Turp për ty Albin Kurti, je i neveritshëm

1 Dhjetor 2022, 11:21Blog TEMA

Turp për ty Albin Kurti, je i neveritshëm

Nga Arbana Xharra

O Albin Kurti boll na thure vargje, Kosova s’ka nevoje per poet ne krye te shtetit, por per nje dore te forte qe i mbron qytetaret e saj, e qe e forcon shtetin.

Paske ndjere keqardhje e dhimbje, po ti a je kryeminister a çka je???

Paske raportu per rastin sikurse nje gazetar i terenit.

Ti me qellim nuk je marre ne kete postim me sistemin e sigurise edhe te drejtesise e as me masat konkrete qe ti eshte dashte me tregu qe ke me i marre, sepse ti e din shume mire ku ke deshtu prej qe ke ardhe ne pushtet.

Pse nuk i shkarkon te gjithe ata qe po deshtojne te mbrojne grate, çikat e kategorite me te pa mbrojtuna te vendit. 

Sa muaj i harxhove kot me marreveshje per targa e ne fund u detyrove me leshu pe, se s’ke pase rruge tjeter e kete e ke dite shume mire qe nga fillimi.

Apo ke blere kohe per me mbulu deshtimet tuaja e asnje progres te qeverise ne ate vend?

Çka ke ba gjate kesaj kohe per me rrite sigurine per qytetaret brenda territorit ku ti e ke ne dore???

Pse kaq lehte po kryhen vrasjet??

Qysh ka mundesi kryeministri i vendit me postu nje reagim ku nuk con asnje mesazh tek kriminelet e tek pergjegjesite e institucioneve qe kane deshtu te mbrojne viktimen qe ti paske ndjere keqardhje?!

Postimi yt eshte i gerditshem, iritues, manipulues.

Ti e ke minimalizu gjendjen e rende ne te cilen eshte vendi, duke permend vetem burrin e kesaj vrasje makabre, pa kerkuar llogari nga institucionet, pa i dhene asnje mesazh burrave tjere qe neser kane me i vra grate pa pike frike, pa iu premtu grave siguri, pa tregu cilat kane me qene masat tua konkrete si kryeminister.

Ky status i yti eshte deshmi qe ne krye te shtetit eshte nje demagog mashtrues i pa afte me qeverise me vendin!

Qielli tha eshte i piste.

Turp për ty Albin Kurti, je i neveritshëm

42 Komente

 1. "
  "BOHOTINA"

  Bukur burrneshe...

  1. e
   erupsion gjirizi

   Kurse ti ,mor al-bin, nje skuth primitiv,bashke me aye qenien e trashe,injorante dhe shpiert qene,Osmani,po vazhdoni te vrisni,jo nje qytetar kosovar,por gjithe te tashmen dhe te ardhmen e Kosoves.

   1. B
    Bureto

    Po aq bukur e ka thene edhe Albini. Pse ç'duhet të kishte bere ai si kryeminister, të ishte ndodhur aty dhe të ndalonte atë psikopatin a kriminelin që të mos bënte atë që bëri?! Jo nuk funksio0non kështu shteti. Nese ka per Albinin të meta në qeverisje, dhe mbase ka shume (ate e dine kosovaret), nuk eshte kjo rruga per ta ndeshkuar. Pra me pamflete.

    1. P
     Pro Buretos

     Plotesisht e drejte dhe me vend kjo qe thua!

     1. G
      Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

      Gruaja e vrare nga ish bashkeshorti kerkoi mbrojtjen e policise nga idioti por policia nuk e mbrojti. Per kete gjykohet (me te drejte) Kurti. Nuk e them qe ai duhet te jape doreheqjen, por ai si kryeminister duhet te beje shkarkimin e atyre qe nuk e mbrojten te shkreten grua, dhe , sigurisht qe duhej te ishte me i kujdesshem ne reagimin. Ja edhe nje shkrim tjeter shume domethenes: https://www.gazetaexpress.com/dy-k-te-krimi-dhe-kurti/

    2. D
     Davidi

     Po kjo qe del si kerriçi para gomarit, cfare do?! Albini ti shkoje nga mbrapa çdo mesjetari?

     1. V
      Vjosa.al

      Qe nga fjalori dhe rrugaclleku me te cilin ka shkruar kete flete rreufe, kjo shkarrashkruesja ka vetem nje merite: eshte nje bukurane e frustuar per kushedi cfare arsyeje banale, per cenim te narcizmit te saj si kukull vitrine qe nuk e kane vene te beje kryeministrin. Ne fakt, moj baxhelle e gazetarise se shitur, je ti e neveriteshme dhe jo Albin Kurti! Ti qe kelthet si e marrosur nuk e ke hallin te mbrosh feminizmin falls me te cilin maskohen lloj-lloj te deshtuarash, nuk e ke hallin ti qash hallin viktimave gra nga maskolizmi i mjedisit shqiptar ketej e andej kufirit. Halli jot eshte menyra qe ke zgjedhur te nxjerresh buken e gojes, te besh publicistike te shitur po aq sa te shpifur. Ti ke hallin te sulmosh Albin Kurtin si Kryeminister qe ty apo boseve te tu nuk u pelqen, sepse ju ka zene rrugen drejt pushtetit dhe benefiteve qe rrjedhin prej tij. Prandaj edhe ti nen urdherin e boseve te tu, do gjesh cfaredo lloj shkaku dhe sebebi te bertasesh, te thuash se Albin Kurti eshte i pa afte, eshte i neveritshem se Albin Kurti nuk duhet te jete kryeminister. Ne fakt, po te shkojme edhe pak me thelle, keto lloj dekkarimesh dhe bertitjesh te grave qe jane ne vetvete me keq se maskilisti me thekur i shoqerive tona. Ti zonja Xhara nuk je e denje as edhe per nje neveritje, je thjesht per tu perbuzur dhe injoruar.

      1. a
       ashtu eshte

       Jo, eshte e thjeshte fare taktika e ketyre gazetaresha: Sulmojne ashper Albinin kot, per te fituar emer dhe fame si gazetaresha te forta. Nuk eshte habi qe vjen nje dite qe keto edhe i kerkojne falje Albinit, pasi fitojne emer dhe fame, duke iu thene qe u nxituan ca atehe (tani) qe shkruajten keq per te.

      2. D
       Davidi = Pederast Greqie -refuzoheni

       Davidi eshte nji nga ata Krimbat e Kadavres janullatos qe zvarritet ne Halene e Medies Shqiptare ,duke ber Zhurmuesin mes Debatit , te Paguara qellimishte per kte gje , me 300€uro nga Shtet me shkerdhate ne Bote greqine

       1. A
        Abdullah Palloshi

        Po me Janullatosin ç'ke ti mor krimb muslimuti ? Ti dhe gjithë flliqësirat e islamit turko-arab jeni kolera e këtij vendi. Jeni injoranca, antikultura, antizhvillimi dhe anti shqiptaria.

        1. S
         Shqip...

         Abdullah Palloshi kush eshte ? - Ai qe shkerdhen Janullen ne bythe ? Aha kuptova . - Ti pederast qe ta shkerdhen Jevgu Athines c'te permban pragu , per ca Sufllqe sepse je nji qenie e deshtuar dhe jeton vetem si Parazite mbi kte Toke , je vertet nji nga aro Krimba ! Gjapri i Zi Janullatos eshte nji zvarranik Helmues Grek , dhe kte e kemi shpjeguar me shume se njiherper cfar o Ta shkerdhefsha faren ,eshte Djalli i veshur me Veladon te Zi ,Amiku me i ndyre i Shqiperise qe ka pushtuar Institucionin e Shqiptareve duke kryer aty nji Veprimtari te gjithaneshme Anti Shqiptare sipaa Orientimeve te Politikes se shtetit me Shkerdhate ne Rajon Gerrqise , Ky Gjapri janullatos ,qe ta plas edhe njiher Mutin turinjve un ty Pederast Sufllaqesh , nuk eshte ne ate post se e donin shqiptaret Ortdox ka Video kur Ortodoxet Shqiptare Korcare ishin gati ta zhduknin ne Zgjedhje por berisha futi Polizine dhe ja dorezoj Kishen e Fan Nolit -Gjarprit Grek o Moterqir Minoritare ,qe te ngecte Sufllaqi i qenit ne Gryk ! Vec gjithe poshtersive qe ka ber e ben ne prapaskene Gjapri i zi janullatos , si e kan trasheguar nga Kisha Kriminlale Greke qe vriste Mesuesit e gjuhes Shqipe dhe Prifterinjte Shqiptare i Helmonte ose vriste ne Pabesi , ky Palo Prifz perderaste Cvarrosi Varret ne Kosine Permet o pederasti sufllaqeve , ky Janullatosi jot ,dhe kockat i coj ne Athine si Kocka gjasme te Korifillakeve te Ushtrise Greke vrare nga Italianet ne Shqiperi ! Mipro provat nga Labiratori Athines nuk e suportonin dot nji Skandal te tille sot ne kte Epoke se Bota ste fal , dhe i kthyen Kockat e cvarrosura nga Janullatos- duke vertettuar se ato nuk jane fal analizave te DNA-se Greke por shqiptare ( gjate pushtetit te Jashteshqitjes se Kombit salih berisha ) .Pra pak per rifreskim ketu ,o Moterqir Sifllaqesh , qe ta lexosh edhe njiher ti Krimb i shitur edhe te tjere se kush eshte Gjarpri i zi Grek , - E fundit se besoj ta kam rrasur deri ne mushkri Carin ,qe ta ndjeje mir , un Jam Shqiptare dhe ty pederast fshatr i peshtire te dhjes ne koke , njelloj siedhe grekut o Kermat e ksaj Bote . Kur u bet edhe ju bythqima derdellisni medieve si ato prostitutat e rrugeve . Hajt shko qiu ne non hale greku me fitu Sufllaqin e dites moterqira . Kur u be edhe bytha juaj yyyyyyyyyyyyyyyyyyt Kerma qelbse njerez pa Atdhe ,pa Kombesi cigane te peshtire

         1. s
          shume gjarpinj greke ne mediet shqiptare

          Prifti Grek eshte nji Kriminel qe ushtron nji veprimtari Spiunazhi e Kriminale ne Shqiperi dhe duhet te ishte Arrestuar e rrasur ne Burg me Xani Caushin

      3. H
       Himarioti

       Bravo Arbana! Albin Kurti është "Kali i Trojës" në politikën e Kosovës dhe të kombit tonë. Kurti dhe Berisha Compani, në prapaskenë, punojnë për destabilizimin dhe koreanizimin e kombit tonë. Janë armiqtë më të rrezikshëm të kombit tonë.

       1. H
        Hana

        Al Bin Kurti e ka kthyer pllaken, po imiton per cdo problem Edi Ramen, qe eshte mjeshter i llafollogjive boshe dhe i reklamave pa buke.

       2. f
        fred

        albin kurti i dha kosovarve nga 100 euro per muaj, kurse ed rama asnje lek, rrini urte edhe mos ngatarroni njeriun e paster me plehren e surrelit

        1. T
         Trotski

         Te lumte Pena Zonjushe e Nderuar.Albin Kurti me veprimet e tij po e çon ne qorrsokak Kosoven .Ai eshte antiperendimor dhe bile tip Naziskini .

         1. P
          Pukjan KATOLIK

          Do te mbahet mend gjithmone si kryeministri me i dobet i Kosoves qe u shperfill nga SHBA dhe beri armik gjithe rajonin, Gjumashi Albin krijoi gjurmen e mungeses se eficenses dhe paaftesise klasike shteterore

          1. D
           Dante

           Se ca faji ka Albini ne nje kosove qe e ka marre te radikalizuar kete vetem kjo arbana mund ta thote. Sec faj ka kryeministri se burri vret gruan per xhelozi apo tradheti edhe kete vetem arbana mund ta sqaroje. Shoqeria kosovare arbana ka probleme te thella dhe te gjithanshme qe nuk zgjidhen as per 5 vjet e as me vullnetin e kryeministrit te rradhes qe, per te thene te verteten eshte djale super i emancipuar dhe i shkolluar. Per Kosoven eshte fat i madh qe me ndihmen e perendimit arriti te shkeputej nga pengmarrja e kryeministrave qe vinin nga lufta dhe qe vetem hipnin dhe zbrisnin nga karrikja duke lene kete Kosove, kete shoqeri Kosovare per depresionin e te ciles ti ja ve fajin Albinit. Shko kerkoje fajin te vitet e udheheqjes nga Rramushet, nga Isat, nga hashimet etj.

           1. T
            Te Lumte Arbana .

            Ky eshte Reahǵimi i duhur qe i behet nji qeverrie dhe nji KM te Deshtuar i cili vec fjaleve nuk ka asnji veper ,asnji pune Pozitive ne sherbim te qytetareve te Kosoves .Puna e nji qeverrie duhet te shprehet nga populli me kenaqsine e te prekurit te sherbimit bere ndaj popullit qe per fat te keq ,nuk Rrezulton te jet keshtu . Sipas gjthe gjasave dhe veprimtarise Politike te ksaj qeverrie dhe kyresishte Al bin Kurtit , eshte e qarte se kujt i sherben ky Klloun qe di vetem te fshihet pas gjasme Fjaleve te Renda ! - Albin Kurti e ka treguar me Vepra gjithcka se ke perfaqson dhe i sherben mvec Shqiptareve dhe Kosoves jo . Eshte e drejta e qytetareve kosovare te vendosin cilet duhet ti perfaqsojne dhe duan te ket ne Pushtet . Uroj qe Kosova e cila ka shume Potenciale e te rinje Patriote te behet aktive ne Politiken e vendit per te ndryshuar gjithcka nuk eshte ne rregull .S'ka kohe per te humbur Kosova me varavingot e Al binit e Rondevuve me Vucicin ne Europe

            1. s
             ska kuptim?!

             Al-bini thjesht nje debil. E trishtueshme

             1. Z
              Zamira

              Po Ju Zonje a ndjeni sadopak pergjegjesi si pjese e shoqerise, qe reagoni vetem pas ngjarjeve ?! Dhuna duhet kundershtuar e luftuar nese Ju ( pjese e shoqerise ) do te zbatoni nje Strategji te perbashket e te koordinuar mire me Qeverine ! Pas ngjarjeve fjalet jane pavlere ! Trushrim per te gjithe !

              1. N
               Nonan Texit

               Po e plusoj motrënë ! E po kur fle me shashka nën jastik qella yte atë ç'ka pa , do i thënë . Ç'armik lëhfyt kur ti i ke stëvit mikcat e tuj me u y zani yt tuj jehu stër-stërën qi pulishtë me ba shejtin e shejtonin e sheisë tellall frymëvaran , shkus i shkasë e nxits . Kur do ti m'i'u lips'orës . Xanxë . Gjidimërmërmarzasës në kllapi .

               1. E
                Erzeni

                Fshataret kosovar kan zgjedh kryeminister njeriun me te nyt,mashtruesin ordiner Albin Kurtin.

                1. E
                 Erzeni

                 Fshataret kosovar kan zgjedh kryeminister njeriun me te nyt,mashtruesin ordiner Albin Kurtin.

                 1. E
                  Erzeni

                  Fshataret kosovar kan zgjedh kryeminister njeriun me te nyt,mashtruesin ordiner Albin Kurtin.

                  1. E
                   Erzeni

                   Fshataret kosovar kan zgjedh kryeminister njeriun me te nyt,mashtruesin ordiner Albin Kurtin.

                   1. Çun lajçi

                    Ne fakt ne Shqiperi LLOGJET e Edit po vleresohen dhe po qeveris me batuta e llogje prej vitesh . Kurse “poezite “ e Albinit spo ju pelqejne ?! Bije era tifozllek politik ktu .

                    1. Çekiçi

                     Te lumtë moj burrneshë ARBANA Kemi në krye te shtetit nji bollicë qe operon stomakun dhe organin gjenital më pasë stomak më te vogel dhe organ gjenital më te vogë se i ka pas keto organe si te kafshes Kemi nji krymimut në kryministri idiot e faqezi qe per keto vrasje makabre deklarohet se janë vetem 2 shqiptar më pak asgjë tjeter Kemi nji mut ministresh te djejtesisë qe se paku duhet dhenë dorheqje dhe burgosur shtriga e poshter Kemi nji minister te punve te mbrendshme analfabet injorant dhe faqezi Kemi nji moter te pederit dhe valltare te Gadafit qe është krytare e grupit parllamentar te faqezive te vetfundosjes qe ja rrugaq e asgjë tjeter Më keta injoranta nuk bëhet shteti

                     1. L
                      Lisi

                      Mire Ia paske pare organet, genitale sense ty ajo te interesting e jo e desta njerzore, Albini buk mund tju ruaj ndjenjat dhe sjelljet tuaja shtazarake

                     2. t
                      tetovari2

                      Arbana e ka ngrënë jo një lugë por një tas me çorbë të prishur!

                      1. G
                       Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                       Arbana ka plotesisht te drejte!

                      2. D
                       Dante

                       Mqns njeri ne Sheq te Fierit vrau gruan, athere ti kerkojme doreheqjen moj Arbana dhe Rames. Keshtu i bie apo jo?!

                       1. A
                        Argjir Argjiri

                        Jo aspak nuk ka at'etalon peshorka e saj . Aspak . Edukon gjithashtu një polit politikani ndryshe e quajnë edhe pëolitrufian

                       2. e
                        emigranti

                        Plotesisht dakort me Vjosa.al. Artikull I shkruar me porosi te kundershtareve . Nje mllef prej histerikeje.

                        1. A
                         Argjir Argjiri

                         Nuk po të nëmëroj rrathët as vëthin tim farzambak por , ç'ishte dikur ky zvaranik kur un's'e . : Kur ti m'e kur un'të e ti vazhdë i vrazhdë e zvarrë . Kush trim i'u ka qit'....

                         1. J
                          Ja ke fut kot fare zogu

                          Nuk jam admirues i vetefundosjes se Bibinit perkundrazi e urreje por kjo zonja ja fut kot po çfare kot por kot fare pse Bibini dhe policia jane fajtore pse shkone e vret tjetri mos valle duhet te vendosim dy police per banore jooo eshte mungesa e kultures ne familje ecsidomose ne kosove ku shoqeria eshte pothuajse tribale keto fenomene zhduken apo ulen dhe zhvillimin e shoqerise

                          1. K
                           Klitana

                           Po mbjell ndonjë ulli më mirë , lakmohet më pak nga maskillat .

                           1. G
                            Genti

                            Kurti dhe qeveria e LVV janë anarkistë që aksidentalisht morën pushtetin dhe nuk dinë ç'të bëjnë me të. Në vend të merret me çështje kardinale të vendit merret me teneqe pa vlerë.

                            1. P
                             Petrit

                             Po kjo kurvaperse duhet degjuar?Se esjte pidh i mire?! O Zot sa jane shtuar kurvat ne gazetari...

                             1. S
                              Shqiptari Vlore

                              Petrit , nuk besoj qe ti je shqiptare ,sepse ndryshe s'mundet ta fyeje Arbanen me ate gjuhe te pist greku a serbi ! - E para ,nuk jep asnji koment e akoma me pak nji Argument qe kundershton Shkrimin e Arbanes dhe e dyta ben gabimin tjeter ,qe e ngaterron Arbanen me motren tende o piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis Anti shqiptare

                             2. A
                              Andon

                              Sa e mire eshte Arbana Xharra, si shpirt

                              1. F
                               Flamur Struga

                               Miss Arbana Xharra !cfare kerkon ti nga Albin Kurti?shkopin magjik qe edhe naten ta bej dite? a moje Arbane !sa shum kerkon edhe ti ,e sa shum enderra te bukura i gjen ne filxhan. Tjeter cfare kerkon Arbana Xharra? kerkon te ndertoj Albini ne kala ku trupin tent ta murosi per te te shenderruar ne nje legjende si Kalaja e Rozafes aaa.Arbana ti kerkojme Albinit qe trojet tona nga Tivari ne Prevez nga Presheva deri ne Banjen e Sjarines te na i bashkoi si dikur qe i kemi patur kater vilajetet aaaa.Sa qesharak behen ne disa raste njerezit,,,,

                               Lini një Përgjigje