Miratohet në Kuvend rritja e pagës për deputetët dhe ministrat

25 Maj 2023, 15:06Ekonomia TEMA

Miratohet në Kuvend rritja e pagës për deputetët dhe

Në Kuvend sapo është miratuar projektligji për pagat dhe shpërblimet. Deputetët që kanë votuar pro rritjes së pagave për deputetët dhe ministrat janë 97, ndërsa 3 kundër.

Tre deputetët që votuan kundër janë Dashnor Sula, Bujar Leskaj dhe Mesila Doda.

Kurse për rritjen e pagave për administratën votuan 95 deputetë pro.

1 Komente

  1. m
    mirel

    Hajdutet dhe paraziteet e ketij kombi, sapo miratuan me votat tuaja o popull, qe tju thajne juve zorren, dhe te hane sa me shume per vete Shkoni votoni Fitore he,,, Fitoooreeeee

    Lini një Përgjigje