Alibeaj e Bardhi reagojnë ashpër, pas vendimit të Celibashit

14 Mars 2023, 17:37Politika TEMA

Alibeaj e Bardhi reagojnë ashpër, pas vendimit të Celibashit

Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi kanë reaguar ashpër, pas vendimit të Ilirjan Celibashit për të mos regjistruar PD-në në zgjedhjet e 14 majit.

“Vendimi i paralajmëruar i Komisionerit të Zgjedhjeve është qartas i ndikuar politikisht nga aktorët politikë të interesuar që PD të mos regjistrohet në procesin e zgjedhjeve vendore të 14 majit. Sikundër e deklaroi dhe publikisht, zoti Celibashi e ka të pamundur të ndajë opinionet dhe tifozerinë personale nga faktet juridike. 

Për pasojë, vendimi i tij e zgjat pa fund dhe pa arsye të qenësishme regjistrimin e PD. Dukshëm, e madje deri në kufijtë e groteskut, komisioneri nisur vetëm për shërbim politik ndaj kundërshtarëve të PD, vendos ta përjashtojë nga zgjedhjet.

Siç ndodhte këtu e 32 vjet më parë, kur ishte partia në pushtet ajo që lejonte ne zgjedhje vetëm satelitët e saj. Kjo marrëzi politike, si 32 vjet më parë, i ndodh sot Shqipërisë kur është vend i NATO-s dhe synon të jetë anëtar i BE-së! Megjithëkëtë e si përherë do të vijojmë rrugën ligjore për të finalizuar përfaqësimin e PD në 14 maj. 

Çdo artificë ligjore apo arsye e stisur politike dhe aspak ligjore është thjesht rruga e dëshpëruar që zgjatime të politikës së vjetër në institucione kushtetuese të pavarura kanë zgjedhur për të na penguar në rrugën tonë. Nuk do ia dalin", shprehet Alibeaj.  

“Asnjë njëri i shantazhueshëm dhe që nuk respekton ligjin, nuk meriton asnjë respekt. Ilirjan Celibashi ka humbur besimin e PD për të administruar procesin zgjedhor. Ai shkeli rëndë ligjin, për qëllime politike. Vendimi do të ankimohet menjëherë në KAS”, tha Bardhi nga ana tjetër.

33 Komente

 1. D
  Dardani i Ri

  Celibashi është një tradhtar i njohur i ligjit, është njeriu antiligj. Vendimi i tij tregon qartë se ai është një militant i thekur i kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpellar Berisha.

  1. k
   k

   Ai ju lajmëroi të firmoste basha dhe merrte fund historia. Nuk doni të hyni ne zgjedhje se nuk fitoni dot asnjë bashki dhe bëni kapriço fëmijësh.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Keta te dy perfaqsojne vetem vetene tyre . Keta jane Parti me dy anetare lol. Celibashi beri mire , qe nuk i pranoi keta bastarde , dhe biles te mos i pranoje fare, sepse keta te dy nuk perfaqsojne asnje demokrat, por vetem veten e tyre . Bravo Celibashi ! Po tregohet tamam i Drejte , dhe me dinjitet

   2. P
    Pilo Lala

    Do i rregjistroje pa diskutim, e kapi per veshi Ambasadorja Amerikane.

    1. P
     Partia

     Mblidhni njerëz dhe bëni protesta, ah jo, po s'iu dha Rama s'bëni dot 10 vetë.

     1. D
      Dakord

      Dardan, Mos i bjer kot ne qafe Celibashit sepse po te regjistroje alibeaj pa regjistrim te doreheqjes se bashes ne gjykate atehere duhej te regjistronte edhe sali kriminelin pa regjistrim te tij ne gjykate. Kaq e thjeshte eshte. Keshtu thote ligji dhe pike. Duam shtet apo duam rrumpallhane? Alibeaj me kete akt tregoi se nuk eshte ndare nga sali krimineli nga mendesia. Eshte pjelle e tij qe i ben karshillek ligjit.

     2. S
      Salianji homosexuelle

      Haaaa sa qesharak keta nuk duan te hyjne ne zgjedhje kane frike mos foltore-nevojtore . Po ju hynit dhe nese humbisnit teknia e perhereshme na vodhen zgjedhjet , rregjimi ,dosja 12345 e te tjera baraleta

      1. F
       Fuati nga Skrapari

       Aha, ballisti, gjaku i kriminelit të kombit tonë Alibeu! Çfarë mendove ti se, Celibashi do të braktiste babain e vet shpirtëror, kryekriminelin e kombit Sali Shpellar Berisha për një shimpanze si puna e jote? Ju të SHQUP-it të gjithë jeni për në thertore, kafshë për konserva qensh. Ju e rrenuat PD dhe demokracinë në Shqipëri.

       1. P
        Pilo Lala

        Fuat Cela nga Skrapari, te ka ardhur drita e syve. Alibeaj behet kaposh, se e di qe ka nga mbrapa Ambasadoren Amerikane. Aktualisht Celibashi po i ben presion PS, se Edi Rama nuk mund te hyje ne zgjedhje per here te dyte pa opozite. Sapo te mbarojne keto zgjedhje, Edi do e marri Celibashin me shqelma perjashta nga KQZ. Nuk e prish ambasadorja gjithe ate pune qe ka ndertuar , per te perjashtuar Saliun nga zgjedhjet. Celibashi kerkon ndonje premtim te shpetoje kunatin nga burgu i sigurte.

       2. R
        Reagojn "ashper " haha kto bythqira !

        gallat ne katund

        1. N
         Noci

         Ku e keni gjumashin qe e sheh mire çfarë ka gatuar dhe nuk duket te pakten te pyesi a mund te beje ndonje te mire tani se boll kane bere keq

         1. G
          Gjergji

          Po qe se është lojë e Ramës,për të mbajtur si kundërshtar Berishën dhe jo grupin Alibeaj,atëhere edhe në KAS te KoloBolua ,grupi Alibeaj - Bardhi është i humbur. Çështja shkon në Kolegj Zgjedhor dhe aty të shohim. Por ama, mesa duket, Rama dhe amerikanët i paskan të ndara hesapet,e ndoshta i vjen radha për synet edhe hajdutit të gjatë...

          1. J
           Juli

           Vari lesht ti shoku ,fli gjumë se për atë qënke i mirë.

           1. D
            Demokrati me mend ne koke

            Rama ka kohe qe e ka pre bileten . Alibeaj do marri PD me nderhyrjen e amerikaneve. Dhe pas zgjedhjeve te 14 majit fillon skenari kroat. Goditje te fuqishme nga Spak.Burg dhe sekuestrim pasurie te gjithe komunisteve Rama Berisha Meta dhe ministrat e drejtoret e tyre.

            1. M
             Muharem Kaso

             Te doli gjumi pastaj e i re me dore?

           2. X
            XhaJaho

            Dhe Ne themi ku eshte Floriri i vjedhur, ja ku eshte nje pjese, tek xhepat e Celibashit ketij Talibani ekstremist, nje pjese tjeter e Floririt po behet gati te shkoje tek xhepat e KASH-it por e kane te kote…… Syri ????️i Satelitit ????️tani eshte drejtuar tek Foltorja duke regjistruar me ze dhe figure te gjitha levizjet e saj, sikur edhe ne vrimat me te thelle qe kane mijte neper halet e Shqiperise te futet Foltorja nuk i shpeton dot ????️te ????️

            1. M
             Mara emigrante ne Itali

             Komente pa piken e ligjit. alibaba do te behet kryetar me zor çfar prisni prej tyre ,pse si bene zgjedhjet sipas statutit te partise kishin nje vit kohe por keta e kane zakon qe kerkojne te vine ne pushushtet me zore ,keta jane ata qe krijuan babalen ,ngriten struktura paralele me gangot gjasme per te ruajtur voten ,vrane nje person dhe plagosen disa te tjere , keta duhet te qerrohen nje here e mire jane kriminela kerkojne destabilizim te vendit ,lulush ,sali ,alibaba ,bardhoshja duhet te beje dorheqe ,te bejne zgjedhjet ne partin demokratike ,rrace e poshter .

             1. A
              Aktiv1sti

              Dolen lolot -:)-:)-:) Nuk e pyesin nje here veten se cfare kane bere per PD keta zuzare? E shkaterruan!! Dalin nga hici dhe duan te behen kapedane pa asnje kontribut. Nuk i ndjekin as grate e tyre, jo me elektorati!!

              1. a
               amerikani

               Foltore Nevojtorja e Sali fashistit e ka pagu më floririn e vjedhur në Krrabë Ilirjan Celibashin

               1. P
                Prisni se akoma nuk keni pare gje.

                Po kur i mbajne per juriste te njohur keto dy koqet, qe nuk kane dhene asnje prove , perballja e pare le ligjin me nje gjuajtje te lehte tye skilipecit Celibashi i hodhi nokaut. Keta jashte shume me poshte se juristet e plepave, te cileve u kemi rene ne qafe "kot" Parti e vules me vulen e depozituar ne Hollande. Te "dhjefsha " portokalline" dhe Big Kurven.

                1. P
                 Preshi I lushnjes

                 Shkurt hesapi PD e leshit duhet te riformatohet

                 1. S
                  S.B. ju due juuuuuuu. Po po. Poooooo

                  Ndersa fshati i varfer digjej... KryeKurva vazhdon e krihet

                  1. Q
                   Qytetari jo dixhidal

                   Celibashi me veprimet e tij gtregon se eshte nen ombrellen e Berishes dhe sidomos te Ilir Metes. Shkresa e cila kerkon qe te firmoset vetem nga kryetari i Partise, nga ana teorike eshte shume e vlefeshme,por nga ana praktike ka treguar qe nuk eshte vleresuar fare duke eflakur ne kosh gjate zhvillimit te zbgjedhjeve. Cila parti e ka zbatuar ate deklarate .edhe pse e firmosur nga akryetari ? A ka patur vjedhje vote,blerje vote,tjetersim vote ? Sa te duash nga te gjitha partite ? Jo vetemm vjedhje, blerje e shitje vote,por ka kercitur grushti e deri ne perdorimin e kobures. Cila eshte pergjegjesia e mbajtur nga kryetaret e Partive per ata qe kane shkelur deklaraten e firmosur ? Ndaj per mendimin tim kjo eshte nje sebep i gjetur per te plotesuar deshiren e Saliut dhe Metes qe partia e ligjeshme Demokratike te mos marri pjese dhe fitimtare te dali fraksioni i Sali Berishes. Po edhe ne qoftese e ka formosur Alibeaj i autorizuar, c'fare pune i prish zgjedhjeve ? Po edhe ne rastese zbatohet ajo deklartate ,e cila eshte me formalja e dokumentave ( gjithomon praktikisht) a nuk e mban pergjegjesine ai qe ka firmosur ? E ç'fare ligji u shkel ketu? PD-ja ne zgjedhjet e 25 prillit 2021 doli me ushtri te armatosur,madje u vra dhe nje njeri, u bene thirrje per dhune,po ç'beri KQZ-ja per keto shkelje,apo u piu lengun shkresave te firmosura nga kryetaret? Ndaj qendrimi i celibashit eshte ndoshta jo politik,por plotesim deshirash te miqeve te tij Fatmir Mediut ( bishti i saliut) dhe patriotit Ilir Meta ,te cilet ne radhe te pare duan te deskrititojne sa me shume Lulzim Bashen dhe marjen e simpatizanteve te tij ne krahun e tyre. Saliu dhe Iliri i thone SHBA-se ne na do populli ,ndaj 'Non graden " ta gezoni.

                   1. K
                    Koli

                    Princi i Libofshes dhe Dylber Bardhi qenkan revoltuar.

                    1. B
                     Beni

                     Celibashi eshte lindur dhe rritur ne Fier ,por origjinen e ka nga Skrapari .

                     1. C
                      Celibashi

                      Eke pyt mamin mire ti????

                      1. B
                       Beni

                       Kam pyetur motren tende dhe gruan tende .

                     2. I
                      Iso

                      Sherri i berishes pasi e shkaterroi dhe beri rrumpalle Shqiperine e beri mute pd-en(gjithsesi kake ka qene) ndersa keta bqiret e krye b qirit kane vendosur te mos hyjne ne zgjedhje dhe lehin e lehin si kone pambarim.

                      1. g
                       genti

                       shtet plot me kara ....

                       1. I
                        Iso

                        Ka ma kar se ty o bole

                       2. A
                        Asd

                        Nuk kuptoj pse nuk firmos Lulja kur duhet vetem firma e tij?

                        1. E
                         Evisa

                         Luli shkon në burg po të firmosi. Si mund të firmos ai kur ka një vit që ka dhënë dorëheqje? Kush qënka ai zyrtar në rruzullin tokësor që pasi ka dhënë dorëheqjen ka firmosur për pozicionin që ka patur? Kjo është kërkesë e një njeriu ose i droguar ose i dalë mëndësh.

                         1. P
                          Prec Ulaj

                          Keta dy kaposhat, Alibeaj dhe Bardhi, nuk e ulin veten te shkojne ti kerkojne firmen Bashes.

                         Lini një Përgjigje