FOTO/ Putin në Mariupol, si Hitleri në 1941!

19 Mars 2023, 17:50Bota TEMA

FOTO/ Putin në Mariupol, si Hitleri në 1941!

Presidenti rus Vladimir Putin bëri një vizitë të paplanifikuar në Mariupol, udhëtimi i tij i parë në territorin e rajonit të Donbasit të Ukrainës të pushtuar nga Rusia që nga fillimi i luftës, njoftuan të dielën media shtetërore ruse.

Reagimet nga Ukraina nuk u desh të prisnin gjatë.

“Një diktator tjetër gjithashtu vizitoi Mariupolin një herë. Ne e dimë se si përfundoi historia e tij,” njoftoi në Twitter Anton Gerashchenko, këshilltar i ministrit të brendshëm të Ukrainës.

Me këtë ai iu referua Adolf Hitlerit dhe publikoi edhe një foto të vizitës së tij në Mariupol në dhjetor 1941.

“Shumë historianë dhe bashkëkohës besojnë se Hitleri aty kuptoi se kishte humbur luftën”, shkruan Gerashchenko.

7 Komente

 1. T
  T

  KY flet.per.hitlerin,kur dihet boterisht qe ukrainasit perkrahen nazistet. Do Dal ndonje tani do thote Jo ore cne.

  1. Z
   Zhvejku

   Ky keshilltari qenka trap. Putini eshte ne atedheun e vet ai e çliroi Mariupol nga neonazistet ukraines pasardhesit e Stefan Banderas dhe te Hitlerit qe vrisnin popullin rusofoles te mariupolit dhe ukraines.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Ky servili qe ka bere artikullin harron se Hitleri shkoi ne nje vend ku nuk kishte asnje gjerman, Ndersa Putin po shkon ne nje vend ku jane 10 milion ruse qe banojne atje ne Ukraine, Apo s;ka gje se 10 milion njerez jane shume pake per deficentin e artikullit . Nejse, por duhet patjeter te vije ne pushtet Trump, te mbylli kete lufte menjehere , qe mos kete me viktima nga te dyja palet

   2. z
    zhvejk sumcpuari

    Zhvejku , e mori provimin motra ore ??

    1. Z
     Zhvejku

     Patjeter sumcpuar qe ja dhash provimin motres i vura nje cop 5 sa per ta kaluar klasen meqe kishte nje simpati per ushtaret e natos, ne veçanti per racen e zeze. Ndersa gruas tate e pse mu lut qe ti baja ç'far te doja nuk ja dhash se ishte shume e piste e lash per ne vjeshte, çupes tate e pse nuk e meritonte ja dhash, se ishte e tramaksur veç lepirjes e donte dhe ne sume, i kam ngjare babit me tha, meqense u tregove e sinqerte,po te ve noten 9 qe te kesh mundesin ta vazhdosh masterin. Sumcpuar persa kohe qe profesor Zhvejku do jape mesim femrave te fisit tat mos e vrit mendjen, po shiko bei qefin vetes duke ngren sa me shume mute dhe hunj ne bythe!!

    2. P
     Pirdhni se liroheni.

     Kete pune beri edhe Putin, pastroj dhe cliroj disa krahina nga nazistet qe i perkrahte lolo i cirkut Zelensky me ndihmen e perendimoreve.

     1. A
      Artan

      Keta te Putanes jane shoke te Trapit nga Amerika,dhe llapin falas,se nuk ka mundesi te kete muzhiku kaq rubla sa te paguaje dhe keta.

      Lini një Përgjigje