I dënuari në burgun e Drenovës kapet me kokainë, ja ku e kishte fshehur

8 Dhjetor 2022, 17:25Kronika TEMA

I dënuari në burgun e Drenovës kapet me kokainë, ja ku e

Sekuestrohet një sasi droge në burgun e Drenovës në Korçë.

Mësohet se janë gjetur 6 doza të dyshuara kanabis. Sipas informacioneve të siguruara, dozat i janë gjetur të dënuarit Kristaq Izet brenda qelisë ku vuan dënimin për veprën penale “vjedhje”.

Policia e burgut ka arritur t’ja gjejë këtë sasi në gojë, gjatë përpjekjes së të dënuarit për ta fshehur.

Kanë filluar hetimet nga SHKB e burgjeve për të zbardhur plotësisht ngjarjen dhe se si kjo sasi u gjet brenda këtij institucioni.

Burime bëjnë me dije se ka 2 javë që dyshohej për këtë person, ndërsa ditën e sotme rezultoi me fakte që mbante lëndë narkotike brenda institucionit.

Lini një Përgjigje