I vendosi tritol shtëpisë së oficerit të policisë, burg 32-vjeçarit në Shkodër

30 Janar 2023, 15:00Kronika TEMA

I vendosi tritol shtëpisë së oficerit të policisë, burg

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Dedë Nikaj, i  cili u arrestua pak ditë më parë. Ai është akuzohet për vendosjen e eksplozivit në shtëpinë e oficerit të policisë Prelë Milani dhe në atë të Zef Bungajës, ngjarje të ndodhura më 4 janar 2020.

Mbi 32- vjeçarin rëndojnë dy akuza, ajo e s”hkatërrimit të pronës me eksploziv” dhe “mbajtja pa leje e armëve luftarake, shpërthyese”

1 Komente

  1. M
    Marko Polo

    Për ata që vendosin tritol duhet dënuar me burg të përjetshëm!

    Lini një Përgjigje