheldia

                                  Ju Marrsha te keqen shqiptareve Shaqiri e Xhaka se na mbushem me emocione e krenari kombetare

                                  1. T
                                   Tutu

                                   Nacionalizem banal katunaresk.. Katari ka si motiv unitetin e diversiteteve .. keta katundaret kosovare qe dine vetem te gjuajne topin, po dhe ate me bluzen dhe pasaporten e nje kombi tjeter ( mercenare hesapi ) mos kujtojne se i bejne nder kosoves .. thjesht nxisin sherr.. se po te jene trima le te shkojne ne vendin e tyre dhe aty te kontribuojne tamam per stabilitetin e Kosoves dhe te sakrifikojne per te .. shqiptaret keshtue kane zakon qe sherrin e bejne me armikun e bejne ne dasmen e tjetrit.. edhe ai gazetari “trim” qe futi tlamurin shqiptar tines ne stadium.. do qe me e ndershme qe ate flamur ta varte te koqet Armando Dukes ne Tirane se i binte me kollaj… sporti i bashkon njerzit dhe shuan urrjtjet.. nacionalizem banal provincial qe na çon nje shekull mbrapa… ( mos harroni se Gjermsnia ne luften e dyte boterore zhduku 6 milion cifute dhe askush nuk e ze me goje sot …Pse.??!)

                                   1. H
                                    Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                                    Qenke nje rrotë k*** ti mër Tutu, qe e paske vendin ne Afrike të Jugut, me Dezmondin, se nuk qenke shqipetar. Sapo paske dale nga Foltorja e Sali qenit, dhe po ha qofte me paratë qe more per besnikeri ndaj Familjes. Debil.

                                   2. I
                                    Idioti

                                    Te bukur lajm qe jepni e mburreni me traplleqe.lajmeshte fitorja e kontributi i dy shqiptarve (sikur te fitonim cdo here necdo gje ndaj shkive atehere jam kena q. Nanen shkive)

                                    1. R
                                     Ramski (Beogradski Partizan)

                                     Mos bre o Granit djali... se pervec serbeve ashtu i ke Q* nanen edhe Gallofit Surrelit, vellackos se Vucicit aty ne tavolinen e Open Ballkan.

                                     1. H
                                      Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                                      Bo Bo, qenke shumë semurë shoku. Ta paska hequr trurin Saliu. Te rrosh vetë, se truri jot ...... aha, kush e di ku bredh. AI Surrelsi qe thua to cope injoranti, ja plasi surratit Vuçiçit mu me mes të Beogradit, dhe i dha disa here mundesine Albin Kurtit ta bënte Vuçiçin të luante mendsh. Por Saliu e bindi Albinin qe të mos e vinte Vuçiçin ne pozite të veshtire. Dhe si pasojë e koqeve si ju, Rama është akoma kryeminister, megjithese i ka ardhur ora ta heqim. Po ku të lini ju? Kaq shumë e doni Ramen sa o e mbani kryeminister o s'ka. Dhe me e forta është e ti kujton se gjoja po I bën keq Rames. Ndersa ai mbahet ne kembe nga trapa si ty.

                                      1. A
                                       Arber

                                       Ai, Rama e ne te tjeret ta kemi qi nanen, motren e gruan ty!

                                      2. Çekiçi

                                       GRANITI U THA IDIOTVE SERB ATE QE E MERITUAN ATA QE I MBROJNË SERBET JU Q...MOTRAT GRAT DHE NËNAT KURVA QE I KAN BRAVO GRANIT BRAVO XHERDAN JU JENI PENICELIN PER SERBET

                                       1. f
                                        fifa

                                        ai ju tha ja u ashtu nonen ata i than ja u ashtu motren, pun shqiptaresh maksimumi qe mund te arrijn esht provokimi

                                        1. G
                                         Genti

                                         Lajm banal që nuk ka të bëjë me gazetarinë. Të bësh vulgaritetin, imoralitetin dhe kriminalitetin lajm është tregues i një mediaje të sëmurë dhe një shoqërie të korruptuar në qelizë. Po jetojmë kohë të vështira ku llumi është ngritur lart dhe po ushqehemi me plehra mediatike dhe jo vetëm.

                                         1. T
                                          Tirons

                                          Traplliqe malokesh. Edhe ne hene ti cosh shqiptaret prape provinciale te mllefoaur do mbeten. Ndaj kemi ngelur kotec nga duan te ikin te gjithe naten

                                          1. v
                                           visi

                                           Nese eshte e vertete xhaka qenka kokrra e karit qe megjithese i lundur ne zvicer paska ngelur akoma peng i maktheve ballkanike. Kot nuk thone qytetar lind nuk behesh.

                                           1. p
                                            pjeter

                                            Hahaha ,psh,ti qe je komplet,je i lindur apo i bere??!!

                                           2. b
                                            bajate

                                            Mua me shtoi rrogen pronari per ato qe beri Xhaka; çfare muhabeti prej komunistash dhe ballistash beni!

                                            1. M
                                             Meti

                                             Lajm banal per komentues te frustruar që i gjen kafeneve duke lexuar e shkruar mesazhe e jo duke bërë ndonjë punë si gjithë bota e qyteteruar.

                                             1. E
                                              Ermali

                                              Po çështë kjo urrejtje për një popull krejt sportdashës, që ju qika nënën sapo u deklaroka serb. Shqiptar jemi po nuk bashkohemi me urrejtje sapo ke përballë një kombsi tjetër. A e din kush apo e kan harru sa vajza kosovare jan martu me meshkuj serb, ku sot jetojnë në harmoni të plotë. U dashka me i shajt nanën, me mar trofe dhe vëmëndje si i forti dynjas. Kam bërë shkollë me shok të mirë serb, ishin kundra politikës së urrejtjes këtej dhe andej. Mos biem në provpkime dilitante injorante, se nuk është ai populli që vjen në stadium për ndeshje, fajtori i politikanëve të cilët gjithkush i distancohet. Mos i ngatërrojmë herojtë në luftë me herojtë që shajnë nanën dikujt tjetër, se për nanën e motrën, vllaun e babën ta qin kushdo rracën. Provokime që nuk jan të shqiptarit, por të atyre që kërkojnë përçarje.

                                              Lini një Përgjigje