A e pa SHBA? A e pa gjyqtarja? A e pa Basha? 

8 Korrik 2022, 18:34Editorial Mero Baze

Këto janë tre pyetjet që shoqërojnë përfundimin e protestës së parë, të Berishës së tretë, në krye të PD. Pyetja e parë retorike është: A e pa SHBA? Sidomos a e pa kjo ambasadorja në Tiranë, se me këtë nuk u del e keqja. Natyrisht që e kanë parë dhe janë të kënaqur që protesta nuk përfundoi në dhunë, si kërcënonte Berisha.

Por pyetja në fakt zbulon arsyen dhe motivin kryesor përse u bë protesta. Ajo u bë t’i tregojë SHBA se Sali Berisha ka mbështetës me vete ndaj duhet amnistuar.

Kur SHBA mori vendimin që Sali Berisha është minues i demokracisë dhe bashkë me tre pjesëtarë të familjes është i përfshirë në korrupsion madhor, natyrisht e dinte që Sali Berisha kishte mbështetës. Dhe nuk e ndëshkoi t’i heqë mbështetësit, por që të ndëshkohet. Mbështetësit janë të lirë të shkojnë pas tij deri në varr, ose pas derës së burgut.

Kjo nuk e shqetëson SHBA. Kjo duhet të shqetësojë shoqërinë shqiptare, e cila nuk duhet të përfaqësohet nga një grusht njerëzish të rrjedhur që kanë marrë përsipër t’i japin vendit imazhin e një vendi primitiv, ku një grusht talibanësh duan të shkëmbejnë SHBA, me Sali Berishën.

Pyetja e Berishëve: “A e pa SHBA sheshin?”, tregon arsyen e parë përse u thirr protesta.

Pyetja e dytë më e dendur, e shfaqur dhe në editoriale të portalit të familjes Berisha, është: A e pa gjyqtarja protestën? Dhe më poshtë vazhdojnë të sharat me libër familje për të.

Kur SHBA ndëshkoi Berishën për shantazh ndaj sistemit gjyqësor, kishte parasysh pikërisht këtë gjuhë dhe këto sjellje. Pra meqë një grusht talibanësh shkojnë pas liderit, gjyqtarja duhet të trembet të japë drejtësi, pasi ata mund të dalin prapë në rrugë, ose mund të masakrojnë gjyqtaren. Kjo është një arsye e mjaftueshme për këdo që thotë na sillni dhe një provë për Sali Berishën që shantazhon drejtësinë, për të mbyllur gojën dhe për t’u turpëruar.

Sipas logjikës së Berishëve, drejtësinë nuk e vendos ligji, por rruga. Pra këtu mund të varësesh, siç ka vrarë Sali Berisha, mund të vjedhësh, siç ka vjedhur Sali Berisha, mund t’i vësh zjarrin vendit, siç ja ka vënë Sali Berisha, por po pate njerëz në rrugë nuk të dënon dot njeri.

Pikërisht për këtë arsye Sali Berisha duhet dënuar dhe duhet të vihet para drejtësisë, për të ndarë Shqipërinë nga imazhi i fiseve ku ligjin e bëjnë njerëzit me shtiza bronzi në duar.

Pyetja e tretë pak më e zbehtë është: “A e pa Luli?”. Kjo është thjesht pyetje triumfuese, për të thënë mos të guxojë më t’i afrohet partisë. Edhe kjo është në logjikën e forcës së demonstruar.

Pra e gjithë filozofia e protestës së Berishës shpjegohet nga vetë Berishët pas protestës, të cilët vetë provojnë se qe miting kundër SHBA, kundër drejtësisë dhe kundër Bashës. Ah po. Shpallën dhe armik të tyre Edi Ramën, meqë ai ka deklaruar se nuk do ta takojë kurrë Sali Berishën. Dhe ky i fundit për ta vënë burrninë në vend, e ka shpallur armik, që ta justifikojë mospërfilljen e tij.

Por gjithë mesazhi i protestës është se Sali Berisha vendos me forcën e rrugës dhe ashtu siç deklaroi, s'do njohë më zgjedhje të humbura dhe do ta zbojë Edi Ramën me dhunë.

Natyrisht nuk pret njeri të njohë humbjet e tij, dhe as që i trembet njeri dhunës së tij. Madje dje  zhgënjeu që nuk e provoi sa i vlen lëkura. 

E vetmja gjë për të cilën vlejnë deklaratat e tij, është se dëshmojnë vetë pse Sali Berisha është një person “non grata”, familjarisht. Ja për këto që deklaron vetë, që nuk pranon drejtësinë dhe që sillet si bandë që kërkon të rrëzojë demokracinë me dhunë dhe të sfidojë SHBA me një repart taliban. 

Mos e lodhni SHBA duke i thënë na sillni dosjen e tij. Zbardhni çfarë ka thënë sot, se i ka provuar të gjitha.

52 Komente

 1. L
  Let's go Brendon... FJB

  Per ke SHBA e ke fjalen o i ndritur? Mjaft i genjeve njerezit me kte SHBAne tende o I ndritur

  1. N
   Nuke jane veq ate të Berishes Talibane Ka plote të

   Une besoje se shumica e Shqiptarve kane mentalitet Talibanesh dhe sjellen si Talibane kët une e kame thën me kohe nuke jane veq ate që i ven prapa Berishes. Por jane edhe ca Talibane të tjere që i ven prapa edhe Ed Rame Turku Erdogani edhe ca të tjere ilir hajduti edhe ca të tjere Hoxhallarve si Ahmet Kalaja e keshtu me rralle prandaje jemi Ku jemi site si komb dhe shoqri

   1. N
    Nuk ka më budallenj rrugeve. Jane të gjithë ne Fol

    Respekte. Koment qe duhet ta lexojne të gjithë.

   2. K
    Kapterri

    Hahaha. Një tjetër trushplar nga Ameriqia. Debilat e Tra(m)pit që e ndajnë Amerikën si ndan debili nga Viçi Shqipërinë.

    1. G
     Genc

     Ti kapterr do mbetesh se je mesuar te ta qije gruan komandanti ne kohen e dulles.

    2. m
     mirel

     FU Brendon Behet fjale per USA zyrtare e jo per brainwashed e kallepit tend…

     1. S
      Sai krimineli Gerdeci non grata

      Ai Po flet per ate SHBA qe ka shpallur Non Grata Sali kriminelin dhe familjen e tij. Per ate SHBA qe ka deklaruar se me Saliun ne krye te PD- kurre nuk do kete bashkpunim me ne

      1. G
       Genc

       Let's go Brendon.

      2. F
       Faikonica

       Mos thuj nje grusht talebanesh jo,por milet haxhiqamilist,hoxhist,berishist...etj.Nuk eshte rastesi ky udhetim talibano albanistanas.Urrejme perendimin.Kaq

       1. F
        FCB

        Pyetja e katert Mero ,po ti a e pe .

        1. P
         Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

         FCB. E pane shqiptaret njeriun qe i vodhi dhe i vrau. 6000 vete mblidhen ne nje koncert te Shakires qe Saliu ua premtonte shqiptareve. 100000 antaret e PeDe - s ku ishin ?!

         1. A
          Aron

          E pa, ndaj edhe e ironizoi qe dje ate pjesmarrje prej 5000 vetesh, maksimumi.

          1. (
           (E.Dantes)

           Po ti o FCB a e pe? Nuk kini faj ju talebanët Albanese ku drejtësia ne ate vend ka vdekur, ku shteti nuk ekziston. Ku America e krijoi ketë monster

           1. S
            Spak

            Po ti FCB a e njef Saliun qe eshte vrases,hajdut spiun i sebeve? Largoni Saliun dhe PD do te rinovohet!

           2. l
            lenci bira

            Per thikat qe ja ngul z.Baze terroristit nazist Salih bin laden ke nje merit qe pak gazetar mund ta kene, kurre nuk te kam pare nga afer por kame deshir te pi nje kafe me ty vetem per sherbimin dhe shpresen qe na jep se ne kete vend jetohet. Te dhente zoti jete ty dhe familjes tuaj Zoti te bekofte

            1. M
             Mal Cori

             E mira e Sali Berishes, o Mero eshte se, ai i mobilizon votuesit e PS 100 here me mire se Rama........ .. . Bisedoj sot me dhjetra te pavendosur........ . Deri dje keta thoshin: - Une nuk shkoj me te votoj per Ramen dhe per kete administrate te qelbur......... .. . Mirepo me klithmen qe leshoi Berisha, duke i quajtur armiq kundershtaret e tij keta po thone, duhet ta mendojmd edhe nje here mospjesmarrjen ne zgjedhje........ - A degjohet ky? -A durohet ne pushtet ky me Altin Goxhajt e tij....... . Me mire Rama te cilin e shajme, por nuk na gjen gje, sesa Berisha dhe langojte e tij qe te shqyejne dhe per nje fjale goje TA BAJNE FTYREN MA ZI SE KPUCA.....

             1. B
              Bubuzhel Berati

              Te garantoje ae askush nuk ka frike nga non grata as nga ata 4000 mije talibane qe u mblodhen por ne syte e Sandrit , Fevziut , Batoni ishin 30 mije e pare kjo me syze optike alla Berrisha .As njeri nuk ka frike nga ky langarash rrugesh. E keqe eshte politika e Rames qe e lejone nje Gore te tille te lehi thjeshte per te fituar zgjedhjet politikisht eshte efikatce por moralishte eshte e ulet Rama duhet te mbushi rruget me qytetare para SPAK deri sa ky kriminel te arrestohet nuk munde te lihet nje njeri i tille i lire me nje langage rrugaci si ka mundesi drejtesia e Edi Rames burgos atea qe nuk paguajn dritat dhe le te lire prodhuesin e 1997 , grusht shteti, firmat piramidale, gerdeci , nafta Milloshit ,kater te vrare , kompleksi partizani , cez , shitje detit greqise , vjedhje , vrasje, vjedhje votash ,djegje gazetash jooooo Edi Rama nese nuk ke kellqe ta arrestosh largohu hapi rruge atij qe e bene punen

              1. T
               Taulant

               Debil akoma nuk e ke kuptuar qe Rama nuk ka bere asnje denoncim per ish kryeministrat e ish ministrat . PSE? Sepse hajduti nuk mund te denoj hajdutet. Rama eshte pjese ellumit.

              2. E
               ERTV

               Ahaaaa e bukur kjo Mero: ""Një grusht talibanësh duan të shkëmbejnë SHBA, me Sali Berishën"". Por mos vallë Mero për parantezë na e bënë dhe ky i gjati si Ashraf Ghani. Le vendin dhe ky (kuptohet i siguruar nga paret), në dorë të "talebanëve", njëlloj si në Afganistan. Madje pa bërë as pikë rezistence për shtetin ligjor, rendin kushtetues... (Se Mero, nqs është, edhe ai në fund të ciklit, nuk gjej arsye madhore, PSE t'a bëj). Qofsha unë (me mendjen e mbrapshtë) gabim...!

               1. R
                RTEVTE

                ERTV ke pjerdhur shko te mjeku te paska lene covid me pasoja ke bere nje komente vete djali tef dedes dhe ujku Fierit e kupton

               2. D
                Deni USA edhe une pajtohm me zotin bira kur te vij

                Edhe une pajtohem me zotin bira,kur te vije ne Shpiper do mundohem te takoi dhe te darkoi me ty je nje gazetar i rralle qe i sherben kombit.

                1. T
                 Toke e xanun,parti e xanun

                 Edhe bin laden apo pasusit e tij ne afganistan kane popullin injorant me vete,po keshtu edhe sali bin komunist krimineli ka pjesen me injorante qe kane shkatrruar e djegur e pushtuar pronat e te tjereve... Keta lloj analfabetash kane filluar te djegin edhe shkollat e te mbulojne grate si ne afganistan.... Ky komunist karierist shpall armik cdo njeri qe i ze karriken qe nga fatosi,rama e deri djali adoptuar lulash... Ky kriminel eshte gati te djeg Shqiperine per te ardhur ne pushtet

                 1. F
                  Fjala ime

                  Me ke flet, o Mero, me Arben Krajen apo sherbimin sekret shqiptar? Kraja qendron ne breket e Sali Sheqeres, i sherbimit sekret shqiptar me hijen e Bari Shaqirit ne breket e Monikes dhe dy pale breke bejne nje pale breke. Keshtu qe po nuk u shporren keta Sali Sheqerja do kendoj dhe ca dite si di ai sa ti vijne vete tropojanet hakut se dhe ata , besoj, nuk do ta durojne me. Keshtu do zgjidhet kjo pune se shqiptaret jane te perçare apo me mire te shqyer nga psikopatia qe i ka zene. Egziston me si strukture armike SPAK?!

                  1. Z
                   Zeqo Pilafi

                   MILITANTET! --------------------- Dashuria me e madhe per cdo sundimtar jane militantet. Ata jane si ajri qe ushqen me fryme mushkrite e nje sundimtari. Ashtu si pemet, lulet, bimet dhe gjithcka qe zbukuron dhe hijeshon natyren,edhe militantet jane nje burim i pashtershem oksigjeni. Sepse militanti, ndryshe nga gjithe njerzit e tjere te zakonshem, te cilet per te jetuar marin prej ajrit oksigjen dhe nxjerrin gaz karbonik, militantet bejne te kunderten, ata thithin gaz karbonik dhe leshojne oksigjen. Natyrisht, gjithcka qe lulezon e merr gazin karbonik ne gjirin e natyres, kurse militanti e ka detyrimisht te nevojshme ta marre ate nga nje burim njerezor. Eshte ky shkaku, qe cdo militant ndjen nje kenaqesi te parrefyer kur e vendos hunden, qe zoti ja ka paisur me ndjeshmeri te persosur si te nje qeni, ne bythe te sundimtarit dhe prej andej mbush plote endje mushkrite e tij me pordhet e praruara te dala nga nje bythe e tille. Prej aty ai merr jete, gjallerohet dhe kjo e bene te shpreh me devocion mirnjohjen e tij te thelle dhe te perjetshme per kete kenaqesi te parrefyer qe sundimtari i dhuron. Dhe ashtu si pemet me pas ai nxjerre oksigjenin, te cilin oksigjen nuk do ta ndaje me askend por do qe vetem te perdoret per jetgjatesine e sundimtarit ne fron. Pra shkurt, sundimtaret dhe militantet operojne brenda nje cikli te mbyllur, ata jetojne me pordhet e njeri tjetrit. Kjo u pa qarte dje, ne bulevardin "Deshmoret e Kombit", vend ku si rregull gjate ketyre afersisht tete dekadave militantet kane shprehur dashurine e tyre per sundimtaret.

                   1. E
                    Ed

                    MERO BAZE PISHTAR I TE VERTETES . VAZHDO MERO . SHPELLARET THONE HAPE RRUGEN OSE TE VRAVA. JO ARGUMENT, ARGUMENTI ESHTE SHFAQE E HUAJ KAPITSLISTE. SALIU DKTORI I ENVER HOXHES ESHTE ESHTE KOMUNIST ME TESER.

                    1. n
                     nord.al

                     Bravo Lenci, jam plotesisht me ty.

                     1. A
                      Aron

                      Saliun tani ta perdorin si ato dordolecat ne ara qe trembin zogjte.

                      1. U
                       Unfortunately

                       O Mero shoqeria shqiptare ka zgjedhur nje njeri qe ka marre mandatin e trete dhe do te marre edhe te katertin. A e di cfare ndodhi ne SHBA sot? Presidenti Biden nxori urdher te vecante per te mbrojtur abortin. Doli hapur dhe foli kunder vendimit te gjykates kushtetuse Amerikane. Kjo eshte demokracia, ky eshte vullenti i shumices. Nje tufe budallenjsh nuk mund ti bejne karshillek shumices. E shumta qe mund te bejne eshte ti detyrojne tu hedhin ndonje gaz qe te qajne apo ti ndajne kur rrihen me njeri tjetrin.. Lere ameriken se ajo po ja tregon vendin edhe budallait te saj Trump, po ja shkulin dhembet nje e nga nje dhe ja kane bere gati dosjen per ne gjyq. Kjo eshte demokracia, ky eshte shtet dhe vullnet politik. Na thuaj nje vende ne bote qe nje nongrada i korruptuar dhe kriminel i ben karshillek shtetit? Ne shqiperi nuk kemi demokraci dhe as shtet. Kryeministri nuk merr vendime, nuk di te bej shtet ose me sakte ka 10 vjet qe deshton. Edhe SPAK po i del boja dhe te gjithe po rrine si muti ne shi. Nuk ka vullnet politik. Shtyje ta shtyjme, ta haj kush ta haj.

                       1. (
                        (E.Dantes)

                        Fortunately, No comment, my friend! I agree with your comment. Ne Shqipëri nuk kemi demokraci dhe as shtet. Kryeministri nuk merr vendime, nuk di te bej shtet ose me sakte ka 10 vjet qe dështon. I wish you all the best, my friend.

                        1. T
                         Taulant

                         Nje kryeminister i korruptuar me hajdut sesa parardhesit e tij nuk ka si te marre vendime.

                        2. U
                         Unfotunaleshi

                         Unforleshi po ngateron dollarin me lekun po ngateron republiken parlamente me ate republikane je komplet i humbur sic duket puna si pjatalares te ka goditur pak cerveaux

                         1. G
                          Genc

                          Me fal po kush e pjerdh kete urdherin e Biden per abortin, je ne vete ti apo jo? Ku ka force urdheri i Biden perpara Gjykates Supreme. Sa per dijeni, Gjykata Supreme percaktoi qe aborti nuk eshte detyrim kushtetues. Ne keto kushte jane shtetet qe vendosin nese do ta lejojne apo jo. Keshtu qe ne shtetet ku Guvernatoret jane Republikane, ai urdheri i Biden do vendoset neper tualete.

                          1. G
                           Genc

                           Demokraci i thua ti ketu qe dalin gjithe rrugecerit dhe pederastat dhe i shkojne gjyqtarit ne shtepi duke i kercenuar femijet?

                          2. U
                           Une

                           Sali, veri veshin , sikur ka filluar e po troket; tak tak, tak !!!!

                           1. R
                            Revolucioni

                            A e pa Rama dhe teoria e tij : per Shqiperine qe duam? Eshte me mire qe Rama ta nderoje parrullen e tij dhe ta nderoje: per Shqiperine qe do ta duam. Kjo Shqiperi mbushur me talibane nuk eshte Shqiperia qe ne duam…,

                            1. P
                             Propaga vs Realiteti

                             Protesta qesharake paqësore. A thua sikur kishin vajtur në koncert dhe dëgjonin këngëtarët në podium, dhe fansat poshtë ndiznin dritat e celularëve. Pu pu pu! Lemeri! Protesta ishte mbledhur për Saliun. S'është çudi që të jenë hedhur miliona lekë për t'i sjellë njerëzit aty. Sepse ajo nuk ishte protestë, dukej si tubim i kohës së shokut Enver, si paradë në bulevard. Saliu për të mos rënë në sy me gjithë atë teatër të kontrolluar, i tha Ramës "Jemi armiq"! Ç'armiq leshi! Ajo protestë vërtetoi ngjashmërinë me protestën e Lulit, pra 2 orë në bulevard dhe pastaj ikni në shtëpi se iu pa ambasada e SHBA që mbështesni Saliun. Një tallje e madhe. Vetëm budallenjtë mund të gënjeni me atë show. Protest pa nerv, pa brohorotje të forta e të vazhdueshme "RAMA IK", etj, pa entuziazëm. Një dëshpërim total, të pa irrituar ama. Por thërrisnin "O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do"! Ça tmerri! Një tufë delesh budallaqe! Këta i quajnë misionarë! Pu pu pu! A thua sikur ç'mision kanë! Apo sikur janë pjesë e ndonjë urdhëri fetar!!! Ça shqiptarë leshi janë këta gomerë që dalin në këtë lloj proteste?! Akoma nuk e kanë kuptuar që Luli ishte vegla e Saliut, edhe u prishën kur Luli e përjashtoi nga partia PD? Pazaret dhe lëshimet që Luli i bënte Ramës ishin me miratimun e Saliut! Tashmë ka filluar opozita fasadë2, kësaj here me kryetar Berishën. Gjykata do bëjë mirë në fakt që mos t'ja japin partinë Saliut, edhe pse ka shumicën, sepse ai e ka shkatërruar tashmë atë parti totalisht, si vetë e po ashtu me Lul Bravën që vuri në krye. Armiqësia me Ramën është teatër, thjesht presion që mos ta trazojnë më Saliun, mos t'i hapin çështje penale. Pra Saliu do iki avash avash me lezet, por të bëhet kryetar i PD, pastaj prapë deputet që të ketë imunitet, e pastaj do gjejë një Lul të dytë manekin që t'i lëjë partinë. Mjerë Shqipëria me këta sharlatanë! Shënim: Shihni si bëhen protestat në Greqi e Francë kur rriten çmimet me disa cent!

                             1. D
                              Delet e Saliut

                              Protesta qesharake paqësore. A thua sikur kishin vajtur në koncert dhe dëgjonin këngëtarët në podium, dhe fansat poshtë ndiznin dritat e celularëve. Pu pu pu! Lemeri! Protesta ishte mbledhur për Saliun. S'është çudi që të jenë hedhur miliona lekë për t'i sjellë njerëzit aty. Sepse ajo nuk ishte protestë, dukej si tubim i kohës së shokut Enver, si paradë në bulevard. Berisha i panikosur deri në palcë që mos të bënte as një incident apo akt dhune! Saliu për të mos rënë në sy me gjithë atë teatër të kontrolluar, i tha Ramës "Jemi armiq"! Ç'armiq leshi! Ajo protestë vërtetoi ngjashmërinë me protestën e Lulit, pra 2 orë në bulevard dhe pastaj ikni në shtëpi se iu pa ambasada e SHBA që mbështesni Saliun. Një tallje e madhe. Vetëm budallenjtë mund të gënjeni me atë show. Protest pa nerv, pa brohorotje të forta e të vazhdueshme "RAMA IK", etj, pa entuziazëm. Një dëshpërim total, të pa irrituar ama. Por thërrisnin "O Sali o hero, gjithë Shqipëria ty të do"! Ça tmerri! Një tufë delesh budallaqe! Këta i quajnë misionarë! Pu pu pu! A thua sikur ç'mision kanë! Apo sikur janë pjesë e ndonjë urdhëri fetar!!! Ça shqiptarë leshi janë këta gomerë që dalin në këtë lloj proteste?! Akoma nuk e kanë kuptuar që Luli ishte vegla e Saliut, edhe u prishën kur Luli e përjashtoi nga partia PD? Pazaret dhe lëshimet që Luli i bënte Ramës ishin me miratimun e Saliut! Tashmë ka filluar opozita fasadë2, kësaj here me kryetar Berishën. Gjykata do bëjë mirë në fakt që mos t'ja japë partinë Saliut, edhe pse ka shumicën, sepse ai e ka shkatërruar tashmë atë parti totalisht, si vetë e po ashtu me Lul Bravën që vuri në krye. Armiqësia me Ramën është teatër, thjesht presion që mos ta trazojnë më Saliun, mos t'i hapin çështje penale. Pra Saliu do iki avash avash me lezet, por të bëhet kryetar i PD, pastaj prapë deputet që të ketë imunitet, e pastaj do gjejë një Lul të dytë manekin që t'i lëjë partinë. Mjerë Shqipëria me këta sharlatanë! Katastrofë!

                              1. s
                               shqiptar tirone

                               Kur qe protesta, apo manifestimi i fundit, qe beri PD pata shkruajtur nje koment te vogel. Nuk mund te pretendoj qe dikush nga keta fare gazetaresh dhe reporteresh qe dalin ne tv e merr mundimin qe te lexoje ngadonjehere edhe komentet qe shkruajne lexuesit lidhur me keto fare evenimentesh. Sepse nuk dote benit gabimet qe i perserisni pa u thelluar fare ne ato qe thoni kur flisni para kamerave, apo qe shkruani ne gazetat tuaja. Po shikoja biseden ne studio e Top Ch, ku ishin Bolino dhe Çupi. Nuk po u besoja vesheve me ato qe thoshte drejtuesi i emisionit, per numurin e pjesmarresve, per dronet qe nuk fluturonin si ne protestat e mepareshme, etj. Per fluturimin e droneve dhe per pamjet e fotografuara prej tij, ishte artikulli i Tema qe e nxorri bllof. Per numurin e pjesemarresve, po e rishkruaj edhe nje here ate qe kam shkruar edhe me pare. Stadiumi "Q. Stafa" ka patur nje kapacite prej rreth 10 mije spektatoresh. Kur zhvilloheshin ndeshje nderkombetare stadiumi ka qene"..i tejmbushur.." siç deklaronin komentatoret tane sportive. Mbas ndeshjes, nqs tifozave u kujtohet, ata qe e kishin ndjekur, ne largim mbushnin bulevardin qe nga universiteti dhe deri tek ministria e mbrojtjes,. Dhe ky segment rruge vazhdonte te ishte i mbushur keshtu per rreth 15-20 min. Atehere ku ishin keta dhjetra mijera pjesemarres ne kete proteste, pjesemarres qe kishin mbushur boulevardin nga k/ministria deri tek ura e Lanes, kurse me pas deri te hotel Dajti shiheshin grupe te shperndara. Sipas llogarive te peraferta, duhej te ishin mbi 10 persona per m² (!?) Tjeter eshte dhe termi "lider i opozites" qe perdoret pa kursim. Drejtuesi i opozites (sipas rregullave ne fuqi) eshte kryetari i partise qe ka dale e dyta nga zgjedhjet. Ky drejtues ka qene Basha, dhe tani qe ai ka dhene doreheqjen, nuk ka drejtues dhe jo lider. Mos perdorni fjale te "medhaja" qe nuk e kane vendin asnjehere ne raste te tilla.

                               1. T
                                Tetovari2

                                Shqiptar Tirone,shumica dërmuese e gazetarëve janë siç thotë dhe vetë kryeministri Z.Edi Rama "kazan Plehrash".Këta gazetarë ne vend që ta bojkojtonë "non gratan"po e ndjekin pas për intervista si mizat pas m...Shihet qartë se dikush i paguan extra honorare këtyre kazanave të gazetarise sepse nuk shpjegohet ndryshe turma e gazetarëve që e ndjekin pas sa që nuk bien në trans kur e shohin.!?

                               2. C
                                Cipini

                                Respekte Mero, si gjithmone i zberthen me finese te gjitha pikepyetjet rreth ketij monstre me emrin Sali Berisha dhe gjithe legeneve qe i shkojne mbrapa. Rafinimi i shoqerise keshtu behet, si ato rafinimet ne industri, legenat qe shoqerojne Saliun dalim mbi uje dhe “lopata” i nxjerr ne nje ane, pleherat.

                                1. N
                                 Ne

                                 Sali, degjon? Po troket : Tak Tak Tak. Cte jete valle? Ti e di me mire se ne. Sali: Tak Tak Tak.

                                 1. L
                                  Lasgushi

                                  Mero! Eshte I vetmi shkrim qe tregon plotesisht plagen e vertete te Shqiperise e qe lidhet me protesten e fundit te Sali Berishes. Ashtu si vendalet qe ndjekin skizofrenin Berisha pas,jane dhe shumica e gazetareve,ne Shqiperia,qe nuk shkruajne te verteten duke menduar Salen ,jashte hekurave,kryeminister te Shqiparise.

                                  1. T
                                   Trotski

                                   Mero dhe Frok Çupi jane gazetare Elitare ,Te sakte ,Objektive dhe te Patrembur.Bjerini Qafirit te Vuçidolit ,qe eshte bere Miliarder familisht ,duke abuzuar Fondet dhe pasurite publike.Bjerini Vrasesit Serial Qenit Serb qe leh kunder demokracise,Bjerini NON GRATA-S

                                   1. T
                                    Taulant

                                    Cupi kishte nje jave qe po tmerronte njerezit per protesten. Aludonte qe do te kishte edhe viktima. Protesta ishte paqesore.

                                   2. D
                                    Dinamo TR.

                                    Bravo z. Baze! Keni bërë një analizë shumë të mençur.

                                    1. a
                                     asi

                                     Pergjigjja ime:Nuk me duhet sa ka mbledhur Sala por sa e votojne.Informacin i ngrohte per te gjithe komentuesit :Zgjedhjet e 6 Marsit 2022 per 6 bashki(3 muaj perpara).....Sipas rezultatit të votave të marra nga kandidatët, rezulton se të zgjedhurit e Partisë Socialiste kanë grumbulluar në total 106.703(Edi)vota, të ndjekur nga kandidatët e Shtëpisë së Lirisë(sali,ilir,ndoka) me 60.223 vota dhe ata të Partisë Demokratike me 26.662 vota...Siç shikoni Sala e ka te fresket kastravecin qe hengri .Shume shpejt do ta provoje perseri.Faleminderit per mirkuptimin.

                                     1. T
                                      Taulant

                                      Akoma me zgjedhjet ??? Zgjedhjet te lira ne Shqiperi nuk ka . Kush eshte ne pushtet i vjedh ,blen e manipulon ato. Shpresohej tek Rama mos ndryshonte gje. Por ai doli me mut sesa paraardhesit . E katandisi Shqiperin vetem me pensionist.

                                     2. E
                                      Emiljano

                                      Nje gje provoi mitingu,se ai vend eshte i mbushur me bythlepires dhe budallenj, dhe plaku mere e di kete shume mire.Sa te kete nga keta me shumice kerma plak do pellase deri sa te vdese

                                      1. M
                                       Mjeku

                                       I shkreti mero Protesta ja dhjeu fare orakullin Tani vazhdon avazin me realitetin e tij paralel. Ky me Frrokun Ngjelen e Paten do luajne mendsh nga Salifobia.

                                       1. G
                                        Genc

                                        Mero, e di se cfare ndodhi mbreme ne USA? Gjyqtari i Gjykates Supreme Brett Kavanaugh shkoi te darkonte me familjen e tij ne restorant, dhe nje grup pederash shkuan para restorantit dhe kercenuan pronarin e restoranit qe ta nxirrte jashte dhe mos ti sherbente gjyqtarit dhe familjes se tij. Pra qe do te thuash ti, nuk eshte kjo Amerika qe na e predikoni Ju kaq e shenjte. Ndryshe nuk do lejoheshin nje grup pederash dhe rrugacesh te dilnin ne gjueti ndaj Gjyqtareve te Gjykates Supreme ne USA. Asaj gjyqtares qe thua ti, as nuk i ka shkuar njeri ne shtepi, as ne restorant as tek shkolla e femijeve. Kur te ndodhin keto, ke te drejte te shkruash mendoj une, por pa ndodhur asgje nuk mendoj se je korrekt.

                                        1. J
                                         Jepi

                                         Mosmirenjohesi dhe shpifesi eshte njeriu me i keq mbi toke.

                                         Lini një Përgjigje