Pushtimi i PD nga Berisha, si “operacioni special” i Putinit 

28 Mars 2022, 18:28Editorial Mero Baze

Sali Berisha praktikisht ka pushtuar selinë e Partisë Demokratike, duke dhunuar ligjin dhe duke mos pritur fundin e një procesi gjyqësor. Edhe pse formalisht nuk është askush, ai hyri në zyra në emër të Komisionit Rithemelues, për të cilin harroi se formalisht ka zgjedhur në krye Belind Këlliçin. Nëse do të duhej të shkonte dikush për negociata me Enkelejd Alibeaj, duhej të shkonte Këlliçi, por ai atë ditë ishte zëvendësuar me Sali Lushën.

Edhe pse Alibeaj i trajtoi si njerëz të paftuar në seli, ata e pushtuan atë në mbrëmje, dhe prej tre ditësh po përpiqen të çudisin dynjanë me dyer të blinduara dhe kamera që gjejnë në seli, a thua se shqiptarët nuk i kanë parë ato, së bashku me varetë dhe qysqitë e Sali Berishës.

E gjithë bëhet për të mbuluar atë që në fakt është një pushtim i institucionit, i maskuar si “operacion special rikonstruksioni”, për të cilin formalisht duhet të marrin dhe leje në Bashki.

I vetëshpallur kryetar, i pazgjedhur nga askush, Sali Berisha është vendosur në krye të këtij pushtimi duke rifilluar paralelisht një fushatë të “Foltores” së tij në gjithë Shqipërinë, tanimë të shpjegojë pushtimin e bërë fakt të kryer.

Stresi kryesor i Sali Berishës është se Partia Demokratike zyrtare nuk po ja njeh pushtimin dhe po i reziston, duke mos u bashkuar me të. Për këtë, ai po bën çfarë është e mundur të joshë deputetët dhe të krijojë idenë se tani të gjithë janë me të, por në fakt me të janë vetëm ata që ishin, plus disa deputetë pa ngjyrë, që as e kanë ditur pse janë me Bashën, as e dinë pse janë me Berishën. Ata thjeshtë do përdoren si numra e pastaj do flaken.

Në funksion të kësaj, ai po përpiqet të bëjë diversion, të shpërndajë lajme se Basha po krijon parti tjetër, apo të bëjë sikur baza e partisë është e gjitha e bashkuar. Por në fakt, Partia Demokratike është më e ndarë se kurrë, pasi tani përveç atyre që rezistuan kundër Berishës si anti-Berishë, janë kundër tij dhe një pjesë e konsiderueshme e atyre që morën pjesë në “Foltore” nga inati i Lulzim Bashës.

Atyre tani u ka ikur alibia me të cilën mbështetën Berishën dhe nuk janë dakord më me të. Dhe kjo e ka bërë atë ta përjetojë “pushtimin” e selisë më keq se sa Putini pushtimin e Ukrainës, pasi po i shthuret ushtria e vet.

Nga ana tjetër, Berisha po përballet me një izolim të egër ndërkombëtar jo vetëm nga SHBA, por dhe nga Bashkimi Evropian. SHBA është e vendosur në qëndrimin e saj kundër personave “non grata” dhe natyrisht që mban shënim dhe provokimet e Berishës për një frymë anti-amerikane në Shqipëri.

Britania e Madhe po ashtu ka paralajmëruar se do t’i bashkohet nismës amerikane kundër personave të dizajnuar për korrupsion madhor, ndërsa Bashkimi Evropian dhe gjithë zyrtarët e Perëndimit e kanë izoluar Berishën, duke mos i dhënë asnjë sinjal inkurajimi për atë që bën.

Ai nuk ka mundur të sigurojë sot as një telegram të vetëm urimi, dhe shpreson që pas ndonjë lëpirje torturuese të Genc Pollos, të sigurojë ndonjë mesazh nga pensionistja Doris Pack.

Ai praktikisht e ka zhytur PD në izolimin më të thellë të saj prej vitit 1997, kur SHBA dhe Bashkimi Evropian e ndëshkuan atë për destabilizimin e vendit.

Miti që ai po përpiqet të ngrejë, se ashtu siç u ringrit pas vitit 1997 deri më 2005, do ringrihet dhe tani, është një gënjeshtër e trashë. Asgjë nuk është si më 1997 për Sali Berishën dhe 2005 e kësaj radhe, i bie viti 2029, kur Sali Berisha është 85 vjeç.

Por më 1997 nuk është ndëshkuar PD, por Sali Berisha personalisht, kurse tani me betejën e gënjeshtërt të Berishës kundër Perëndimit, maskuar me gjoja luftën kundër Lulzim Bashës, i ndëshkuar është gjithë ai grupim që shkon pas Sali Berishës.

Dhe kjo ka për të bërë dhe më dëshpëruese situatën në muajt që vijnë, kur të gjithë ata që i shkojnë pas, të shikojnë se janë thjeshtë ushtarë që po përdoren për të pushtuar një seli, e cila do të jetë piramida ku do të murosen bashkë me Faraonin e tyre. Dhe as emrat nuk do t’u mbahen mend. Do te kujtohen si ata që u flijuan për Berishën.

45 Komente

 1. s
  safet beqiri

  Po ke goje ti o Mero o derdimen te flasesh per Putinin? Putini burre shteti me vlera jo si bythegrisurit LGBT Amerikane - u mbush amerika me pende ne qeveri me kte plakun e rrjedhur. Po mbylle mo te shkrehten se je njeri pa pike morali - o llapaqen qe ngele duke kerkuar kocka te te hedhin por ne fakt meriton te te hedhin mut. Gazetari me i korruptuar i shek 21.

  1. M
   Mondi

   O beqir bythqiri.Shko futi ndonje teke me pilaf e qofte o zhuls malesh se e ndyve emrin e atyre qe permend.Jo telefon te kesh ti po copa ari,perseri era zhul e injorante do te te vije I bastard mosmirenjohes.

   1. J
    Jorgo

    o safet marvia Putini eshte po aq b.q. sa ti e Saliu, qe nga kompleksi ben si i forte m.gj.se i hpeton shurra ne breke...

    1. V
     Veladini

     Po pse je kaq RR K.. o safet bolja???... Po pse, mor individ, me shkarje dheu ne tru tëvogel, ngele ti të kritikosh Meron dhe të mbrosh fëlliqësirën më të madhe, sali-pleh-serbin??

    2. y
     ypi

     Une kam frike se Berisha do fitoje zgjedhjet, do vij ne pushtet, dhe no na bllokoje negociatat. Eshte malok i zgjuar ai, per kete duhet respektuar si asnje lider tjeter shqiptar.

     1. A
      Aron

      Nqs shqiptaret jane aq trushplare ta sjellin prape ne pushtet, mire t'ua beje.

      1. J
       Jaho

       O Ypo mavria, kur ka fituar Berisha zgjedhjet te fitoj kete radhe? Edhe ne Mars 92, qe fitoi PD, ishte si nje referenfum per ndryshim sistemi, jo se fitoi Berisha.Kurse ne 2005 ia dhuroi Nano pushtetin, kur PS doli parti e pare ne zgjedhje.

       1. y
        ypi

        Po pra bre Jaho, u pergjigje vete pyetjes tende

      2. M
       Miqesisht

       Hahaha Mero titull fantastik, pjesen tjeter e ke sterperseritur. USA ne cdo veprim nderkombetar qe bejne Kane qellim kryesor interesat e veta. Ndaj pa merak se nuk e Kane personale me ate qe H. Clinton ka quajtur burre shteti para gjithe botes. Prape me duket cudi qe nje plak shqiptar te cenoje interesat e tyre, po varet sa ka ofruar Ripjellja per graden. Personale me Salen e ke vetem ti lol dhe komentuesit e tu te nderuar. Dhe vete Ripjellasit Jane penduar qe paguan e shkaktuan autogol me kete gjallavitje te se djathtes sone 77 vjet te keqtrajtuar. Gjithsesi shpresa per me mire vdes e fundit, dhe me e mira nuk eshte eliminimi i te tjereve dhe kritika deri ne shpifje po shfrytezimi i cdo potenciali dhe mesimi nga gabimet e se kaluares. Dhe politika jone heret a vone do e kuptoje.

       1. S
        Salivirusi ppsh

        O Mero e thene shkurte ku eshte drejtesia, krimet qe ka kryere ky kriminel nuk i ka kryere diktatori Hoxha . Turpe per qeverine e Edi Rames qe nuk vendose drejtesi po justifikohet duke thene drejtesia eshte e pamvarur..... po e varur nga ministria e drejtesise se qeverise Rama

        1. M
         Mondi

         Qeverise nuk ka lidhje me drejtesine or taj.Kur do e mesosh o te cafte ujku

        2. S
         Skypion

         Pamjet nga Selia e PD-se, ku shiheshin punetoret qe hiqnin dyert e blinduara dhe tonelata te tera hekur, i lane pa fjale te gjithe. Ajo qe kishte bere Basha, nuk ishte thjeshte nje blindim. Ai e kishte kthyer seline e PD-se ne nje bunker te vertete. Te lemerisur nga nje marrezi e e tille, e denje per librin e rekordeve, njerez te arsyes edhe njehere tjeter u rikthyen tek pyetjet se pse i duhej Bashes ky turp-blind dhe a ishte ai i vetem ne kete marrezi, apo kishte edhe te tjere, shume me te interesuar, qe e detyruan ta beje nje marrezi deri ne vetturperim ?! Nga reagimet e armates mediatike te regjimit, duket qarte, qe Basha i gjore nuk ishte gje tjeter, vec nje i keqperdorur deri ne poshterim, nga ata qe e kane marre peng, ku kryesori eshte padyshim zoti Rama. Vendosmeria e regjimit per te mbajtur me cdo kusht dhe me cdo cmim Bashen ne krye te Opozites, u shpreh pikerisht tek kjo mase ekstreme e papare dhe e padegjuar me pare. Pjese e ketij turpi, per turpin e e tyre, u bene edhe shume kinse intelektuale dhe analiste, qe e shihnin ate si nje gje krejt te natyrshme, dhe ne rastin me te mire, benin sikur nuk kuptonin se cfare po ndodhte. Bunkerizimi i i selise se PD-se nga Basha ka edhe simboliken e vet kuptimplote. Ajo eshte shembelltyre fizike, e bunkerizimit te PS-se nga Rama. Te gjithe ata qe kane pare pamjet e ketyre diteve te selise-bunker te Bashes, vetvetiu u shkon mendja tek bunkerizimi qe Rama i ka bere Partise Socialiste, e cila eshte shnderruar, ka me shume se nje dekade, ne nje kazerme ushtarake. Zoti Rama njihet per idete e tij shume origjinale dhe perverse, natyrisht; prandaj, eshte shume e lehte te marresh me mend, se blindimi i selise demokrate, eshte ide e tija. Por vetem kaq mund te bente, te blindonte nje seli partie, qe fundja eshte nje ngrehine si cdo ngrehine tjeter. Ai nuk mund te bente ate qe ka bere me partine e tij, PS-ne, ta ktheje ne nje kazerme ushtarake, a me mire, ne nje sarkofag, ku dergjen e qelben me mijera e qindra mijera fryme te vdekura socialistesh. Kete nuk mund ta beje kurre PD-se, sepse demokratet jane nje tjeter soj; as vete heroi i tyre, Sali Berisha, po te donte nuk do te kishte asnje shanc per ta bere nje menxyre te tille. Nuk mundi ta kthente PD-ne ne nje kazerm si PS-ne e tij, atehere zoti Rama desh ta kthente seline e saj ne bunker; kete po, e kishte ne dore ta bente; dhe e beri. E beri, po bunkeri i tij rezultoi te ishte tepke si ato bunkeret kerpudha te regjimit te Hoxhes, qe nje bombe e zakonshme konvencionale i hidhte tutje ( e provuar ne kohen e luftes ne Kosove, nga nje bombardim i qellimshem i avioneve te NATO-s diku ne veri te vendit). Kete radhe nuk do te nevojitej nje bombardim i NATO-s, por nje bubullime e Sali Berishes, qe ta hidhte tutje si ciban te gerditshem. Duke pare kete zhvillim, edhe me trushpalaret nder socialistet, po kthejne syte nga vetja e po pyesen: po partia tone?! A eshte e afte kjo tona te beje ate qe po ben rivalja e saj ?! keto pyetje, ne pamje te pare naive, jane shume te rrezikshme per regjimin e zotit Rama; ai e di se permbysja e regjimeve, nis perhere me pytje te tilla te pafajshme. Vetem dhe vetem per kete, levizja politike stuhi-dhe-vrull e doktor Berishes, mesepaku, duhet pershendetur; sepse eshte kjo levizje e diktuar nga vullneti dhe e perpetuar nga energjia e tij, qe ka shkaktuar kaq trazim te shendoshe ne shoqerine shqiptare, sa edhe nga turma qorr-shurdh-verber e trushpelare socialiste po fillojne te degjohen zera, anipse te mekur. Keshtu pra, pyetja qe i shmangen si dreqi te gjithe dreqerit e regjimit eshte: kur do ta perfshije uragani, qe tashme eshte pagezuar me emrin "Uragani Berisha", edhe Partine Socialiste?! Kjo eshte nje pyetje qe i shtie ne panik, sindromen e te cilit ne e shohim perdite ne mizerine e shkrimeve te mediatikeve te regjimit.

         1. S
          Skypion

          Pamjet nga Selia e PD-se, ku shiheshin punetoret qe hiqnin dyert e blinduara dhe tonelata te tera hekur, i lane pa fjale te gjithe. Ajo qe kishte bere Basha, nuk ishte thjeshte nje blindim. Ai e kishte kthyer seline e PD-se ne nje bunker te vertete. Te lemerisur nga nje marrezi e e tille, e denje per librin e rekordeve, njerez te arsyes edhe njehere tjeter u rikthyen tek pyetjet se pse i duhej Bashes ky turp-blind dhe a ishte ai i vetem ne kete marrezi, apo kishte edhe te tjere, shume me te interesuar, qe e detyruan ta beje nje marrezi deri ne vetturperim ?! Nga reagimet e armates mediatike te regjimit, duket qarte, qe Basha i gjore nuk ishte gje tjeter, vec nje i keqperdorur deri ne poshterim, nga ata qe e kane marre peng, ku kryesori eshte padyshim zoti Rama. Vendosmeria e regjimit per te mbajtur me cdo kusht dhe me cdo cmim Bashen ne krye te Opozites, u shpreh pikerisht tek kjo mase ekstreme e papare dhe e padegjuar me pare. Pjese e ketij turpi, per turpin e e tyre, u bene edhe shume kinse intelektuale dhe analiste, qe e shihnin ate si nje gje krejt te natyrshme, dhe ne rastin me te mire, benin sikur nuk kuptonin se cfare po ndodhte. Bunkerizimi i i selise se PD-se nga Basha ka edhe simboliken e vet kuptimplote. Ajo eshte shembelltyre fizike, e bunkerizimit te PS-se nga Rama. Te gjithe ata qe kane pare pamjet e ketyre diteve te selise-bunker te Bashes, vetvetiu u shkon mendja tek bunkerizimi qe Rama i ka bere Partise Socialiste, e cila eshte shnderruar, ka me shume se nje dekade, ne nje kazerme ushtarake. Zoti Rama njihet per idete e tij shume origjinale dhe perverse, natyrisht; prandaj, eshte shume e lehte te marresh me mend, se blindimi i selise demokrate, eshte ide e tija. Por vetem kaq mund te bente, te blindonte nje seli partie, qe fundja eshte nje ngrehine si cdo ngrehine tjeter. Ai nuk mund te bente ate qe ka bere me partine e tij, PS-ne, ta ktheje ne nje kazerme ushtarake, a me mire, ne nje sarkofag, ku dergjen e qelben me mijera e qindra mijera fryme te vdekura socialistesh. Kete nuk mund ta beje kurre PD-se, sepse demokratet jane nje tjeter soj; as vete heroi i tyre, Sali Berisha, po te donte nuk do te kishte asnje shanc per ta bere nje menxyre te tille. Nuk mundi ta kthente PD-ne ne nje kazerm si PS-ne e tij, atehere zoti Rama desh ta kthente seline e saj ne bunker; kete po, e kishte ne dore ta bente; dhe e beri. E beri, po bunkeri i tij rezultoi te ishte tepke si ato bunkeret kerpudha te regjimit te Hoxhes, qe nje bombe e zakonshme konvencionale i hidhte tutje ( e provuar ne kohen e luftes ne Kosove, nga nje bombardim i qellimshem i avioneve te NATO-s diku ne veri te vendit). Kete radhe nuk do te nevojitej nje bombardim i NATO-s, por nje bubullime e Sali Berishes, qe ta hidhte tutje si ciban te gerditshem. Duke pare kete zhvillim, edhe me trushpalaret nder socialistet, po kthejne syte nga vetja e po pyesen: po partia tone?! A eshte e afte kjo tona te beje ate qe po ben rivalja e saj ?! keto pyetje, ne pamje te pare naive, jane shume te rrezikshme per regjimin e zotit Rama; ai e di se permbysja e regjimeve, nis perhere me pytje te tilla te pafajshme. Vetem dhe vetem per kete, levizja politike stuhi-dhe-vrull e doktor Berishes, mesepaku, duhet pershendetur; sepse eshte kjo levizje e diktuar nga vullneti dhe e perpetuar nga energjia e tij, qe ka shkaktuar kaq trazim te shendoshe ne shoqerine shqiptare, sa edhe nga turma qorr-shurdh-verber e trushpelare socialiste po fillojne te degjohen zera, anipse te mekur. Keshtu pra, pyetja qe i shmangen si dreqi te gjithe dreqerit e regjimit eshte: kur do ta perfshije uragani, qe tashme eshte pagezuar me emrin "Uragani Berisha", edhe Partine Socialiste?! Kjo eshte nje pyetje qe i shtie ne panik, sindromen e te cilit ne e shohim perdite ne mizerine e shkrimeve te mediatikeve te regjimit.

          1. S
           Sara

           Sa pagueht ky spiui i vjeter Skypion sot ne keto kohera inflacioni valle?

           1. S
            Shkepësi I rregullt i shkolles baletit

            Sara ma jep njehere ( lopthi bi penetration) te ta tregoj se sa..

          2. A
           Arber iliri

           Saliu me siguri shkon në burg,apo le të thomi para Drejtësisë,nqs nuk e bën SPAK, do e çojnë ta gjykojnë në Amerikë me siguri sepse po e kruan me gjethe fiku,këta bastardët që e mbështesin me siguri në 2025 do jenë të gjithë jashtë Parlamentit, dhe nën hetim për krime.Mbani shënim sa më sipër se ju shqipot nuk keni kujtesë.

           1. E
            ENTSO-E

            Sakte, bjeri harbutit te Shqiperise, e turperoi krejt Shqiperine!

            1. V
             Veshgues

             Per momentin PD nuk egziston! Kelliqi duhet te kuptoi se eshte thjeshte leter higjenike per te deshire bythen e fishkur te SB! I perdorur nga SB si tarrallak, Kerricit duhet te kuptoi se eshte i mbaruar! Me SB ne krye PD nuk ka vlere! Por edhe me Kerricit! Edhe neser vjen quhet kukull e SB. USA e bekuara e zotit ne toke nuk do e njoh! Nuk besoj se SB apo Kerricit kane are intelegjence mbi USA. Jame i sigurte se Kerricit po te vij puna nuk do I japin vizen 10 vjecare! Ndoshta as 10 fitore! Eshte ombrella e Non grata qe thote se nuk ka vjedhe para publike!, por private! Dmth ka vjedh leket publike te deleguara me a ne trndreash tek private! Turp! SPAK ku je ? Motivi per Non grata ka influence e ketij te poshtri non grata per influence per pasurim! A jeni b... SPAK? Forca... nese veproni jemi me hi!

             1. A
              Aron

              Po kush e llogarit evgjitin Kerrici?

             2. V
              Veshgues

              Per momentin PD nuk egziston! Kelliqi duhet te kuptoi se eshte thjeshte leter higjenike per te deshire bythen e fishkur te SB! I perdorur nga SB si tarrallak, Kerricit duhet te kuptoi se eshte i mbaruar! Me SB ne krye PD nuk ka vlere! Por edhe me Kerricit! Edhe neser vjen quhet kukull e SB. USA e bekuara e zotit ne toke nuk do e njoh! Nuk besoj se SB apo Kerricit kane are intelegjence mbi USA. Jame i sigurte se Kerricit po te vij puna nuk do I japin vizen 10 vjecare! Ndoshta as 10 fitore! Eshte ombrella e Non grata qe thote se nuk ka vjedhe para publike!, por private! Dmth ka vjedh leket publike te deleguara me a ne trndreash tek private! Turp! SPAK ku je ? Motivi per Non grata ka influence e ketij te poshtri non grata per influence per pasurim! A jeni b... SPAK? Forca... nese veproni jemi me hi!

              1. V
               Veshgues

               Per momentin PD nuk egziston! Kelliqi duhet te kuptoi se eshte thjeshte leter higjenike per te deshire bythen e fishkur te SB! I perdorur nga SB si tarrallak, Kerricit duhet te kuptoi se eshte i mbaruar! Me SB ne krye PD nuk ka vlere! Por edhe me Kerricit! Edhe neser vjen quhet kukull e SB. USA e bekuara e zotit ne toke nuk do e njoh! Nuk besoj se SB apo Kerricit kane are intelegjence mbi USA. Jame i sigurte se Kerricit po te vij puna nuk do I japin vizen 10 vjecare! Ndoshta as 10 fitore! Eshte ombrella e Non grata qe thote se nuk ka vjedhe para publike!, por private! Dmth ka vjedh leket publike te deleguara me a ne trndreash tek private! Turp! SPAK ku je ? Motivi per Non grata ka influence e ketij te poshtri non grata per influence per pasurim! A jeni b... SPAK? Forca... nese veproni jemi me hi!

               1. P
                Prodesori kur e nxorri.

                O vezhgues, paske rrjedhur vare, ke qene me mire dikur, nuk paske me argumenta. Ik se ka ardhur pensioni.

               2. T
                Toke e xanun,parti e xanun

                Kujt ja thua keto,mulit nje cop gomar,vokshit si thithlope qe e pret kriminelin te dera e shqupit,dash injorant droges aliko,salianjit me tuta,grides qe lexon eseninin me saliun,atyre qe puthin foton e kriminelit sali... Aty jane te gjithe lefter maliqa e alizota.

                1. Q
                 Qerim Baba

                 Ke harru edhe surrat hipopotamin Gjata, ke harru qime-kashtën pervers Pollo, Paloqen dhepudhet, e ca pak te tjerë vemje që i shkojn nga pas surrat-sqepit sali...

                2. S
                 Satër

                 Saliu po rikthehet edhe për shkak të atyre analisto-gazetar që për 10 vite vetëm janë lëpirë me kryeministrin rama ! Duhej goditur rama që të varrosej kufoma e berishizmit ! Ju i lëpitë b.... ramës por lezetin po ja ndjen sala !.

                 1. Q
                  Qepa 96-97

                  Gërmo M Baze se do gjesh më shumë fakte ,dy deputete që kanë kaluar me Berishën sot janë me pantallona ,ndersa ne zgjedhjet e 96 i ulën në fund të këmbëve me gjith brekët , lemerisen grate e Libofshes ,sa shpejt i harroni hyneret e tyre ,ndërsa në 97 nuk gjenin vrimë ku të fshiheshin për ç'kishin bëre ,ishin të edukuar dhe udhëzuar ,sepse kishin plot aktivitet masakrues si urithë ,sepse përballë kurrë nuk dilnin

                  1. x
                   xhorxhi

                   Është turp të mburesh me një leshko dhe maskara ordiner.Saliu po mburet dhe po lufton me USA-në.Me Amerikën nuk bëhet shaka jo sepse i bën tërë punët mirë por se po të vuri në reth do shkosh për lesh shpejt apo vonë.Janë mburur shumë njerëz po kanë përfunduar në arkivol.Kështu shkoi Sadami,kështu shkoi Kafafi,kështu shkoi Millosheviçi e shumë të tjerë.Pra ata që mburen me Salën do shkojnë bashkë me të.Dëgjoni ndonjë ditë kur ta gjejnë në ndonjë kanal me ujë të qelbur.

                   1. A
                    Andi K

                    Sali Berisha, ne mjedisin ku jemi eshte nje Putin i vogel! Ky qe ne fillimet e 1992 ja qene milloshevist dhe putinist njeheresh! Edhe ky eshte nje vrastar (i ka vrare fhe zhdukur kundershtaret nje lloj si Putini - me vrasje, zhdukje dhe helmime), dhe i korruptuar njelloj si Putini! Nese Putini, thuhet, se eshte njeriu me i korruptuar dhe me i pasur ne bote, po keshtu eshte edhe Sali Berishen, ne Shqiperi, Ballkan e me shume! Sali putinisti dhe spiun i Putinit!

                    1. X
                     Xeni

                     Vazhdo ha Mut Mero vazhdo.

                     1. M
                      Miku qe te do te mirën.

                      "Skypion"! Mbaj nje linje mor burrë i dheut, mos u bej si ato laviret, nje here e mburr Saliun me komente me te gjata se artikulli nje here tjeter e shan fdute i thene jo malok jo kaibal esa esa epitete te ndyra. Mbaj nje qendrim o burre malsie.

                      1. N
                       Non grata ne burg

                       O Safet Beqiri...Dil e boj ndonje gamor dru o i zi.... C'te duhet politika ty ,ti je nje rrot kari qe si hyn ne pune as gruas tij....

                       1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                        "Foltorja" ka ndaluar protestën për ngritjen e çmimeve !!! Çfarë magji. Po deshe mos e beso !

                        1. l
                         luli

                         malok,komunist,bulevard,lavire,vrases,gerdec,vicidol,enveri,varka,non grada,korrupsion,embargo,rambuje,shpifje,1997,rrumpall.......

                         1. E
                          E verteta

                          Mero a lexon ndonjehere komentet e artikujvet tuaj Besoj se ndihesh si kaposhi maje plehut nga “vleresimi “i larte qe te bejne nje pjese e mire e komentuesvet(ndoshta te paguar) me idiotesine e tyre

                          1. G
                           Gjithmone e verteta

                           fantastike, bravo

                          2. A
                           Aqif Kopertoni

                           Te ka hyrë frika ne bithe nga Kurrizo i Vucidolit mo......lol

                           1. A
                            Alfred

                            Qeveria eshte problemi,Mero djali! Kjo eshte "tema" qe duhet te dominoje,edhe ne shkrimet tua. Perndryshe,eshte mire t'ja nderrosh titullin gazetes. Quaje fletushka anti-Berisha!...

                            1. E
                             E VERTETA ?

                             Z.Mero: Qe gazeta juaj eshte me e lexuara per informacionet qe jep kjo nuk diskutohet nga ata qe kane kulture dhe mend. Une mendoj dhe kuptoj gjthe ,gjeresine e fjales demokraci,por, nga ana tjeter gjithashtu mendoj dhe kuptoj qe ne kete bote gje absolute nuk ka dhe nuk mund te kete.Medja e shkruare siç eshte gazeta une mendoj se edhe kjo nuk eshte per te gjithe thesin çka brenda , por per ate pjese te shoqerise qe minimalishte ka nje ide per jeten ne pergjithesi. Ti japesh hapesire shkrimi njerzeve si Safeterve,Beqireve,Skypjoneve dhe shume te tjereve na duket sikur liria e fjales dhe veprimit e humb kuptimin dhe nuk dihet se çfar drejtimi merr.Pronoj mazhoranc dhe opozite,pronoj kritika me nje game shume te gjere por kurre se si nuk pronoj botimet e ketyre ,qe per fat te keq jane me shumice per tu lexuare ne gazeten tuaj.Jam dhe jemi shume te indinjuare sa qe edhe fjale nuk gjejme per te pershkruare keta njerez po te themi kaq fatkeq dhe te pakuptimte.Jam i bindur z. Mero se na ke kuptuare ,te tjerat i dini ju.Pershendetje dhe ju falnderojme per gazeten Tema .

                             1. P
                              Patronazhisti

                              Mero punon per Saliun. Kjo eshte evidente. Cdo kryeartikull eshte per Saliun. Ne dukje "e shan". Ne fakt e mban ne vëmendje si faktor jetik. Por Mëro alias Ymeri tashmë nuk është kurrë i vetmuar. Gjithnjë ka dikë gri nga ripjellja që ta përgjojë. Derisa ta luajnë mëndsh dhe të ngordhë.

                              1. r
                               rai

                               mero baze, i lepiu enverit m..., po ashtu ja lepiu edhe famikjes berisha kur ishte ne pushtet, tani ja lepon edhe surrelit, burre me legen nuk njeh kjo bote

                               1. m
                                malsori

                                Saliu ashte komunist i betuar dhe kekon qe ta shkaterroj PD ky ashte misioni i tij nder vite, por nuk do tja arrij qellimit se populli nuk ashte dele do tja tregoj edhe kesaj radhe vendin se e din kush ashte saliu nje mbetje e komunizmit me gjithe ata spiuna qe i shkojne nga pas.Kam besim se shume shpejt saliu do arrestohet dhe shqiperia do te shpetoj nga krimineli berisha dhe uroj qe dhe ukraina te shpetoj nga krimineli putin.

                                1. F
                                 FCB

                                 Pirdh...pirdh...se lirohesh Mero.. Berisha Kryeminister....

                                 1. N
                                  Nje qytetar

                                  "Çdo hero bëhet më në fund një i mërzitshëm," ka shkruar Ralph Waldo Emerson. Duke u shfaqur perdite ne pasarelat e modes politike, te cilat ai i ka pagezuar me emrin "Foltore", fundi ka per te qene i njejte edhe per Berishen.

                                  1. T
                                   The truth

                                   Zakonisht i ben shpejt keto editioralet o Mero! Po prsesim te na besh ndonje per keto arrestimet. Please, mundohu te gjesh lidhjen e ketyre hajduteve me Berishen dhe Meten. Nuk ka mundesi qe ketu te jete dora o kryerilindesit. Apo je i lodhur pas kaq shume artikujve ne mbrojtje te Bashiut.

                                   1. B
                                    Bravo

                                    Bravo. Dhe une kete po pres po i eshte qepur pena.

                                   Lini një Përgjigje