Braktisi Shqipërinë vite më parë, këngëtarja shqiptare: Ishte mirë, por llastiqet e lekëve mbusheshin në Amerikë

21 Shtator 2022, 12:12Lifestyle TEMA

Braktisi Shqipërinë vite më parë, këngëtarja

Të gjithë e mbajmë mend nga kënga “Çuna si ty Durrësi ka plot”, por sot këngëtaren shqiptare Ledi Vokshi e shohim në një profesion komplet tjetër, në atë të mentores së jetës dhe biznesit, duke ardhur gjithmonë në ndihmë të grave dhe vajzave.

Sot ajo foli për fillimet e saj në muzikë, jetesën prej 28 viteve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, arsyen përse zgjodhi të bëhet mentore e të ndihmojë këdo me këshillat e saj si dhe shpërnguljen nga Amerika për në Republikën Domenikane, për të nisur një kapitull komplet të ri në jetën e saj.

E pyetur në “Abc-ja e mëngjesit” nëse ishte e vështirë të largohej nga Shqipëria, Ledi u përgjigj se e ka parë të nevojshme këtë gjë, pasi vetëm duke punuar atje mund të realizonte projektet e saj muzikore në atë kohë në Shqipëri dhe se vetëm në Amerikë mbushej “llastiku” i lekëve.

“Po të tregoj një histori të shkurtër. Në aeroplan shoh një djalë të ri. Dhe më thotë që më ka parë diku dhe me shaka i them nuk e di, mbase në televizor. 

Jo më tha, nuk te kam parë në televizor, por diku të kam parë. Dhe kam patur një ves që në duar mbaja llastiqet e lekëve.

Dhe kur vija në Shqipëri gjithmonë vija me lekë dhe me llastiqe. Dhe në momentin që mbaronin llastiqet, mbaronin lekët dhe vinte koha të ikja në Amerikë dhe të punoja. 

Shqipëria ishte mjaft e mirë, ndërkohë që në Amerikë bëja 2-3 punë dhe çdo gjë ecte me ritëm. Në Shqipëri ishte shumë mirë, por ama llastiqet mbusheshin në Amerikë“, tha ajo.

21 Komente

 1. n
  no koment

  Pse moj zonje pranon te behesh pjese e mediave shqiptare ? Duro sharjet dhe ofendimet e bastardeve tani.

  1. P
   Pilo Lala

   Llastiku i brekeve, mbush llastikun e lekeve... Mbase gaboj per kete grua...

  2. L
   Labi

   Llastikun e tregoj zonja jo bastardet, po zonja eshte treguar e drejte,nuk i ka ra anash,direkt per llastikun ka fol.

   1. T
    Taulant

    E sakte . Qellimi i jetes se saj paska qene vetem llastiku.

    1. N
     Nuk duket nga ato qe punon shume

     Kjo me shume ka bere dollar me llastikun e brekeve se 2 deri 3 pune se besoj te kete bere

     1. B
      Bobi

      Mos ka dash me then qe ben nga 2 deri tre here ne dite nje pune, se vetem per ate pune duket mire.

    2. E
     Erion

     Bej nje xhiro nga Dubai se do marresh rrip motori makinash ne vend te llastiqeve me mbajt leket.

     1. k
      kosta

      haaaaaaaa i modh je

      1. B
       Bobi

       Nga atje kjo kthehet me zinxhir transmisioni, se nuk i hyne ne pune llastiqet.

      2. A
       Ana me lot

       Hhhaaaaaaaa aman keto batuta ketu, nuk ke nevoj me pa "Portokalli", mos dalte ndonjera cik kshuuu , se filluan..lott

       1. D
        Durrsaku

        Mbushen llastiqet e lekve dhe lerohen llastiqet e brekve.

        1. D
         Dubai

         Eshte turp per nje gazete qe te beje intervista me njerez anonime si kjo femer,qe aftesine e vetme paska te mbushe llastiqet(e brekeve mbase) me dollare,! Po llastiqet me dollare etj i mbushin edhe ketu plot femra,varet nga puna qe bejne! Se kjo nuk thote fare se cfare pyne ben atje,a eshte notere,avokate etj! O po te thote se me cfare diplome e ben punen? Turp per gazeten qe merret me turli lloj njerezish pa vlere per ne te tjeret!

         1. D
          Dubai

          Eshte turp per nje gazete qe te beje intervista me njerez anonime si kjo femer,qe aftesine e vetme paska te mbushe llastiqet(e brekeve mbase) me dollare,! Po llastiqet me dollare etj i mbushin edhe ketu plot femra,varet nga puna qe bejne! Se kjo nuk thote fare se cfare pyne ben atje,a eshte notere,avokate etj! O po te thote se me cfare diplome e ben punen? Turp per gazeten qe merret me turli lloj njerezish pa vlere per ne te tjeret!

          1. D
           Dubai

           Eshte turp per nje gazete qe te beje intervista me njerez anonime si kjo femer,qe aftesine e vetme paska te mbushe llastiqet(e brekeve mbase) me dollare,! Po llastiqet me dollare etj i mbushin edhe ketu plot femra,varet nga puna qe bejne! Se kjo nuk thote fare se cfare pyne ben atje,a eshte notere,avokate etj! O po te thote se me cfare diplome e ben punen? Turp per gazeten qe merret me turli lloj njerezish pa vlere per ne te tjeret!

           1. a
            ah kjo gjuha e shqipos vetem atje rrotullohet

            po pse i shkon mendja ke "Ai Llastik" more shejtane pu pu pu sa turp !

            1. N
             Niku

             Historine e shkurter s'e kuptuam pse e tregoi? Po ne cdo foto pse reklamon cicat e stermedha?

             1. T
              Tiku

              Niku , ju ngelen syte ke cicat e VIP-eve mor c'paskeni qen . Ulini mer prozhektoret aty ku o ceshtja ,shikoje mer cfar trupi ka ,cfar shalesh ,cfar formash dhe kerko Lalstikun aty uo kta .Cica - Cica

             2. a
              arqile

              Le cfare thote kjo me duket se ben vetem nje pune per hajer i qofte.Na hapet barkun me keto.....

              1. ¿?

               Folja "braktisi" e perdorur ne titull eshte me kuptim te rende negativ. Kjo njeria thjesht emigroi si shume te tjere. Gazeta me qellim e perdor kete folje dhe u jep nje sinjal "subliminal" majmuneve komentues duke ua hapur porten sharjeve. Nuk e di cfare jete bejne shumica e komentuesve ketu, por thjesht nga komentet qe bejne duket qe jane te frustruar dhe plot mllef. Arsyet nuk mund t'i di dhe as perpiqen ti mesoj, por nje hamendje me thote se frustrimi dhe mllefi iu vjen nga mungesat e medha ne elementet kryesore te jeteses, si ushqimi, shoqeria, gezimet familjare, ndoshta edhe seksi.

               1. K
                Kerma plak i Vicidolit

                Aaaaa. . . . qenka nga ato plehrat (motrat Vokshi) , qe nuk duam t`iu degjojme as emrin !

                1. E
                 E.Y

                 Mos të bësh një lapsus se shih çfarë komentesh,tema tabu për shqiptarët,seksi,çdo bisedë me të e lidhin madje fëmijët qysh të vegjël më parë mësojnë si të shajnë se sa shkrim e këndim,Vërtet aty punohet në 2-3punë që t'ia dalësh mbanë,por ama mos harroni"" ka ikur koha e gjysheve që i mbanin lekët në shaminë e dorës apo qeset e varura në qafë,po me sa duket kemi harruar që jetojmë në kohë sh.të vështira sa kemi harruar shije e pafeve të depozituara në bankë të kapura ne plastikë siç thotë ajo vajza ,ne thjesht merremi me llastiqe dhe se të kujt janë tëlekëve apo të .......

                 Lini një Përgjigje