Kapi të fejuarën duke e tradhtuar, aktori: Femrat shqiptare të shohin sa para ke, nuk ja vlen të martohesh

10 Shkurt 2024, 09:11Lifestyle TEMA
Kapi të fejuarën duke e tradhtuar, aktori: Femrat shqiptare të

Aktori i Portokallisë, Akil Varfi ka deklaruar në emisionin “Ftesë në 5” se dyshimet e tij për një tradhti në lidhje kanë rezultuar të vërteta.

I pyetur nga moderatorja Bieta Sulo nëse ke pasur ndonjë dyshime për besnikërinë e partneres, Akili e pohoi.

Bieta: Akil a ke pasur dyshim, qoftë edhe njëherë të vetme për besnikërinë e partneres tënde?

Akil Varfi: Nuk do të thotë që kam pas shumë, ato pak herë që kam pas, më kanë rezultuar të sakta.

Bieta: Më pëlqen sinqeriteti i Alikit, je i martuar?

Akili: Jo, larg qoftë!

***

Akili deklaroi se ai e sheh shumë të vështirë që sot të gjejë një vajzë që nuk sheh paratë tek djali.

Ai tha se sot vajzat fillimisht shohin fizikun, por më tepër fokusohen tek paratë që personi përballë ka.

“Jetojmë në një kohë ku gjërat nuk i shoh me anën e zemrës ose obsesionit, por i shoh me anë të logjikës. I shoh me logjikë. Në teori ju kuptoj juve. Se në teori unë jam Aladini dhe shkoj tek princesha. Në teori unë vërtet shkoj aty ku jam më mirë, por në realitet nuk është më kështu.

Një femër të sheh tek fiziku, në rastin tim që nuk kam ndonjë bukuri të madhe shohin sa para ke. Momentin që ti ke, të jesh edhe personi më i keq të pranon. Një femër që është mësuar të harxhojë 200 mijë lekë në ditë dhe unë rrogën e kam 800, katër ditë shtyjmë me të”, tha aktori.

8 Komente

 1. T
  Treni

  Ky paska eksperiencën time. Sorry shoku, ashtu është në shumicën e rasteve. Jam i sigurt që ka edhe vajza që nuk e mendojnë kështu, por deri tani unë nuk i kam gjetur.

  1. J
   Juli

   D.m.th të gjitha janë BUCE

   1. .
    ...

    Fjalë me vendë

    1. P
     Perspektiva e nje vajze

     Sic ka femra qe jane fatkeqesi ne jeten e nje mashkulli, ka dhe meshkuj qe jane fatkeqesi ne jeten e nje femre. Ka gjithashtu meshkuj qe shkojne pas parave te femrave dhe cuditerisht nuk vejne re asnjehere ndonje te mete, apo faktorin intelekt, moshe etj. Qyli eshte i omel! E kunderta ndodh me po keta meshkuj kur shoqerohen me vajza normale. Aty vejne re dhe detajet me te imta. Natyrisht, s'ka qyl. Secili strapacohet ne pune per nje rroge mujore, rasti im beja dy pune. Dhe ne fund te dites ne vend qe te degjosh nje fjale te mire, degjon listen me gjithe difektet e mundshme qe ke, te dukshme a te padukshme, dhe sa i frustruar ndjehet djali se nuk po jeton ashtu sic do. Bye bye dhe dashuria. A thua i kishte vene njeri pistoleten per t'u lidhur me mua?! S'kam gje kunder ambicies profesionale dhe personale. Por jo te bredhesh qellimisht pas femrave me leke qe "te ftillosh veten". Kush ka kellqe can vete ne jete dhe nuk ja shtrin doren askujt. Gjithmone kush ka kellqe.....

    2. P
     Pensionisti

     Epo sot ka ardh koha qe pidhi do lek or cun, njehere e nje kohe ishte ajo qe mendon ti, ajo ishte koha jone, or cun.

     1. A
      Aktor ky!!

      Ça mut aktori ësht ky??

     2. .
      ....

      Ne Shqiperi ka shume leke te piset ne qarkullim nga droga, prostitucioni dhe pastrimi parave dhe keto jane ne duart e njerezve qe e kane veshtire te krijojne nje lidhje normale dhe te vetmen menyre joshjeje kane parane. Prandaj dhe "femrat" shikojne njera tjetren dhe sduan te ngelin mbrapa shoqeve pasi ne mendjen e tyre jeta eshte ekspozim bythesh dhe cicash ne instagram ne vende dhe resorte te ndryshme. Po ti mos e rruaj shume, bej qejfin tend dhe futi nje gote dhalle mbrapa

      1. N
       Ngrije koken e behu burr

       Ngrihu ne kemb o shoku, pse s e ke fizikun? Çohu ne 5 e bej vrap rruges si Roki. Bej ushtrime me peshen e trupit deri ne 7 te mengjesit.kto s kushtojn asgje veç punes. Vetem me kto dy gjera kur te shkosh ne plazh ne behar do tgjujn femrat. Ato qe duan pare do flen me ty se je hamshor e do shkojn ti marrin paret diku tjeter. Shife dhe punen e lekut se jan hap kufijt para 30 vjetesh e mund te punosh doktor ne Amerik po e bere shkollen aty, ky eshte nje shembull profesjoni, njof dike qe erdhi hidraulik nga Shqiperia po ben lek sa t mundet. Nje pyetje, te ishe ti femer do shkoje me nje mashkull te tille qe thot”un jam aladini e ajo princesha”, qe thot s kam pare, qe thot fizikisht s jam gje? Shko rri me mamin. Femra do ti q** trut o shoku. Te degjofsha zen e mire, ne meshkujve s na shkon roli viktimes.

       Lini një Përgjigje