Inceneratorët: Lehtësohen akuzat për Alqi Bllakon dhe Arben Dervishin

24 Mars 2023, 12:10Politika TEMA

Inceneratorët: Lehtësohen akuzat për Alqi Bllakon dhe Arben

Ndërsa trupi gjykues është tërhequr për të marrë vendimin nëse do të kalojë për gjykim apo jo incieneratorin e Fierit, ka riformuluar akuzën për ish deputetin e PS, Alqi Bllako dhe ish zyrtarin e FSHF, Arben Dervishi

Gazetari Ermal Vija dhe për ABC News se gjykata ka lehtësuar akuzën për Bllakon e Dervishin.

Gjykata konsideron Alqi Bllakon dhe Arben Dervishin si funksionare publike dhe jo funksionarë të lartë shtetërore, duke riformuluar akuzën  nga korrupsion i zyrtarëve të lartë shtetërorë në korrupsion të zyrtarëve publikë.

3 Komente

 1. K
  Komunist me Rolex

  Normal të myllin gojen të bëjne pak burg lekat offshore ne Cayman i kane akuzat do bien dhe fajin e ka saliu si gjithmonë se ka vjedhur i pari me thase kshu që tani e ka radhen rilindja

  1. V
   Vlora.Vlora

   ha ha pastaj i fusni nje me arrest shtepie, rrobqira te SPAKUT ,bashke me koderrin dumanin

   1. E
    Eni

    Sekretariat I pergjithshem jo zyrtar I larte? Quhet ne klasifikim Trup e larte drejtuese.....

    Lini një Përgjigje