Përpjekja për poshtërimin final  

30 Mars 2022, 19:04Editorial Mero Baze

Atë që më 6 mars Berisha e manipuloi si betejë të votuesve demokratë kundër SHBA, duke u fshehur pas betejës ndaj Lulzim Bashës, nesër po përpiqet ta përsërisë duke imponuar deputetët e PD “të mundin” me votë SHBA, duke u fshehur pas betejës ndaj Enkelejd Alibeaj.

Ndërsa kryetari i Partisë Demokratike në detyrë Enkelejd Alibeaj ka thirrur mbledhjen e grupit parlamentar të PD, duke theksuar se Berisha nuk është pjesë e grupit, ky i fundit ka njoftuar se do të shkojë aty me forcë dhe do të imponojë votim për atë që e quan “kërkesë” të Enkelejd Alibeaj.

Ndërsa më 6 mars, beteja kundër SHBA maskohej pas garës elektorale, pas kandidatëve apo dhe angazhimit të “non gratave” krah Berishës, nesër Berisha kërkon një betejë të pastër duke i vënë në provë një për një deputetët e Partisë Demokratike, nëse janë me atë, apo me SHBA. 

Arsyeja e vetme përse Sali Berisha nuk është anëtar i atij grupi, është pikërisht vendimi i SHBA që e ka shpallur familjarisht të përfshirë në korrupsion madhor, si minues të demokracisë dhe shantazhues të sistemit të drejtësisë.

Dhunimi me forcë i këtij vendimi është një përpjekje për ta futur Partinë Demokratike zyrtarisht në luftë me SHBA.

Dhe këtu ka disa kontradikta me veprimet e tij të mëparshme, shumë prej të cilave është gati t’i anulojë, vetëm të dalë në pah beteja e tij me SHBA brenda grupit parlamentar.

Fjala vjen ai ka pushtuar selinë, ka bërë fakt të kryer marrjen e zyrës së Lulzim Bashës, ka përjashtuar çdo njeri të PD nga selia dhe deri listat e ëhatsapp-eve, ndërsa tani bën sikur njeh autoritetin e Enkelejd Alibeaj, vetëm që të imponojë votë kundër SHBA brenda grupit parlamentar.

E vërteta është se Berisha është i shqetësuar për rezistencën që po i bën një pjesë jo e vogël e deputetëve të PD, për ta pranuar atë si deputet, dhe aq më keq si kryetar të ardhshëm të Partisë Demokratike.

Është i shqetësuar pasi Grupi Parlamentar do të vazhdojë të jetë dhe më tej institucioni më i rëndësishëm i PD, deri më 2025. Ndaj ai e do betejën me SHBA pikërisht në këtë institucion, për ta bërë të qartë se kush është me të dhe kush me SHBA.

Nuk jam i sigurtë se si lëvizin numrat nën pushtimin e Berishës në grupin e PD, por dhe nuk jam shumë i interesuar për numrat në këtë rast. E vetmja gjë që vlen këtu është që PD të mos poshtërohet nga një bandit dhe të vihet në provë me vota deputetësh, nëse është pro apo kundër SHBA.

Kjo do të ishte poshtëruese dhe sikur të votonte 99 për qind kundër Berishës. Çdo rezultat nuk vlen. Mjafton votimi që kjo ngjarje të jetë poshtërimi historik i PD, e cila u krijua si shpresë për demokracinë dhe pas 30 vjetësh ka dilemën nëse duhet të jetë pro  kultit të individit të një përdhunuesi të saj, apo duhet të ruajë orientimin perëndimor dhe pro amerikan për të cilin lindi. 

Votimi është institucionalizimi i dilemës anti-amerikane të Partisë Demokratike, i cili në vetvete është poshtërim për Partinë Demokratike, por dhe për Shqipërinë.

Institucionalizimi i dilemës pro amerikane pas tridhjetë vjetësh, nga përdhunuesi i saj Sali Berisha, e bën Grupin Parlamentar të PD, një institucion kriminal, që për hir të interesave të një njeriu, relativizon orientimin perëndimor të Shqipërisë dhe ngre dilema false për orientimin pro amerikan të Shqipërisë.

Lejimi i votimit e kthen Grupin Parlamentar të PD, në një institucion të ngjashëm me Ajatollahët e Iranit, të cilët vendosin “me votë” për të ardhmen e vendit të tyre në raport me SHBA.

Refuzimi i këtij votimi, që simbolikisht është refuzimi për të hedhur në votë praninë e Sali Berishës në atë grup, është vendimtar për të kuptuar nëse Partia Demokratike  është me SHBA, arsye për të cilën ajo lindi, apo është me Berishën, arsye për të cilën ajo po vdes.

39 Komente

 1. A
  Aleanca për mbrojtjen e tallashit

  Mero djali,unë personalisht nuk e shoh si tragjedi k'të që po ndodh me PD. Për mendimin tim,është biles e kundërta,është mundësia më e mirë për tu ndarë një herë e përgjithmonê nga produkti më toksik,që ky vend në historinë e tij njohur ka!!!!???? Mero djali,PD-ja nuk lindi,pasi ky term përdoret pêr një fenomen natyral,që siguron jetesën dhe vazhdimësinë!!!! Jo, PD-ja është një produkt artficial që u prodhua në laboratorët e sigurimit të shtetit, nga pardesytë e bardha për të mbijetuar ata vetë!!!!!???? Është kjo arësyeja përse agonia e saj po zgjat kaq shumë!!!! Sa më parë të japi shpirt kjo lavire politike aq më shpejt do shpëtojnë shqiptarët.???? Ato teorit me partia e parë pluhur-aliste e me aset kombëtar nuk i ha as macja!!!!!????????Poshtë fashizmi.

  1. T
   Tartufi

   Aleanca ,,,, gjeja me e bukur eshte thirija te bashkohen latyrat ,qe kane dale gjat gjith kohes se kasaj lavireje demokratike si pjesa e saj . Ne fund pjesa e lavires mund te jete dhe Merua i thirur per tu qene se bashku si pjesa e saj !!!! Eshte kohe per fryrje bythe me keto latyra .

   1. S
    Skypion

    Sjellja e zotit Alibeaj, ashtu si e zotit Bardhi por edhe atyre te pakeve qe i kane mbetur Bashes, nuk ka lidhje me politiken. Nese Basha u tregua i trashe qe zuri ate shteg qe zuri, keta besniket e tij po luajne budallain e Ajnshtanjit; gjithe duke e pare qe shefi i tyre deshtoi turpshem, ata prape ndjekin po ate shteg! sjellja e zotit Alibeaj padyshim qe eshte nje rrugaceri, qe nuk do t'ia vlente te merreshe me te, po te mos ishte per ata qe i komandojne dhe e nxisin. Pra, kjo rrugaceri e Alibeajt eshte e qellimte. Ajo eshte nje artifice per provokim. Lodhen kot. Ua tha vete Berisha publikisht: atyre qe luajne bllofin, do t'ua leme ne dore! Qe kur Berisha mori edhe de jure PD-ne, ka perpjekje te deshperuara per te shpikur dhe krijuar artifica per provokim; prsh nje artifice e tille ishte gjoja perjashtimi qe na i paskan bere nje gazetari me emer romani dhe mbiemer turk; te gjithe mediat e qeverise u muarren me te. Qellimi: ja, e shikoni si Berisha, menjehere sa mori PD-ne, filloi spastrimet (pa prit pak, po keta sikur thone qe Alibeaj eshte Kryetar i PD-se...)! Dhe, te gjithe keto kur kemi kete skandalin e korrupsionit qindramilionesh... Analistet e qeverise socialiste nuk shkruajne per kete. Nuk kane arsye; nuk kane , sepse ata e dine qe lexuesit e tyre, socialistet dmth, jane te gjithe socialiste Berati; le te vidhen qindramilione, le te rritet cmimi i bukes, vajit, naftes, dritave, vetem te behen bashke perballe Berishes; as buke duan as uje, vetem Berishen aman! Dhe, keta zoterinj analiste ua plotesojne deshiren me qejf te madh. Keshtu leshohen si hiena mbi doktorin. Ne boten e eger, qe hienat te kene sukses ndaj nje luani, duhet te jene ne raportin 20 me 1. Ne boten tone, qe eshte ca me e eger akoma, kjo nuk mjafton; jo 20, por qindra hiena i jane versulur doktorit, dhe nuk po i bejne gje; mundohen te kafshojne, hungerijne , skermiten, perjargen, por vetem kaq; luani po i perballon i vetem, me lehtesi dhe i sigurte. Pyesin njerezit: more po ce kane kapur keta socialistet me Sali Berishen?! Pergjigja eshte e qarte. Qe nga viti 1945, kur keta erdhen ne pushtet ( asokohe vetequheshin komuniste) e deri me sot, keta i ka mundur vetem nje njeri: Sali Berisha. 1992, 2005, 2009 - keto jane vitet kur i ka mundur Berisha. Po e leme vitin 1992, meqe ishte permbysje e madhe, ku moren pjese shume vete; por dy fitoret e tjera jane fitore te pastra te Sali Berishes in personam. Ja pra, kjo eshte arsyeja. Rikthimi i Berishes, per socialistet, do te thote rikkthimi i te vetmit qe i ka mundur. Keshtu, ata po perpiqen mesa te munden ta pengojne.

    1. P
     Petro

     Po ç'fitoi Berisha në 2005... me Xhuvelin e 2009 me Meten te dy keta te majte. Fitoi Berisha thotë hahahaha

     1. A
      Andrea

      Keto qe mbrojne ,nje kriminel, si, SalRamBerisha, jane me te keqinje, se vete krimineli

      1. D
       Doktori

       Ti Skypion je nje analist i math dhe ne te lekundurve na ben per vehte dhe ne do votojme per Sali Berishen. Per kete te jap fjalen e mutit. Ne tere keto qe thua permend shume te verteta. E vetmja fjali jo e qarte, per kete rradhe, ne nderhyrjen tende burrerore eshte se cke dashur te thuash me ate fjaline brilante se besnilket e Bashes po luajne budallain e Ajshtainit. Te lutem na e spjego me qarte kete fjali, sepse opinioni shqiptar ka nevoje per qartesi politike. Si pacienti im jam krenar me perparimin qe ke bere sot ne kere replik madhore jo vetem me Meron por me gjithe komunistet, duke perjashtuar me mjeshteri Sali Berishen. Kjo tregon se keshillat e mia te bene efekt. Sidoqofte une po ti perserise ato prape, qe reagimi yt ndaj Meros ne editorialin e arthem te tingelloje real. Fol perseri me zgjuarsi dhe force epike per luanin Sali Berisha qe lufton me cakejte. Meqe je pacienti dhe sherimi yt ka te beje me reputacionin tim po te perseris prape:1-Mos rri afer Saliut, se eshte i semure me COVID19. 2-Pi ilacet qe te kame thene se po degradon shume keq, pavaresisht perparive te dukshme. Ne takimin tone te fundit do te shtoj dozen e "Cititurakut" qe te balancohesh dhe te mos kesh iluzione qe te demtojne. 3-Mundohu te flasesh sa me pak sepse le pershtypje te keqia ne publik dhe kjo demton anen tende shendetesore. 4-Kur flet mundohu te mos flasesh per iluzionet optike dhe mendore qe te cfaqen, sepse ato nuk i kuptojne njerzit e shendeteshem. Kjo nuk i ben mire shendetit tend. Ne reagim tendin madhor te sotem, ti ju shmange fanepsjeve te tua me te vdekur dhe dalldisur sepse sulmonin Saliun. Faleminderit qe me degjove. Ne fund te uroj qetesi ne tru dhe mezi pres takimin tjeter te rradhes per te bere testin e "inteligjences". Edhe dicka se per pak e harova prape. Mos ju drejto Saliut me termin Doktor, se me ofendon mua. I vetmi doktor per ty jam une. Kete ta thashe edhe ne udhezimet e fundit, por nuk e ke zbatuar. Ne vend te epitetit Doktor, ti vet e ke gjetur ate qe i shkon me mire Sali Berishes. Here tjeter perdor epitetin Luan, sepse ajo fjale le shume per te kuptuar, se ka te beje me pyjet dhe xhunglen e Amazones. Te uroj sherim te shpejt Doktori yt psiqiatrik.

     2. N
      Naim Frashëri

      PD- ja Nuk u Prodhua nga Sigurimi i Shtetit, Gabim madhor kjo Ide, PD u Prodhua nga Agjenturat e Huaja te UDB-së dhe GURU Rus. Kjo eshte 100% e sigurte.

      1. A
       Andrea

       Pra PD, eshte, nje bande, , dhe resultatet, e saj dihet, , shkaterrimi , vjedhja, plaçkitja , vrasje, e, , kundershtareve , , , dhe akoma po vazhdon, deri sa te dali nje brez tjeter..

      2. T
       Toke e xanun,parti e xanun

       Cfare pret nga keta legena deputet qe per 6 muaj shanin njeri tjetrin,dhe sali kriminelin e quanin lider historik dhe kapeshin me non graten,dhe asnjerit nuk ja mbante b... ti thoshte bemat e tij... Edhe sot ,nga salianji qe do dorzonte mandatin e deri grigja suma perqafojne kriminelin historik. Keta jane dhjerokratet,ky eshte populli shqiptar trim servil,dembel e i kafeneve qe tall menderen nje komunist malok si gerdall.

       1. N
        Nari

        Kam bindjen se shumica e deputeteve qe kane qene me Bashen,tani kane kaluar ne anen e Berishes.Kjo sepse shumica jane njerez pa identitet e personalitet, dhe me shpresen se do ruajne pozicionet ne PD, nuk e kane problem te dalin kunder SHBA Kot shpresojne,sepse ne momentin kur Saliu do konsolidoje pozitat, do t'i flaki si limone te shtrydhur.

        1. b
         ben.

         Mero Ne 6 mars , demokratet votuan berishen. Mbas ca ditesh gjykata njofi foltoren, si pd zyrtare. Pra edhe dejure edhe defakto berisha dhe foltorja jane pd. Tani une nuk e di ca inati ke ti me enkelejden. Sepse mbeshte astrit patozin iku per lesh. Pastaj mbeshtete lym murizin edhe ky per lesh. Pastaj mbeshtete hajdareshen edhe kjo per lesh. Pastaj mbeshtete lul bashen ,ky per lesh. Tani ke filluar me enkelejdin. Kam pershtypjen se e ke kuptuar ,se ke mbeshtet ti nga pd ,iken per lesh, keshtu qe mbeshtetja jote per enkelejdin lidhet me ndonje inat tendin me te dhe do ta djegesh.

         1. T
          The truth

          Ndonje analize/shkrim per keto arrestimet e fundit o Gebelsi i rilindjes!

          1. G
           Gjithmone e verteta

           Nuk ka dhe nuk do te kete. Mero si te gjithe ne shqiptaret e adhuron kultin e individit, dhe per te Sala eshte kult. Dite e nate mendon vec per te dhe per poshterimin e tij final, ne fakt kush poshteron te tjeret, te parin poshteron veten. Por inatet e vjetra ia mbyllin mendjen e penen.

          2. n
           nje qytetar

           Me ndje or Mero por der sot poshteruar eshte ajo Kimja e ambasades se nuk i vlejti fare ajo deklarate pompoze anti-Berisha e para 6 marsit . Ne PD do behen zgjedhje per Kryetar. Do apo jo Yuri, Rama e der te Mero, aty do votojne demokratet ate qe duan ata per kryetar . Kjo eshte rregulli i lojes ne demokraci. Ai qe ka vota behet kryetar partie jo ai qe do Yuri, kryeministri Rama apo Mero Baze.

           1. T
            Tani

            Kishte vota dhe vangjushi i durresit po maloku bertiste te hiqet nga ps sepse eshte shpallur non grata. Dhe tom doshi kishte vota por e mban mend cfare thoshit atehere. Nga pd dhe ju mbeshtetesit keni kete shqiperi sot. Kimi ishte e mire atehere sot nuk kemi pse e pyesim!?!?

            1. N
             NjeQytetarOptimist

             Mbaje stemen gjithe jeten si tesere partie o qytetar, Yuri te shpall non grada si parti dhe Sali Bajga se ka problem.. Por atyre me “prespektive” cfare do bejne ?!?! Pastaj perqafo deklaraten e fundit dhe Rama Sulltan pastaj.. Koqe kandari si ty vegjetojne ne ate vend..

             1. n
              nje qytetar

              OPTIMISTI, hiqi koqet nga goja se te bojne zullum, hajt njatjeta andej nga katundi.

            2. 1
             1

             Votimin ne grupin parlamentar per Saliun une e shof veprim te drejte.Aty do duket kush eshte me non-graten dhe bemat e Saliut qe te tere i njohin dhe kush me SHBA-te,Aty do dali vota e qarte dhe neser nuk do kene goje te justifikohen.Te shofim edhe ata trimat qe perbetoheshin per toke e qiell se me Berishen nuk rinin ne PD Biles te dali dhe lista e plote me pro dhe kunder .Ata kujtojne se do marin mbas kesaj ndonje kocke por Saliu ka hallin sa te hedhi kete lum pastaj e di vete ai ka experiencen.

             1. R
              Remarku

              Nje shkrim i bukur.

              1. R
               Remarku

               Nje shkrim i bukur.

               1. M
                Ministria e KomshiKulturës

                Dhe ta mendosh që Ymer Këllirën e kanë përzënë si qen të zgjebosur nga Zëri I Amerikës. Sot bën " dilemën pro amerikane" ??!! Kush ? YMER BAZE ! Nje nenprodukt talebani qe USAn e konsideronte tirani ( kur merte rrogen si sigurims) Çti bësh .. nganjëherë edhe qentë e zgjebosur e tundin zinxhirin.

                1. A
                 Albi

                 Kjo parti qe I morr peng nga komunisti Berisha ose do shkaterrohet ose do perfundoje ne nje organizate kriminale. Nuk ka kurre mundesi te rindertohet si nje parti serioze me parime te djathta. Turpi I kombit.

                 1. d
                  demokrati

                  Nese Berisha fiton ky eshte fundi i PD dhe do te kemi nje parti te ngjashme me hezbollahun.Alibeaj do kete trajtimin e Selamit.Nuk ka supriza nga kellici dhe paloka.Me mire nje PD ne opozite se nje PD antiamerikane qe njollos Shqiperine

                  1. 1
                   19

                   Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                   1. 1
                    19

                    Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                    1. 1
                     19

                     Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                     1. 1
                      19

                      Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                      1. 1
                       19

                       Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                       1. 1
                        19

                        Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                        1. 1
                         19

                         Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                         1. 1
                          19

                          Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                          1. 1
                           19

                           Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                           1. 1
                            19

                            Juri kim ku eshte mcef se spo duket me .pse nuk ja thot te verteten sal malokut.demokraqi e leshit ju ka shkerdhy maloku si i ka dash trapi .dhe ju keni frike .ktena shpjego ti ambasadore pse nuk areston salen qe nuk eshteasgje tani per tani nje cop deputet .

                            1. F
                             Fetai

                             O mero ,mos fol marezira, ti me mire se cdokush e di si duhet te zgjidhen drejtuesit e parti've. Eshte Vota mero ,mero ,mero eshte Vota! Po Ka bythe hoxhaliu te futet ne gare. Po kush e veton ate zhuls ore mero dhe ti e di mire. Air capacul mer zero, zero po zero Vota o mero!

                             1. E
                              Emiljano

                              Fetai trahanane me vrap mos ju ndaj ✊rrnofte sali taleban berisha

                             2. r
                              rapsodi popullor

                              Ligjerona pra ti ore Mero Bazeria, e trego kush do jete, kryetar tek PD Partia, Si mund te behet kryetar, Alibeu pa na e trego, kur tre cereku i demokrateve, as e ka dashur as e do? Si do jete kryetar prap, Lulke Basha edhe nje her, kur te gjithe atje ne PD, e shohin si rrobe pa vlere? Apo...do te jete kryetar i PD, qe te kenaqesh ti vertete, askush tjater pervec se, ky Ed Rama dora vete? Demokratet e askush tjeter, ta zgjedhin kryetarin me vot, te tjeret votes tyre ti binden, e mos kercejne perpjet kot!

                              1. M
                               Me nderime!

                               @ rapsodi polullor. Ti ke te drejte per ato qe thua, por jo dhe per spjegimin. Ti me naivitet antaret e PD i quan "demokrate". Kjo nuk eshte e vertete. Ata nuk jane as te djathte dhe as te majte, por nje amalgame njerezish qe i bashkon interesi dhe ngyrosjen e parties blu apo te kuqe e bejne si kamaleoni...PD u inicua nga Ramiz Alia. Ne krye te saj u vu nje nga komunistet me fanatik, Sali Berisha. Shumica e popullit e donte demokracine, por vetem pakica e mori seriozisht PD. Edhe ne te tjeret qe nuk jemi as andej dhe as kendej, e mbeshtetem ndryshimin dhe fillimisht ishim me PD. Mendonim se dicka e mire po ndodhte. Ne prespektiven e sotme shohim se PD ka qene nje amalgame e perbere nga komunistet me shume fytyra, qe me shpejtesi u konvertuan ne "demokrate". Me pas vinin ilizionistet dhe naivet politike si une me shoke qe menduam se PD ishte vertete demokratike. U mbeshtet ajo vecanerisht nga te persekutuarit e rregjimit dhe shtresat e "deklasuara", qe nuk kuptonin se kjo ishte gracke e komunizmit. Keto shtresa dhe keto klasa me lindjen e PD u privuan nga mundesia e formimit te partive reale te djathta…. Qe te mos zgjatem shume vetem po them qe PD ishte nje levizje per ndryshim dhe ne asnje menyre parti e djathte. Edhe sot PD del me platforme te majte, sepse ne krye te saj kane penetruar komunistet me te bastharduar. Ajo lufton kapitalin dhe pronaret. Ajo eshte ne lufte me "oligarket" dhe genjen fshataret…. Edhe nga emri PD nuk i pershtatet qellimit te saj. Ajo duhej te kishte emer te djathte si pershembull Partia Republikane Shqiptare…. Pra i dashur rapsod, ne thelb Shqiperia ka nevoje per nje te djathte te vertete, qe mbeshtetet ne ide te djathta dhe jo te majta. Eshte PS qe me ide te majta qe e ploteson kuadrin demokratik. Eshte e domosdoshme qe PD te rilinde si sfinksi dhe te mendoje si parti e djathte, njelloj si partite e djathta ne bote. Eshte pet te qeshur kur degjon Saliun qe thote se Amerika nuk eshte nje Amerike. Ajo eshte Repubikane dhe demokratike apo sorosiane. Per te qeshur eshte fakti se Saliu emrin e parties se tije e ka vene pikerisht si paria demokratike e amerikes qe drejtohet nga Sorosi. Kjo i dashur tregon se sa konfjuz eshte spektri politik shqiptar dhe sa qesharake eshte qe Sali Berisha te behet i djathte….eshte koha per ndryshime themelore deri ne rilindje

                              2. m
                               malsori

                               Bravo Mero per guximin qe ke gjithmone ke thene te verteten

                               1. E
                                Edi

                                Gjithmone ka thene te verteten Merua or ti Malokhane? Edhe ahere kur ka shkruar e ster-shkruar se Edi Rama ne gjygjin e divorcit te tij, atesine e Grigorit ja faturoi bab Kristaqit d.m.th...

                               Lini një Përgjigje