Aktakuzat ndaj ish-presidentit / Avokati: Nuk ka asnjë krim dhe shanse që Trump të pranojë fajësinë

31 Mars 2023, 17:42Bota TEMA

Aktakuzat ndaj ish-presidentit / Avokati: Nuk ka asnjë krim dhe shanse

Një avokat i Donald Trump ka deklaruar se ish-presidenti amerikan nuk ka kryer asnjë krim dhe nuk ka asnjë shans që ai të pranojë një marrëveshje për pranimin e fajësisë.

Në një intervistë me CNB News, Joe Tacopina tha se Trump ishte fillimisht i tronditur nga vendimi i një jurie Manhattan për ta paditur atë dhe beson se ishte një “padrejtësi”.

Avokati tha se aktakuza ka të ngjarë të zbardhet nga gjykata të martën e ardhshme, por nuk është vendosur ende një datë.

Tacopina u pyet gjithashtu nëse ai shihte ndonjë skenar në të cilin ai ose ish-presidenti do të pranonte një marrëveshje për pranimin e fajësisë. Ai u përgjigj: “Zero, zero. Kjo nuk do të ndodhë sepse nuk ka asnjë krim.”

2 Komente

  1. g
    ganiu

    Legeni miliarderrrrr, kërkon ndihmë financiare nga amerikanët për të paguar avokatët e tij në këtë proces. Deri tashti ka mbledhur 2 mln $. Sa i mençur miliarderrri, sa budalla mileti? Të shohim sa do ta paguajë Alfred Cako kapelën që i dëroi Tramp.

    Lini një Përgjigje