Të gjitha gënjeshtrat e Berishës mbi Yuri Kim dhe McGonigal 

18 Shkurt 2023, 18:49Editorial Mero Baze

Sali Berisha ka sulmuar në daljen e tij të fundit tek ish- kolegia e tij Grida Dume, ambasadoren e SHBA në Tiranë Yuri Kim, duke e akuzuar se ka bashkëpunuar me ish- agjentin e FBI McGonigal dhe kryeministrin Edi Rama, për të komplotuar ndaj tij dhe mbështetësve të tij në opozitë. 

Duke pasur parasysh standardet që ai ka në mendje për shtetin ligjor në Shqipëri, dhe duke i transferuar ato në SHBA, ai ndërkohë u jep shqiptarëve një përfytyrim të përmbysur për SHBA, si një vend, ku me para mund të blesh presidentin, sekretarin e Shtetit, drejtësinë dhe gjithçka tjetër.

Por për ta bërë të besueshme këtë, më parë ka shpikur një skemë bashkëpunimi mes Edi Ramës, Ambasadës së SHBA në Tirane drejtuar nga Yuri Kim dhe ish- agjentit të FBI McGonigal.

Le t’i marrim me radhë gënjeshtrat e tij.

Gënjeshtra e parë.

Sipas Berishës, McGonigal ka bashkëpunuar me Yuri Kim dhe Edi Ramën për t’u vënë gjoba biznesmenëve që kanë mbështetur “Foltoren” financiarisht, sipas tij.

Së pari, le t’i vendosim ngjarjet në kohë. Ish- agjenti i FBI McGonigal ka ardhur në Shqipëri sipas gjithë fakteve të provuara në vjeshtën e vitit 2017 dhe vitin 2018. Në atë kohë në Shqipëri ka qenë ambasador i SHBA Donald Lu dhe jo Yuri Kim. Kjo e bën gjithçka qesharake.

Së dyti, brenda gënjeshtrës së parë, Yuri Kim ka ardhur ambasadore më 2020, ndërsa “Foltorja” e Sali Berishës ka nisur në shtator 2021.

Pra McGonigal ka ardhur më 2018, Yuri Kim më 2020, ndërsa Foltorja më 2021. Se si mund të bëhen bashkë të trija këto në një ditë, vetëm një i rrjedhur nga trutë mund ta shpjegojë.

Gënjeshtra e dytë që po prodhon Berisha është se përmes McGonigal është lobuar që Berisha të shpallet “non grata”. Këtu bën të vetën dhe zilia që ka se për paratë ruse që akuzohet Basha, ka disa indicia, kurse për këtë asgjë. Për "non gratën” nuk ka asnjë fakt dhe asnjë dëshmi, përveç një deklarate të vet Berishës që citohet nga Belind Këlliçi dhe që i referohet një blog anonim i Berishës në anglisht, në SHBA. 

Pra i vetmi fakt është dëshira e Berishës që të fabrikojë se për shpalljen e tij “non grata” është lobuar nga Rama dhe McGonigal. Më parë ka qenë Sorosi në plan të parë. Me sa duket Berisha është gati të shpjegojë fatkeqësinë e tij dhe turpërimin familjarisht, me çdo lloj skandali që i dëgjojnë veshët në SHBA apo Shqipëri.

Nga ana tjetër, ai nuk shpjegon dot para gazetarëve, se kush i ka shpallur politikanët e tjerë “non grata” në Shqipëri, disa prej të cilëve i përkasin dhe Partisë Socialiste, ose të afërt me të. Dhe mbi të gjitha, nuk e shpjegon dot se si presidenti i SHBA apo sekretari i Shtetit, nga gjithë personat e dizajnuar si “non grata” në Shqipëri dhe botë, kanë pasur të drejtë për të gjithë, përveç Sali Berishës, gruas, vajzës dhe djalit të tij, hajdutë.

Gënjeshtra e tretë është po ashtu lajmi i fabrikuar në një blog anonim të Berishës në gjuhën angleze, i cili thotë se biznesmenët e njohur shqiptar Shefqet Kastrati dhe Samir Mane, kanë paguar deri në 15 milionë euro për të mos u shpallur “non grata”. Sipas tij, këto para ja kanë paguar McGonigalit. Burimi i lajmit është sipas vet autorit të blogut, opozita shqiptare, pra zyra e Berishës.

Natyrisht nuk jam çmendur të analizoj se sa e pamundur është të paguash 15 milion euro në të zezë dhe t’i çosh në SHBA, dhe as të gjej logjikë përse duhen paguar këto para.

Por kjo gënjeshtër e Berishës është në të vërtetë një shantazh i tij ndaj këtyre dy biznesmenëve të mëdhenj, miq të afërt të tij, të cilët me sa duket nuk e kanë ndjekur me paratë e tyre, në aventurën e fundit të Foltores. Është një lloj hakmarrje primitive e tij për t’u treguar atyre se do t’i baltosë, si njerëz që janë “non grata” si ai, por që e kanë blerë SHBA me para.

Është ndoshta një nga poshtërimet më të mëdha që një politikan iu ka bërë miqve të vet biznesmenë në Shqipëri, një poshtërim që tregon në të vërtetë fytyrën e Sali Berishës dhe çdo të thotë të ndihmosh atë qoftë dhe me miliona. I mjafton braktisja një ditë për t’u vërsulur si hijenë.

Gënjeshtra e katërt është që ambasadorja Yuri Kim ka thirrur në Ambasadë biznesmenë të mëdhenj shqiptarë dhe i ka kërcënuar se do t’i shpallë “non grata” nëse financojnë “Foltoren” e Sali Berishës.

Që SHBA e ka bërë publike qëndrimin se kush ndihmon apo mbështet “Foltoren” nuk është person i dëshiruar i SHBA, kjo është e ditur. Por ambasadorja e SHBA nuk ka asnjë arsye të thërrasë biznesmenë në zyrë për t’i qortuar për këtë, pasi ende nuk ka ndonjë evidencë publike se kush qëndron pas financimit të Foltores.

Të gjithë besojnë dhe u duket logjike se pas “Foltores” qëndrojnë milionat e eurove që ka vjedhur Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, Argita Berisha dhe Liri Berisha nga shqiptarët, në kohën që ishin në pushtet dhe që vazhdojnë akoma me bizneset e tyre. 

Vet Sali Berisha ka deklaruar publikisht se nuk ka harxhuar para për “Foltoren”, pasi të gjitha gjerat sipas tij i ka bërë falas, me kontributin e mbështetësve. 

Nga na doli tani që paska biznesmenë që i kanë dhënë para dhe i paska kërcënuar Ambasada? Nëse ka biznesmenë që kanë dhënë para dhe ai nuk i ka deklaruar, atëherë ai ka punë me drejtësinë tone, jo me Ambasadën. Ambasada i ka publike qëndrimet e saj.

Gënjeshtrat e tij rreth kësaj teme janë të verifikueshme nga çdo shqiptar pasi për shkak të mungesës së respektit që ai ka për të vërtetën dhe faktet, ia bën të lehtë të gjithëve të kuptojnë se ose ka rrjedhur, ose thjesht gënjen.

Dhe e gjithë kjo e bën edhe më banal revolucionin e tij, i cili ka nisur të gjejë alibi për ndëshkimin e Berishës dhe do përfundojë të jetë arsye për mbretërimin e Edi Ramës.

40 Komente

 1. E
  Erla Mehilli moderatore ( pa )varura

  Kalo kufirin shqiptare (shembull) : Shko ne Hungari, Ceki ,Sllovaki e ...... dhe pyete a njihni Sali Berrishen pergjigja eshte unanime kush eshte ky ! Ketij i duket sikur eshte pilier e politikes boterore qe mund te destabilizoje Ameriken Europen boten eshte thjeshte nje i semure psiqike nje mithoman qe nuk e lidhe asgje me realitetin jrton ne nje bote tjeter ate te semundjes . Shpesh ne themi ishin pak ne proteste gabime , sikur edhe 5 shqiptar ti shkojne pas tregone nivelin e ulte te shoqerise eshte turpe qe ti jepet hapesire televizive nje te semuri psiqike qe nuk di cfare flet nje komunisti nje vrasesi nje rrugaci nje njeriu te pa edukuar dhe mbi te gjitha nje non grate minues i demokracise. A nuk kane pak turpe keto kanale kazan a kane pak turpe ata qe e degjojne ,bojkoti per kete figure te peshtire eshte minimumi i minimumit te nje shoqerie te civilizuar . E harruan shqiptaret doktorin e Hysni Kapo mik dhe servil i familjes diktatoriale Hoxha e harruan qe ka qene sekretar i PPSH per 25 vjet E harruan masakren e 2 prillit Shkoder , thyerjen e embargos se naftes furnizimin e armes vrastare Serbe harruan Firmat piramidale ,1997 , Grusht shteti 1998 , Çez ,Kompleksi partizani , Gerdeci, Kater te vrare te pafajshem para kryeministrise e te tjera krime shitje detit Greqise a kane ndopak ndergjegje keta gazetar me mémoire courte si ajo e peshkut perse i shkojne pas perse nuk e bojkotojne ne shenje kulture pa gjykuar ata mjerane hipur mbi gomar qe protestojne apo ata mjerane qe thone Nano ik Nuk e kuptoni qe ky eshte skizofren fantazon skenare qe semundja ja imponone si ka mundesi mos te jeni capable te gjykoni .....

  1. L
   L.Xh

   Për çka shkruan o Mero, ke shumë të drejtë. Por, i duhen lexuar zonjës Juri Kim, që ka drejtësinë në dorë. Është e kotë të prononcohemi për këtë punë, mbasi jemu lodhur e telikosur nga Sali Berisha e Co. Postoja ambasadës USA në Tiranë këtë artikull, për të reaguar ndaj përdhunuesit të SHBA-ve dhe demokracisë shqiptare Sali Berisha.

   1. D
    Dakord

    e nderuar "erla", asgje nga ç'ke cituar me siper nuk eshte harruar. Sigurisht qe edhe 5 veta ti shkojne nga mbrapa eshte turp, por kjo nuk e fajeson shoqerine shqiptare sepse kryekrimineli nuk ka vepruar i vetem. Bashkefajtoret dhe perfituesit e kohes se pushtetit te tij jane ata qe i shkojne nga mbrapa dhe jo shoqeria shqiptare. Sa i perket mediave qe i japin hapsire, jane te paguar nga krimineli dhe banda e tij. Çdo komb mbi dhè ka legenat e vet e fatkeqesisht ne atdheun tone legenat jane "gazetare"

    1. P
     Pur Erla

     Shko ne Gjermani France Greqi e gjithe boten demokratike e pyet “ A e njef njeri ambasadorin e Amerikes? “ pergjigjen se as e kane degjuar kurre Emrin ! Po Kimeten ama ketu e njef edhe zotrrote, prandaj leri krahasimet e marra.

     1. k
      k

      Prandaj duhet injoranca dhe shkollat kjoska me pagesë që të bëhen leshko dhe mos kuptojnë gënjeshtrën nga e vërteta.

     2. p
      pvb

      Eshte e pamundur qe nje vrases si Berisha te jete edhe genjeshtar ne te njejten kohe. Vrasesit zakonisht jane njerez te ndershem.

      1. V
       Voci

       Pune te veshtire ke mare persiper Mero djali.Vertet do te na mbushesh mendjen qe Rama eshte i lare ne kete histori te paster korrupsioni?Ti qofsh,por trego pak dinjitet se paraja nuk eshte gjithçka.

       1. V
        Voci zeri non grata

        Voci ...na i shpjego pak historine e korrupsionit te FBI qe e korruptoje Rams te qeshim pak se mbase di dicka me shume . Te besosh cfare thote nje i semure do te thote qe je me i semure se non grata shko te doktori se behesh me keq .

       2. L
        Ladi

        Se luan topi. Kush ka dy pare mend e ka kristal te qarte situaten. Saliu eshte mitoman, hakmarres primitiv, antishqiptar i terbuar. Mjere ata qe i shkojne pas.

        1. L
         Luli

         Te gjitha qendrojne ladi dhe ta mbeshtes plotesisht , mendimin . Vetem se me duket pa dashje ndoshta ke ngaterruar Berishen me Ramen.

        2. O
         OBQ

         Do vijne e do te qine o sumkapuci mero

         1. T
          Tironci

          OBQ, kur mbarove pune?

         2. d
          durrsak 24 karat

          O Voci, o trap! Analizo fjalet e Meros, hidhi posht ene pasandej dil ne konkluzione

          1. t
           taipi

           O bq ne bythe ta ve.

           1. T
            Taulant

            Sakte . Rama eshte shume here me hajdut sesa Berisha. Eshte shume i rafinuar ka bashkepuntor te huaj per te mbuluar vjedhjet qe ka bere. Ka paguar lobist edhe ne Amerike jo me ne Evrope. Kush eshte Berisha Shqiptaret e njohin por kerrici i Vucict qe ka 10 vjet ne pushtet zhduku 700 mije Shqiptar nga vendi. Ky eshte ndyresira poshtersira ne toke qe mbeshihet mbas 'non grates' dhe e perdor si shpetim .Ky eshte vrasesi me pagese i Shqiptareve. Gjithe ekonomin ua fali oligrakve per 2 leke. Krimet e ketij ndyresire shqiperia ka per ti paguar per dekada.Ndyresira Rama qe hiqet si modern e i shkolluar keto 10 vjet prodhoi vetem varferi emigracion krim e shkaterrim . Ky eshte zhgenjimi qe e shnderroi Partin Socialiste ne nje 'grup te strukturuar kriminal' .

            1. A
             Aron

             Tualant, nuk i shkaterroi keto fabrika e uzina Rama, por Saliu me gjithe Meten dhe tani bejne sikur u djeg bytha per largimin e shqipetarve qe ka filluar qekur erdhen ata ne pushtet dhe i norren themelin dhe shqipetarve u treguan rruget. https://youtu.be/ABv33XN63C4

             1. A
              Ana

              Tao Tao Taulant do te veshim polic trafiku me bilbile ne goje je top sipas mendjes do te vendosim edhe kapelen . Po ngele duke i rene fyellit me nje vrime o budalle

              1. H
               Ha ha

               Po ti mi Ana ne sa vrima po i fry “ bilbilit?

             2. M
              Moko

              Fundi eshte finalja:jo se Saliu do e lere Edvinin ne pushtet,por edvini do e fali Saliun,pa e denuar,pa e konfiskuar,se jane NJELLOJ O Mero i mbaruar.E sa harova,a ke ndonje genjeshter pet Albin Kurtin?Po shoh se je idale boje.Mos shkruj me.

              1. V
               Vetfundosje e Mullah Omari

               Moko Moko komunisti ka 32 vjet qe sistemi ka ndryshuar dhe nuk e ke mesuar qe nuk te denone qeveria po drejtesia o kastavec i kuq . Ndersa per bolshevikun kurti askujt nuk i interesone nje plehre Malazeze qe ka mesuar gjuhen e Enver Hoxhes

               1. S
                Shyhrete Kelmendi

                Ore BYTH @IRË që shan të liderin e kombit shqiptar Albin Kurti kush ta tha ty se ai është malazez! Mamaja ? Motra ? Mos i ka shkërdhyer të dyja dhe e thojnë nga inati se si ka dalur rrocka e tij !!!! E di pse po të shaj ? Se ju jetoni dhe mendoni si RAMË VUČĆ QENI, atë kulturë keni marrë. Ju jeni LLUMI i vendit. Ju nuk dini të respektoni asnjë. Sepse nuk dini se cfarë është patrioti, lideri, politikani dhe shqiptari i vërtetë.....Të gjithë i fusni ke thesi që fut familjen tënde(se ata të kanë edukuar). Thes që mban erë të keqe, ërë tradhtie, erë anal-fabetësh, erë MUT QENI. Nonen n'pidh socialistëve serborusë të Shqipërisë dhe opozitës serboruse koqevare ldk, pdk, aak!!!!

                1. O
                 Olta Agolli

                 @"Vetfundosje..." e mban mend ndonje spiun si puna jote se vetem kaq dini te beni ju morrat e kuq te partise socialiste serbe (PSS) te Ramallahut. Hidhni fjale ne ere se dicka mbetet dhe era e nevojtores vazhdon.. Ta qift nanen Albin Kurti.

                 1. B
                  Bukurije Krasniqi

                  Shikoni dhe mesoni ju dobicat e edi rames se cdo te thote te jesh burrshtetas dhe ta duash atdheun tend si Albin Kurti...edi juaj i qurravitet vucicit dhe micotaqit madje ben edhe avokatin e tyre ndersa Albini per hir te interesave kombetare guxon dhe I thote nje 'JO' me plote goje Escokurait, USA's dhe BE's...pra qe te jesh nje lider I vertete nuk duhet te jesh i gjate si rame plepi qe e dhjesin sorrat por duhet te kesh zemer te madhe ose bole i themi ne nga Republika e Kosoves. Koqet ja hangsh Albin Kurtit.

                  1. P
                   Perleshi

                   O te pshurrsha trute ty qe paske mesuar SHUME kto 32 vite qe denueka drejtesia dhe jo qeveria. Po flasim per kte vendin ketu ne more pallosh, ktu ku jetojme e shikojme kush dhe si denon .

                 2. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                  Gjuan me baltë, për të krijuar psikologjinë se ata ("Amerikanët") janë më të korruptuar nga unë. Unë do t'i demaskoj ! Duke shpërdoruar besimin e elektoratit prodhon gënjeshtra pa fund, me imagjinatën e tij të sëmurë. Parullat e Berishës janë: gënje, gënje kur s'ke të vërteta,fol ,fol se besojnë trushplarët

                  1. B
                   Bardhyli nga Kosova

                   Pse gënjen Kreshnik Spahiu? Kreshnik Spahiu thotë se në festen e 15 vjetorit të pavarësisë së Kosovës që organizoi ambasada në Tiranë morën pjesë ambasadorët e Katarit, Egjiptit e Turqisë, por jo edhe ata të vendeve perendimore, sepse, sipas tij, në atë festë ishte ftuar Sali Berisha. Gënjeshtër me prapavijë të caktuar! Aty kam takuar edhe ambasadorë europianë të vendeve mike të Shqipërisë! Aty ishte presidenti Bajram Begaj, por nuk ishte shefja e diplomacisë, me burrin "investitor strategjik". Nuk ishte as MacGonigal Rama! Dhe këta munguan për arsyen e thjeshtë, të cilën e dekonspiroi Edi Rama në intervistën në Opinion. Ai nuk është dakord me qëndrimet e Kosovës ndaj Serbisë! Vazhdon ta mbrojë Vuçiqin. Më bën të dyshoj se edhe patrioti "Kuq e Zi", duke mbrojtur Ramën, mbron presidentin e Serbisë. (Vafsh në djall populli im shkërdhatë që voton Edvuçin e gjatë. Dhe, për fund: Ngushëllime për ngordhjen e Open (Vuçiq) Balkan. Urime Procesi i Berlinit. Rroftë Albin Kurti. Vdekje tradhtarëve. Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

                   1. S
                    Shote Galica

                    Dje grushti i një hajni i porositur nga Rama e goditi Berishën, sot grushti i Shqipërisë po e godet Edi Ramën. Të vetmen zgjidhje Shqipëria e ka që të bashkuar si asnjëherë më parë ta ndjekin këtë Ramovič hajdutin dhe rrethin e tij, si shitës të interesave shqiptare nga pushteti dhe rrethi i tij. Urime fitorja e madhe.

                    1. K
                     Komandant Kosova

                     Kosova e ka qeverine e zgjedhne me mbi 50% te votave. Leni keta filma se nuk ka shqiptar qe guxon me formu asociacjon serb. Edhe mos e luni rrolin e kolonialistave se ju shpallim nongrata. Mos harroni se Kosova eshte shtet dhe jo koloni e amelikes. Qifsha ameliken, qifsha serbine, qifsha ramutin dhe shipecat qe i shkojne mas ketije tradhtari. Rrnoft Sali Berisha. Rrnoft Kosova. Rrnoft Albin Kurti.

                     1. L
                      Liri Berisha

                      AVNI RUSTEMI KU JE ?

                      1. M
                       Miradije Hoti

                       Hallall i qofte Albin Kurtit. Burre me bole jo si kta plerat dobica te partise socialiste serbe te shqiperise qe paguajne per nje foto me dylberat e amerikakes dhe hapen bythesh kot dhe perfundojne si shkerdhata neper burgje. Shikoni ku eshte hashim zajednica me kompani. Ja hongshi karin Albin Kurtit.

                       1. B
                        Bilushi

                        Mero,sa më shumë shkruan ti dhe sa më shumë komenton ky torollaku patronazhist këtu poshtë ,me gjithë ata emra që vendos, aq më keq i ka punët Rama! Përpëlitet si peshku në zall nga ato gjëra që ka bërë andej dhe që ka frikë se mos i dalin! Nuk jam me këta masturbuesit e Saliut që shpresojnë të sjellë edhe një herë lumi kucka,dhe që nuk e kuptojnë se me këtë mëndje nuk i votojmë as në shekullin e 25 të; por edhe ju e mbushët kupën! Shpresoj për ju që kur të ikni të mos t'a marrë pushtetin ndonjë njeri me Perëndi! Atëhere do paguani me gjithë soj e sorollop për bëmat tuaja,por edhe për ato që bënë prindërit tuaj dhe ikën pa paguar...

                        1. T
                         Trotski

                         Po A Mund ti shtohet dhe Akuza e Shpifjes Madhore , ketij Edepsezi te Vuçidolit??? Boll ma !!! SPAK duhet te veproje ndaj Ketij Zorzopi te Felliqur !!!

                         1. L
                          Lennard

                          O Moko Pirdh te Shfryesh ,Nuk e mekemb dot Sali Kermen me Psallmet e Tua.sa per Albin Kurtin koha do ta tregoje .

                          1. K
                           K

                           Lur mundohet mecte mbrojte robqimi Mero merre me mend. Perse nik flet Yuri Kim? Perse nuk deklaron DASH si heret tjera se sulmi ndaj ambasadores eshte i pa pranueshem dhecse anmasadorja perçon politiken dhe udhzimet e DASH? Perse Yuri Kim nuk flet vete si heret tjera se jam perfaqsueja personale e predidentit Biden ? Masjtrimet e Meros nuk ngjisin por e bajne ma shume pis si Yurin edhe Ramen me McGonigalin

                           1. K
                            K

                            Lur mundohet mecte mbrojte robqimi Mero merre me mend. Perse nik flet Yuri Kim? Perse nuk deklaron DASH si heret tjera se sulmi ndaj ambasadores eshte i pa pranueshem dhecse anmasadorja perçon politiken dhe udhzimet e DASH? Perse Yuri Kim nuk flet vete si heret tjera se jam perfaqsueja personale e predidentit Biden ? Masjtrimet e Meros nuk ngjisin por e bajne ma shume pis si Yurin edhe Ramen me McGonigalin

                            1. t
                             trapajani i nercem

                             Sali kurva eshte buce qe mban nja dhjete zagare me vete i ben ndonje gojore e jep ndonje byrek ca tipave si Taulani Beni,Jugu,Rajmond Vlonjati karit qe jane i njejti bythqire por qe nderron pseudonimet se kjo mender partie i njeh mire pseudonimet pasi brenda ka gjithe ish bashkepuntoret e sigurimit te shtetit

                             1. D
                              Demokrati socialist

                              Hej Mero Baze,pse humb kohen,te na vertetosh me fakte genjeshtrat e "Mortje-Non Grates"?! Te pakten 80% e shqiptareve e njohin pa aq sa edhe ti se kush eshte ky njeri(n.q.se. mund te quhet keshtu vetem formalisht).Me interes do na ngjallte ndonje lajm "koti" nga BBV,apo cfare ka thene sot i "madhi" Legen Luca.

                              1. sapa

                               Sa me shume permendet emri i Sali Berishes aq me shume bie pergjegjesia mbi ata qe jane ne pushtet dhe kane ardhur me qellimin: berjen e shtetit!Dhe berja e shtetit eshte eleminimi i te keqinjve te ketij vendi.Pse nuk ndodh kjo?sepse jane te gjithe njesoj :Plehra!

                               1. m
                                mona

                                Berisha ose ka rrjedhur, ose ka pjerdhur.

                                1. S
                                 Sali Trimi

                                 Kjo puna e non grates amerikane eshte pak me ndryshe se non grata sipas mendjes se Sali Berishes. Vendimi per non grata nga Amerika nuk eshte as personal dhe as i korruptueshem. Ai eshte qendrim politik i Qeverise Amerikane qe merret per persona qe paraqesin rrezikshmeri te vecante. Pra ai eshte i mirestudiuar nga te gjtha anet . Sikur kjo pune te ishte aq e thjeshte duke korruptuar nje, dy, apo 100 persona, Putini do shpallte non grata Bajdenin ne Amerike. Keto idjotesira te Saliut jane te planifikura per idjotet dhe ata qe hiqen si idjote ne grupin e sulmit te Foltores….

                                 Lini një Përgjigje