VIDEO: Krokodili gjigand kafshon rojtarin e kopshtit zoologjik në sy të turistëve të tmerruar

22 Shtator 2022, 18:03Lifestyle TEMA

VIDEO: Krokodili gjigand kafshon rojtarin e kopshtit zoologjik në sy

Një kujdestar i kopshtit zoologjik iu shmang vdekjes mrekullisht pasi një krokodil gjigand nisi një sulm ndaj tij përpara turistëve të tmerruar.


Rojatri i krokodilit Sean Le Clus u sulmua në mënyrë të egër ndërsa ishte ulur mbi shpinën e bishës 660 kg përpara se ta sulmonte.

Rojtari, i cili është kujdesur për Hannibalin për më shumë se 30 vjet, u desh të përpëlitej dhe të nxirrte veten nga dhëmbët pesë inç të gjatë të bishës, të cilët u kapën fort pas këmbëve të tij.


Sean sapo e kishte ushqyer krokodilin femër me një pulë për ta mbajtur atë të qetë, ndërsa ai kryente "perfromancën" e tij duke u ulur mbi kurrizin e Hanibal për të kënaqur turmën.

1 Komente

  1. S
    Sara

    S;ka pas faj... me thoni nje femer me sado pak dinjitet qe pervecse e quani Hannibal i hipni edhe ne shpine para gjithe atyre robve, dheqe s'do te bente te njejten gje....

    Lini një Përgjigje