Këngëtari i njohur: Do të jap 500 milionë dollarë për bamirësi, fëmijët e mi nuk kanë nevojë për to

30 Shtator 2023, 11:19Lifestyle TEMA
Këngëtari i njohur: Do të jap 500 milionë dollarë

Mick Jagger ka lënë të kuptohet se ai do të preferonte ta linte pasurinë e tij prej 500 milionë dollarësh, për bamirësi dhe jo për fëmijët e tij. Bëhet fjalë për të ardhurat nga shitja e katalogut të Rolling Stones pas vitit 1971.

“Ata nuk kanë nevojë për të jetuar, është më mirë të bëjnë mirë në botë”, tha rockeri 80-vjeçar, në një intervistë me Wall Street Journal.

Mick Jagger ka tetë fëmijë, më i vogli është Deveraux, i cili është vetëm 6 vjeç (në dhjetor do të mbushë 7 vjeç), ndërsa më i madhi është Karis, i cili në nëntor do të mbushë 53 vjeç. Më pas, është fëmija i dytë Jade, 51 vjeç, me ish-bashkëshorten e tij Bianca Jagger.

Këngëtari i Stones ka edhe katër fëmijë me aktoren Jerry Hall, vajzat Elizabeth, 39 vjeç dhe Georgia May, 31 vjeç, si dhe djemtë James, 38, dhe Gabriel, 25 vjeç. Në vitin 1999, lindi Lucas, aktualisht 24 vjeç, gjatë një lidhjeje me modelen Luciana Gimenez. Në vitin 2016, ai kishte fëmijën e tij më të vogël, Deveraux, me koreografen dhe ish-balerinën Melanie Hamrick.

Jagger në fakt nuk ka asnjë synim aktual për të shitur pjesën e tij të të drejtave në katalogun e grupit pas vitit 1971, i cili përfshin shumë nga këngët e tyre më të mëdha, të tilla si “Satisfaction”, “Paint it Black” dhe “Jumpin Jack Flash”, por ai ishte i prirur të nënvizojë se “paratë e lidhura me muzikën e tij nuk do të kenë ndonjë ndikim në familjen e tij”.

2 Komente

 1. B
  Bla bla bla

  Nga i theni ne te bere ….. te ndan nje mal i tere thone andej nga anet e mia …..

  1. M
   Me prokurë të posaçme

   Ne me dinim se ish rekordmen Aliu, Pashai ynë i madh, kur në moshën 71 vjeçare, nga martesa e tij me greken Vasiliqi 17 vjeçe, u lind Fatma. Jagger, me katër gra, u bë baba për herë të tetë në moshën 73 vjeçar. Hallall!

   Lini një Përgjigje