INCIDENT I RENDE: Tre rusë sulmojnë ushtarët shqiptarë në uzinën e armëve në Gramsh

20 Gusht 2022, 22:29Kronika TEMA

INCIDENT I RENDE: Tre rusë sulmojnë ushtarët shqiptarë

Një incident i rende ka ndodhur në uzinën e armëve në qytetin e Gramshit këtë të shtunë.

Mësohet se 3 shtetas rusë kanë sulmuar dy ushtarë të kësaj uzine, duke i plagosur.

Ngjarja ka ndodhur teksa në qytet ka pasur një stuhi dhe rusët u vendosën brenda godinës.

Ushtarët ndodhen në spital duke marrë ndihmën e nevojshme mjekësore, ndërsa shtetasit rusë janë kapur nga policia dhe antiterrori. 

Ministria e Mbrojtjes e ka konfirmuar lajmin në lidhje me incidentin.

17 Komente

 1. T
  Tropoja

  Perderisa edvin mafia vllai i putinit te vogel i lejon te hyjne ruset ne shqiperi do kete probleme dhe gjynaf ushtaret e gjore sherim te shpejte

  1. A
   Arbërori

   Trapoja Je kar me zile...

   1. T
    Tropojani

    Putini eshte vllai I Sales se jane te dy komunist, prandaj ka dergu njerzit e tije qe te mbeshtesi me terror non graten! Dhe ndrro pseudonym se Tropoja ja ka bo benë lexhendes tende.

    1. A
     Avokati i djallit

     Po ç'a thu o Daku.... Pak filorus të Donbasit ka në Ukrainë, që janë më keq se vetë rusët. Pastaj vetëm spiunë s'mund të quhet ai që dekonspirohen. Po të ushqehesh me broçkullat e S.B dhe spiunit I.M( ky po që është spiun i stazhonuar) do të vjellësh gomarlleqe që s'ka kandar që t'i peshojë.

     1. F
      Filluane

      Me sa duket. Këta Lindoret i fillune sulmet kumd Shqiprie. Erdogani, Putini, president i iranit u takuane pare CA ditve. Dhe si Putin si Erdogani I kane njerzit e tyre në Tirane. Sali Berisha, Edi Rama dhe ilir Meta jane njerzit e Erdoganit dhe Putin

      1. K
       Kalec Dega

       Rama urgjentisht te kerkoje ndihme nga byrazer Erdogani. Tre Ruse kunder amates shqiptare, jo bre....lol..Ushtria e Ramamallahut legjendar. Imagjino te ishin gjahtaret e Beogradit, lol

      2. L
       Liki

       ???????????????????? shtet i qelbur me parazita ushtri e polici, ushtare te dhier, qoban te deleve jo ushtare pushke,marrin rrogen kot a bithen hapur ????????????????????????????????gringos.

       1. E
        Entoni

        O sa kam qeshur!!! Ruset kane vajtur tek kapanonet e uzines te bejne ndonje video porno. I kane pare ushtaret edhe kane dashur tu bashkohen. Ruset i kane hedhur ne toke me spraje me piper. Ju qifsha ushtrine edhe uzinen ushtarake ne Gramsh. Nje kurve nga rusia nxjerr nockout dy ushtare vetem me nje spraj

        1. C
         Cameria

         Mos jane gerqira keta qe kane sulmuar?

         1. d
          denisi

          Po keta fakira me pushke druri bejne sherbim.... Kur pa shokun qe ra ne toke perse nuk veproi tjetri.

          1. k
           k

           I ka sjellë berisha me metën të destabilizojnë shqipërinë,por urdhëri ishte për në shtator. Ngaqë berisha nuk di të flasë mirë,ja ka përkthyer meta dhe e ka bërë lëmsh fare.

           1. L
            LORA

            Ku eshte sherbimi i inteligjences?????? Neglizhim alarmant nga SHIU. Pika qe su bie.

            1. J
             Janulla

             Open Ballkan, ne Serbi ka mbi 50 mij Russe vetem qe nga Lufta, para Lufte edhe 200 mij tjere, me Open Ballkan, shkavellet kembeKryq ne mes Sarandes edhe Tiranes Darke do hajne, edhe do vjellin neper Forume si Turkofagos me emrin „Saimir, Drita, Blerim, Ilir, Klevis, Detari, Elepsikozi, Ljudmilla etc

             1. W
              WTF was that?

              Nese do ishte object i rendesishem strategjik pse ruhej nga roje pa arme ?pastaj spiunet nuk vijne si pidhi ne dasem diten per diell.

              1. D
               DRENICA E KUQE

               Ju lumte ushtareve shqiptare! Me vepra te tilla i sherbehet Shqiperise! Ta bashkojme, ta duam, ta ruajme dhe ta mbrojme! Respekt! DRENICA E KUQE

               1. R
                RAIFI

                Kush mbjell erë ,korr furtunë.Kështu ndodh kur Edi Rama vllazerohët me Vuçiq e ky i fundit është këlysh i Rusisë.Nëse NATOnuk ndermerr diçka Shqipëria do shendrtohet në bahçe sllave për pak kohë.Rama lehtë agjent sllavë i ndermjetsuar nga francezët.

                1. S
                 Shoqja Pandora

                 Shqiperia nen udheheqjen e strategut fhe ptriotit edi rama dhe belinda balluku pi u ve derrmen gjithe imperialisteve. Ashtu si nen udheheqjen e shokut enver shqiperia po u tregon agresoreve se skane vend ne kete toke te bekuar! Sic i zhdukem rusent nga vlora do ti zhdukim nga gramshi. Pergezime ushtareve sypatrembur dhe udheheqjes tone.

                 Lini një Përgjigje