Deputeti rus-Putinit: Të pushtojmë Stambollin, të përfitojmë nga kriza në Turqi

18 Mars 2023, 19:29Bota TEMA

Deputeti rus-Putinit: Të pushtojmë Stambollin, të

Këshilltar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, Anton Gerashchenko, ka publikuar në Tëitter një video të një deputeti rus i cili këshillon presidentin Putin që të pushtojë Srambollin.

Në video dëgjohet deputeti rus, Semyon Bagdasarov, i cili thotë se Rusia duhet të përfitojë nga kriza në shtetin turk e shkaktuar nga tërmeti dhe të aneksojë territoret e veta.

Ai Këshillon Moskën se është momenti që Turqia të largohet nga Azia Qëndrore.

“Të dërgojmë forca të caktuara në Turqi, ta marrim Kostandinopojën se qyteti “historikisht na përket neve. Le të përfitojmë nga kjo. Kriza duhet të përfundojë me shembjen e Turqisë dhe aneksimin e këtyre territoreve”, tha Bagdasarov.

Postimi në Twitter i Anton Gerashchenko

Semen Bagdasarov, deputeti rus i parlamentit, sugjeroi që të shfrytëzohet katastrofa në Turqi e shkaktuar nga tërmetet – t’u merret Stambolli dhe t’i bashkohet Rusisë.

9 Komente

 1. B
  Batukhan

  Kopilat qe lashe ne mosken kurve kur ne mongolet e sundonim qenkan rritur dhe qenkan zhvilluar

  1. l
   lexuesi21

   Ky do te jete nje nga idiotet qe i ka mbushur mendjen Putinit per te luftuar ne Ukraine duke sakatuar popullin rus…Dergojeni ne spital per evaluation…!!!!

   1. L
    Luliii

    Ju e moret Ukrainen tash ju mbet Turqia…

    1. g
     ganiu

     Ça me bo tjetër, diku duhet me e shkarku tërë atë fuqi të jashtëzakonshme që kanë. Pavarësisht se ju kanë rënë brekët që në 10 metërshin e parë.

    2. K
     KASEM

     TI RRUANI BOLET STAMBOLLIT JU CARET E RINJ TE RUSISE.

     1. t
      tingellon si Humor Karagjozesh Graqir

      Pse cfar eshte Tuqia _shteti pederasteve ellas ).(

      1. K
       Komunist me Rolex

       Po hajdar po gati është putini sa të mbaroje pune ne ukraine do marshoje drejt Stambollit

       1. A
        Askush

        Krejt te lajthitur: por, Kostandinopojen e krijuan Romaket...kur ata e themeluan, ruset ishin still in the trees... Edhe me tej, ruset u konvertuan ne ortodoks nga Kostandinopoja/Stambolli i sotem, jo se ruset krijuan ate

        1. g
         ganiu

         O shpirt, nuk ka rëndësi se kush e krijoi a kush e ka, nëse të kruhet bytha, e gjen shkakun për ta kruajtur. I vetmi gabim që po bëjnë, është përdorimi I furçës së telit. Po përdore furçë teli, ajo që e pëson është bytha.

         Lini një Përgjigje