Muli shpjegon pse Doktorin duan ta arrestojne si Fatos Nanon? 

13 Korrik 2022, 21:00Antena TEMA

 
Deklarata e re e Doktorit se Fatos Nanon nuk e ka arrestuar ai, por Shane Korbeci, futi në mendime Mulin. 
Thirri Lelon për konsultime se si mund ta sqaronin më mirë këtë çështje. 
-Çfarë ka qenë ky Shane Korbeci, pyeti Muli, Prokuror? 
-Jo, ministër i Tregtisë, i tha Lelo. 
-Po si e paska futur ky në burg Fatos Nanon që tha Doktori? 
-Po Doktori ka dashur të thotë që Fatos Nanon e tradhtuan të vetët,- tha Lelo. 
-Po si mund ta sqarojmë këtë për opinionin- tha Muli. Na duhet një fabulë siç thua ti. 
-E kemi gati, tha Lelo. Bëhet fjala për një besëprerë të Fatos Nanos. Ne marrim besëprerin tonë Lulin. Ndërtojmë një fabulë që Luli ka denoncuar Doktorin në SHBA, e ka furnizuar ata me fakte të pavërteta ndaj dhe ata e dënuan Doktorin. 
-Kjo qenka shumë e bukur,- tha Muli. 
-Pastaj ngjarjet zhvillohen sipas skenarit të Fatos Nanos. Doktori do futet në burg, pastaj do plasin revolta popullore pas pesë vitesh dhe Doktori do dalë nga burgu. 
-Sa vjeç i bie Doktori atëherë,- tha Muli? 
Nëse e fusin sivjet del 82 vjeç, nëse e fusin mot del 83 vjeç. Pas kësaj ai vjen në pushtet.  
Kjo qenka e bukur, por zgjatka pak, tha Muli. Sikur ta bëjmë që Doktori dënohet vetëm një vit e del nga burgu? 
-E bëjmë sa të duash tha Lelo, por puna është që pastaj Luli nuk ngjan me Shane Korbecin dhe Nano nuk ngjan me Doktorin. 
 

2 Komente

 1. z
  zgalem

  Me humor te sakte nuk gjen . Kerko sa te duash .Zgalem

  1. E
   ENTSOE

   Fantastike! Agron Gjekmarkaj I afrohet - 20%!!!

   Lini një Përgjigje