Google i transferon gabimisht një hakeri rreth 250 mijë dollarë

21 Shtator 2022, 11:56Lifestyle TEMA

Google i transferon gabimisht një hakeri rreth 250 mijë dollarë

Sam Curry, një inxhinier sigurie i stafit në Yuga Labs dhe një “haker” i vetëpërshkruar, tha në Twitter se Google transferoi 249,999 dollarë në llogarinë e tij bankare pa shpjegim, dhe ai nuk ishte në gjendje të merrte një përgjigje nga kompania pas tri javësh përpjekjesh kontakti.

Curry tha se ai ndonjëherë kryen projekte për kompanitë teknologjike si Google, por ai nuk mund të gjente ndonjë lidhje midis ndonjë projekti të fundit dhe pagesës misterioze.

Një zëdhënës i Google konfirmoi se pagesa ishte një gabim dhe tha se kompania tani po merr hapa për ta korrigjuar atë.

“Ekipi ynë kohët e fundit i bëri një pagesë palës së gabuar si rezultat i gabimit njerëzor”,- tha zëdhënësi.

Lini një Përgjigje