Hetimi ndaj ish-presidentit Trump, reagon Biden

31 Mars 2023, 17:17Bota TEMA

Hetimi ndaj ish-presidentit Trump, reagon Biden

Joe Biden është pyetur për aktakuzën kundër paraardhësit të tij në Shtëpinë e Bardhë. 

I pyetur tre herë për një koment mbi çështjen kundër Donald Trump, presidenti tha: “Nuk kam asnjë koment për Trump”.

Biden sapo është larguar nga Shtëpia e Bardhë për një udhëtim në Misisipi.

Trump ka akuzuar Alvin Bragg, prokurorin e qarkut të Nju Jorkut, duke thënë se “ka bërë punën e Joe Biden” duke e paditur atë përpara zgjedhjeve të 2024.

Pak më parë, Bragg mbërriti në Gjykatën Penale të Manhatan.

2 Komente

 1. T
  T

  Krimet kane mbush new yorkun e asnje Nuk futet be burgje NGA KY prokuror majtist.

  1. a
   anti25642654censurë

   po mër T,shiko hallin e prokurorit dhe jo të këtij bushtrës harbute! ço ndonjë lek që ta mbrojnë këtë miliarderin e varfër:"ganiu 31 Mars 2023, 21:40 Legeni miliarderrrrr, kërkon ndihmë financiare nga amerikanët për të paguar avokatët e tij në këtë proces. Deri tashti ka mbledhur 2 mln $. Sa i mençur miliarderrri, sa budalla mileti? Të shohim sa do ta paguajë Alfred Cako kapelën që i dëroi Tramp."

  Lini një Përgjigje