"Dera" e Titanic që shpëtoi Rose, por jo Jack, shitet për çmimin marramendës

2 Prill 2024, 16:50Lifestyle TEMA

"Dera" e Titanic që shpëtoi Rose, por jo Jack, shitet

Pjesa e drurit lundrues që mbajti gjallë “Trëndafilin e Titanikut” (Rose) është shitur për 718,750 dollarë në ankand.

Që nga publikimi i filmit të vitit 1997, fansat kanë pyetur veten nëse dërrasa prej druri ishte mjaft e madh për të mbajtur edhe një preson tjetër, të dashurin e saj Jack, duke shmangur vdekjen e tij në ujin e akullt.

Shitja u bë gjatë një ankandi të rekuizitave, në pronësi të zinxhirit të restoranteve dhe resorteve Planet Hollywood.

Sipas ankandeve “Heritage Auctions”, mbështetësja, shpesh e ngatërruar me një derë, bazohej në mbeturinat e shpëtuara nga tragjedia e vitit 1912.

Paneli prej druri është përafërisht 2.4 m i gjatë dhe 1 m i gjerë./ BBC (TemA)

"Dera" e Titanic që shpëtoi Rose, por jo Jack, shitet

1 Komente

  1. K
    Kuriozi

    Kjo duhet të ishte pronë e të mbijetuares dhe e familjes së saj

    Lini një Përgjigje