23-vjeçari rreh shefin e Europol Tirana, pse e parakaloi me makinë

22 Mars 2023, 17:31Kronika TEMA

23-vjeçari rreh shefin e Europol Tirana, pse e parakaloi me makinë

Një 23-vjeçar i identifikuar si Klesti Qordja, është nën hetim nga Prokuroria e Tiranës, pasi ka dhunuar drejtorin e Europol Tirana, Artan Bajraktarin. 

Ngjarja është regjistruar në fillim të muajit shkurt.

Prokuroria e Tiranës sqaron se Bajraktari po lëvizte me makinë në zonën e Laprakës, kur 23-vjeçari, i acaruar se ishte parakaluar, i ka kërkuar të ndalojë.

Pas këtij momenti ata kanë zbritur nga mjeti dhe Klesti Qordja e ka goditur atë me grushte, edhe pse ishte paralajmëruar nga Bajraktari se ai ishte pjesë e Policisë së Shtetit.

I riu është ndaluar më vonë nga policia dhe ka pranuar autorësinë e ngjarjes. 

Ai ka thënë se donte ta pyeste se cila ishte arsyeja që e kishte parakaluar. 

Ndërsa për dhunën e ushtruar, pretendon se ishte për vetëmbrojtje pasi shefi i Europol i kishte vënë dorën në qafë. 

Prokurorja Mirela Zavalani ka ngritur ndaj të riut akuzën e plagosjes së lehtë me dashje.

65 Komente

 1. U
  Universi shprsa ime

  A kan pergatitje fiziko-teknike kta shefat e policis? Turpi i bòës të rrihet shefi nga qytetari. Gallat shqiptare

  1. H
   Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

   I nderuar, AI nuk është Rambo. Është shef i Europol. Është zyrtar, ka mbaruar juridikun, dhe ose me mik, ose me merite, është në ate detyre. Është pune me tru, jo me muskuj. Po ta kishte rrahur shefi kete kaqolin, do ishte ngritur Saliu dhe do thoshte we policia e Edi Ramës ka dhunuar nje të pafajshem. Ndersa ky mushku 23 vjeç, ka prinder edhe më koqe nga vetja.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Bo skandal. C'eshte ai halabak, qe kerkon leje ta parakalosh, Denojeni more nja 7-8 vjet burg qe te nxene mend dhe te tjeret Si mund te lejohet nje rrugac te vendose dore mbi nje zyrtar te larte , dhe rrugaci te iki sikur nuk ka bere azgje. Gjykates qelbesira duhet patjeter ta denoje kete hallabkunqe goditi kete shefin, mbi 5 vjet burg . Kalbini ne burg keta minjte qe bejne te fortin dhe ta shikoni pastaj do keni qetesi per 100 vjet , se keta jane minj qe njohin vetem ligjin e forte, sic ishte ne kohe te Enverit

    1. S
     Sali Legeni

     ????????????

    2. Z
     Zagali

     Futeni ne burg mutin. Goditi nje njeri pse e parakaloi. Mos vall eshte pronar i rrugeve ky palaço?

     1. h
      hasani9

      Ai shef nuk duhet te jete me asnje minute ne polici. Policia nuk eshte meshire por eshte organ force, prandaj quhen forcat e policise e jo mjeranet e policise.

     2. A
      Arben

      Ore keta qenkan Shpellare fare! Te ndalon tjetri dhe kerkon sqarime perse e ke parakaluar sikur e gjithe rruga eshte e tij dhe te tjeret duhet ti vijne nga pas. Nuk e di por keta tipa kane qene edhe jashte shtetit ku parakalimi eshte pjese e levizjes. O zot! Te shkosh ne Shqiperi dhe te gjesh belane me tipsa si ky!

      1. K
       Ke te drejte .

       Ke te drejte ..ketyre tipave ju mbyllet goja me fjalet bam bam dhe flejne nje gjume te thelle . Bejne Si Trima ,por lepurin e kane me kile tek bargu...

       1. J
        Juli

        O Arben atje të vrasin kot :duke pi kafe ,në plazh, për parking, parakalim, pse më sheh të shtypin ke vizat e bardha,......... Njerëz VK kanë ngelur aty. Më mirë të pastrosh halet e Europës sesa të jetosh në një HALE shtet me MUTRA NJËRËZ. ROBT KU TI KENI.

         1. E
          E mo eee..

          Oooo bravo Juli, dmth.te gjithe ne qe jemi ketu jemi VK....hajde Juli, hajde, ti qenke me koqe se kokepanxhari 23 vjecar, ti qenke rrot k..i madh qe jeton ne europe...ik pastro halet se aq te takon...trap pa edukate

          1. J
           Juli

           O COPË MISHI ME DY SY. Të dogji ty !!!! O DEBIL në përgjithësi është kuptimi. Se unë ke vrima e celsit (si sali QENI) nuk ju përgjoj.

          2. t
           te ngelurit

           e vertet, ne me vk kemi ngel

          3. M
           Mal Cori

           Po ç'ka je tu than ti o Arben? Ça asht ai që mparakalon mu? ..... . Le t 'parakalojë ndonkë laluc, se me mu ska shanc.... . E çe du jetën ma unë me mparakalu tjetri me makinë....... Jena malcor apo sjena, or ti Arben.

           1. Çimi nga Miliskaja .

            Ky është malësor origjinal , kështu reagohet po u parakalovepa leje , është tokë e xanun .

           2. k
            k

            Shpellarët në qytet,tragjedia më e madhe kombëtare i të gjitha kohërave.

            1. L
             L.Xh

             E hëngërtë mortja policin. Mos qofshin policë të tillë. Prandaj është katandisur policia njesoj si PD-ja, kashtë e koqe. Rrihet polici nga rrugaçi i rrugës ? E hëngërtë mortja këtë lloj pilicie.

            2. D
             Drejtesia Popullore

             Le ta provoje kete jashte Shqiperise, ja thyejne dhembet. Plaseni brenda pa asnje hezitim. Denimet sipas Ligjit te jene maksimale. Ne te kundert do kete njerez qe ecin me 300 km ne ore, qe nuk pyesin per policine, qe largohen nga vendi kur bejne aksident, etj, etj, etj.

             1. T
              Te befte mire

              Po cfare lesh shefi i Europolit eshte, kur te rreh dhe te zhdep ne dru cdo person koti qe te del ne rruge edhe per nje parakalim. E zeme se nuk je i pergatitur fizikisht se ke hyre me mik ne kete pune, po alltine pas bythe per cfare e mban, apo per t'u mburur para kurvave.

              1. P
               Prec Ulaj

               Ti o trim cfare bere kur te moren motren ne Itali? Sa veta vrave? Ti kerkon qe polici me kobure te vrase kete djale alabak, dhe ti te ngrihesh te shash shtetin mbare e prape? Te vjedhesh dyqanet, te digjni bizneset. Ju zagaret e Saliut mezi prisni te vriten njerez, ate axhende keni.

               1. L
                Leo

                Qekur.smur.shoku,pi ilacet... AI thot.pergatitije fizike, ti thi ta vrasi apo karrliqe. Ti ke.hall se Mo's te sha njeri qeverine.. NE rregull qeke...

                1. H
                 Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                 Preç Ulaj, Respekte. Jane shumë njerez ne Shqipëri qe vetegjyqesine e quajnë trimeri dhe burreri. Por une nuk di ta kisha thene me bukur dhe me ashper nga Ty. Dhe e din kush është me e forta? Ky kllufi na quan malokë, pse jemi rritur maleve, megjithese kemi marre edukate familjare njeqind here me të mire nga këta qe terheqin barkun kafeneve dhe happen bythësh gjoja si qytetarë. Kam dy miq tropojanë, intelektuale të vërtetë, por ky fare magjari i thotë malokë atyre, vetem se pse Jane nga Tropoja, pavaresisht se ata nuk e konsiderojne Saliun tropojan. Edhe nje here respekte.

                 1. c
                  callmebaba

                  Edukate familjare 100 here me te mire ne male?...le vend per diskutim

                  1. H
                   Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                   I nderuar, Mos ngaterro edukatën familjare me arësimin. Unë edhe arësimin e kam 100 here më të mire nga barkmedhenjte e kafeneve të Tiranës, por fjalën e kisha të edukata familjare, qe e meson njeriu si të respektoje të tjerët, të jetoje me ndershmeri, të mos prekë gjënë e tjetrit, të mendohet shtate here kur ta thotë fjalën, qe kur flet tjetri ta degjosh dhe të mos behemi si tek pazari i Rroskovecit, qe kur bejme dy lekë të mos hapemi bythesh si gangsterë, qe problemet zgjidhen me tru dhe Jo me pistoletë, se do respektuar njesoj, si pastruesi edhe shefi, qe të mos behesh servil dhe të shesesh veten per nje vend pune, dhe që Saliu është vetëm nje katunaro-komunist i ardhur nga Tropoja, por kjo nuk i bën tropojanët të jenë salista. Kete të fundit e kisha me shaka, por jo pjesën e Saliut. AI ashtu është, qen bir qeni. Ndersa shkolla pastaj të jep njohuri. Por punën njeriu e bën, edhe po nuk e diti se ku bie Maçu Piçu.

                 1. Q
                  Qytetar

                  O ti qe e honsh e"Te befte mire". Akoma me kete mentalitet bastard, qe titullaret e organeve ligjzbatuese , duhet te jene Rambo e barbare si ne kohen e Gazidedes? Sot duhen pikerisht njerez qe nuk perdorin gjuhen e forces, por gjuhen e llogjikes e arsyes . Padyshim qe shefi i Europolit nuk ra pre e nje provokimi te tille, kjo gje tregon qe eshte qytetar me norma . Jane organet perkatese qe e sqarojne kete pune dhe marrin masat e duhura.

                  1. R
                   Redish purple USA

                   Te befte mire, qeke anatorollak, pistoletat policia nuk i ka si kaubojsat me i vra robt per nishon, a se i shkrepi me lujt mensh ndonje kaubojsi si puna jote apo ata atje ne Shqiperi. Policia nuk vepron me force apo me kerrbaç, ajo eshte ne sherbim te qutetarit dhe per ruajtien e rendit. Pastaj edhe keto shkrime leshi te Meros, kur ngjarja ka ndodh ne fillim shkurti, i paskan vene doren ne qafe dhe qeka trem ky sqarusi i parakalimeve ( se pi ta kishte parakalu ai lleshi polic si e paska arrit ky pa e parakalu... rrena me bisht e lajme arit. Mire ja bejne kerij mileti me lajme si keto per tja larguar mendjen miletit nga hallet social ekonimike qe ka me thase ne Shqiperine tone te dashur. Kur nuk ja mban me fol per korrupsionin e qeverise e hajnite e ministrave apo ish zv kryeministra, kurdiset Mero katnari

                   1. N
                    Niku

                    Po ta kishte vrare apo plagosur, do ishte me mire thua ti? Po burgun dhe gjithe andrallat qe vijne me kete i ke menduar? Qe duhet te ishte me i pergatitur fizikisht, po, ne Shqiperi duhet te kesh rrip te zi ne arte marciale si minimum i qarkullimit me kembe se s'dihet c'hundelesh te del perpara.

                    1. A
                     Agimi

                     Jam plotesisht me ate cfare keni shkruar. Polic leshi. Polic me mik , jo me zanat.

                    2. K
                     Korabi

                     Te dhjefsha pistoleteen e shefit Do kishte te 40 at Qorde Pordha sot..

                     1. Q
                      Qeveri leshi

                      Hhhhaaaaaaa me lot qesha o " te befte mire"" loottt...

                      1. x
                       xzy

                       Sa mirë paska bërë që e paska rrahur. Njeri pa dinjitet. Pa le pa le shef europoli! Qënka mut fare. I dobët, frikacak. Ky as roje kopshti nuk e meritoka. Megjithëse unë e kuptoj se e di fare mirë që Rama i pari do ta shiste dhe do të "mallëngjehej" duke mbrojtur atë zuzarin, prapë se prapë them që Rama në pidh të sëmës të shkojë. Nderi është nder. Sidomos edhe kur je ushtarak. Por ka ardhur koha e kriminelëve dhe kurvave. Dhe e një të degjeneruari dhe pa shtyllë kurrizore si Ramë shalëgjati. Më kujtohet një ngjarje nga viti 1991 - 1992. Isha pranë Bankës Kombëtare. Aty ishin edhe dy gangstera që dukeshin se "demokracia" i kishte nxjerrë nga burgu si të persekutuar! Një polic që po kalonte aty u bëri thirrje burgaxhinjve me motor të largoheshin nga aty se rrezikonin jetën e kalimtarëve. Po ç'të shihje dhe dëgjonje. Ish hajdutët iu sulën policit me sharjet më të ndyra. Nuk i lanë motër grua apo vajzë pa ia sharë dhe shaluar. Para më shumë se dhjetëra vetash që po bënin sehir ngjarjen. Polici pa se ç'pa futi bishtin në shalë, gëlltiti të gjitha sharjet dhe iku. Më kujtohet sesi më hypi gjaku në kokë. Po atë patllake muti pse e mban me vete? Pse nuk i ekzekuton në vend? - grihesha me veten time. Por ja që erdhi kjo kohë e lavdishme. Koha e hajdutëve dhe e llumit të shoqërisë.

                       1. K
                        Kritiku

                        I ra nderi shpellarit sepse u parakalua. Ku eshte pare e degjuar nje gje e tille? Ku e di shpellari se si veprohet ne nje shoqeri njerezore? Kete tipin duhet qe ta dergojme ne muze historik si nje prove e gjalle i shpellarit te epokes se gurit.

                        1. M
                         Mese e vertete ..

                         Mese mes Miri e ke komentuar..

                         1. M
                          Mese e vertete ..

                          Mese mes Miri e ke komentuar..

                         2. t
                          tetovari2

                          Të përjashtohet nga puna,nuk e meriton të jetë drejtor i INTERPOL TIRANA!

                          1. T
                           Teo

                           Shefi europolit.do.jet nonje.pijanec,qe Sven dot 200 Metra vrap,se ska mundesi ta rrah nje.person do kush do me rruge. Polici.kemi.jo.shaka

                           1. D
                            Dum BABA

                            Teo, hajde se ja terezisim me hallon, se xhepaneja/polici nuk paska gjuajtur me top/grusht ne shenje. O te gjutshin me topa m... e te lyfshin me katran, po ce o duhet me gjuajtur kur te gjuajne... E KENI HALLALL

                           2. A lejohej parakalimi? Ore a parakaloi se ishte polic? Me 99.99 % po. Ku keni pa polic qe zbaton rregullat e qarkullimit! Po ky paska ra ne hundelesh.

                            1. A
                             Adi

                             Jemi njerez me bisht ca e zgjasim kot

                             1. p
                              preshevali

                              Tash e kuptoj se pse nuk e beni shtetin, sepse keni ministra hajduç dhe polic te shkokordhaftë.

                              1. M
                               Mjere mileti se vatani ka shku per lesh

                               O Preshevalli, tu shkokordhofshin te gjitha: trute, goja, suma e ku ta di une.... po çfare lidhje ka shteti me halabakun dhe policin qe duhet ta vrasi pse i gjujti ate jakamanin e llastum, kryesorja eshte jo hakmarrja por meshirimi i mjerimit mebtal qe mbizotron tek shpellaret qe akoma sundojne ne ate vend.

                              2. e
                               enter""

                               Ja edhe nje Shqipo autokton, pasardhes i Ilireve :)

                               1. T
                                Timo

                                Shqipen ta kena mesuar ama, gjuhen e babes se flet keq...

                                1. M
                                 Momqirsi grekofoneve

                                 Timo, pse ky eshte ai enter qe mesonim per te qire te mami ketij dhe te gruaja?! Mesimoret e shqipove kurvat minorotarka. Yp Xhixhi. Edhe me kar gomori jane shkerdhyer grekofonkat.

                                 1. M
                                  Momqirsi grekofoneve

                                  Timo, pse ky eshte ai enter qe mesonim per te qire te mami ketij dhe te gruaja?! Mesimoret e shqipove kurvat minorotarka. Yp Xhixhi. Edhe me kar gomori jane shkerdhyer grekofonkat.

                                2. T
                                 T

                                 Shef idjot te isha une dhe ta shifte pidhi vogel .

                                 1. S
                                  Sala

                                  Klesti o nga Bathorja , produkt i shoqerise shqiptare keto 30 vitet e fundit. Tashti qe u bo VIP do futet ne BB

                                  1. S
                                   Sheshapo

                                   Te befte mire, rrugacet perfitojne nga punonjesit e edukuar , po ti ke te drejte ky punonjes ka edukate tjeter ne breza e vlereson detyren nuk e shperdoron prandaj ka perfituar rrugaci ti jepet denimi maximal e ka ne dore drejtesia.

                                   1. T
                                    Tyrki

                                    Sagllam koment

                                    1. M
                                     Marti

                                     Shefi i eurosumes i thone kesaj

                                     1. s
                                      saimir

                                      Ky pederi artan baraktari ka qene ne burg ne 2015 per poshtersi ne interpol, bleu gjykatesin e doli nga burgu rifitoi dhe te drejten e punes. Tja kishte shkerdhy robt mire ai djali ta kishte kput ne mes

                                      1. A
                                       Avni Kanari

                                       Pse nuk shkruan Saliist, por Saimir? E paske qejf Sajen, ti paska sh..rdhy te tan n'fis, aq sa e adhuroke o ish polic i deshtum. Keshtu dukesh, se derisa adhuron dhunen ndaj punonjesve te policise, nga ata poleshat e 21 janarit duhet te jesh.

                                      2. A
                                       Ai qe e din mire.

                                       Po ku mban all ti ky. Polic leshi. Ne jeten e vet nuk e ka teheq nojher kamzen, as ne polygon. Polic I keq e pret me fut ne burg super kriminelat. Turp. Ore tjetri edhe mund te te rrahi po te pakten perleshesh. Ka shku e ka bo kallzim. Ajo kundravajtje penile eshte.

                                       1. T
                                        Tarras-Bulba

                                        @Te befte mire me mentalitetin tend as ne hale s'mund te shkosh, pa le me te japesh mend se c'duhet te kishin ber te tjeret...!? Ti duhet te jesh nga ata cetniket e zbritur nga mali sepse sipas mendjes tende te "ndritur" me qe tjetri eshte police paska te drejte te vrasi kedo se paska alltijen... !?? Po te ndiqnin llogjiken tend kanunore gjysm e Shqiptarve duhet te ishin vrar... Permendimin time veprimi i tij ka qene shume korrekt, agresori eshte ndaluar nga Policia dhe do marri denimin qe parashikon ligji. Si mund te jet e mundur kur tjetri te paralajmron qe eshte efektiv i Policise ky paska guximin t'a qelloj me grusht!??? Prandaj ky shkrim duket me shume si nje perpjekje per te justifikuar veprimin e keti cubit dhe per te influencuar publikun se cubi e paska ndaluar per te "sqaruar" parakalimin dhe e paska qelluar me grusht vetem kur ky e paska kap prej fyti...? Bravo, efektivi i Policise ne ket rast eshte treguar shume i permbajtur dhe ka zbatuar ligjin pa e tejkaluar ate, qe do te kishte pasur nje jehone e interpretim tjeter ne publik dhe media po te kishte vepruar sipas mendjes tende.

                                        1. B
                                         Baca-Bajram

                                         Ne Shqipot jemi te vecant, korrektesin e treguar nga Policia ne kete rast e shohim si dobesi dhe te gjithe trutharet perpiqen te japin mend me ato trut qe peshojn sa 2 kokrra kikiriku se c'duhet te kishte ber polici...!? Po te kishte nxjerr alltin apo perleshur me ate rrugac ordiner, te gjithe do shkruanin e Bertisnin "Policia dhunon popullin, Policet jane kriminel e merren me njerez te pafajshem...", i cili eshte dhe qellimi i vertet i ketij shkrimi per te justifikuar ate halabakun qe qelloi me grusht policin. Ne kete rast Policia u tregua shume korrekte dhe e ndaloj ate halabakun qe do pergjigjet para drejtesise. Nese duhet te civilizohen, jane ata qe nxisin dhunen, qe akoma perpiqen t'i zgjidhin problement dhe konfliktet me "alltin" dhe kanunin. Policia duhet pergezuar dhe Bravo Policise qe u tregua e civilizuar!

                                         1. Tau tau

                                          hahahahaah, e ndalova dhe i kerkova llogari se pse me parakalove thote shpellari; po pse te parakalosh eshte ofendim? o zot ku jetojme. Po ky djale sikur eshte rritur ne shpelle, sikur nuk ka pare njeri me sy, sikur nuk ka shkuar fare ne shkolle, sikur.......... keto ngjarje jane per ne librin e rekordeve te Gines. Kush eshte kulmi i cenimit te dinjitetit? - kur te parakalojne ne rruge me makine! hahahahahahahahahahahahahaha

                                          1. C
                                           Cerriksi

                                           Tan Bajtaktari e ve tek maja e karit kete dhe pasi e rrotullon mire e ke te lire!!!

                                           1. N
                                            Niko Shpiragu

                                            Jo kaq, por vetem te jepte shenjen qe te ndalonte makinen e policise, ketej nga ana jone pertej Atllantikut ai trimi do kishte mare te gjithe plumbat e karikatorit ne goje. Bile po te kishte kurajon ta shikonte ne sy si i pakenaqur, prap plumbin do te merrte. Ose edhe sikur te levizte nga vendi sadopak ose te levizte duart ne ajer, te njejten monedhe do te merrte. Disa vite me pare erdhi nje shqiptar ketej dhe mburrej se ai u punonte qindin policeve ne Shqiperi. Une dhe disa te tjere e keshilluam qe po ta ndalonte ndonje polic ketej duhet te ulte vetem xhamin e shoferit dhe te vinte duart mbi timon e te tregonte respekt se ndryshe do te lante ketej te gjitha ato gjynahe qe paskesh bere andej. Dhe ne te vertete ai sillet shume i rregullt ketej se e di cfare e pret ne te kundert. Ne Shqiperi eshte ndryshe: gjen shesh e ben pershesh.

                                            1. D
                                             Drilon

                                             Hiqja lirine per disa vjet. Te futet ne burg 23 dhe te dale 33

                                             1. D
                                              Done

                                              Ai: Pse me parakalove ashtu?! Shefi: Me mua e ke ti ore? Ai: Dil jashte po ta mbajti… Shefi: Doli jashte… Kaq thane gazetaret e kaq “ pane” komentuesit. Se perse i duhet nje shefi policie te perfshihet ne debate banale… asnje komentues nuk KUPTON e sa me keq se kaq, burg thone! Si ne komunizem. Asnje nuk ishte aty te shikonte vete “ parakalimin”, menyren e parakalimit apo edhe sjelljen e mire apo te keqe te “individit pa pushtet”. Mungese hapsire si nga “ komentuesit e burgut” por me e cuditshme nga komentuesit qe jetojne jashte, ku thone” po te kishte ndodhur ketu do e kishin pushkatuar”. Me qindra raste te tilla ne mbare boten… disa penalizohen, disa deshtojne ne kapjen “ e autorit” e disa te tjera marrin dhe pelqimin e eprorve. Na kini care trapin me mosdijet tuaja

                                              1. D
                                               Dr. Adhamudhi kolegu i Sa-Hales

                                               Or Done Leshi edhe sikur gabim te kishte qen parakalimi nga efektivi i policise, sipas trurit tat prej leshi, a e justifikon kete lapanjozin t'i presi rrugen makines duke e ndaluar dhe t'a dhunoj policin kur ky tjetri i thot qe eshte efektive i policise...??? Ne c'planet jeton more zog gomari! Dhe nq se s'i njeh ligjet ketej, jasht, provoje t'i presehs rrugen policise apo t'a qellosh me grusht dhe do t'a mesosh mire se si behen punet, kur te shkosh per lesh e ne grope te satemes! Rrot K!

                                              2. V
                                               VLONJATI

                                               Po eshte malok 23 vjecari qe qelloi policin do shpetoj Do marr gjykates gjin gjinin malokun grua qire ,do ti jape miliona dhe do dali i pafajshem Fajin e ka kryemaloku qe na solli ne tirane 300 mije maloke Ne se ne komunizm ne provincialet sa futeshim ne tirane thoshim u futem ne europe ,tani themi u futem ne malokeri

                                               1. N
                                                Nje komentus

                                                Done, ti ishe aty kur ndodhi ngajrja apo se keshtu ke deshire ta komentosh? Ti qenke me i dituri dhe me i ekujlibruari me ate shprehjen “Na kini care trapin me mosdijet tuaja “. Nje bravo te madhe per zotin.

                                                1. E
                                                 Experty digital

                                                 Horrllëku vjen nga horrat dhe horrat janë produkt i kryehorrit saleh salep sultan salih veremi, që e ka mbjellë "fidanishten" që prej vitit 1990, tani nuk është fidanishte, por xhungël... Ky 23 vjeçari ishte "përgjegjës i parakalimeve. Pa lejen e tij, nuk mund të kalosh përpara... Gjobë, heqje e lejës së qarkullimit dhe burg 3 deri në 6 muaj. Pas ndëshkimit të rijapë provimet për leje drejtimi nga e para.

                                                 Lini një Përgjigje