VIDEO: Si e shpjegonte Altin Dumani, mos thirrjen e Shkëlzen Berishës në Prokurori për Gërdecin

27 Janar 2023, 21:43Kronika TEMA
VIDEO: Si e shpjegonte Altin Dumani, mos thirrjen e Shkëlzen Berishës

 

Altin Dumani, kryetari aktual i SPAK, 13 vite më parë e ka justifikuar mos thirrjen e Shkëlzen Berishës për hetime si të panevojshme nga kolegët e tij.

Por ka mbajtur distancë nga puna e tyre në raport me Prokurorinë.

Në këtë dokumentar të Al Jazera, ai e thotë qartë dhe arsyen përse zoti Mediu po shpëtonte.

Tani i ka përsëri përballë.

33 Komente

 1. T
  Tir Vasili

  Ky vellai i Jarit qenka i tredhur me përpara se Arben Kraja , ha ha ha , dhe tani presim te ta ndrit tani ky kushuriri i Ulsi Manes , ha ha ahha a ha

  1. Qenka i tredhur ene ky, hajt per hajr kjoft A-SPAK-u! Pordh me rigon, se asgje s'do ndodhi, tegjithe do dalin te pafajshem...

   1. t
    tata luigji

    kane thene dibran pa din pa iman, ky eshte bere synet nga doktor salih bin laden. Me beri pershtypje se i mbaroi peshtyma para nje gazetari, nuk e di si do behet i fort kur ka sali krimineli perpara,Djali nga shupenza i ardhur ne qytet do bej termet!!!!! kjo duket qesharake Prokuror eshte ai qe kur jep pretencn nuk e shikon te pandehurin ne sy. SPAK mendoj pa perjashtim i ka bere synet berisha dhe ulin koken para tij NEJSE hari e ndafte,kari e qafte,ne mes i rafte, dhe asgje mos i bafte

    1. K
     Kalec Dega

     Nje tjeter shfatar tipik por jo nga Gramshi, Rrogozhina apo Tepelena... = hiq mos e rruni, do bahet dhe aleja Albanstan nje dite.....

     1. L
      Lefteri

      Po me Gramshin cfar ke?

     2. L
      Lopcari Kry/Prokuror ne arrati _Llalla 1

      Ky s'ka nevoje t'i afrohen Vodeo per ta njohur se cfar eshte . S'i mjaftoka Surrati shqiptareve ?!

      1. k
       k

       Ky mashruesi i paturpshëm do hetojë mafjan dhe korrupsionin shiptar ???? Ha,Ha,Ha,Ha.

      2. 1
       1

       Altin jua kishte shkerdhyer Berisha dinjitetin.U futi te gjithve me gjykates e prokuror andej nga kishit dale.Te pakten tani behuni te dinjitetshem dhe vini pak nderin ne vend

       1. S
        Shkullaku lahet nje here ne vit

        Vertete besoni te drejtesia shqiptare ! nejse e fundit vdese shpresa besoni ..... Mos beni humore ne kemi hallin e nenpunesit te FBI si do i shkoje halli Amerikes nga e Hena deri dje ne mbremje jane bere plot 34 emisione ne kazanet tv me qindra anal-iste kane vrare trurin cfare nuk kane imagjinuar apo sajuar Berrisha po thinjet nga mendimet Fevziu nuk po e ze gjumi , Shkullaku harron te lahet, Grida afer depresionit , Milore gati duke qarre ,Lela eshte nisur per Amerike, Cani, Rrakipi keq fare te trishtuar ehhhh ju mereni me Shkelzen Berrisha pune e madhe ne se vrau disa Shqiptare sikur cfare ndodhi hallin te Amerika . Babi i Shkelzenit ka vrare ne 1997 mbi 4000 shqiptare te pafajeshem pa llogaritur demin ekonomik ahhh asgje tani doli ky prokuror Dumani do ti arrestoje haaaa

        1. L
         Lidheni gomarin.

         Ku i gjen ky Kallami pa kokrra me kokën përpjetë këta njerëz që i vë në krye të punëve?! Dhe pastaj thotë: Nuk mbaj unë përgjegjësi se çfarë bëjnë ata që i vendos vetë në krye të dikastereve dhe institucioneve të vendit!

         1. R
          Realisti

          O Altin damllaja... ti paske mbaruar që kur paske lindur! Nuk kemi presion politik thotë. Kulmi! Të lumtë ore Rama që ua dhe këtyre gjithë çelësat që të bëjnë si të duan me drejtësinë tënde të rilindur. Kemi marrë fund si komb.

          1. S
           Shqipe

           Nje here pa dinjitet,gjothnje pa dinjitet…

           1. A
            Aman

            E tmerrshme. Ca na pret me kete drejtesi

            1. E
             Elnazi

             Duman, e thirre xenin, erdhi bëri shurrën dhe iku. Ti e bëre detyrën, kështu që për katër vjet nuk të luan njeri. Mashtrim dhe frikë, e keni ngaqë jeni të implikuar, jeni në bllokun e metës, jeni në objektivat e berishës, kështu që si institucion do degjenerojë më shumë e çdo ditë, përderisa edhe kur nuk bën punën si kraja, mbetesh prap prokuror në atë institucion.

             1. V
              Vlora.Vlora

              birbua i spakut cfrae prisni nga ky ,,sollaku, ina rama qullapitja ,llalla fshatari kraja dhe ky i fundit as kane bere as do bejne gje ,,nuk eshte kjo e qarte qe prokuroret punojne per keta

              1. N
               Nora

               Aman nga ky qe e kishte Berisha te tredhur qe atehere do presim drejtesi neve? Po ku ka lene Berisha prokuror e gjykates pa kercenuar e vrare, e manipuluar more shoke. Une mendova se me ne fund erdhi nje qe do na bente te kthehemi ne atdhe , po ky qenka prape i Berishes. E tmerrshme qe na preu shpresen ky katran . Te gjithe njerezit qe jane larguar nga vendi yne kane ikur nga syte kembet me shume nga drejtesia qe nuk gjendet kurre. E shkaterroi Sali qeni me Ilir hajdutin. Edhe tani qe kishim njecike shprese nga SPAK me Dumanin, ky qenka faqeziu i Berishes. O zot !

               1. L
                Likja

                Ktte e paska rrahur saliu qe te vogel,,,nuk behet ky,,,

                1. S
                 Shqiptar

                 Epo boll me. Sa vjet u bene edhe kush nuk e pau burgun. Hajde tash avash avash edhe freskohuni i çik..!

                 1. p
                  prokurori

                  Të më falësh z.Dumani,dua t’ju kujtoj se asnjëherë asnjë institucjon demokratik nuk është efiçient në një shtet demokratik,kur drejtohet nga njerëz që krahas shumë cilësive,mbi të gjitha duhet të kenë vetmohim. Të shohim,të shpresojmë!…

                  1. a
                   azem bejta

                   Dumani është si njeri pa kirriz Nga Sala friksohet si miu nga maca Nuk ka guxim ky jokurrizor më e thirrë as Sali Kriminelin as te birin e tijë sepse është peng i tyre dhe është i pa dinitet

                   1. Z
                    Zina sallaksja gjyqtarja Pqinit

                    Une besoj qe dhe Fatmir Mediu kurre nuk donte qe ti ndodhte Gerdeci. Po ai duhej te kerkontefalje dhe te mos dilte me as ne kuvend, as minister as ne tv. Te zhdukej bashke me Eli Faren dhe do shpetonte. Tani te veje ne te semes! ( ne te fatorinis trenit)

                    1. T
                     Trotski

                     Drejtesia kerkon qe te jene te gjithe te Barabarte para Ligjit.Dihen krimet e Sali Kermes dhe te familjes se Tij.SPAK Vepro .!!!! Kemi Shprese qe Tashti SPAK eshte ne Rruge te Mbare. Ndeshkim per Minuesit e Demokracise dhe per te Korruptuarit Madhore.

                     1. T
                      Titi

                      Ky do bej cka beri Kraja, ua ka jap koken me der Sali dhe Ilir Berisha, plehrat

                      1. E
                       Espinoza i LSI-se ne aksion

                       Zhgenjyese justifikimi i Dumanit se perse nuk eshte thirrur Berisha junior ne prokurori.Ai justifikon koleget e tij duke mos dashur te kundervihet me ta etj etj.Por ne e dime dhe eshte fakt se te pakten deri me sot jo vetem qe nuk ka patur prokuror qe te therrase Berishet e Metet ne prokurori ,por dhe tu permende emrin nuk kane guxuar,gje e cila sikur ka filluar te ndryshoje.Ketu ben perjashtim vetem Ina Rama dhe ne e dime se me cfare cunami u perball ajo,kurse ish prokurori Xhevat Hana u zhduk e u helmua per qendrimet e tij konsekuente ne sherbim te drejtesise.Te shpresojme se se shpejti dio i shohim babe e bir perpara togave te zeza per shume dosje ne ngarkim te tyre e bashke apo krahas tyre dhe spiunin Metaj e te shoqen tregetare te vdekjes supermafioze!

                       1. M
                        Meta

                        Mos e gjykoni Dumanin nga kjo interviste. Kohet jane te tjera tani. Edhe Ilva Tare pas kesaj interviste i sherbeu trafikantit te droges Ylli Ndroqi. Nuk i ben moral askush tjetrit ne Shqiperi

                        1. J
                         Japonezi

                         Mos shpresoni kot ne kete mut drejtesie shqiptare.Vetem po erdhen prokurore nga Kina e marksist leninistit me te madh te kohrave shokut Mao,mund te vihet ne vend drejtesia

                         1. L
                          Lefter

                          Eshte e vertete.Kina i zhduk nga faqja e dheut po ta verteoj nje minister qe vjedh...............

                         2. A
                          Aleks Xinxa

                          Ky eshte VK komplet, fshatar nga Dibra ca thote sot nuk thote neser, e kane futjen ne gjak. Rri kot si serioz, shtrengohen dhe kur dalin ne foto sikur do bejne veze.

                          1. I
                           I Madhi Morricone

                           Ej o komentuesa, Mos u merzisni. Ju e dini qe rama ska shkop magjik per keto pune. Dhe keto pune qe ka , I dha me koncesione se thelle thelle , ai mendon se shqitaret jane kara dhe ste bejne gje . Dhe ka te drejte . E bere dhe e vertetuar. Me e fundit , gjeni nje ministri apo gjykate ne shqiperi qe e kane pas komshinjte e saliut ne veri dhe kane lene pershypje te mira. Dumanin e ka qire saliu qe kur ka qene adoleshent ne tirane.

                           1. P
                            Poseidon

                            BAJGE E SALEH GERDALLES............. I SHKON SHURRA SA I KUJTOHET BRRISHA.............

                            1. a
                             arqile

                             Fatkeqesi e madhe per kete vend te mjere.Ky paska qene kriminel dhe del ne krye te spak .Turp me te madg nuk ka.Perendi bej drejtesi .

                             1. K
                              Km

                              Pse,Dumani prokuror eshte dibran?Po' Dumani i penduar i drejtesise ,a eshte Dibran?

                              1. e
                               emigranti

                               po e kam thene qe asgje nuk ndoll mjere populli i shkrete vritet per ta

                               Lini një Përgjigje