Alibeaj mbledh kryesinë e PD: Sot dalin emrat e kandidatëve për 61 bashkitë

24 Mars 2023, 12:40Politika TEMA

Alibeaj mbledh kryesinë e PD: Sot dalin emrat e kandidatëve për

Këtë të enjte është mbledhur Kryesia e Partisë Demokratike.

Afati i fundit për dorëzimin e kandidatëve për Këshillat bashkiakë dhe për kryetarët e bashkive është mesnata e datës 27 mars.

Në fokus të mbledhjes është qëndrimi I PD-së për mënyrën se si do të futet në zgjedhjet e 14-majit.

Opsioni i vetëm që është  negociuar dhe është në fuqi aktualisht është se përfaqësuesit e Berishës të jenë të përfshirë në listat e koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’.

Deri më tani listat e këshillave bashkiakë  ende nuk janë publikuar.

7 Komente

 1. E
  Eni

  Te 4 e katandiset PD....nese do japesh doreheqje?

  1. L
   Liria

   Alibeaj eshte shtylla kurrozore e PD-se.

  2. B
   Bozhigradi

   Vetem ne Shqiperi e kam degjuar shprehjen: "Ta shoh nenen pa burre pa le te ngelem pa baba. " Ky ja ka pare hajrin ketij "biznesi" duke shitur interesat e gjysmes se shqiptareve. Dhe ky nuk eshte i pari. Tani eshte bere e zakonshme ne Shqiperine tone te dashur. Zoti Rama e ka shume te lehte per te bere biznes me nje kategori te tille njerezish, dhe tashme e ka kthyer ne pasion. Sa keq per shqiptaret qe tradhetohen ne menyre kaq te hapur, dhe jane kaq indiferente. Personalisht me dhemb shpirti kur konstatoj nje gje te tille. Ka nje menyre tjeter shume me te mire per te ndare te mirat materiale te Atdheut tone ne mes shqiptareve???? . Parate qe perdoren per te blere Alibenjte, parate qe vidhen pasi jane blere Alibenjte e co, duhet te beheshin rroga me te larta, pensione me te larta, jete me e mire per shqiptaret. Por kur dikush ble dhe shet njerez qe perfaqesojne pushtet te njerezve-popull qe i kane votuar, prish balancat e llogari-dhenies dhe ben si i do qejfi me taksat e shqiptareve.

   1. M
    MOKRARI

    JU BOZHIGRADI NUK E KUPTUAR AKOMA SE KUSH PO I BEN DEM ME TE MQADH PD. AI ESHTE SALI BERISHA QE PER INTERESAT E TIJ E PERCAU PD.PRANDAJ MOS E KERKONI FAJIN TE ALIBEJ POR ATJE KU DUHET POR JU KA ZENE TARTAKUTI PREJ PLAKUT TE RRJEDHUR DHE TE PJERDHUR.

    1. P
     Pelegrini i Mekes, Haxhi Alibej

     Filluan qokat dhe nderet per Edi Ramen qe te perlaje do apo nuk do te gjitha bashkite. Opozita ne zgjedhje nuk po shkon e percare, por e shkaperdhyer.

     1. V
      Vetëm njerzit me nder janë shpëtimi ynë.

      Merrni vendim burrash zoti Alibeaj, shpalli të 61 kandidatët, vetëm kështu mund t'i thyhen turinjtë shkatrrimtarit të PD. Dhe deviza juaj në këto zgjedhje duhet të jetë: vetëm njerzit që kanë nder mund t'a shpëtojnë këtë popull dhe këtë vënd. Kush është provuar që s'ka nder nuk duhet të ketë më punë me PD, le ti bashkohet Ramës, Berishës dhe Ilir Metajt.

      1. D
       Dulla Tiransi

       Alibeu nuk ka luftuar dhe nuk po lufton per fitoren e Pd-se. Ai punet e veta i ka regulluar duke qene aleat me Ramen. Hiqet sikur e kritikon Ramen por eshte bashke me te. Eshte me i fituar me kete rruge qe ndjek se eshte i bindur se nuk vjen kur ne pushtet. Kur del e flet percart ne televizion ai eshte aq i merzitshem sa te vjen ta thyesh televizorin. Me nje fjal ai e ka ne gen tradhetine dhe jo me kot ka qene i persekutuat. I ndrit shpirti ai qe i intenoj familjarisht se eshte pjella me e keqe e kombit.

       Lini një Përgjigje