Venger mbron Ozilin

11 Shkurt 2014, 14:59Sport TEMA

Menaxheri i Arsenalit, Arsen Venger, ka mbrojtur mesfushorin Mesut Ozil, duke thënë se ai është një “lojtar i jashtëzakonshëm”.

Gjermani nuk ka shënuar në tetë ndeshjet e fundit në Premier Ligë dhe ka dështuar të japë ndonjë asist që nga muaji dhjetor.

Ozil u kritikua nga media të caktuara edhe pas disfatës 5-1 të “Topçinjve” nga Liverpuli të shtunën, pas dy humbjeve të topit të cilat rezultuan me dy golat e shpejtë të “Redsave”.

Megjithatë, Venger thotë se gjermani nuk ishte aspak më i keq se lojtarët e tjerë në disfatën turpëruese të fundjavës.

“Ai punon shumë për t’iu përshtatur Premier Ligës. Për mua ai është një lojtar i jashtëzakonshëm.

Ai ishte si çdokush tjetër gjatë të shtunës. Ai punon shumë fuqishëm në stërvitje për t’u përmirësuar vazhdimisht”, ka thënë Venger.

4 komente në “Venger mbron Ozilin”

 1. niko says:

  …….me vjen shume keq per arsenalin qe deshtoji ne kete blerje te pa vend,ky futbollist eshte jashte parametrave per arsenalin,nuk e perballon futbollin anglez,eshte shume I dobet fizikisht si dhe asnje futbollist gjerman nuk ben dot ne angli per shume arsye ,si fizike dhe teknike etje.I uroje suksese Arsen Venger

  1. adrian says:

   Per Ozilin ke te drejte (persa i perket kondicionit fizik) por te kesh pretendime per fizikun e Gjermaneve do te thote se e shikoke futbollin me BITHE. Sa per dijeni qe nga humbja 4:2 ne 1966, Gjermanet kane 14 fitore dhe Anglezet 7. Dhe 7 nga keto fitore i ka ne Wembley Stadium London. Fal me shnet Fizit. (se di a e di kete shprehje te viteve 70-80)

   1. Tironci Lugano says:

    Adrian
    Shikoj pak me mire ato 7 ndeshjet ne Wembley.

 2. wickedgame says:

  Po pse e quake deshtim blerjen e Ozilit ,Arsenali para blerjes se tij mezi u kualifikua per ne canpions,tani prentendon titullin.Po ca kujtoni ju se Venger eshte i marre qe beri gjithe ate investim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lini një Përgjigje