Nga se vuan Alda Klosi që u shtrua në spital? Flet avokati i ish-zyrtares

7 Shkurt 2023, 11:10Kronika TEMA

Nga se vuan Alda Klosi që u shtrua në spital? Flet avokati i

Këtë të martë në orën 12:00 pritet të jepet masa e sigurisë për ish-zyrtaren Alda Klosi. Prokurorja Mirela Zavalani dhe gjyqtari Arben Micko, mbërritën në ambientet e spitalit ku ndidhet ish-zyrtarja dhe morën gjeneralitetet e saj për të vijuar më pas seancën në gjykatë.

Gjatë një deklarate për media. avokati Ilirjan Muho, përfaqësuesi ligjor i Alda Klosit zgjodhi të mos i përgjigjej pyetjes se nga se vuan ish-zyrtarja, e cila ndodhet e shtruar në spital për shkak të disa komplikacioneve shëndetësore. 


Ai tha se për gjendjen e saj shëndetësore duhen pyetur mjekët. "Gjykata në respektim të afatit që kishte caktuar u paraqit dhe mori gjeneralitetet e personit nën hetim, konstatoi gjendjen e saj shëndetësore, seanca ka filluar e tani do kthehemi në gjykatë ta vijojmë gjykimin aty ku e lamë, seanca do zhvillohet në orën 12:00. Qendrimin do e merrni vesh pas gjykimit. Pyesni mjekët për gjendjen shëndetësore”, tha avokati.

Mbi Alda Klosin rëndojnë tre akuza, pastrim parash, fshehje të pasurisë dhe deklarim i rremë në hetuesi.

 

4 Komente

 1. k
  k

  Duhet të vuaj nga kleptomania.Në momentin që nuk vjedh dot,shfaqen krizat, Terapia e këshilluar është ta dërgoni në bankën e shtetit të kacafytet me ata hajdutët e tjerë.

  1. C
   Cna ka gjete

   Alda vuan nga frika se i iken milionat dhe e kapi pastrusja

   1. z
    zalli

    Turp kukulla ne qeveri!!!!!!!

    1. D
     Doktoret jane te korruptuar

     Mos pyesni nga se van ajo po pyesni doktorin qe e shtroi ne spital sa e ka gjoben e shtrimit per te paraburgosurit.

     Lini një Përgjigje