FOTOT/ Modelja e njohur: Burrat nuk dinë t’i kënaqin gratë seksualisht

3 Dhjetor 2022, 17:16Lifestyle TEMA

FOTOT/ Modelja e njohur: Burrat nuk dinë t’i kënaqin gratë

Modelja Cara Delevingne thotë se burrat nuk janë në gjendje t’i kënaqin gratë seksualisht.

Këtë deklaratë ajo e bëri në dokumentarin e saj të titulluar “Planet Sex With Cara Delevingne”, ku vuri në dukje se ekziston një përqindje e madhe e grave që nuk kënaqen seksualisht nga burrat e tyre.

“Unë mendoj se në përgjithësi burrat nuk janë të pajisur me mjetet e duhura për të qenë në gjendje të trajtojnë gratë, veçanërisht seksualisht.”, tha modelja. 

“Kur bëhet fjalë për orgazmën ka një hendek të caktuar gjinor.”, shtoi më tej ajo.

“Shkencëtarët thonë se 95% e meshkujve përjetojnë orgazëm gjatë marrëdhënieve seksuale, por vetëm 65% e grave e përjetojnë.

Shumica e shoqeve të mia gra thonë se është ndoshta 15 ose 20%.”, u shpreh modelja.

9 Komente

 1. A
  Alex

  Po variet cfare bura ke takuar moj vajze se keta gjenerata e re nuk e dine as vet cfare Jane bura apo femra ,ajde se ta tregon old generation se kush eshte buri, vec deshire te kesh

  1. T
   Tit Vasili

   Mos u qini me femije dhe me qiftin e Ilir Metes se ashtu do te ndodhe

   1. A
    Amerikoni

    Kjo nuk ka takuar akoma trapan te markes shqiptare. Po hajde bej nje vizite ne NYC se do te ndryshosh mendim totalisht. Nuk do duash me pervec trapan shqiptar.

    1. g
     gomari

     Ke shume te drejte kalo ketej nga dora jone se do te mbetesh e kenaqur.

     1. M
      Mira

      Cara (Kara) Delevingne identifikohet hapur si femer biseksuale dhe panseksuale. Në maj 2018, Delevingne doli si genderfluid. Në qershor 2019, ajo konfirmoi se ishte në një lidhje me aktoren dhe modelen Ashley Benson. Në prill 2020, çifti u nda pas dy vitesh lidhje. Delevingne është një dashnore e vetëdeklaruar e kafshëve. Në samitin e Grave në Botë në tetor 2015, Delevingne foli për betejën e saj me depresionin, e cila filloi në moshën 15 vjeçare, kur zbuloi varësinë e nënës së saj nga droga. Një vit më pas, ajo la shkollën për gjashtë muaj dhe pranoi të merrte mjekim, të cilin vazhdon edhe sot e kesaj dite ne moshen 30 vjece. Në tetor 2017, Cara Delevingne pretendoi se ne vitin 2016, producenti i njohur i filmave Harvey Weinstein e ngacmoi seksualisht dhe i propozoi për një treshe në një dhomë hoteli në këmbim të një roli. Ajo e fitoi rolin, por me pas deklaroi se u pendua, pasi egersia dhe pangopesia e seksit te Weinstein tmerruan atë. Kompania Weinstein prodhoi filmin 2017 Tulip Fever, ku luajti Delevigne. Gazeta TEMA duhet ta njohe jeten e nje femre pastaj te beje propaganse per te .

      1. ´´

       Mira ,ke shume te drejt , por hahaha , Kujt i drejtohesh aman .Kta dje dolen nga Stallat ,lepin bolet e shpellarit dhe u bene papritur gazetare me Medie qe funksionon ktu si nji hale publike

      2. N
       Na mungon praktika e duhur me femrat e duhura

       Munges Eksperience maj ta marrsha ! Ti ishe larg me na pranu ne Kurs

       1. K
        KURVARI

        Hajde provoje njehere pastaj fol

        1. K
         Kursanti

         Sa keq....provoje nje here me gomarin se mbase kenaqesh...Vete thua qe burrat nuk kane mjetet e duhura...Ec e merre vesh se per cfare mjetesh e ka fjalen kjo. Mbase per ndonje predhe..

         Lini një Përgjigje