Nuk fitoi asnjë çmim në "Këngën Magjike", Mariza Ikonomi merr vendimin e papritur

3 Dhjetor 2022, 21:30Lifestyle TEMA
Nuk fitoi asnjë çmim në "Këngën Magjike",

 

Këngëtarja Mariza Ikonomi ka reaguar për herë të parë pas pjesëmarrjes në "Këngën Magjike".

Ajo nuk arriti të fitonte asnjë çmim me këngën “Mama”, me të cilën mori pjesë dhe duket se nuk ka mbetur shumë e kënaqur dhe duket se ka disa fjalë për t'i thënë pikërisht për këtë gjë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Mariza Ikonomi falenderon të gjithë ata që e kanë mbështetur, teksa lë të nënkuptohet se nuk do të marrë më pjesë në festivale, por që patjetër do të sjellë këngë të reja.

Postimi i plotë:

“Mama” ishte kenga qe une u paraqita kete vit ne “Kenga Magjike” .

Misioni im u krye me sukses .Vertet nuk mora asnje cmim por ama kam marr votat e zemrave tuaja qe ne fillimet e karrieres sime e deri me sot me kengen time te fundit. Fale jush publik i dashur une vazhdoj kendoj sepse ju jeni forca ime me e madhe. 

Cmimet per mua jane si flluskat e sapunit dhe kete e kam vertetuar shume heret por te lesh gjurme me muziken tende , tekstet, vokalin eshte ajo cfare kam synuar qe kur kam marr mikrofonin per here te pare kur isha vetem nje femije. 

Prandaj mos u merzisni per mua se nuk me dhane ate qe meritoja ashtu sic jeni shprehur edhe neper mesazhet tuaja sepse mua nuk me kane identifikuar asnjehere cmimet qe kam marr por jetegjatesia e kengeve dhe deshira per t’ju dhuruar nje copez shpirti nepermjet muzikes sime . Prandaj edhe ua dhurova kengen “Mama” sepse per mua eshte vlera me e shtrenjte dhe nuk ka cmim per te por vetem dashuri

Nese do te kete nje festival tjeter kete nuk ua premtoj dot por kenge patjeter. Pse jo, nje per baballaret kesaj here, se edhe ata i kemi shume te shtrenjte 

Faleminderit shume Endrit Shani per profesionalizmin dhe emocionin qe me ke dhuruar. Kjo kenge nuk do te ishte e plote pa penen tende te arte Pandi Laço qe i ke vene vulen perfundimtare kesaj kenge.

7 Komente

 1. L
  Labi

  Sigurisht ishte një nga këngët më të bukura të këtij eventi. Me këtë rast dua të sugjeroj që në kompeticione të tjera të "Kënga Magjike" propozoj që në vend të emrave të autorëve të teksteve, apo edhe vet kompozitorëve, të shënohet në ekran emrat e rrobaqepseve, e tualetaxheshave, pse jo edhe të pastrueseve të skenës. Por mesa duket tekstet e këngëve tashmë nuk kanë më asgjë rëndësi, prandaj edhe shkruhen si bejte fëmijsh, sesa sytjenat dhe lakuriqësia e këngëtareve. Arti, emocionet e fjalëve e drithërimat e tingujve muzikorë, interpretimi....pshuuuu..! Nuk kanë asnjë rëndësi. Urime Marinza për zërin tënd brilant..

  1. A
   Anisa

   Zeri Marizes linte shume per te deshiruar. Shume i sforcuar.

   1. K
    Kritik .E di s'e shqiptaret jane Alergjik !

    Anise , mendoj se keni te drejte . Zeri i Marizes eshte i pershtatshem per Muzike Dhome dmth muzike krevati , tingellon vertet mjaft seksi dhe kerkon mikrofonin e duhur . Problemi eshte ai qe thot edhe Labi ,aty lart ,sepse aty mungon ajo Pershtatje dhe prandaj gjithcka Stonon e kjo jovetem ne tekste idiotesh perverse primitive , por ne gjithcka .Nuk pershtatet kurr tematika e kenges me Melodine dhe kjo e ben bajate gjithcka ne kto Kompeticione te Deshtuara . E gjtha eshte nji karagjozllik i nji Grupi qe kane gjithe kto vite , perpithin idiotesine e tyre me njeri tjetrin dhe i duket sikur bejne Muzik ! Ne fakt ,gjithcka ka te bej thjeshte me perfitimin e Organizatoreve dhe Bandes se Nastradineve te talentuar

  2. E
   Ernesta

   S kam te shtoj o Labi, fix I ke thene...

   1. A
    Anisa

    Aman Mariza se interpretimi vokal linte shuuume per te deshiruar. Madje dhe ne finale ishe me mik...

    1. h
     hasahani

     kenga magjike...? mendova mos ishin konkurente per burdello...

     1. D
      DENI

      Sado kenge te bukura e me tekst interesant te kendoje , zeri i Marizes mbetet i nje femije, nuk te emocionon.

      Lini një Përgjigje