FOTO: Diferencë të madhe në moshë dhe ishi i Rita Orës, njihuni të dashurin e ri të Dua Lipës

22 Maj 2023, 14:24Lifestyle TEMA

FOTO: Diferencë të madhe në moshë dhe ishi i Rita Orës,

Romain Gavras është një regjisor francezo-grek, një drejtues i videove muzikore i njohur për stilin e tij të veçantë.


Ai lindi më 17 korrik 1981 në Francë nga regjisori Costa-Gavras dhe aktorja Julie Delpy.

Gavras filloi karrierën e tij si regjisor i klipeve, duke krijuar video për artistë si MIA, Jay-Z, Kanye West dhe Justice.

Vizioni dhe qasja e tij unike tërhoqi shpejt vëmendjen dhe vlerësimin e kritikëve. Në vitin 2010, Gavras bëri debutimin e tij në filmin artistik me “Our Day Will Come” me Vincent Cassel dhe Olivier Barthelemy.

Filmi u shfaq premierë në Festivalin e Filmit në Venecia dhe mori vlerësime të ndryshme.

Filmi i dytë artistik i Gavras, “The World Is Yours” u shfaq premierë në Festivalin e Filmit në Kanë në 2018.

Filmi u prit mirë nga kritikët dhe forcoi reputacionin e Gavras si një zë i ri emocionues në kinemanë franceze. Ai është po ashtu drejtues i një filmi tjetër të quajtur “Athena” që bëri bujë të madhe në 2022.

Gjatë gjithë karrierës, Gavras ka vazhduar të drejtojë video muzikore dhe reklama, duke punuar me marka të tilla si: Adidas, Nike dhe Stella McCartney.

Ai gjithashtu punoi në disa filma të shkurtër dhe ka bashkëpunuar me artistë të ndryshëm.

Stili i Gavras karakterizohet nga përdorimi i ngjyrave të theksuara e pamjeve mbresëlënëse. Puna e tij shpesh eksploron tema të pushtetit, dhunës dhe çështjeve shoqërore, duke i sfiduar shikuesit të përballen me gjëra të vërteta.

Romain është një regjisor i talentuar që vazhdon të shtyjë kufijtë me punën e tij novatore dhe mahnitëse vizualisht.

Gavras është 41 vjeçar. I njëjti nuk ka qenë i martuar asnjëherë, por nga 2020 deri në 2021 ishte në lidhje me këngëtaren shqiptare, Rita Orën.

Ai momentalisht po shijon një lidhje të re dashurie me artisten tjetër shqiptare, Dua Lipën.

Dyshja e famshme konfirmuan romancën me një paraqitje në Festivalin e Filmit në Kanë.

Artisti i lartpërmendur është një person i ndjekur edhe në rrjete sociale, ku vetëm në Instagram numëron afro 40 mijë njerëz.

Thuhet se regjisori ka një vlerë neto prej pesë milionë dollarësh.

6 Komente

 1. d
  dardan

  Kurvat kosovare duan vetëm k.. pavarësisht kalibrit dhe moshës.

  1. !
   !

   jane pa mend fare ,gjujn carMdhenjte

  2. E
   Erdogan

   Gjaku sbehet Uje. Pavaresisht se ish Epirotet e Kastriotit u turqizuan Gjaku Greke mbetet apo jo Vellezer "Muzllum-ane". Si thote "historiani" i famshem Xhufi per keto Fenomene kur thote qe ISkander-beu (Lord Aleksander turqisht) lindi Orthodhokse d.m.th Greke Epirote dhe u convertua ne "Katolike per aresye Strategjike "! Ka Idiote ta pranojne kete Mashtrim se Ignorantet (injorante "shqip") e gelltitin pa e pertipur. Kur vete thote qe Nergjegja Kombetare "Skiptare do thonim" lindi me vone nga ata qe ndane Epirin ne te Veriut Osmane (Vora greq) dhe te Jugut Greke (Jugos sllavisht). Eshte fatkeqesi per ete popull (popola ital) qe mashtrohet nga "historiane" politike ne emer te nje Pashalleku turk te quajture Albania te krijuar (criate angl) nga Fuqite Imperialiste kur dihet qe para Turqise ishim te gjithe Epirote qe edhe flamurin (fllug angl) e kane Greke te Bizantit.

   1. I
    Idhir

    Ar-kar-dash Erdogan, I ke fut nje sallate qe as vete nuk e di ca ke shkruar. Rri o lumemadh se nuk qenke per kete pune.

   2. T
    Treguan se sa debile dhe (.......) jane !

    e pabesushme qe Lipa te marri dashnorin e R.Ores !!!!!!!!!!!!!! Kjo flet shume per personalitetin e te dytes ,per te cilen e mendoja me ndryshe se nji Tusi

    1. H
     Hund-derr

     Ky e paska hunden si direk vapori ...

     Lini një Përgjigje