Seksi dhe Saliu 

13 Shkurt 2023, 20:01Editorial Mero Baze

 

Pasi ka menduar gjatë se çfarë e ka shtyrë McGonigal “të tradhtojë” SHBA dhe çfarë e ka detyruar Edi Ramën të “tradhtojë” Shqipërinë, Sali Berisha ka arritur në përfundimin se këta dy maskarenj kanë tradhtuar vendet e tyre, sepse kanë tradhtuar gratë e tyre dhe kanë bërë orgji.

Ky “përfundim” gjenial e ka frymëzuar për të kaluar në fazën e dytë të revolucionit, në denoncimin, hetimin dhe pastaj ndëshkimin për këtë që kanë bërë. 

Siç është në traditën e tij të vjetër, sa herë që imagjinon një "puç” shteti apo një tradhti seksuale, ai imagjinon dhe faktet që ka. 

Kur shpiku grushtin e shtetit më 21 janar, imagjinonte sikur kishte gjetur çadra pistoletë, stilolapsa pistoletë, thika me helm nga gjarpërinjtë e Mashkullores etj. Më kujtohet gëzimi i deputetit Dashnor Sula në komision kur Berisha po numëronte këto faktet dhe i tha gjithë përgjërim:

- Doktor na i sill këto fakte se pastaj e dimë ne çfarë bëjmë.

-Jooo, i tha ai. Këto fakte i di gjithë Shqipëria por është detyra e këtij Komisioni të nderuar t’i gjejë.

Kështu i ka dhe këto faktet e orgjive dhe videove. Pasi ka arritur në përfundimin se në themel të skandalit McGonigal është seksi dhe se Edi Rama përmes orgjive ka korruptuar SHBA, ai tani ka krijuar në kokën e vet dhe skenat seksuale që mund të kenë ndodhur. 

Tani mendoni një komision të ri hetimor parlamentar për këtë çështje, dhe Berishën para Komisionit që do pyetet për këto videot që ai ka parë dhe cili është momenti në këto videot seksuale, ku kuptohet qartë që McGonigal ka tradhtuar SHBA.

Tek femra e parë ka rezistuar dhe nuk është dorëzuar, tek e dyta ka filluar thyhet dhe shan SHBA, tek e treta thotë “Fuck USA”.

Në sfond është Edi Rama lakuriq, që filmon skenën dhe pas orgjisë i thotë, “tani ose do bësh çfarë të them unë, o i dhashë videot Saliut”.

Dhe me siguri Albana që do pyesë: A do ti ketë ky Komision i nderuar Doktor këto videot? Dhe përgjigjia e Berishës që këto video është detyrë e këtij Komisioni të nderuar t’i gjejë.

Faleminderit Sali që na paralajmërove që “do ngrihej populli” dhe në mendje kishe diçka tjetër që nuk të ngrihet prej kohësh. Dhe ky është problem serioz për një burrë, por nuk është turp për një burrë të moshës tënde. 

Mos i trego frustrimet e tua seksuale në publik, se mosha bën të vetën e pleqërisë nuk i dihet si të vjen. Ja ty të ka ardhur me plot pendesa që nuk ke pasur seks gjatë jetës dhe tani gjithë përfytyrimet për armiqtë e tu, i ke duke bërë orgji dhe këtë e quan një nga krimet më të rënda kundër njerëzimit. 

Dhe nuk është vetëm faji jot. Në këto raste është përgjegjësi e fëmijëve ta mbajnë babin brenda dhe të mos e lënë të bëhet gazi i botës duke treguar rrugëve ato që shikon në ëndërr për seksin.

Nusja e djalit së paku, që është më mëndjehapur në këto punë, mund të të shpjegojë se nuk është krim seksi. Tradhtia seksuale ndëshkohet nga gruaja ose burri që tradhtohet, por nuk ndëshkohet nga ligji penal. 

Ti vet e ke thënë që arritja më e madhe në jetë e djalit tënd është që gjeti gruan e dytë. Po të mos ishte seksi në mes, do ishte me gruan e parë.

Aq më tepër që në gjithë këtë aksion, personazhi mbi të cilin je mbështetur është thjesht një dashnore e dëshpëruar, që ai McGonigal e ka gënjyer se do ndahej nga gruaja. Tani ose je në aleancë me dashnoret, ose me gratë dhe burrat e tradhtuar në këtë histori. 

Po me sa duket ata të shtëpisë mendojnë se ti duhesh lënë rrugëve derisa të vdesësh, që ata të bëjnë ndonjë lekë. Nuk u hyn në punë që bëhesh gazi i botës. Dhe këtu s’ka faj nusja e djalit, derisa vajza dhe djali janë të kënaqur që të shohin rrugëve. 

Nuk kam ndonjë recetë se si të qetësohesh, po je kujtuar pak vonë për këtë punë. Por meqë e ke shpallur si fazë e dytë e revolucionit, leja në dorë atyre vajzave të reja në PD dhe djemve të rinj, se ndoshta bëjnë diçka. Ti s'bën dot më gjë. Dhe nuk je fajtor që s'bën dot gjë, por pse nuk lë të tjerët të bëjnë!

 

42 Komente

 1. L
  Lufter Xhuveli

  Prite Kur të shohim ndonjë ditë, Sali Berishen, duke shurruar në ndonjë cep muri apo gardhi, dhe do të na kujtohet shprehja e kavajasit : “ZOT, MË JEP MËND, SA TË,LIDH USHKURIN E BREKËVE, TË TJERAT MI JEP FAT”. Siç duket, po bën të kunderten e dëshirës së kavajsit, drejtuar ZOTIT. Larg qoftë e shohëm ndonjë ditë laskuriq në mes të bulevardit ???!!!

  1. k
   k

   Mosha ka nxjerre komplekset ekzistenciali të instikteve represe seksuale. Janë pasojat shkatërruese që kur ka parë dhitë që bënin sex të lirë nëpër male.

   1. N
    Një shkrim (ndoshta?)jo professional Por Saliu e m

    Haha i fort ky shkrim, por Saliu e meritone... Ed Ram Turk hajdut Erdogani, Sali Gerdeci dhe ilir spiun hajduti duhet të dalin para drejtesise sa më pare të jet e mundur.. Dhe të ju konfiskohet e pasurija që i kane vjedhur popullit Shqiptare bashke me gjith familjaret dhe njerzit e tyre.

    1. L
     Lirije Bërisha hadutja baxhelle nongrata

     Te vesh fjalen “seksi” afer qenef emrit Sali eshte njesoj sikur ti veshesh pules çorape ?!

    2. T
     Torino

     Kete rradhe e ke degjeneruar fare(shume e bukur kjo:nusja e djalit eshte më mendje hapur)

     1. S
      Sokoli

      Mendje hapur??? Shal hapur pooooo.

     2. P
      Patrioti

      Hahaha e lezova dhe qesh akoma , Mero je i math,

      1. L
       Liria

       Hahaha! Nuk pyet legjendari Sali Berisha per pickimet e Meros, sa te kete SPAK-un me vete...

      2. s
       sadriu

       Ja sugjerova kete rast ne nje tavoline koke me koke me Arbanen per ta futur ne BBVip 2 ,por pasi me ndigjoi doli ne konkluzionin qe nuk behet!Pasi e pyeta perse ,kur i ploytesin te gjitha kushtet ajo ùmu pergjigj:Jo se me Luizin kam rene ne ujdi per 20 %te shumes ndersa po i fitoi Saliu i do te gjitha per vehte dhe po s'pranove te heq qafe!U binda qe nuk kishte vend per ne BBVip dhe thashe me vehte po perse xhanem nuk e çojne ne çmendine por e lene rrugeve te Tiranes si dikur personazhet me ne ze te Tiranes.Ne fakt ai nuk e bene kete zhurme se do te vazhdoje karriere por se ate truallin ku ndodhet sot PD-ja se bashku me BKT do te ngrente dy kulla ku tek njera do te investonte Zeni dhe tek tjetra Argita ,e nuk mund ti lere trashegilmtaret pa qendren e Tiranes!

       1. M
        Mul Gamori

        Lymi i Tutit, Saci, Ver Llapa, Rret Ilia, Sallavati dhe Sali Ramadan Berisha jane ikona te Tiranes.

        1. V
         Veterani

         Po si mund të jetë ikonë Saliu që ja vrarë shqiptarë sikur të ishin bagëti në 1997, në Gërdec , në 21 janar , etj . Këtij përveç emri kriminel , nuk i shkon asnjë emër tjetër. Mendja e tij është bërë si e atij militantit në mitingun e fundit , që kur e pyetën përse keni dalë sot në protestë , tha se duam të rrëzojmë Fatos Nanon . Ai e tha nga pija në fakt , po Saliu i thotë broçkullat se ka rrjedhur dhe nuk i funksionon truri , pasi ja ka degjeneruar droga që ka përdorur gjithë jetën . Ky do të mbahet mend gjatë nga shqiptarët , për gjithë pislliqet që po bën si kryetar i Foltores , jo vetëm duke përçarë PD-në , por duke lënë Shqipërinë pa opozitë dhe duke i lënë Ramës gjithë pushtetet . Të gjitha këto i bën për të ruajtur pasurinë e vënë me korupsion dhe vjedhje të pasurisë kombëtare .

       2. P
        Po po,jo jo

        Hahahahahaha ...sexy and city.Fantazia seksuale e ka bërë të bëlbëzoj me vete ,ush e dreq.Hahahahaha

        1. B
         Bubuzhel Berati i bashkohet Evi Kokpalarit

         Ky eshte perverse ne se germone pak ne jeten e tije do zbuloshe nje prédateur sexuelle jam i bindur ky ka kryere perdhunime... Perverse sexuelle sexi eshte pjese e reproduite ne nje kuple kur nuk ka sexe ka divorce dhe ti duhet ta dish me mire se ka nje experte sexi ne shtepi Ky nuk ka asnje video ose dicka qe Bushati apo Shkullaku i kane derguar ndonje video floué per ta futur ne loje dhe si i semure mendor skizofren ketij i duken diplomat (e) Megjithate nese ke video mbaje dhe masturbohu kjo po tregone qe je nje familje e degjeneruar ku femijet nuk i interesone shendeti prindit po sa euro sjell ne mbremje nga kazanet tv ky mjeran . Ndihem i kenaqur qe te shikoje ne ate gjendje te mjerueshme pasi i ke sjelle deme konsiderueshme vendit dhe dua te shikoje rrugeve pronostic ime eshte ( Shkelzeni ne burge e Saliu rrugeve si qene ) saga vazhdon

         1. G
          Gjeli

          I nderuar zoti Mero Me vlen shum keq per ate Vend te buker por per ata njerez aty eshte per te ardhur keq,shpellare te ndyre njerez pa civilizim shkojne mrapa nje maloku te piste Rrofte Shqiperia pa kriminele

          1. W
           Www

           Jam dakort me Torinon! Do shtoja se, edhe sikur ta rrahin prapë në mes të bulevardit, do e falë përsëri rrahësin, por nuk do falë kurrë askënd, që ka pas një dashnore në jetë të vet.

           1. C
            Cufe

            Hahahaha Mero ......je i madh

            1. G
             Gole

             Gore,plak gore! Mbeti nëpër krevatet e brekët e njerëzve ky derëzi,katundar i përjetshëm! Mero ka të drejtë kur flet për fëmijët e këtij çmendakut.. Mblidheni babanë,mbajeni në shtëpi dhe kujdesuni për të,sepse ka marrë keq; kujdesuni përpara se t'a shihni duke kërkuar nëpër kazanë plehrash. Do kërkojë video seksi nëpër plehra!

             1. T
              T

              Mero po qe se kti do ti plasi shpirti nga bytha .do jet shkaku i shkrimeve te tua .ai duhet te vrasi veten po qe burre po ai seshte burre .eshte nje plak i tredhur dhe kriminel.i lindur .

              1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

               Berisha në garë me Artan Hoxhën,kush ka më shumë video sex !!!!

               1. Z
                Zeni

                Ne avion Saliu Meta Rama bashke me Zahon.nga kapiteni avionit vjen urdheri,avioni ka marre flake hidhuni me parashute Jane vetem tre cope. Berisha rremben njeren dhe thote ‘po hidhem se kam miting ne oren 12:00 , edhe une , thote Meta kam takin me ambassador Neshon dhe rremben nje parashute.meeting Rama me Zahon. Bir I thote Rama merre ti parashten e mbetur se do me zevendsosh mua ne PS . Mos u Merzit o ba Jane dhe dy parashuta akoma, Berisha rrembeu canten time te shpines!!

                1. t
                 tetovari2

                 Koment perfekt,bravo!

                 1. K
                  KOLI

                  Hahahahahahaha Hahahahahahaha Sa kom qesh I modh je

                 2. E
                  Eva Nurollari

                  Sikletet me te medha te protestave anti-qeveri Rama i ka Uturaku mediatik i tij. Se helbete, i bie barra te mbushet plot ... haaaaaaaa robt jav qifsha serbosocialista. Long live Albin Kurti.

                  1. E
                   E verteta e vertete

                   ????????????????????????????????????????????????????????????????

                   1. L
                    Lulzimi

                    O sa kam qesh sa kam qesh! Ky artikull eshte artikulii i vitit!

                    1. K
                     Karaxhici

                     Thone gojet e liga,se ky eshte kopil pa dashje,se Karaxhici plak i kaperdhunuar te emen,po ka te tjere qe thone se i biri i ngjan Xhelilit,bjer gjak me Bushatin,dikush tjeter thotë,qe kur ishte shef pasioni,ka përdhunuar nje sanitare,po prap Xhelili,ja .mbuloi.dikush tjeter thotë qe qene pederast pasiv,hajde mere vesh se cfare mostre ka qene

                     1. K
                      Karaxhici

                      Thone gojet e liga,se ky eshte kopil pa dashje,se Karaxhici plak i kaperdhunuar te emen,po ka te tjere qe thone se i biri i ngjan Xhelilit,bjer gjak me Bushatin,dikush tjeter thotë,qe kur ishte shef pasioni,ka përdhunuar nje sanitare,po prap Xhelili,ja .mbuloi.dikush tjeter thotë qe qene pederast pasiv,hajde mere vesh se cfare mostre ka qene

                       1. I
                        Iso

                        A.Mero! Jo vetem nusja e djalit eshte mendje dhe shale hapur por dhe nusja e tij (liria) ka qene shalehapur dhe e ka patur seksin me te bertitura(klithma) ekziston kasete ne arkiven e shtetit kur eshte pergjuar nje antar i komitetit qendror te ppsh-es.Tani po me mbushet mendja qe sali vuku si pervers qe eshte e ka perdorur lirien si cingie per tu palluar me njerez te fuqishem te pushtetit komunist per te arritur te futet afer tyre.Ka ardhur koha qe te pakten kaseten qe eshte ne arkiven e shtetit (me klithmat) e liries ta marre ndonje gazetar e ta publikoje.

                        1. A
                         Ana

                         E kujt i plasi per audion seksi, sot kemi video seksi me ze dhe figure. Puna eshte se nuk i pranon gjykata si fakte. Sepse fakti nuk duket dhe nuk flet. Fakti osht brenda ne vagine dhe nuk duket por dhe nuk degjohet se vetem vjell pa zhurme.

                        2. J
                         Jepi mero jepi

                         Jooo mer po ku qijne kta te huajt !? Bahh , jane te ndershem kta mer , ej te JASHTMIT sidomos amerikanet nuk njofin as nje lloj korrupsioni. Pra as Pare as Pushtet as Pidh Sbejne nga kto gjera ata pike.

                         1. E
                          Emiljano

                          Qe eshte plak i frustruar kjo duket qarte sdo as laps as kalem,problemi eshte se do ta kaloje frustrimin me revolucion,qe normalisht eshte pamumdur.O gjej nonji prostitute dhe mbase te ben derman,ose kerkoi ndihme Karmines dhe ndoshta te qeteson ajo dhe bie rehat,te pakten si bie ne qafe njerezve pastaj.

                          1. T
                           Trotski

                           Drejt e ke Z.Mero Sali Loqe Fishkuri ka Mbarue me te TANA Seksualisht .ka pendesa seksuale dhe tash imagjinon skena qe as i ka bere e as i ka pare ndonjehere.EPILOG: Mbylleni Gjekundi kete Flame se po na bezdis si Shume.

                           1. m
                            memeclleku i Rames me gjuhe te prere

                            Edi Rama ka prere goje sapo nisi hetimi ne Amerike ndaj McGonigal! --- Kete te vertete nuk e fshehin dot as Gripi...fotomontazhet ne Boge...video memece me ngjitje poces...as dhe pacavuret qe qullosin perdite sherbetoret e tij mediatike. Edi Rama i cili qe nga mengjezi ne darke ciceronte e ishte Fanti Spathi neper ekrane e tregonte bejte para mikrofonave...KA KAFSHUAR GJUHEN! Edi Rama gjithmone eshte fshehur nga protestat, por gojen nuk e ka mbyllur. Kete rradhe hetimi i atij McGonigal ja ka qepur gojen. Me sakte, ja kane qepur qe mos te leshoje ndonje Bajge qe me pas do ti duhet ta gelltise...(goje-qepja e nderkohshme e Yuri Kim nuk eshte vetem rastesi)

                            1. M
                             Modesta

                             Kurse këta që i vërdallosen njerëzillëkut ne themi ; gjarpëri Q'kafshon bishtin . Është fundi pra .

                            2. L
                             Leo

                             Mero ken6 vjet merresh me nje kriminel qe e dime kush eshte. Per cudi kur ti kishe favorizime NGA AI,ti I beje temena e socialiste te vjeter si Puna ime qe Ishim Pak NE ate kohe rreth viteve 96-98 ,ne hanim dajak NGA KY hero qe e quaje ti athere. Berisha vjen ere qe kur I ze emrin me goje,kshu qe Mo's harxho kohe kot se te gjitha I dime. Tani a do na thuac ndonje gje per kete kryekomandarin qe kemi ne krye?? Ti je si Puna e atij, trimi I mire mbas beteje. Po ke bithe e vuxhut,na shkruan Pak per korrupsionin qe po vazhdon NE shqiperi qe NGA koha qe Rama Mori pushtetin. Elisat,ballat e ahmetaj e cucet apo kumbaro me shoke,NGA intelligenca Jane si dash sula,vec duken Pak me simpatike.

                             1. S
                              Shqiptari nga Kosova

                              Esenca e krejt levizjave te tij çmendurake eshte se çdo sekond e shef veten te dera e burgut..!

                              1. P
                               Pal Melyshi

                               Mero ku i ke Aleatet e Lirise

                               1. S
                                Shqiperia pertej qymezit 'Made in Rama'

                                Nga pertej oqeanit - Washington Post : McGonigal zhytur ne pakt sekret me Ramen! (ja pse Rama rri si qeni rrahur)

                                1. K
                                 Km

                                 Mund te bije dakord me nenin qe percakton se "deputati nuk mban pergjegjesi per ato qe thote".Por kjo Ka nje kufi,kur percaktohet pergjegjesia e deputetit Duke u hetuar dhe ndeshkuar sipas nje procedure parlamentare.Por kur poshtersite,shpifjet,maskaralleqet qe lesho deputetit qytetar jashte parlamentit,ne foltore e mitingje Jane te ndeshkueshme sipas ligjeve ne fuqi,si per cdo qytetar.Ligji duhet te veprojne,sepse deri tani eshte zero .Ose ,prokuroria SPAk dhe ASPAK ,gjukatat duhet te shkrihen.Nuk na duhet nje drejtesi qe ushqen dhe stimulon krimin.Vec shembullit te gjyqtareve dhe Prokurore e ,kesaj i sherben Edhe shembullit i deputeteve te opozites,vecanerisht i Sali Berishes qe mendon se te gjitha grate Jane si Sheqerja e Vukes dhe Liria e atij qe nderroi jete ,ndjese paste.

                                 1. P
                                  Patronazhisti

                                  O Ymer po ti sikur ske komplekse?? Pse çensuron komentet qè pershkruajne me vertetesi aftesine tende seksuale ? Pabyths

                                  1. S
                                   Skenderbegasi

                                   Doktori kur do te qaje kujton jeten e tij seksuale, por per dreq dhe kur do te qesh, kujton te njejten gje.

                                   Lini një Përgjigje