Primaret: Doktori nuk di gjë, e ka bërë Muli me mendjen e tij

4 Dhjetor 2022, 14:45Blog Namir Lapardhaja

Primaret: Doktori nuk di gjë, e ka bërë Muli me mendjen e tij

Ankohen kot për "Primaret". Nuk është çështje Primaresh. Është një gabim i madh që në nisje të gjithë kësaj gjullurdie.

Nuk mund të ndërtohet mirë një godinë që ka themelet gabim. Unë e kuptoj që është hedhur aq shumë vrer në këto kohë saqë është e vështirë të lëpihet ajo që është pështyrë.

Ndaj sot është dita të merrni atë që keni gatuar me duart tuaja, të përçmoheni nga Sali Berisha dhe enturazhi i tij. Nuk është as hera e parë as e fundit. Sepse vetëm këtë sjellje meritoni.

Nuk besoj se do ketë reflektim. Nuk ka reflektim për krimet e komunizmit, jo më për këto makinacione të Saliut.

Ka gjithmonë një justifikim dhe ju këshilloj ta shtyni edhe ca kohë me këtë: Doktori nuk di gjë, e ka bërë Muli me mendjen e tij. Përpara!

9 Komente

  1. N
   Nul Moka

   Namir, jo përpara, por për-para' !

   1. T
    Tafuti KUTDUSH

    Si në kohë të hazreti qametit Enver, kur e pyesin Pal Vatën prej Dukagjini, “pse po u merren bagetite fshatareve”, ai (Pal Vata), jep përgjigjen epike : UNË DHE ENVERI, NUK DIJMË GJË, MOS E KA BA (bërë) MEHMETI (Shehu) ME KRYE TË VET. Çuditerisht, Historia përseritet…. Ehhh mor Mul Nokari, ehhh more pela Lelo……

   2. M
    Margarita Jutulat

    Primatët në €vo£uc¥on

    1. S
     Sotir

     Lapardha lapordha ca mbiemri, llagapi si i thojne pukjanet

     1. L
      Lefter Maliqi nga Lapardhaja

      O SOTIR, qënke kokrra e injorantit. LAPARDHA, është një fshat në Berat, që është lagje e qytetit, që nga madhesia, ja kalon edhe Bajram Currit, edhe KUKESIT, edhe PËRMETIT, dhe ka njerëz të ndershëm, shumë të zgjuar, arsim dashes e të kulturuar, sa nuk kanë asnjë dallim, nga kryeqytetasit e vjetër, e jo katundaret veridarë e ardhur tash 20 vjet, dhe mburren që jemi tironca tvjetër…. Qënke koqe e bole kandari.

     2. F
      Flamir Noka

      Doktori nuk din asgje kete e ka pohuar i madhi njeri nder me te ndershmit kryetari i keshillit kombetar nalt madhenija e tij Edi Padhoka qe ne votime brenda partise se tyre ja u kalojne edhe konsevaorve anleze Kane dhene prova per zgjedhjen e Bashes dikur yll ne ngjitje sot yll ne renie te lire

      1. E
       Emigranti

       Per cfare primaresh flasin shqiptaret. Sala nje kriminel dhe hajdute do beje primare. A jeni te terezi nga mendja. Po kjo media si jep hapsire nje nongrata nga USA dhe Anglia. Cdo gje ka ikur mbrapsht ne Shqiperi?

       1. B
        Beratas 100 % i majte 100%

        Lapardhaja Vodica Protoduari Morava mbiemra katundi .Mund te them qe jam autokton Beratas te pakten 200 vjet e verefikueshme dhe pjese e atij grupi qe quhen te persekutuar megjithese ne Shqiperi te gjithe kane qene te persekutuar por une dhe familja kemi perjetuar dicka me shume nese nuk do ishte nje i njohur i familjes fale nderhyrjes te sekretari pare i kohes Abdyl Pilafi do ishim internuar.......une dhe familja ime kur nuk e kemi votuar PD e Berrishes shume kohe kemi abstenuar . E kam degjuar nongraten vetem njehere kur erdhi dhe mbajti nje meting para stadiumit Tomorri u skandalizova kur tha : I dashur popull i Roskovecit i thote njeri ne te djathten e tij ( ne mos gabohem Zija Çela ) je ne Berat ...fillone i dashur popull i Beratit do rregulloje rrugen qe shkoni ne det ..i thote prape ai ne te djathte nuk ka det Berati i fute nje te qeshur nongrata dhe thote ehh po sjellim detin ne Berat aty kuptova qe ky eshte i semure mendore .Me skandaloze kam pare nje kolege te punes qe ne nje mbledhje ne pune midis 200 persona me tha : E njeh veten kush je ...babai juaj ......eh ky u zgjodhe sekrtare i PD per Çelepiasin e turpe per ty dhe te gjitha ata qe kane vuajtur ti bashkohen asaj partie .Une nuk kam votuar per askend por me ardhjen e Edi Rames pastrimi i PS nga figura te deformuara ,futja e frymes qe ai jep votoje Edi Ramen dhe PS dhe ndihem krenar nuk do te thote qe ke vuajtur dhe ti bashkohesh nje conglomérat rrugaçesh ....

        Lini një Përgjigje

        Blog Tema