Ata që censurojnë nuk kërkojnë dot hesap

28 Mars 2023, 20:05Blog Habjon Hasani

Ata që censurojnë nuk kërkojnë dot hesap

Pak dite me pare, Arlind Qori doli ne MCN te emisioni Ylli Rakipit dhe pasi tregoi nje episod se si e kishin censuruar ne Klan per 4 vite, u shpreh se do te dilte atje ku te mundte, atje ku nuk e censuronin duke deklaruar se: "nese kostoja per te thene te verteten eshte qe te dal vetem te emisioni yt, atehere do paguaj kete kosto do dal vetem te emisioni yt".

Qori tha se e ftonin ne vetem dy emisione, te MCN e Rakipit dhe Zone e Lire ne ABC (por vetem pas zhvendosjes te ketij emisioni nga Klan).

Tani ç'mund t'i thuash nje njeriu qe te shpjegon ne menyre kaq elementare dhe te thjeshte se si censura te kushtezon dhe te limiton zgjedhjet?

Njesoj vlen dhe me kete rastin e Roland Bejkos dhe Edvin Kullurit qe sipas screenshotit te shperndare, rezulton se jane permendur nga Sokol Balla ne liste per tu ftuar rregullisht ne emisione.

Sokol Balla ka bere veprimin me normal te mundshem, ai ka interes te shfrytezoje çarjen ne PD, njesoj siç ka interes Syri.net qe ta asgjesoje grupimin ku ben pjese Bejko.

Nese mediat e Berishes e sulmojne dhe censurojne Bejkon, ça doni ju te beje Bejko? Te mos dale?

Po jo mor imbecile, do dale dhe t'ju beje mut juve. Dhe ben shume mire qe del aty ku mundet.

Madje koston nuk e ka Bejko qe del te ABC, por e keni ju qe me kete percarjen dhe censuren qe beni, dukeni perdite e me shume si parti e tregut gabi, si nje turme primitive e neveritshme.

Nuk po permend rastin e Evi Kokalarit dhe censuren brutale qe i beni dikujt qe vetem pak muaj me pare e shnderruat ne yllin shnderrites se Foltores dhe degjenerimin qe i ka bere imazhit tuaj Kokalari muajt e fundit.

Ju zgjidhni censuren dhe asgjesimin e kujtdo qe nuk mendon si ju, ata zgjedhin ABC-ne dhe Kol Ballen.

Shume mire bejne qe shkojne aty.

6 Komente

 1. F
  Flutura

  Frika mos ju dalte kurre nga Saliu! S'kam cfare te te them. A jeni burra apo cfare jeni!

  1. b
   ben.

   Imagjinoni qe kandidati i rilindjes per kryetar bashkie ne tirane, embrion veliaj te paguhej per te dale ne tv , nga syri i cim pekes?

  2. B
   Berisha, qyqja që i çoi vezët në folenë e Metaj.

   E kam thënë dhe e përsëris, mentaliteti i Berishjanëve është i njëjtë me mentalitetin komunist të viteve më të errëta të diktaturës komuniste 1965-1969, vite që u dominuan nga një luftë e egër klasore, e mbështetur ideologjikisht nga shëmbulli i Revolucionit Kulturor Kinez. Flamur Ndoka, Edi Paloka, Luan Baçi, Balliu Jr, gjithë stafi i Syri.tv e ku di unë, nuk kanë pikën e ndryshimit nga Lei Fen, modeli komunist i nënnjeriut.

   1. R
    Roland Bejko-sozia e karit Kurvelesh Kardhiq

    Po mor rrote kari po, se ketej nga ana tjeter e kanalit te mutit te kenaqin Tualet Balla, Spirokaripali, Kumbaresha, Klosi, Ahmetaj, Shalsi e rripjellesit babuine.

    1. a
     astrit

     Ne PD e Berishes mbizoteron mendesia e mafjes perzjere me marksizem-leninizem

     Lini një Përgjigje