Çiftet kryenin marrëdhënie nën hijen e tyre, bashkia detyrohet të presë pemët në park

26 Maj 2023, 11:40Lifestyle TEMA

Çiftet kryenin marrëdhënie nën hijen e tyre, bashkia

Skenat e turpshme të çifteve që kryenin marrëdhënie gjatë natës nën to, ka detyruar këshillin e qytetit të Plymouth në Britaninë e Madhe që të presë disa palma në një prej parqeve në menaxhim të tyre.

Por, prerja e palmave në “Hoe Park” është kthyer në një burim akuzash dhe reagimesh kundër këshillit, për shkak se i njëjti kishte urdhëruar prerjen e disa pemëve shekullore në fillim të këtij viti.

Një banor i tha Plymouth Live: 

“U trondita kur bëra shëtitjen time të zakonshme në zonë dhe pashë shumë palma të prera atje. A nuk e kupton këshilli se një numër i madh njerëzish janë të traumatizuar nga ajo që po bëjnë me pemët?”.

Personi, i cili i quajti palmat “mahnitëse”, tha se prerja e tyre thjesht do të zhvendoste sjelljet antisociale diku tjetër.

Por, pavarësisht kritikave për prerjen e pemëve në zonën bregdetare të qytetit, këshilli u mbrojt me pretendimin se zona po përdorej për seks nga çiftet e reja dhe për të konsumuar drogë.

8 Komente

 1. S
  Social

  Qysh kur e qimja quhet sjellje “antisociale”

  1. R
   Roberto

   Une Kam 30 vite ne angli por ,,,,..Palma,,,,,,…….nuk rriten ketu….Sa poshte eshte gazetaria ne Shqiperi..mire thote Rama,llum jo gazetari ….

   1. c
    ca bere mire

    Plymouth Hoe palm trees cut down by council in bid to 'stop people having sex in public' https://www.plymouthherald.co.uk/news/plymouth-news/plymouth-hoe-palm-trees-cut-8467158 o roberto shife lajmin

   2. V
    Vezhguesi

    Po me pemet c'paten valle ????

    1. P
     Palmolivi

     O gazetar injorant!! Po ku i ke palmat ore trap! Me mire mbaje mbyllur sqepin e mos fol e shkruaj budallalleqe.

     1. P
      Palmolivi

      O gazetar injorant!! Po ku i ke palmat ore trap! Me mire mbaje mbyllur sqepin e mos fol e shkruaj budallalleqe.

      1. R
       Rob Zoti

       Në radhë të parë ato s' janë palma dhe kryesorja, një zgjidhje shumë e gabuar.

       1. G
        Goditesi

        Palmat rriten ne jug te Anglise ku eshte dhe pjesa me e ngrohte. Ju lerofsha Angline

        Lini një Përgjigje