“Në shtëpinë e tij po mbahet zi”: Cilat janë tri bandat që mund të jenë bërë bashkë për të eliminuar Vis Martinajn

20 Gusht 2022, 17:08Kronika TEMA

“Në shtëpinë e tij po mbahet zi”: Cilat janë tri

Gazetari Eni Ferhati u shpreh se ka dyshime që bandat janë bërë bashkë për të eliminuar Ervis Martinajn, duke paguar vrarë me pagesë, për të kryer eliminimin e tij.

“Dyshimet e policisë janë që 3 grupe kriminale me të cilat Ervis Martinaj ka pasur konflikte, të jenë bërë bashkë, pra Klani Duka, Indrit Dokle dhe një grup kriminal në zonën e Fushë-Krujës të jenë bërë bashkë, të kenë paguar vrasës me pagesë dhe të t’i investuar ata që t’i kundërvihen në çdo formë. Gjatë dy viteve të fundit i janë vrarë shokët. 

Kur të vriten shokët, është radha jote që do vihesh para këtij sulmi. Në familjen e tij po mbahet zi, deri diku”, u shpreh Ferhati në Euronews Albania.

“Si pasojë e kësaj ngjarje që pretendohet, pra rrëmbimi dhe eliminimi fizik, persona të tjerë të ketë festuar apo hapur shampanjën në Dubai”, tha ai më tej.

Ndërsa gazetari Poli Hoxha u shpreh se jeta e Ervis Martinajt ka qenë mes biznesit dhe botës së krimit.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai u shpreh se Ervis Martinaj, përveç angazhimit në botën e krimit, u bë manjati i ligjshëm i kompanive të llotove.

“Pasi u mbyllën makinat e fatit ai u bë manjati më i madh i ligjshëm i kompanive të llotove të bastit. Vetëm në shtet ai paguante miliona e milion euro taksa dhe bëhej fjalë për një pasuri shumë të madhe”, u shpreh gazetari.

Ai tregoi edhe detaje nga hetimet e prokurorisë, ku u shpreh se pista kryesore është rrëmbimi dhe më pas torturimi i tij nga armiqtë.

“Ervis Martinaj nuk kishte frikë as Policinë, as prokurorinë. Kishte frikë vetëm armiqtë, merrte masa dhe filluan t’ia eliminojnë bashkëpunëtorët më të ngushtë”, tha gazetari.

17 Komente

 1. d
  dhe Yjet rrijne e veshtrojne

  Ashtu si te gjithe ne, edhe Visi ka pare filma ku te kerkuar inskenojne vrasjen e tyre. Eshte metode e mire per te shpetuar, nje identitet i ri dhe gjithcka nis serish. Vini re njoftimet qe hidhen : "Thuhet se e kane pare ne 6 pjese" "...ne familjen e tij po mbahet zi...DERI DIKU(!) apo " pretendohet se persona te tjere kane festuar e hapur shampanjen ne Dubai". Gjithsesi nje gje eshte e qarte per sa thuhet - Vis Martinajt me shoke plot nuk pjerdhin fare per Polici e Prokurori Shteti por ruhen nga armiqte personale. Asgje me shume se Sicilia e para 100 viteve.

  1. D
   Drejtesia e munguar

   Eshte lojë e pisët midis shtetit dhe Visit, kuptohet me pagesa nën tavolinë. Ai po mundohet që zyrtarisht ta fshijë emrin nga bota e të gjallëve. Nesër ai do jetë Mark Biba me fytyrë të ndryshuar me operacion plastik. Gazetarëve u hidhen ca kocka pagese të bëjnë lajmet e rreme. Kaq mbaroi dhe kjo punë. Mafia në Shqipëri është ulur këmbëkryq.

   1. L
    Ledina

    Evis Martinaj ka bere operacine plastike dhe eshte arratisur ne Buenos Aires; te tjerat jane legjenda tymshperndarese. Po i lumte bytha qe iku se me kete SPAK qe kemi ne as nje pule nuk kapet dot, vecse po vajti vete ne fole si Dumani.

     1. S
      Siciliani

      Per mua Vis trimi nuk ka vdek,por mos harroni se armiqt e tij do ta gjejn ne vrim te miut…e ka treguar bota e krimit…po tu vun mund te besh 200 operacione nuk shpeton dot!

     2. B
      Boni

      Pra a u vra? La një trup te vdekur që eshte EV? Ka një dalje zyrtare të policise ? Apo vetëm hamendësime gazetarukësh qe dinë vetëm të bëjnë lajme të rreme e të pakontrolluara.

      1. K
       Kaiser

       Inskenim e gjitha.

       1. 1
        19

        Shtet kurve thot nje cop e rugacit skam frik shtetin .qe ne asnje vend te botes nuk e thon kte fjale as eskobari .

        1. L
         Llogjika

         Personat që kan kryer këtë krim, janë gjashtë vetë, ku sejcili ka treguar para grupit, besën se nuk do të tradhëtojnë njëri tjetrin.

         1. 1
          1

          Mafia e shtypit(gazetaret) jane rogetare te krimineleve per te perhapur informacionet e reme dhe diziformuse

          1. B
           Beni

           Kush e di sa jane paguar gazetaret qe kane nxjere kete lajm!

           1. A
            Alb

            Po per ca jepen keto lajme pa u vertetuar u gjet i coptuar duket si e mirorganizuar nga vet strukturatve shtetit dhe medias kjo pune. Edhe lajmi qe visi inthoshte familjes do ket kontrolle per ca kontrolle behej llafe ku e ka dit apo pas inskenimit do vihet ne levizje shteti.

            1. K
             KUSH E THA ???

             SE DI CFAR PO NXIRRNI NEPER GAZETA ,1- NQSE NE SHTEPIN E TIJ PO MBAHET ZI ATEHER FAMILJARET KAN MARR TELEFONATA KU JU KAN TREGUAR PER FATIN E TIJ ,2- POLICIA NUK DEL NE DEKLARAT PA E KONFIRMUAR ,3- MUND TE HAMENDESOHET INSKENIM , 4- NQS DO NDODHIN VRASJE NE BANDAT E TJERA DO TE THOT QE I BEN VET PERSONI NE FJAL I ZHDUKUR, 5- MUND TE NDODHET NE SHTEPI DHE ME PLANIN E TIJ PO BEN LEMSH GRUPET KRIMINALE TE TJERA HISTORIA VAZHDON ...................................????

             1. C
              Cen

              Gazetaret edhe kryeredaktoret marrin honorare nga krimi per deziformim te publikut.

              1. E
               Edison

               Po kujt i plasi kari dhe ne qoft se e kan vrare

               1. t
                tori

                JA PRA PER KETA PUSHTA GAZETARUCESH FOLI POLICJA NGA ELBASNI,DHE KA SHUM TE DREJTE,,U REVOLTUAN PUSHTAT GAZETAR SE THA TE VERTETEN,,SI KY PALACO GAZETAR QE JEP VERSIONE SIMBAS QEFIT TE TIJ,GAZETARET JAN SHERBETORET E KRIMIT PER DISA PARA QE PAGUHEN,SI KY GAZETARI ME KETE DHOJ LAJMI...

                Lini një Përgjigje