“Eskortat shqiptare në Dubai janë këngëtare dhe modele”, gazetarja: Paguhen deri në 100 mijë euro për 3 ditë!

24 Prill 2024, 11:23Kronika TEMA
“Eskortat shqiptare në Dubai janë këngëtare dhe

Gazeta zvicerane në gjuhën shqipe “LeCanton27” ka bërë një investigim për Dubain, si është të jetosh atje dhe kontradiktat.

Me një popullsi prej 3 mln banorësh, mësohet se në Dubai ndodhen 50 mijë punonjëse të seksit. Besohet se aty janë edhe 500 vajza nga Shqipëria të cilat punojnë si eskorta.

Në vitin 2006, Emiratet e Bashkuara Arabe dëbuan 4300 prostituta të huaja, mendohet se aty janë edhe 500 vajza nga Shqipëria të cilat punojnë si eskorta.

Gazetarja Aida Topalli në Euronews, tha se në Dubai ka këngëtare apo personazhe të showbizit shqiptar që punojnë si eskorta.

Topalli deklaroi se shifrat me të cilat paguhen eskortat në Dubai janë shumë të larta. Ajo tregoi se për 30 minuta shërbim një eskortë VIP paguhet deri në 700 euro, ndërsa për një ditë deri në 10 mijë euro.

“Një eskortë luksi është një personazh VIP, mund të jetë mis, modele, këngëtare dhe tarifa që i paguhet është shumë herë më e lartë se tarifat e vendosura nëpër faqe.

Kemi dëgjuar edhe shifra 100 mijë euro për 3 ditë shoqërimi në Dubai. Po shikoja faqen Eurogirls ku kishim edhe pafund vajza eskorta, kryesisht kishte ruse dhe ukrainase, shqiptare nuk pashë në atë faqe.

Në Dubai shifrat vararionin nga 700 euro për 30 minuta shërbim seksual, deri në 10 mijë euro për 24 orë, që t’i shoqërojnë dhe ofrojnë shërbime seksi”, tha Topalli.

Ndërsa, eksperti Fatjon Softa tregoi se këto eskorta luksi nuk janë rezidente, por porositen me ditë të caktuara.

Sipas tij, pas 'COVID', Dubai është kthyer në një destibnacion për shërbimet e seksit.

9 Komente

 1. C
  Camel

  Ku ka ze, seshte pa gje.. thote populli...

  1. P
   Prosti 92

   Kurvat quhen eskorta!?

  2. M
   Miss Dubai

   Po ty mi Aida te vjen plasja qe nuk do i fitosh kurr ne jet keto shifra ☺☺

   1. P
    Parruca

    O Misso, nuk flas dot per kete Aiden se mbase eshte ashtu si thua ti, por ti andjehesh mire me veten mbasi i merr ato para te qelbura? Se jeta nuk eshte vetem pushime ne hotele luksi, canta, ora e syze.

   2. K
    Kengetare,prezantuse,modele....

    Dhe pastaj thone pse eshte Besi xheloz...po te ngulesh kembe qe do shkoj ne Dubai normal qe behesh xheloz... 500?...5000 mije thuaj...Se sheh sa femra mburren qe kane qene ne Dubai. .bile e stomatologet s dihet c ngulin e shouldn't atje.

    1. k
     k

     Shqipëria ka bere shume perparime, nga semaforēt e Evropes, tek Dubai. Tani kane rroga me tē mira , dmth se sindakatat po funksionojnē.

     1. x
      xhambazi

      100 mije per tre dite ,po ca thua moj baxhelle ,Berluskoni e mbante vilen plot me nga 1000 euro ,tu japesh baxhellave shqiptare 100 mije ha ha ,c te qish keto jane gjithe silikon

      1. M
       Mos u beni hipokrit

       Kot flisni, se t'ofronte nji grua 45 vjece 10,000 qe te shpenzosh naten shkoni me vrap

       1. I
        I padituri

        Më falni për injorancën. Po ku ndryshojnë prostitutat nga eskortat ?? Aktivitet i liçencuar është ky?? Ku paguajnë taksa këto. O SPAK merru pak dhe me kurvat (jo vetëm të politikës). (Është shumë e thjeshtë, listën e udhëtuesve në Dubai dhe hetime pasurur si dhe investigim të stilit të jetës që bëjnë dhe justifikimin e të ardhurave. (Dhe le të sh...... sa t'u doj g... pasnej) !

        Lini një Përgjigje