Një përpjekje, për të hyrë në trurin e një përdhunuesi plak 

17 Shkurt 2023, 19:09Editorial Mero Baze

Sot Sali Berisha ka kërcënuar se nëse televizionet do ftojnë Edi Ramën, ai do t’iu çojë njerëzit e vet të hyjnë në studio, ta nxjerrin me dhunë. Natyrisht është thjesht një vegim i pafuqisë së tij, mënyra se si ai e ëndërron betejën me kundërshtarin e vet. 

Kur të lënë fuqitë dhe e shikon se e ke të pamundur të bësh betejë , kur e ke të pamundur të marrësh vota, e ke të pamundur t’i mbyllësh gojën me argumente pasi shpif, e vetmja dëshirë që i zbulohet nga përmbrenda është përdhunimi. 

Dhe nuk e ka këtë vetëm se është në opozitë dhe nuk ka fuqi shtetërore. Kur ka qenë në pushtet, natyrisht ka bërë gjëma të mëdha. E ka burgosur liderin e opozitës, i ka masakruar të tjerë duke i rrahur rrugëve me badigardët e vet, ka djegur redaksi gazetash dhe ka burgosur gazetarë, ka shkatërruar biznese të tyre dhe i ka dhunuar kur e kanë denoncuar. Por dhe atëherë kur nuk i mjaftonin të gjitha këto, i shkonte në mendje t’iu dhunonte dhe banesat. 

Ndoshta tani është harruar, por në vitin 2012 ai pati një tërbim të pashpjegueshëm pse familja e Linda Ramës kishte ndërtuar një pallat në pronën e saj, dhe vuri 11 kushërinj të tij nga Tropoja, pushtues tokash në Qytetin Studenti, dhe i shkonin Lindës para pallatit duke i kërkuar llogari vëllezërve të saj, pse kishin ndërtuar një banesë në tokën e tyre.

Për të qenë deri në fund tribal, në protestë merrnin pjesë djemtë e xhaxhallarëve, mbesat dhe kushërinjtë e tij. Pra thjesht fisi i tij zaptues nga Tropoja në Tiranë. 

Më pas, me një helikopter të Ministrisë së Mbrojtjes, fluturoi mbi shtëpinë që ndërtonte Edi Rama në Surrel, për të terrorizuar njerëzit aty dhe për t’iu krijuar ndjenjën e pasigurisë.

Disa javë më parë, rreth 20 protestues të tij shkuan afër shtëpisë së Edi Ramës në Surrel për të protestuar. Thirrja u përsërit sërish në mitingun e fundit të dështuar para Kuvendit në Tiranë. 

Ideja se ky ka të drejtë të të vijë e të të dhunojë në shtëpi, është një instinkt shtazor, që buron nga honet e errëta të primitivizmit të tij, që duket se po e sundon tani gjithë personalitetin e tij.

Duke u ndjerë që është i dobët, i pafuqishëm, i pavotuar, i papërfillur dhe mbi të gjitha, i përçmuar në opinionin publik, ai duket se po fiksohet dita ditës me idenë që armiku duhet dhunuar në shtëpinë e tij. Dhe shkuarja e tij pranë selisë së Partisë Socialiste një javë më parë, udhëhiqej nga ky instikt shtazor.

Sot ky instikt ju shpërfaq kur pa që dje Edi Rama në studion e Fevziut çmontoi gjithë gënjeshtrat e tij për çështjen McGonigal dhe ja shfryu gjithë tullumbacet e gënjeshtrave të tij. Dhe i tërbuar, sot dha kushtrimin se nëse dikush tjetër e fton Edi Ramën, ai do t’i hyjë në studio me banditë.

Natyrisht ky është një gjest i mirëpritur më shumë nga kundërshtarët e tij se sa nga ushtarët e tij. Është ajo pika që derdh gotën dhe që mund ta fundosë dhe fizikisht nga kjo botë. 

Por është interesante të kuptosh pse ky njeri mendon se tani e vetmja shpresë e tij për të mundur Edi Ramën është të shkojë ta dhunojë tek shtëpia, tek zyra apo në studio televizioni, ku çmonton broçkullat e tij.

I vetmi shpjegim është pafuqia e tij. 

Si çdo njeri i gjallë i dështuar dhe pa shpresë, kur mediton i dëshpëruar se çfarë mund t’i bëjë kundërshtarit që nuk e mund dot, ai mendon skena apokaliptike, si shkuarja në shtëpi, dhunimi, nxjerrja me dhunë jashtë nga studiot apo selia dhe pastaj marrja e pushtetit të tij. 

Beteja politike dhe elektorale i është kthyer në një tmerr të pashpresë, që nuk do ta provojë më. Dhe si ata pleqtë e fikur, që shikojnë ëndrra sikur kanë zënë të dashur të re 20 vjeçare, Sali Berisha në perëndim të jetës së tij politike dhe fizike, e vetmja ëndërr që shikon dhe mastrubohet, është se si ta dhunojë fizikisht kundërshtarin e tij, t’i prishë shtëpinë, zyrën, studion ku flet dhe të shfaqet fitimtar si dhunues.

Është i vetmi shpjegim për ëndrrat e tij. Dhe këto ëndrra shpjegojnë gjithçka se kush është Sali Berisha dhe cilat janë instinktet e tij shtazore. 

Për 32 vjet, ai ka rekorde pa fund të dhunës fizike ndaj kundërshtarëve dhe rivalëve, dhe brenda partisë, duke u dhunuar fëmijët, si të ndjerit Pashko, duke i dhunuar vet fizikisht, duke i rrahur me badigardë, duke u djegur redaksi e makina gazetash, duke shkatërruar seli dhe tani në fund të jetës tij, duke ëndërruar t’u shkojë dhe në shtëpi si dhunues. 

E dëgjoja sot kur kërcënonte televizione të mos e ftojnë më në studio Edi Ramën se do t’u hyjë brenda për t’i dhunuar. Në fakt Edi Rama i ka shkuar në shtëpinë e tij, në studion e djalit të tij, ndërtuar me gjakun e 26 shqiptarëve masakruar në Gërdec dhe qindra historish korrupsioni, dhe ata i janë jargavitur. 

Vet Berisha është jargavitësi më i madh i tij, duke ju lutur “qoftë dhe 5 minuta” ta përfillë dhe t’i shkojë në debat përballë. Mospërfillja dhe injorimi i Edi Ramës për të, po kthehet në makth të jetës. Dhe e do patjetër përballë, qoftë dhe duke i shkuar natën kur fle në dhomë të gjumit.

Ky njeri ka tani partinë e tij private, por nuk i del e keqja, dhe  do edhe selinë e Edi Ramës. 

Ka një qytet të tërë me apartamente të vjedhura tek ish- Klubi Partizani dhe vila në Lalëz, por nuk i dalin, do të dhunojë dhe shtëpinë e Edi Ramës. 

Ka varrezat e tij private në këtë vend, me të vrarët nga dora e tij djalit të tij dhe pushtetit të tij, por nuk i dalin, do të ketë në këtë varrezë dhe kundërshtarin e tij. 

Kaq mjafton për të kuptuar që e vetmja gjë që e mban akoma gjallë fizikisht në jetë është urrejtja, dhuna, nekrofilia dhe mbi të gjitha drama e mospërfilljes duke e trajtuar si të vdekur të pakallur.

46 Komente

 1. @
  @@@

  Kur i vrasim te gjithe zogjte, nuk duhet te qahemi qe ngelet vetem vrim e bithes qe ben bilbilin Proverb cam

  1. L
   L.Xh

   Vetëm me këtë kërcënim, të bërë nga Sali Berisha, ndaj Edi Ramës, SPAK-u e ka indicien, për të filluar kryesisht, ndjekjen penale ndaj tijë. Ku janë prokurorët e SPAK-ut ? Ku janë prokurorët e reformës (së leshit) në drejtësi ? Ku janë prokurorët (asnjanës) të drejtuar, udhezuar dhe komanduar nga USA ambasadore Juri Kim ? A duan prova ? Ja ku është prova. Mjerë ky popull, në dorë të kujt ka ngelur. Më vjen turp për ju zonja Kim. Të isha në vendin tuaj, do të isha larguar menjëherë nga ky vënd, me çfarë ju bën, ju përdhunon dhe diskrediton juve personalisht dhe SHBA kryesisht, kryehajduti, kryekrimineli Sali Berisha. Turp zonja Kim.

   1. B
    Buda

    Korbi korbit nuk ia nxjerr syte edhe maloku i Maqellares nuk e prek bajraktarin e Vicidolit.

   2. D
    Dani

    Ështe mentaliteti tipik, islamo komunist.. Se pse edhe në vendet islamike dhe ato Komunista dhe ne kët e dime shume mir se e kemi provue, vet me Enver Hoxhen, për veq denimit dhe vrasjen, e kundershtarve. Komunista dhe islamiket, nuke ndalen me kaqe. Ate done që të shkatrrone pronat, familjen dhe çdo gjë që Ka të bëne me ty. Pavarsish se Edi Rama, Sali Berisha dhe ilir Meta jane si dy pika uji për sa i perket qeverisjes se Shqiprise. Por Saliu duke qëne komunist i terbum, dhe i kalitur nga Enver Terroristi, e ka shume qef dhune dhe vrasjet. Në kët drejtim Rama ështe shume her më i përmbajtur dhe dinak.

    1. k
     k

     Sa më shumë të komentoni idiotësitë e këtij të lajthituri,aq më shumë idiotësira ky do vazhdojë të thotë.Sikur ju të ndaloni,edhe ky kafshë do lodhet.

    2. L
     Ladi

     E ke nxjerre cullac ashtu siç e meriton ai. Instiktet shtazarake te tij jane evidente ne keto 32 vite, te cilat ti ja numeron saktesisht. Ky njeri primitiv, (shkollimi i tij nuk ka vlere), ky kriminel dhe antishqiptar i terbuar eshte ne grahmat e fundit. Mua me vjen keq per ata, vetem per ata, qe ky Haxhi Qamil, i ka genjyer dhe i genjen akoma..

     1. S
      S M V

      Nje qen që ka livadhisur pa fund dhe e lidh për huri ç'nuk bën ,ne i themi hengesh veten dhe ai me të vërtetë ,kafshon zinxhirin edhe pse i thyen dhembet ,kafshon litarin ,pastaj fillon kafshon edhe veten deri sa vdes tamam si qën "me nder "i mbushrur me jashtqitjet e veta deri në fyt i telendisur dhe lihet i i lidhur deri sa ta mbarojnë krimbat ,kaq mund te thuash ,sepse gjithçka tjetër ështe e kotë...

      1. d
       den

       Tani pothuajse e njeh mbare nje komb i tere, arriti me ne fund ta njohe dhe bota derisa i vuri nofken ne balle "NON0 GRATA" per minim te demokracise, korrupsion masiv e shantazh ndaj drejtesise. Sjellja e tij dhe e mbeshtetsve te tij nuk perbejne me lajme por une nuk kuptoj Feziun faqezziun ce lidh me te. Thua beson se Saliu do ti sjelle demokraacine e munguar Fefzos.

      2. B
       Bubuzhel Berati ka gjetur kallash per Bushatin

       Non grata eshte thjeshte nje llafazan nje frikacak . Ky njeri nuk ka morale jo sot qe eshte i semure mendore por edhe kur ka qene mire nga ana shendetsore . Ky eshte tipik malok njeri i odave te cajit ku mblidhen tribalet dhe fillojne te genjejne njeri tjetrin per trimerit imagjinare dhe ne funde nje cifteli. E vertete qe ky pédophile prédateur sexuelle manjake qe ka kenaqesin te survejoi jeten prive te tjetrit sic bente ne adolescence ku surveionte kusherinjt te shpella kur benin sexe I zbritur nga mali vjen ne Tirane ne moshen 21 vjec ku per here shkeli ne trotuar shkoje ne kinema ,teater ky déficient mentale megjithse ka kaluar 60 vjet jete ne kapital akoma nuk eshte domestique ka ngelur sauvage. Eshte e vertete qe ky ka vrare djegur vjedhur por asnjehere vete gjithmone duke perdorur mercenar te njejten teknike ka percjelle edhe te femijet vrit vidhe grabit nepermjet te tjereve . Ndersa cfare deklarone ne studiot kazane per kryeminister Rama jane te gjitha fantazi te nje semuri mendore ky nuk mori dot zyrat e PD ku brenda ishin kater burra (.dy ishin gjysem burre e gjysem grua ) Bardha dhe Salianja dhe kater gra i mbyti Bardha me gaze iken si zagare duke shetitur buleardit ehh ky morracak do ndaloje Ramen te shkoje neper studio kazane . Kur je njeri pa familje qe askush nuk interesohet per shendetin mental te prindit duhet qe shteti te nderhyje per ta hospitalisée ne nje spital psiqiatrike

       1. S
        Shpetimi.

        Bravo Mero , Ske cfare i shton ..

        1. A
         Ageli

         Kafsha eshte me rrezikshme kur eshte e plagosur,ose ne grahmat e fundit te jetes. Kujdes dhe gjithmon vigjilent

         1. S
          Skraparliu

          Po sikur perkrahsit e rames te shkojne te hyrja e pallatit te sales te zyrat e argites te boronicat e zenit te tv e zenit sikur te vene ne lalez te vilat e sales dhe likes te mulit sikur te marin moniken qe bene palester ta nxjerin jashte sic eshte po sikur ti vene abit te pronat te kompleksi partizani cfare behet e mendone sala me liken apo kur kane dhjete veta para behen trima po kane bythe te vene vetem ne shtepin e tij ne surel kjo eshte demokracia me keto ide do te vijene ne pushtet sic duket si sala dhe likja e paskan haruar 1997.

          1. I
           Idioti

           Mos krahaso njerezit e PS e te Rames me kafshet, injorantet dhe rrugacet e Saliut e PDs. Jane si dita me naten.

          2. E
           Eshte moster,i pafytyre

           Berisha si malukat i ndyre me gjithe keto te verteta te te tmerrshe krenohet

           1. N
            Nebil Cika i riu

            Mero ka te drejte. E kam provuar ne lekuren time sa i poshter eshte Sali Berisha.

            1. L
             Luani

             Nga të gjitha hsllet qe ka ti o i madhi Mero i je bërë kancer se e xhindos dite per dite duke ja përplasur në fytyre të gjitha poshtersite qe ka bëry ky monster .. vazhdo , dhe paçë jetë gë gjatë.

             1. L
              Ladi

              Mero i ke bere edhe njehere nje analize te shkelqyer kesaj monstre qe flet shqip. Edhe komentuesit e mesiperm kane bere nje vleresim shume te sakte. Vazhdo me shkrimet e tua demaskuese se po i shkakton vuajtje ketij katrani. Pergezime!

              1. F
               Fani

               Kishim nje plak ne lagje qe fliste vetem per seks...I vete nje nga keto kurvat e qytetit dhe i thote mja fole tashti ajde beje njehere, atij si ngriheshe fare....

               1. C
                Coli

                I madhi Mero........ske çte shtosh. ......Te lumte

                1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                 Berisha kërkon të duket i fortë, megjithëse pantallonat i kanë rënë në fund të këmbëve. Ka humbur gjykatat,ku zbatoheshin urdhërat e tij,si në kohën e Enverit. Ka humbur elektoratin,ndjen tërmetin e humbjeve,tmerr i duket kur e dëgjon nga studiot tv që i ka patur portavoçe . Mentaliteti i tij komunist e nxjerrë bllof në sytë e elektoratit. Me flamurin shqiptar kërkon të duket nacionalist, a thua se ka zbritur nga UFO!

                 1. L
                  L.Xh

                  Pikës i ke rënë o KËND VËSHTRIMI TJETËR. Por po ke terezi, lexo edhe komentin tim nga fillimi. Përqafoj miku im.

                 2. P
                  PD new born

                  Te gjithe jane ulur kembekryq mes rehatise se tyre dhe po e presin te ngordhe. Ketij gomari hallet e vertetà do i fillojne pas vdekje. Socialistet nuk qeverisin me! Mbreterojne. Te gjithe ju kane dhene pushtetin; shqiptaret, PDja, ambasadat. Presin ngordhjen e bagles nga rehatia dhe miljonat e pushtetit. Ambasadoret presin ngordhjen e kakes se qenit mes rakise dhe byrekut . Tashme ndertuan gjithcka qe te merret me familjen e hajavanit te Vicidolit me gjithe rehatine e mundshme pas vdekjes se tij. SPAKu pret ngordhjen per tu marre rehat me pas me Shkerdhenin, Shkerdhiten, Kulluvarin dhe gjithe pasurite e tyre. Gjaksit presin ngordhjen e moterqirit per te dale nga pusia ku pergjojne familjen e tij prej dekadash. Me familjen e tij i kane hesapet, ajo dhemb me shume, biles edhe kur ke vdekur. Demokratet pastaj jane me te frustruarit qe e duan te vdekur me shume nga te gjithe. Pa pune, pa shprese, te perbuzur dhe te dhier, ne fillim ju vuri Lulin pastaj prap veten me gjithe arkivol. Mezi presin ti hapin varrin dhe ti shurrojne kockat. Se ndryshe nuk fillojne dot rrugen e re. Ceshtje muajsh sa te ti iki goja, te paralizohet, te dhjese ne breke. Pastaj te gjithe do merren me kete kake qeni dhe familjen e tij , si humus qe pleheron te ardhmen e tyre. Eshte fenomen tipik shqiptar ky lloj ndryshimi.

                  1. T
                   Toni-

                   Nuk kam cfare ti shtoj komentit te mesiperm!Nje kronologji e sakte e ngjarjeve qe do te ndodhin kur kjo moster te ngordhi!

                  2. K
                   Koli

                   O Mero i pafytyri , qe arrin te mashtrosh idhtaret truthare te kryerilindasit. Sala u BERI THIRRJE mediave te mos e qasin Ramen. Dhe gjithashtu qe nese shkon AI DO PRITET nga protestues tek hyrja. Kaq Nuk KERCENOI mediat .

                   1. n
                    një ish Deputet i PD në 1992

                    Thënë troç: *Bishës i ka ardhur ngordhja*. Shenjat po tregojnë se, nuk do ketë e largët ngordhja e Bishës së Shqipërisë. Mendon Bisha Berisha me preversitetin më ekstrem që egziston ndër njerëz të sëmurë mendërisht se Bota perëndimore është e zënë shumë me luftën në Ukrainë dhe nuk ka vëmendje në pika të tjera të Globit, sidomos në Ballkan. Pikërisht këto kohë është rritur edhe më shumë vëmendja në Ballkan e perëndimit Euro-Atlantik me në krye Amerikën. Ndaj Bisha Berisha dhe familjarët, fare-fisi (malokët më qartë), bashkëpuntorët politik e ekonomik dhe paramilitarë që ka në ish_SHQUP e jashtë ish_SHQUP-it, do duhet të mendojnë shumë herë më shumë se në 1997 për kokën e tyre (dhe jo vetëm) dhe pasuritë e tyre të vjedhura që nga 1991 se, këtë radhë nuk ka më FALJE dhe TOLERANCË. Euro-Atlantikët me në krye Amerikën nuk do lejojnë Bishën Berisha dhe zëvendësin e Tij kryesor Ilir Metaj_n, të vijnë KURRË në Pushtet në Shqipëri për t'a kthyer Shqipërinë në vatrën e Rusisë dhe Iranit.

                    1. I
                     Idioti

                     Po pse vetem Gramoz Pashkos ja perdhunoi familjen? Sa shume e shume te tjere dhe mos harro qe kercenoi Bamir Topin nga vajzat i cili ishte ne detyre si president ! Se fundi beri planin per te bere Alibeajn "hero demokracie" por ja shfryn. Nje kriminel dhe i korruptuar qe ka vrare njerez me duar ne xhepa ne mes te Tiranes dhe sot degjojme pordhet e Rames e te Fevziut ne Opinion e lagu se lagu Saliu... I njejti Fevzi qe bente thirrje ne Opinionin e tij para dy ditesh " ma jep mua video me orgji se e jap une direkt" dhe per turpin e tij Rama nuk i tha nje llaf.

                     1. T
                      Tinto Brass

                      Mero moterqiri si gjith gazeta Tema ne fakt. Po kur merje ndere nga doktori mer bythqir pse se shaje ather? Apo ather ishte i ri ai e te qinte gruan ty e shum te tjerve si puna jote. Dhe tani ne kte moshe ti shkerdhen rropt ai po mos i jep gojes shum klysh komunisti bythqir. Dhe kta rropqirat qe komentojne kundra ju qi rracen ai mos mos e zgjasni shum. Bythqira

                      1. k
                       kete kisha une.

                       O Mero, mua me ben pershtypje te madhe: si ka mundesi qe nuk u gjet nje njeri prokuror ta arrestoje kete kafshe ne terbim? Po une e di se kollona e demokracise qe pretendojme eshte prokurori dhe gjykatesi ne nje shtet ligjor, si ka mundesi qe dhe ai popull aty nuk u ve flaken prokuroreve dhe gjykatesve por protestojne kaluar mbi kale per nje qelbesire?! Po ne rruge si ka mundesi qe nuk i hedhin ndonje qese me mut ne fytyre ketij dhe prokuroreve?! Pse nuk reagojne ata njerez?! Vetem qurraviten rrugeve sikur u a ka fut njeri prapa!

                       1. I
                        Ilir

                        More po Berisha gjithmonë kështu ka qenë por ne nuk donim ta besonim, se i kishim sytë e qorruar. Edhe pse na hapi sytë Departamenti Amerikan i Shtetit, gjykata dhe prokuroria kanë akoma frikë prej tij. A mund të sillej kështu ai po të ishte në një shtet normal???!!!

                        1. S
                         SKAP

                         Nuk eshte metafore, eshte realisht e vertete, se sot BERISHA ESHTE I VDEKUR, I PA KALLUR. Vertetohet nga pamja kufome e tij dhe nga era e keqe qe i kundermon.

                         1. E
                          Emiljano

                          Nje gje eshte e sigurte Mero,kur te vdese kerma plak do shkojne dhe do e pshurrin tek varri

                          1. S
                           Shqiperia pertej qymezit 'Made in Rama'

                           Perdhunuesi i Ekonomise Shqiperise per pasoje edhe i te ardhmes shqiptareve qe po braktision perdite e me shume kete vend eshte kjo qeveri e Sulltan Edrogan Surrelit me cingiet ministre budallaqe te haremit qeveritar.

                           1. S
                            SUN QI MA

                            Ma bythqir se Ti Komentuesi Tinto Brass nuk ka.Po si na del dhe mbron Sali Kermen xhanem ??? Po ka ma Komunist te pakorigjueshem ,vrases ,hajdut,destabilizues,Antishqiptar ,??? vetem vrer nxjerr nga Goja se po e ndjen qe FUNDI po i avitet,Po i vjen Ora te japi Hesap Familisht

                            1. T
                             Trotski

                             Shkrim Brilant.Po cfare ben SPAK ??? A nuk duhet te Prangoset ky kriminel qe po kuterbon dynjane me helmin qe derdh cdo dite ???? O SPAK -Cfare te duhet ma per ta Lidhur kete Makbeth te Vuçidolit???

                             1. v
                              vini

                              o mero na cave k...n, vetem me nje vrime i bie kavallit, me saliun ti ke probleme personale qe nuk na perkasin ne. shko ne spak,prokurori,gjykate apo kudo tjeter e mos na bej propaganden e rames ketu

                              1. s
                               socialisti

                               Amani o shoku Mero,. kur do vije ne pushtet Edi Rama se po heqim te zite e ullirit prej 10 vitesh nen pushtetin te Sali Berishes !

                               1. Z
                                Zot na fal cfare ke krijuar !

                                Ing. MERO ! Ti dhe dhe gjithe gazetaret i beni nje nder te jashtezakonshem KUFOMES duke e parfumosur me vemendjen Tuaj. Nje KUFOME thjesht i behen nderet e fundit...jo perjetesisht.

                                1. V
                                 Velo

                                 Duhet të ngjallet Avni Rustemi......

                                 1. U
                                  Une

                                  Avni Rustemi or ti partizani i vogel Velo, po te ngjallet si uron zotrote, do qeroje ate qe i rri Aleksander Vucicit nder shale...

                                 2. L
                                  Leo

                                  Ne jemi te privilegjuar kur lexojme shkrime te tilla. Faliminderit Mero Baze!

                                  1. K
                                   Kosovari Romantik

                                   Pse gënjen Kreshnik Spahiu? Kreshnik Spahiu thotë se në festen e 15 vjetorit të pavarësisë së Kosovës që organizoi ambasada në Tiranë morën pjesë ambasadorët e Katarit, Egjiptit e Turqisë, por jo edhe ata të vendeve perendimore, sepse, sipas tij, në atë festë ishte ftuar Sali Berisha. Gënjeshtër me prapavijë të caktuar! Aty kam takuar edhe ambasadorë europianë të vendeve mike të Shqipërisë! Aty ishte presidenti Bajram Begaj, por nuk ishte shefja e diplomacisë, me burrin "investitor strategjik". Nuk ishte as MacGonigal Rama! Dhe këta munguan për arsyen e thjeshtë, të cilën e dekonspiroi Edi Rama në intervistën në Opinion. Ai nuk është dakord me qëndrimet e Kosovës ndaj Serbisë! Vazhdon ta mbrojë Vuçiqin. Më bën të dyshoj se edhe patrioti "Kuq e Zi", duke mbrojtur Ramën, mbron presidentin e Serbisë. (Vafsh në djall populli im shkërdhatë që voton Edvuçin e gjatë. Dhe, për fund: Ngushëllime për ngordhjen e Open (Vuçiq) Balkan. Urime Procesi i Berlinit. Rroftë Albin Kurti. Vdekje tradhtarëve. Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

                                   1. S
                                    Sok. Shpëtim Karaudhi

                                    Kospvari Romantok - Bardhyli nga Kosova- Dr.Adhamudh Bërisha... Më bëre të qesh kur thua se unë aty kam takuar....ishe i ftuar dhe ti???? Ngelet të jesh Dr.Adhamudh Bërisha ,se ai ishte .

                                    1. d
                                     durrsak 24 karat

                                     Shyqyr Allahut, qi ne Kosove nuk shume nga ata qi e qujne veten "Kosovari Romantik". Trapa dhe fundrrina.

                                    2. J
                                     Josif Shpati

                                     Me shume fjale ky perfundimisht eshte i luajtur mendesh. Sali Berisha per te marre pushtetin don te ktheje Çmendurine e tij te Vitit 1997.Por more sjane me ato kohe .

                                     1. S
                                      Struga

                                      Saleh, leh e leh pa ndalë, mos u ndalë duke lehur sëbashku me mul (noçkën) nokën, paloqen, jozeqinën e të qi..t tjerë, por kot e ke. Gjatë gjithë kohës së tranzicionit politik, ekonomik, sozial etj ty ke qenë pengesa kryesore. Ja erdhi dita e lume që ty, soji e sorollopi yt të merrni fundë, se skeni çka ju ofroni më Shqipêtarëve dhe SHQIPËRISË. Liri për Shqipërinë, poshtë Saleh Haleja- BIRISHA NË BIRË TË MIUT

                                      1. J
                                       Jetmira Ibro

                                       Më vjen keq që e vendos këtë në internet, por nuk kam zgjidhje tjetër veçse të përmbush premtimin tim ndaj Dr.WAVA, magjistarit të fuqishëm që më ndihmoi të rikthej ish-burrin tim, i cili ishte larguar tashmë prej dy javësh pa i thënë lamtumirë. mua. një eksperiencë kaq e dhimbshme për mua sepse ai është dashuria ime e parë dhe jeta ime sillet rreth tij, por kur ai më la për një zonjë tjetër, ndava lot dhe u përpoqa çdo gjë për ta harruar, por thellë në zemrën time, ne e ushqejmë kaq shumë pavarësisht vuajti dhimbjen që më shkaktoi. Një mbrëmje besnike lexova një koment për Dr.WAVA, një magjistar i fuqishëm që mund të ndihmojë në kthimin e një ish-dashnori ose ribashkimin e një shtëpie të prishur dhe më shumë, në fillim ishte si një shaka sepse nuk besoja kurrë në magji. dhe Dr. WAVA më dëshmon veten duke e sjellë burrin tim në shtëpi pas tri ditëve të magjisë së tij të dashurisë ndaj burrit tim. faleminderit Dr. WAVA që më bëtë sërish një grua të kompletuar dhe që më ktheve të dashurin tim të humbur, do të vazhdoj ta ndaj këtë me të cilin mund të jetë e rëndësishme të rregullosh gjithçka në një martesë, në vend që të ndash lot ose të kalosh përmes kontakteve të rënkimit Dr. WAVA në adresën e tij të email-it të kontaktit më poshtë [email protected] ju gjithashtu mund ta WhatsApp në 66992602953 Ju urojmë fat juve që e bëni këtë provë.https://www.drwavaofspirituallovespells.com/

                                       Lini një Përgjigje