Albin Kurti sillet sikur i ka vendosur ai sanksione Perëndimit 

31 Korrik 2023, 18:04Editorial Mero Baze

Qindra gazetarë të Kosovës ishin sot në rrugë për të protestuar ndaj vendimit të qeverisë së Kosovës për të mbyllur Klan Kosovën, nën arsyetime teknike dhe hallka burokratike për deklarimet e regjistrimit të biznesit që e ka pronë televizionin.

Në përpjekje për të mbrojtur vendimin e tij, Kurti tha se po mbyll vetëm një nga qindra bizneset mediatike që veprojnë në Kosovë. D.m.th sipas tij në qëndrimin ndaj medias, kanë rëndësi statistikat dhe jo parimi. Me këtë logjikë të Kurtit, duhet lejuar të mbyllen 49,9 për qind të mediave se prapë nuk ka mbyllur më shumë se gjysmën dhe konsiderohet se është akoma gjendje pozitive me lirinë e medias.

Kjo logjikë e cila në thelb është fashizëm i hapur reflektohet dhe në qëndrimin e tij ndaj sanksioneve të Perëndimit.

Ndërkohë që Perëndimi e ka vendosur Kosovën nën sanksione, për shkak të politikës së Albin Kurtit në Veri dhe pasigurisë që ka krijuar për të ardhmen e bashkëpunimit me Perëndimin, ai deklaroi se ka tërhequr 25 për qind të policëve dhe tani Perëndimi duhet të heqë sanksionet. 

Në mendjen e tij statistika ka rëndësi mbi cilësinë e qëndrimit. 

D.m.th kur ky të tërheqë 51 për qind të policëve dhe Perëndimi duhet të tërheqë 51 për qind të sanksioneve. Edhe Stalini ka qenë më i Iogjikshëm. Ai kishte parimin se vdekja e një ushtari ishte tragjedi, ndërsa zhdukja e një batalioni ishte statistikë.

Nga mënyra se si sillet duket sikur Kurti i ka vendosur sanksione Perëndimit dhe tani po përpiqet t'ia heqë pak nga pak.

Njësoj si sillet me shtypin, që pasi njërin e gjobit, tjetrin e mbyll, pastaj bën statistika dhe thotë ka qindra media të tjera nuk i kam gjobitur apo mbyllur.

Problemi i sanksioneve ndaj Kosovës, ashtu si problemi i lirisë së shtypit, nuk janë statistikë, por janë çështje përmbajtje dhe sigurie që duhet të krijojë qeveria në Kosovë ndaj lirisë së shtypit dhe standarteve perëndimore.

Albin Kurti provoi se e ka armik shtypin kritik me të dhe kjo nuk ka rendësi nëse ka mbyllur një media, ka gjobitur një tjetër dhe ende si ka gjobitur të tjerat. Për të parë nëse një fuçi vere është e prishur, mjafton të provosh një gotë dhe Albin Kurti e dha provën e tij që është armik i lirisë së shtypit.

Edhe më keq me sanksionet ndaj Kosovës.

Kosova u vendos nën sanksione jo se Kurti çoi 75 për qind policë në veri, tre prej të cilëve ja poshtëroi Serbia, por se demonstroi karshillekun e tij ndaj Perëndimin dhe krijoi pasiguri për SHBA dhe BE, se qeveria e tij do të respektojë standardet e Perëndimit në Kosovë lidhur me pakicën serbe.

Që ky besim të kthehet nuk është çështje shifrash dhe përqindjesh. Nuk mjafton të tërheqësh 25 për qind apo 100 për qind të policisë. Nuk mjafton as të ribësh zgjedhje. 

Do të duhet kohë të hiqen sanksionet, derisa Perëndimi të bindet se Qeveria e Kosovës ka hequr dorë nga karshillëku ndaj Perëndimit dhe krijimi i një perspektive të keqe për standardet e Perëndimit në Kosovë. 

Tani Kosova nuk mund të jetë më si më parë për Perëndimin. Ajo është një vend anti-perëndimor. Për fat të keq Serbia ende nuk e ka këtë status, falë Albin Kurtit që i ka vënë gjoksin Perëndimit, para Serbisë.

Ndaj për t’u rikthyer aty ku ishte Kosova, për t’u kthyer në aleate të Perëndimit, nuk mjaftojnë më statistikat, ashtu si për qëndrimin e tij ndaj lirisë së shtypit nuk vlen fakti sa media sulmon. Ajo që vlen është bindja se ai nuk duron dot shtypin e lirë dhe nuk është gati të bëjë Kosovën një shtet perëndimor. 

Mënyra se si ai sillet, duket sikur ai i ka vënë sanksione Perëndimit, apo sikur i vë sanksione shtypit dhe që të gjithë duhet ta respektojnë kur të tërhiqet nga këto marrëzi. 

Kur tërhiqesh nga marrëzi të tilla quhesh i humbur, nuk quhesh i respektuar. I respektuar do ishte po të mos i bënte këto. Tani që i ka bërë, nuk zhbëhen me zbythjen e tij. Zhbëhen me ikjen e tij.

28 Komente

 1. k
  katarakti

  "...nën arsyetime teknike dhe hallka burokratike për deklarimet e regjistrimit të biznesit që e ka pronë televizionin". Që do të thotë se pronarët e këtij televizioni nuk kanë pranuar të zbatojnë ligjin! E dyta: Të respektosh standartet e Perëndimit ndaj pakicave serbe në Kosovë do të thotë që ata të mos diskriminohen. Por jo të kenë të drejta për të qënë të pavarur nga Prishtina! Apo që të kenë të drejtë të krijojnë një republikë serbe atje me një president që nuk i jep llogari qeverisë së Kosovës. Por ai që gjithë jetën ka lëpyer bythën e padronëve të tij nuk mund t'i kuptojë gjëra kaq të thjeshta. Edhe personalitete të njohura amerikane e kanë kritikuar politikën e tashme të Uashingtonit ndaj Kosovës.

  1. P
   Pero

   Edhe ti,si personalitet i njohur, e ke kritikuar politiken amerikane bashkë me Albinin dhe na e keni ndrit Kosoven! Pika që stë bie, me këtë llogjikë të “thjeshte” idiote

   1. A
    Alniku

    A nonen e uçkurcit n'pidh ta qifsha more qenef i Hashim Danilloviqit. VV dhe Albin Kurti e kane kundershtu formimin e kesaj gjykate me protesta popullore dhe me gaz gazlotsjelles ne Kuvend e Hashim Danilloviqi i rrahte dhe burgoste me xhandaret e tij. Edhe i quajke armiq te Kosoves deputetet qe nuk e votojne kete gjyjate serboruse. Kjo osht e verteta more qen i biri kudres, produkt i spermes serbre. Tash le te kalbet ne Hage Hashim Hagabagla. Ytttttt familjen ja shkerdhefsha atij e ty dhe krejt uçkurcave fallc.

   2. R
    Risena Xhaja

    Ymer, dmth shoku Ymer Baze! Po kishe marrë një halé me lekë nga inceneratorët , më shumë se Karlo I Agimes !!Reklamë për plehrat !! Mor te shkerdhefsha ate kokën që e ke si presostat depozite uji!! Pthu fshatar era mut . Prandaj me kapardisesh si maçok mbi tallash fekalesh. Plehrë

   3. A
    Arber

    Albin kurti eshte koke loqe

    1. A
     Abelard Tahiri

     A nonen e uçkurcit n'pidh ta qifsha more qenef i Hashim Danilloviqit. VV dhe Albin Kurti e kane kundershtu formimin e kesaj gjykate me protesta popullore dhe me gaz gazlotsjelles ne Kuvend e Hashim Danilloviqi i rrahte dhe burgoste me xhandaret e tij. Edhe i quajke armiq te Kosoves deputetet qe nuk e votojne kete gjyjate serboruse. Kjo osht e verteta more qen i biri kudres, produkt i spermes serbre. Tash le te kalbet ne Hage Hashim Hagabagla. Ytttttt familjen ja shkerdhefsha atij e ty dhe krejt uçkurcave fallc.

     1. p
      psikologu

      Kur mungon edukata, arsimimi dhe e njerëzishmja e mbi gjitha arsyeja analfabetet siç janë VV me në kyre budallën, Kurti i cili me të drejt i quan analfabet funksional kanë të vetëm fjalorin më banal, dhe shajnë, shpifin dhe kërcënojnë si rrugaçet e sillen si egërsira. Me ta çdo gjë shkatërrohet dhe kombi trupohet para bote siç edhe po ndodh në Kosovë.

    2. A
     Agron

     Ke pune te tjera para se te sulmosh cdo dite Albinin

     1. L
      Ladi

      Keta anadollaket, antiperendimoret, dumbabistet, pra te gjithe keta qe e duan politiken, dhe e bejne ate, vetem qe ta kene si bajrakun e tyre; ti Mero i njef mire - dhe po aq mire ja u çjerr masken dhe i telendis pa meshire. Ata qe e duan shqiptarine dhe trojet amtare te japin 100% te drejte dhe te mbeshtesin fuqishem. Vazhdo keshtu.

      1. V
       Vlora Çitaku

       A nonen e uçkurcit n'pidh ta qifsha more qenef i Hashim Danilloviqit. VV dhe Albin Kurti e kane kundershtu formimin e kesaj gjykate me protesta popullore dhe me gaz gazlotsjelles ne Kuvend e Hashim Danilloviqi i rrahte dhe burgoste me xhandaret e tij. Edhe i quajke armiq te Kosoves deputetet qe nuk e votojne kete gjyjate serboruse. Kjo osht e verteta more qen i biri kudres, produkt i spermes serbre. Tash le te kalbet ne Hage Hashim Hagabagla. Ytttttt familjen ja shkerdhefsha atij e ty dhe krejt uçkurcave fallc.

      2. N
       N.VJOSA

       Çfare mund te presesh nga Albini, nje Urjah Heep qe merr kshilla nga Sali Mashtrus Donkishot Bajraktari?!...

       1. N
        N.VJOSA

        Vellezrit tane te Kosoves duhet ta zbresin nga kali pushtetit sa nuk eshte vone Albin Skuthin, kete karierist te paskrupullt, qe deri tani , direkt dhe indirekt , çon uje ne mullirin e serbve!...

        1. T
         Tafut Tafçiu

         A nonen e uçkurcit n'pidh ta qifsha more qenef i Hashim Danilloviqit. VV dhe Albin Kurti e kane kundershtu formimin e kesaj gjykate me protesta popullore dhe me gaz gazlotsjelles ne Kuvend e Hashim Danilloviqi i rrahte dhe burgoste me xhandaret e tij. Edhe i quajke armiq te Kosoves deputetet qe nuk e votojne kete gjyjate serboruse. Kjo osht e verteta more qen i biri kudres, produkt i spermes serbre. Tash le te kalbet ne Hage Hashim Hagabagla. Ytttttt familjen ja shkerdhefsha atij e ty dhe krejt uçkurcave fallc.

        2. B
         Bardhyli nga Kosova

         Liria ime përfundon aty ku fillon liria jote”! Ky është postulati i përkufizimit të lirisë. Dhe nëse e analizojmë këtë formulë, atëherë vemë re se liria, përfshirë dhe lirinë e medies, nuk është e pakufizuar, nuk mund të cënojë lirinë e dikujt tjetër, aq më pak shtetësinë, integritetin territorial, vlerat e trashëguara dhe konceptin e të mirës e të së drejtës. E di se të gjitha këto koncepte janë relative. Megjithatë ato ekzistojnë. Prandaj dhe mediet kanë lirinë e tyre të përballen me realitetin në frymën e të mirës, të drejtësisë, të ligjshmërisë dhe kushtetutshmërisë. Në pikëpamje përmbajtësore TV Klan Kosova së paku që prej kur ra në dorën e Devollëve, u bë një television si SRS e Beogradit. Përçoi dhe përçon në opinionin publik shqiptar kryesisht tezat, idetë, projektet, mesazhet dhe programet serbe kundër Kosovës dhe kundër shqiptarëve. Si i tillë ky televizion ishte dhe mbeti një instrument në duart e politikanëve dhe analistëve pro-serbë në Kosovë e në Shqipëri. Ai ishte komod dhe i mbrojtur nga Hashim Thaçi. Mbetet gjithashtu i vetmi TV ku vëllau shqiptar i Aleksandër Vuçiç shpalos urrejtjen e tij kundër liderëve, institucioneve, lirisë dhe shtetësisë së Kosovës.  Pra ishte një televizion nën komandën e Beogradit për të përçuar kryesisht idetë serbe të shqiptarëve pro-serbë. Kështu ndërtohet në të gjithë bota rrjeta e shërbimeve sekrete dhe shërbimeve politike antikombëtare. Në dhjetë vitet e fundit, thoshte një avokat i në Serbi, presidenti i Serbisë dhe qeveria e këtij vendi kanë harxhuar 8 miliard dollarë amerikanë për të destabilizuar Kosovën. Gjurmoni këto para dhe do të shihni se ato kanë pushtuar shumë skena televizive dhe mediet online të gjuhës shqipe në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut. Po t’i shtojmë këtij buuxheti të Serbisë edhe paratë e miellit e drithit të kontaminuar që devollët na e sjellin ne shqiptarëve nga Serbia, atëherë shifra është marramendëse. Parimi serb është paraja si mjet për të krijuar Serbinë e Madhe. Paraja ka qenë instrument i kahmotçëm i Beogradit për të korruptuar politikanë, liderë, medie, përfshi televizione, analistë, kontrabandistë, kriminelë e mafiozë, në radhët e shqiptarëve. Dhe të gjithë këta tashmë janë bërë shumë, aq shumë sa është vështirë të përballohen. Gati sa nuk bëhem skeptik për atë se qeveria e zotit Kurti, presidentja e vendit dhe institucionet e Kosovës do t’ia dalin ta evitojnë ndikimin e gjithë kësaj lubie makutërie e korrupsioni që ka përhapur Beogradi ndër ne. Në pikëpamje përmbajtësore TV Klan Kosova së paku që prej kur ra në dorën e Devollëve, u bë një television si SRS e Beogradit. Përçoi dhe përçon në opinionin publik shqiptar kryesisht tezat, idetë, projektet, mesazhet dhe programet serbe kundër Kosovës dhe kundër shqiptarëve. Si i tillë ky televizion ishte dhe mbeti një instrument në duart e politikanëve dhe analistëve pro-serbë në Kosovë e në Shqipëri. Ai ishte komod dhe i mbrojtur nga Hashim Thaçi. Mbetet gjithashtu i vetmi TV ku vëllau shqiptar i Aleksandër Vuçiç shpalos urrejtjen e tij kundër liderëve, institucioneve, lirisë dhe shtetësisë së Kosovës.  Pra ishte një televizion nën komandën e Beogradit për të përçuar kryesisht idetë serbe të shqiptarëve pro-serbë. Kështu ndërtohet në të gjithë bota rrjeta e shërbimeve sekrete dhe shërbimeve politike antikombëtare. Në dhjetë vitet e fundit, thoshte një avokat i në Serbi, presidenti i Serbisë dhe qeveria e këtij vendi kanë harxhuar 8 miliard dollarë amerikanë për të destabilizuar Kosovën. Gjurmoni këto para dhe do të shihni se ato kanë pushtuar shumë skena televizive dhe mediet online të gjuhës shqipe në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut. Po t’i shtojmë këtij buuxheti të Serbisë edhe paratë e miellit e drithit të kontaminuar që devollët na e sjellin ne shqiptarëve nga Serbia, atëherë shifra është marramendëse. Parimi serb është paraja si mjet për të krijuar Serbinë e Madhe. Paraja ka qenë instrument i kahmotçëm i Beogradit për të korruptuar politikanë, liderë, medie, përfshi televizione, analistë, kontrabandistë, kriminelë e mafiozë, në radhët e shqiptarëve. Dhe të gjithë këta tashmë janë bërë shumë, aq shumë sa është vështirë të përballohen. Gati sa nuk bëhem skeptik për atë se qeveria e zotit Kurti, presidentja e vendit dhe institucionet e Kosovës do t’ia dalin ta evitojnë ndikimin e gjithë kësaj lubie makutërie e korrupsioni që ka përhapur Beogradi ndër ne. Aq larg ka shkuar shërbimi ndaj shtetit serb të TV Klan Kosova e ndonjë medie tjetër, sa të regjistrohen me emrin “Kosovo-Metohi”! Njësoj si në kohën e Rankoviçit! Mediat shqiptare, pronarët e tyre, kësisoj kanë pranuar de jure e de facto sovranitetin e Serbisë në Kosovë. Peja, Gjakova, Gjilani, e qytetet e tjera shqiptare të Kosovës tashmë figurojnë si qytete që shtrihen në territorin e shtetit të Serbisë. Kjo nuk është vetëm shkelje e kushtetutës së Kosovës dhe ligjeve të saj. Kjo është tradhti ndaj atdheut. Tradhti ndaj shtetit! Cili shtet në botë, marrë dhe atë më demokratikun, do të lejonte që mediet e atij vendi të kontestonin lirinë, pavarësinë, integritetin territorial dhe shtetësinë?! Kjo është vija e kuqe e shkeljes së lirisë së qytetarëve të Kosovës për demokraci, shtetësi e pavarësi. Në këtë moment Klan Kosova duhet të përgjigjet. Sepse ka shkelur lirinë e të tjerëve. Kushtetuta dhe ligjet e Kosovës rregullojnë pikërisht lirinë e sjelljes së qytetarëve dhe të të gjitha subjekteve që veprojnë brenda këtij territori. Klan-Kosova edhe formalisht është regjistruar si mediumiI Serbisë dhe përmbajtësisht i ka shërbyer dhe i shërben vetëm asaj. Çfarë duhet bërë me të? Unë mendoj se duhet disiplinuar. Duhet paralajmëruar. Ndoshta duhet ndëshkuar sipas ligjit. Nuk e di nëse ligji parashikon vetëm mbylljen e tij si masë ekstreme. Por ai duhet disiplinuar. Nëse kanë shkelur ligjin, këtë e kanë bërë pronarët e tij, moderatorët, drejtuesit, administratorët. Këta duhen vënë rë radhë të parë para ligjit. Në fund duhet të shkojmë te mbyllja e medies. Unë besoj, nëse do të ketë drejtësi, se shumë prej atyre që i kanë kontribuar politikave serbe në Klan-Kosova kanë lënë dëshmi në emisione televizive për tradhti ndaj atdheut. Deri këtu duhet kërkuar hetimi. Pa ndërhyrjen e shtetit. Ndoshta do të duhet që të reagojë edhe shoqëria kosovare. Ne kemi parë sa shumë protesta bëjnë disa shoqata që drejtohen nga shqiptarë të formatit të pronarëve të Klan Kosovës. Kemi parë se si përpiqet p.sh zoti Dardan Molliqaj që edhe përmes protestave të kërkojë ndarjen e Kosovës. Por nuk do të thotë kjo që Vetëvendosja të jetë në opozitë për të sensibilizuar opinionin kundër tentimeve për zhbërjen e shtetit nga elementët mediatikë e të tjerë që punojnë në interes të Serbisë. Eshtë koha e reagimit qytetar. Nëse nuk reagojnë qytetarët, atëherë ka mundësi që të lindin grupe radikale, të cilat nuk pajtohen me “sovranitetin e Serbisë në Kosovë”, as me ndarjen e saj, as me praninë e ndikimit serb në këtë vend! Rasti i Klan Kosovës është radikalizëm ekstrem pro-serb. Natyrshëm ky lloj radikalizmi në funksion të politikave të Serbisë në Kosovë do të sjellë të kundërtën e vet. Ka helm, por edhe anti-helm! Ka plumb, por edhe anti-plumb! Ka djaj, por edhe engjëj që i dalin zot atdheut, familjes dhe vetes së tyre! Ka maskarenj, por ka edhe njerëz të ndershëm e të përkushtuar për të mirën e shoqërisë e të atdheut! Mos prisni që e keqja të rrëshqasë si në vaj e pa kundërshti!

         1. p
          ptc

          O vellezer kosovare nuk keni mesuar asgje po komplet asgje nga historia e ne shqiptareve ne Shqiperi. Historia jone me Enver Hoxhen dhe shurrembajtesin e tij Sali Berisha nuk u ka mesuar te njihni dhe mbani larg pushtetit kriminelet autokrate. Eshte per te ardhur keq por nuk ka kush u shpeton askush nga vetvetja.

          1. S
           Shqiperia Etnike

           Boll o Mero se je bërë më keq nga Sali bajga , se servili i haleve të perëndimit që kemi kryeministër, se varijanullat, se islamikët, se puthadorët e grekut dhe vatikanit, se vorioQimarjotët dhe na hapët barkun kush i lëpin më shumë koqet Perëndimit, Erdoganit, papës, janullës. Shqiptarët duhet të mësojnë të respektojnë njeri tjetrin, të mendojnë me kokën e tyre, të luftojnë për interesin e tyre dhe ti trajtojnë të tjerët në mënyrë racionale, të distancuar, me sens mase dhe mbi të gjitha të pretendojnë respekt dhe reciprocitet nga të gjithë.

           1. K
            Kundërshtar i albinit

            Unë jam dhe kam qënë kundershtar i Albinit ( kam qënë që herët pasi stononte në ato që thoshte dhe sidomos mënyra sesi shprehej linte shumë dyshime), por të thuash që ëështë e patolerueshme dhe diktatoriale të mbyllësh një media, është gabim! Totalisht gabim! Vetëm në shqipëri mund të gjesh media me licencë kombëtare qe kanë gazetar totalisht propagandistik dhe asnjë istitucion nuk merr masa. Shkurt; nuk e di se çfarë ka cënuar klan kosova ( duke u nisur nga klan shqipëria di të them me bindje të plotë dhe me prava se ka qënë nën ndikimin e një editoriali serbo-rus) por nqs ka qënë si klan shqipëria, jo vetëm të mbyllet por edhe proçedim penal. Pra, Albini dhe çdo albin mund dhe duhet të mbyllin media dhe të vënë rregull. Për të mos harruar është se populli i një milon votave për ramën, ndër tre kërkesat kryesore kishte mbylljen e tv- klan dhe arrestimin e bledi fefziut, drejtësi për 21 janarin dhe arrestimin e berishës… u harruan këto pas shkuljes së veshit. Mero, përse mos të mbylket një media që pretendonte se protestuesit u vranë nga “ njerës të vënë nga rama” dhe nuk “dëgjonin” breshëritë e kallashit?! Albin, ke të drejtë të mbyllësh media!

            1. Z
             Zeni i Slobodankes

             Albin Kurti eshte nje cope rrot kari qe nuk e ka te gjate

             1. Ρrushi

              Askush në perëndim nuk kërkon një republikë te te brenda republikës së Kosovës. Por ju jep të drejtën e Vet Vendosjes si shumicë më ato treva. Duam nuk duam ne shqiptarët e kosovës i braktisën për një a disa arsye ato treva duke i bërë sërbët shumicë. Kjo ndryshon nëse kosovarët rikthehen në shtëpitë e vjetra duke ndryshuar balancat. Kjo do bëjë të kundërtën. Do largohen sërbët më pas për në Serbi. Është plan afatgjatë por i sigurtë.

              1. S
               Statistika.

               Me vjen keq, Z. Mero, por as ju nuk e kuptoni Kurt rrumpallen. Ju theksoni se "Në mendjen e tij statistika ka rëndësi mbi cilësinë e qëndrimit", por jeni gabim. Albini as qe pjerth per statistike dhe ma merr mendja eshte injorant ne statistike. Albini eshte nje "butheperdredhur" qe cdo gje e paraqet sipas interesave te tij personale. Psh po te ishte se Albini statistiken do e vinte mbi cilesine, ai do pranonte se zgjedhjet lokale qe u bene ne Kosove, ne veriun e saj me pjesemarrje rreth 3 perqint te votuesve, nuk ishin zgjedhje dhe per hir te cilesise(keshillave te perendimit), Albini nuk duhej te vepronte sikur cdo gje ishte ne rregull dhe te injoronte statistiken... Pra thene me gjuhe popullore, Kurti eshte nje karagjoz, qe per interesat e tij shet edhe babane. Ai shet edhe Kosoven, sic e ka shitur dhe punon per Norvegjine dhe Serbine. Kurti nuk eshte as me statistiken dhe as me cilesine. Ai eshte me bythen e vet dhe me Norvegjine, ku ka cuar familjen e tij. eshte edhe me Serbine se po shet Kosoven, shume lire....

               1. H
                Hashim Hagabagla

                A nonen e uçkurcit n'pidh ta qifsha more qenef i Hashim Danilloviqit. VV dhe Albin Kurti e kane kundershtu formimin e kesaj gjykate me protesta popullore dhe me gaz gazlotsjelles ne Kuvend e Hashim Danilloviqi i rrahte dhe burgoste me xhandaret e tij. Edhe i quajke armiq te Kosoves deputetet qe nuk e votojne kete gjyjate serboruse. Kjo osht e verteta more qen i biri kudres, produkt i spermes serbre. Tash le te kalbet ne Hage Hashim Hagabagla. Ytttttt familjen ja shkerdhefsha atij e ty dhe krejt uçkurcave fallc.

                1. H
                 Hashim hagabagla#3

                 Po ti or debil qe ke mbushur gazeten me te njejtin koment, a je shqiptar. Nqs nuk je shqiptar, a je njeri? Rron me ndren e madhe qe hashimi te kalbet ne burg. ndoshta e ke personale se Hashimi te ka qi ne by ty the familjen tende!

               2. M
                Mero Ziu

                U merove, Mero ziu me Albinin përdite Shiko mos merresh me punët e shtëpisë tënde njëherë pastaj merru me komshiun

                1. S
                 Sociologu

                 MERO, nuk kam të drejt të ndërhy në gazetë tuaj por po të lus që ketë dhe tjerët si ky "komentuesi", që shkruan me emra si të Vlora Çitaku, Abelard Tahiri, Tafut Tafçiul, Hashim Hagabagla të ngjashme nuk duhet të figurojë në gazetën tuaj. Është tepër e ultë të zë vend në ketë gazetë me atë fjalor të fëlliqtë, armiqësor e para së gjithash me emra të politikanëve të njohur e luftëtarë të Lirisë dhe Pavarësisë e shtetëformuesit e Kosovës demokratike. Turpi s’ka fund prandaj ata që kanë rënë në humnerën skeptike fëlliqin njerëzimin.

                 1. P
                  PRISHTINA

                  O Mero, e di ti qe Albin Kurtit si rruhet fare per ty. As qe e di nese ka apo jo paçavure Tema. Kur i treguan nje dite fotogragine tende, duke qeshur tha "ky surrat kadaifi pa sherbet shkruan per mua?!".

                  1. K
                   Koqja

                   I dashur prishtina, kam qesh me komentin tend gabimisht sepse fjalen kadaif e lexova si Kadaf dhe mendova se Kurti e kish fjalen per vehte! Kurti eshte nje kopje e Kadafit si nga surrati ashtu dhe nga mentaliteti. Te te rroje Kadafi sa malet dhe poshte zhvillimi.

                   1. M
                    Meroantishqiptari

                    Doli dhe ky tjetri me sy bojeqelli ti japi mend Kosoves. Boll e kemi nje dhe s'ja vershellen njeri. Po ti cfar ke? Apo do te behesh gazekar global? Apo let ta heqim vemendjen nga hajdutet e Shqiperis? Te kam thene shkruaj libra per femije se do jesh I nderuar. Boll ngele duke mbrojtur felliqesirat, nga ai perpara tek ky i tanishmi. Se c'far shkerdhat gazetari je ti zoti e di. Ismaili e mori qytetarin kurse ti s'kalon dot kufirin se te beshtyjne ne fytyre, se ndryshe nuk te qin njeri

                    1. A
                     Atdhetari

                     Anti shqiptari MERO BAZE vazhdon e vjell vrer per figurat e popullit Shqiptar qe do te ngelen ne histori. Cuditerish ky palo i ashtuquajtur gaxetar te vetmin qellim ka. Te mbroj pardoned e tij hajdute te ktij populli mjeran. Ne nga anet tona njerezve te tipit te tij i themi BAJGE, se MUT eshte per nder. Ky plehre e 30 viteve te tranzicionit famekeq te Shqiperis , vazhdon dhe mbron c'do felliqesire qe egziston per nje grusht parash te felliqura. Pune te mbare o kapedan

                     Lini një Përgjigje