Rama: Lufta e solli në vete BE-në, me ne është treguar hipokrite. Në fillim ishim 'armiq' të holandezëve, tani të britanikëve

24 Mars 2023, 10:24Politika TEMA

Rama: Lufta e solli në vete BE-në, me ne është treguar

Kreu i qeverisë Edi Rama në vizitën e tij në Britani ka folur dhe në lidhje me anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Rama theksoi se BE ka qenë hipokrite me Shqipërinë pasi sipas tij vendi ynë i ka bërë detyrat e shtëpisë.

Më tej ai ka theksuar se lufta në Ukrainë e solli në vetë BE në aspektin gjeopolitik. Janë më vigjilent dhe e kuptojnë që nuk mund ta lënë Ballkanin jashtë

“Edhe BE nuk di gjë për këtë, askush nuk e di. Por, pjesa më e vështirë është që ne duhet të bëjmë detyrat tona të shtëpisë. Po duhet t’i përmbushim për t’u bërë qejfin, por se këto detyra shtëpie mundësojnë një demokraci moderne dhe funksionale. Dhe kjo do të thotë, që të kesh ndarjen e pushteteve, me vepra jo me fjalë. 

Kjo do të thotë që të kemi drejtësi të pavarur. Dhe kjo do ta bëjë Shqipërinë një shtet modern dhe evropian. Kemi parë një BE që ka qenë hipokrit me ne, sepse ne i kemi bërë detyrat e shtëpisë por nuk ishte e mjaftueshme, sepse ata kishin problemet e tyre.

BE ndonjëherë është federatë egosh, ka 27 zgjedhje për çdo gjë dhe nuk janë në të njëjtën ditë. Duhet ta lexosh BE duke parë zgjedhjet. Nuk ka rëndësi nëse i bën apo jo detyrat e shtëpisë, sepse ndërkohë na dalin zgjedhje ne Holandë. 

Në atë kohë na u desh që të përballeshim me të njëjtën retorikë siç bën Britania sot. Dhe aso kohe përdorej armiku në titullin kryesor dhe kjo i ka bërë shqiptarët me gomone si vikingë për të pushtuar Anglinë Perëndimore. Lufta në Ukrainë e solli në vetë BE në aspektin gjeopolitik. Janë më vigjilent dhe e kuptojnë që nuk mund ta lënë Ballkanin jashtë”- tha Rama.

61 Komente

 1. k
  k

  Do ta japim ty ta drejtosh Evropën ta bësh vend të lulëzuar siç ke bërë shqipërinë me gjykata të mrekullueshme,me administratë të ndershme,me mjekësi të zellshme e të pakorruptueshme,me zyra kadastrale që funksionojnë mrekullisht,me industri te përparuar,shkencë dhe arte moderne,me rregulla qarkullimi fantastike,me ushqime biologjike, gazetari me manuale të perparuar,arsim shkollor nga të parët në botë,me edukatë qytetare që vijnë turistë nga gjithë bota të mësojnë, etj.Fatqesisht qytetaret shqiptarë nuk e kanë kuptuar këtë përparim dhe largohen ngado dhe kudo që munden si lypsqarë gjithë evropes se prapambetur. Don Kishoti i lanës.

  1. Z
   Zot fale k !!!!!!!!!!!!!!!!!!

   k ! ndrysho inicilal !!!!!!!!!!!!

   1. E
    E verteta dhemb....

    Corapekuq, keshtu mund te kakarisesh vec ne tavolinen e Bayrom prrezident per iftar nevruzin....... hahahaha,rrot cari je katandisur me keq se turkoshqipfolesit morracake

    1. k
     k

     Edhe sikur të ndryshoj inicialet, ato që kam shkruajtur më sipër Nuk ndryshojnë.

     1. ¿?

      "k"! Ndryshoje, ndryshoje inicialin o k.. i Saliut, por per ato qe ke shkruajtur me siper, jane vetem per te pranuar se MALOKET MORRACAKE dhe "gjenite" e tyre qe shkarravisin me tastjera moderne fjalet e qoftelargut Sali, jane çereku ME I KEQ i Shqiperise, dhe si te tille, vetem lehni si QENI HENES.

      1. k
       k

       Gjithë injorantët shqiptarë me 2-3-dipploma të blera me shitjen e dhive ,asnjëherë nuk sulmojnë thelbin e fakteve që përmend dhe që ata qorra nuk shohin,por kapen me idiotësinë më sipërfaqsore të inicialit K. Sipas defiçencës tënde llogjike unë jam aq i metë sa ty të mbështes një non grata shpellar që shkatërroi shtetin dhe nxiti vëllavrasjen dhe luftën civile për interesa personale ? Je aq injorant sa edhe një inicial elementar nuk ta kap fantazia. Inicjali që ke zgjedhur për vete,tregon gjithshka mbi humnerën ekzistencjale në të cilën vegjeton.

    2. K
     KalecDega

     Kriminister i NarkoAlbanistan… dhi e zgjebosur …. qe ngele duke kakarisur si Erjon Brace…..

     1. B
      Boll me kte gjuhe armiqesore _filogreku k !

      k, jeni shume Armiqesor kunde shqiptareve dhe sinqerishte nuk arrijme te kuptojme Persen (?) sepse ti shkruan mire gjuhen tone Shqip ! - E nisni Komentin tuaj me shume mellef madje armiqesi por edhe paLlogjiken e duhur . __ KM Rama , nuk i kerkoj askujt te Drejtoje Europen e para ,por ktu na befason edhe Ti me tonet se si shkruan se nga cili kendveshtrim guxon ti veshesh dicka qe ai s'e ka e s'e kerkon ne asnji fjali te tij ! - KM Shqiptare , perfaqson Politiken Shqiptare dhe Diplomacine e Shtetit qe perfaqson vs Politikave antishqiptare te Qeverrive jodashamirese ndaj shqiptareve . Sa i takon popullit shqiptare ,qe emigrojne sot ,kjo vjen si rezultat e Krizave globale ,dhe ky eshte nji fenomen Nderkombetare . Ne kohen e Krizes ne Greqi , para 7-8 vjetesh ne mos gaboj ,u larguan nga Greqia shume grek dhe rdhen ktu ne Europe .Un mora ne Firmen time dy grek .Njerin nga Korfuzi e nji nga Larisa te cilet paguheshin ktu 1000€ ne Muaj dhe ishin te kenaqur ,sepse un bisedoja shpesh me ta edhe pse linin shume per te deshiruar per Nivelin qe kishin e me dukeshin teper Primitive dhe s'ja kishin iden Europes e Kultures Qytetare Europiane . Tipi nga Korfuzi kishte pasur nji Dygjan Argjendarie i martuar me nji Tajvaneze ,kurse ai nga Larisa , ishte Inxhinjer i ndare nga gruaja dhe thoshnin ,shpetuam nga Greqia se u katandisem duke lypur per te mbijetuar . _ Ti mesiguri jeton aty ne Greqi prandaj flet ktu brockulla si pothuaj shumica e grekeve sepse s'ja keni iden ,cjan shqiptaret ne europe dhe vet Europa . _ Nui dua te tregojn ktu Histori me Greket qe kan ardhur ne Europe qe i kam ftuar ne shtepi ,i kam ndihmuar e ndonjerit qe kishte grua te bukur ja kam rrespektuar deri ne rreze si ma kerkonte tradita

      1. E
       Enter

       Greqia vuajti rreth 10 vjet...por ne sa do vuajme. E di zoteri qe sot nga Shqiperia ikin drejtore e punojne pjatalares....nuk bedoj qe iku ndonje drejtor ne adm e te punonte per ty...po jeshtu me ciganet Rumänen e Bullgare...Shqiptaret po ikin nga halli I madh qe nuk ka drejtesi e ku injoranti drejton...me dyrroga ne shtet nuk e shtyn dot 20 dite....ne gjykate sot ceshtjet jane te 2018 tes...nje gjyq per divorc qe dikur donte 3 dite pune sot kerkon 1 vit e Jalla....Edi vrau shpresen kjo eshte me e keqja e po ndenji dhe nja 10 vjet aty kthehet me keq se ne komunizem...

       1. B
        Boll me kte gjuhe ...urrejtjeje ndaj Shqiperise

        Enter i di te gjitha ,kto dhe shpesh her e Rrespektoj (k) ne komentet e tija sepse ka ne shumicen e debateve te drejte , por nuk shkon ,qe ne te gjitha temat edhe kur KM ben dicka proShqiperise vs Botes se Kanibaleve t'i qendroni se njejetes teme Gjendjes Aktuale ne vend ! E dime qe ka shume mangesi si Shtet e Qeveri , por nuk mundet te behet gjithcka e Zeze ,sepse atehere tregon qe s'ja do te miren ktij vendi nga komentuesi. Te gjitha kritikat qebdrojne por nuk kan lidhje me temes ktu mbi KM . Jame vet nji nga ata Kritiket e KM Shqiptare ,por ama duhet te tregohemi edhe te drejt ku e do e verteta edhe Racional per ate cfar KM prezanton vs Botes ,nqs edhe ju si Un e doni Shqiperine

       2. k
        k

        Unë e dua shqipërinë dhe pretendoj për të vendin që meriton në gjirin e kombeve të përparuar sepse sikur ta urreja atë, do bëja atë që bëjnë hajdutët e korruptuar të saj që e vodhën,shitën,shkatërruan të drejten,mohojnë pronën private dhe e tjetërsojne atë duke kërkuar statukuonë degjenerative për ta mbajtur atë në prapambetje dhe duke fshehur maskaralliqet që ndodhin aty dhe duke thurur eloxhe të rreme siç bëri diktatura për 50 vjet duke gënjyer se jemi më të mirët por të tjerët na kanë inat.Fakti që kam studiuar gjuhën aq gjatë sa nuk do e bënte askush që nuk i dhimbset ai vend.Mes greqisë dhe shqipërisë do zgjidhja këtë të fundit përjetësisht edhe pse respektoj të parën.Sikur të jesh i vëmëndshëm do kuptosh si e lavdërojnë me superlativa të pameritueshme të gjithë ata që e vjedhin dhe minojnë të ardhmen e saj. Ju kërkoj falja nëse jeni ndjerë të prekur apo dëmtuar me revoltën time dashamirese sipas idesë time. Nëse e do dikë,kritikoi të metat sepse lëvdatat ai i ndjen vetë.F.NIce

        1. F
         Fisniku

         Me fjalin e fundit e tregove veten qe je i pa bese, kot mundohesh te rregullosh imazhin e shqiptarit si bamires, apo ajo shprehja e bukur qe na servirini: shtepia e shqiptarit eshte e zotit dhe e mikut. Ate qe ke bere ti me grat e bukura kur i qasje ne shtepi, duhet ta ket bere dhe gruaja jote me burrat te bukur qe i qas per ti ndihmuar. Yyt race e felliqur na bere gjithe ate koment per tna shitur hipokrizin tende per virtut.

        2. a
         arrifi

         Ketij KARIT te gjate te gjithe ja kane fajin Greku Italiani Gjermani Holandezi Anglezi Ekuadori Amerikani Rusi Austriaku edhe sa e sa te tjere.Nga vetja e tij qe qelbet ere krimi nuk e kthen gishtin kure.

        3. A
         Alisa

         Ne i kemi mbushur vertet te gjitha kriteret per te qene pjese e BE-se dhe te shpresojme qe te anetaresohemi sa me pare

         1. K
          Komunist me Rolex

          Ik mer sufllaqet me qepë atë bëj paske përmbushur të gjitha kushtet ti me 120€ pension

          1. D
           Doli prape sufllaqja e mykur!

           O vemje e bodrumit te sufllaqes qe as shqipen nuk e di mire! Kriteret permbushen dhe jo mbushen, se nuk jane as speca dhe as sufllaqe nga ato qe ju jep skuta e propagandes “njefjali” qe te ka punesuar ty!

          2. I
           I gjori shqiptar

           Ka te drejte ky Rexhep-Dylber,pas i e di qe duke qene se Europa,ben nje gjeo- politike,ajo qe te mos e lere kete kryevezir-piktor ta coje krejt vendin nga Babe -Rexhepi,vazhdon ti dutpje pordhet e cartura,qe i prodhon dhe goja e tij.

           1. B
            Besiana

            Shpresojme qe te anetaresohemi sa me pare ne BE pasi i kemi permbushur me te gjitha kushtet

            1. G
             Gena

             Te reflektojne sa me pare e te behemi dhe ne pjese e BE-se

             1. f
              flora

              ne kemi permbushur disa nga kriteret por duhet te vazhdojme te punojme akoma

              1. y
               ymeri

               Flasin ne ajer pa e njohur nga afer shqiperine as shqiptaret

               1. G
                Gjithcka deklaron KM. Alb eshte Korrekte

                Rrespekte z.KM qe perfaqson kaq Denjesishte emrin e Shqiperise dhe shqiptareve ne Bote . Kjo vizite ne Angli ka qen me e goditura ,ne shume kendeveshtrime jovetem ate te sqarimit nder Politkane por ka nji impakt te madhe per ndryshimin e Opinionit Britanik vs popullit shqiptare qe jeton ne Britani - Mendoj se Rama ja arriti qellimit te ksaj kundersulmi qe i beri Qeverrise Britanike duke treguar guxim e personalitet si Shqiptare . Rrespekt ...

                1. k
                 kiara

                 edhe pse ne kemi permbushur disa nga kriteret qe na jane vene nga BE jane disa probleme qe dalin gjate rruges qe na i veshtiresojne punet

                 1. i
                  ilda

                  lufta ne ukraine solli shume probleme por ne do te vazhdojme te punojme

                  1. j
                   joni

                   shume e vertet

                   1. j
                    jori

                    se shpejti dhe anglia do ta kuptoj se kush me te vertet jemi ne

                    1. g
                     goni

                     me te vertet eshte tani po na bejn anglin armike

                     1. f
                      fukarallekmaskaralleku

                      Edvini duke fajesuar "Armikun e jashtem" per fukarallek-maskarallekun e brendeshem, edhe Enveri te ngrihej nga vorri nuk do thoshte tjera fjale.

                      1. k
                       koli

                       o edo mos fol anglisht live se na treme, merr nje perkthys se le nom.

                       1. D
                        Drini

                        Pushteti i gjate te ka bere "filozof" o hu haleje. Ne vend te kritikosh, shiko me mire hajdutet qe ke ne qeverri, filloje me belinda putanen, me damijanin qe I rente damllaja, me tigrin ett... keshtu o huri I gjate i halese qe ju ngjite pushtetit si muti pas kepuce.

                        1. E
                         Eni

                         Politikisht je korrekt...por Europa nuk te ka asnje faj....kaqte pakten mos abuzoni ketej e tutje se Mullar e keni bere.....Shqiperia nuk ploteson asnje kusht per integrim...dhe po perkeqesohet ne cdo klasifikim...

                         1. S
                          Shqiptari

                          As Rumania e Bullgaria e Hungaria nuk i plotesojne as sot e kesaj dite disa kushte te BE-se edhe pse jane prej shume vitesh ne BE. Njerez behuni realiste eshte nje gje te kritikosh qeverine (me te drejte per gjera qe nuk i ben sic duhet) dhe eshte dicka tjeter te vesh re edhe standartet e ndryshme qe perdoren per Shqiperine nga BE. Jepini cezarit ate qe i takon cezarit.

                         2. s
                          spata

                          Sa shpejte degradojne te ashtuquajturit burra te kombit . Nuk ju vem faje se ishte kjo Evrope dhe SH.B.A qe i lane te bejne c'te duan me nje popull vul humbur .Keta politkane, te kontrolluar dhe instruktuar nga agenturat e huaja pro sllave e kthyen Shqiperine ne prone te tyre .Beni nje verifikim te gjithe pasurise shqiptare ne duarte e kujt jane ! Te gjitha te klanit Berishiste ku bejne pjese dhe krahu i Rilindjes me Ramen ne krye .Cduan keta me shume tu beje Evropa ? Flasin ne emer te popoullit ku vete skan asnje interes te hyjme ne Evrope . Si Saliu dhe tani Rama jane ne sulm jo vetem kunder Anglise por dhe te Evropes .Kjo shpjegohet mbasi Evropa ska me besim tek te ashtuquajtuirit antikomunista.Skandalet me tendera, ku perfshihen dhe ruset ,ne ekonomine shqiptare ,tregojne pafytyresine e politkanve qe kane drejtuar vendin per 32 vjete . Tashme Evropa dhe SH.B.A nuk bejne me gabimet e se shkuares , tu lene dore te lire kesaj klase politike jashte boshtit perendimor . Ata e kane kuptuar se cperfaqsojne ne te vertete.Hajduter ,kriminela dhe shkaterrues te demokracise ne Shqiperi .

                          1. G
                           Gent

                           Me zborin që po i bën Hungaria Europës, asnjë vend lindor nuk futet më në BE, për një gjeneratë, të paktën. Flini mendjen. Ose do e bëjnë me Liga të ndryshme.

                           1. F
                            Flutura

                            E ardhmja eshte dhe duhet te jete pa tjeter nje Europe e Bashkuar! UNITET EUROPE!!!!

                            1. I
                             I PASHKOLLUARI

                             Moj Evrope kurva e motit do te shkruante Fishta .Tani ti besojme Evropes apo Kryeministrit .???

                             1. I
                              I PASHKOLLUARI

                              Moj Evrope kurva e motit do te shkruante Fishta .Tani kujt ti besojme Fishtes apo Evropes.???

                              1. I
                               I PASHKOLLUARI

                               Moj Evrope kurva e motit do te shkruante Fishta .Tani kujt ti besojme Fishtes apo Evropes.???

                               1. T
                                Tironci

                                O shqiptar te çudiçem qe flisni pa u menduar kur e keni punen pisk dhe nuk gjykoni fare , qe te paguhen pensionet per nje pensionist duhet te kuotojn te pakten tre puntor , ju nuk i keni syt ne ball ter diten e perendis rrini neper lokale pa pun dhe kerkoni qe babit ti rritet pensioni , ik e pra puno kuoto dhe per babin , e dyta e kuptoni qe fill mas luftes dyt e ter bota bente thirrje per shtim popullsie dhe per shum lindshmeri , ate beri dhe xhaxhi me partin e punes dhe te ter shqiptaret e atij brezi kan nga 6 femij e me shum , pra nga 700 mij banor qe dolem nga lufta dyt shkuam ne vitin 90t 4.2 milion banor , epra te gjith ai brez qe lindi ne ate koh sot i ka ardh koha pensionit , pikerisht sot kur kemi 30 vjet qe ne shqipri ka me shum vdekje se lindje dhe plus fuqia puntore qe ka shkuar nje pjes ne Emigracion , çfar i kerkoni Rames o njerez shpirtin , dhe kto pensione qe po jep po i jep nga buxheti shtetit , ju gjykoni apo ja fusni si kau peles , mar kte shembull se me kuptojn te ter se te ter fshatar te zbritur ne tiran jan , gjykoni si njerez se lat nam , kujtoni se parat priten mas qefit dhe pse nuk pret me shumic qe ne te rrim duke çatu ne lokal e te bojm qef dhe kur te kthehemi ne dark te gjejm baben me thes ne dor tu numuru paret e pensionit , ah ju jeni yfo jashtetoksor o qyqar.

                                1. u
                                 uskania

                                 ????????

                                2. A
                                 Ani

                                 Shume e drejt be po ben nje loj mjaft te shemtuar

                                 1. X
                                  X

                                  Shqiperia fanar ndricues me ne krye shokun Edi!

                                  1. A
                                   Arjan

                                   NGELI KY PSIKOPATI DUKE QARE,DUKE E DITUR QE QARAMANIN NUK E DO NJERI.KERKON FAJTORE NE EVROPE KUR E DI QE FAJTORET I KA BRENDA NE SHQIPERI.KERKON NDIHMA PËR SHQIPTARET KUR E DI QE EKONOMIA SHQIPTARE JU ESHTE LENE NE DORE OLIGARKEVE ANTISHQIPTARE,FILLO PUNO O DERDIMEN SE KE MARRE VOTEN E MBI 50%TE SHQIPTAREVE KE 10 VITE NE PUSHTET COJE GURIN E THEMELIN PER NJE SHTET LIGJOR.PO I NDERRON MINISTRAT CDO 2 VITE SI TE PAAFTE DIKUSH VJEDH DHE RAMUA NUK DI GJE ,DIKUSH SHET DROGE FEMIJEVE NEPER SHKOLLA DHE RAMUA PRAPE NUK DI GJE ,DIKUSH VRET E PRET DHE RAMUA DHE DREJTESIA E TIJE PRAPE NUK DI GJE ,,SHQIPERIA PO ZBRAZET TOKAT NUK PUNOHEN NDERTOHET PA KRITER DHE RAMUA PRAPE NUK DI GJE ,NE CDO DREJTIM JE DESHTAK KJO TREGON SE NUK JE PER ATE PUNE ,LERE MORE EVROPEN SE AJO ATY ESHTE POR SHIKO TE ARSIMOHEN FEMIJET SE NGELEN ANALFABET ,NDERTO SHKOLLA MOR QYP LERI XHAMITE LUFTO KRIMIN SE PO NA VRET CDO DITE JANE KRIJUAR GRUPE KRIMINALE QE TE VRASIN NE MES TE DITES KURSE TI THUA I KAM BERE DETYRAT.CFARE DETYRASH KE BERE TI MOR IDIOT ,APO KE HAPUR EKSPOZITE VETJAKE ESHTE RRITUR KULTURA SHQIPTARE .ADMINISTRATA E KORRUPTUAR POLICIA ESHTE ME NE,MJEKESIA MOS E ZERE NE GOJE FARE.DI GJE TI O RAHMUT CDARE NDODHI ME SPITALIN QE NDERTOJ MIKU JOTE ERDOGAN NE FIER NE KOHE REKORD ,ESHTE JASHTE FUNKSIONIMIT KOTEC PER PULAT ,JA CFARE KE BERE TI MOS TE FLASIM PËR AFERAT ME INCENERATORET.KE 10 VITE QE MERRESH ME GERDECIN 21JANARIN 2011.DHE VAZHDON LOJEN POLITIKE.TI JE KOKA E KRIMIT .JA KE KALU EDHE SAKE QORRIT E LIKE FLORIRIT.

                                   1. A
                                    Ana

                                    Edhe pse jam dakord me ty per shume gjera, duhet te pranojme qe BE ka pasur nje politike diskriminuese ndaj shqiptareve dhe po ashtu edhe Anglia (GB por qe mua personalisht me duket qe ne shumicen e rasteve perfaqeson anglezet me se shumti jo aq shume skocezet dhe irlandezet (e veriut). Me thuaj me cilin komb tjeter jane sjelle ne kete menyre keto dekadat e fundit, te shash nje komb te tere per disa drogaxhinj qe nuk por arrin ose nuk do ti besh zap. Mire thote Rama, drogen nuk ua sollem ne por e gjetem ne mes tuaj, tregun e droges nuk e ngritem ne por ishte tashme i ndertuar. Une mendoj qe jane te merzitur pse nuk e kane me ne duart e tyre tregun e droges dhe jo pse ka treg droge ne vetvete. Nese nuk iu jep vize familjareve te bashkohen me familjet e tyre ne menyre te rregullt i krijon hapesire krimit ta beje bashkimin familjar dhe sigurisht kjo ka pasoja per personat qe zgjedhin kete rruge por edhe per vendin qe qellimisht ka krijuar kete ngerrc. Nuk jam tifoze e Rames, dhe ka shume vend per kritike, por kryeministri i nje vendi nuk duhet kritikuar kur mbron dinjitetin e nje kombi, i drejton gishtin drejt padrejtesise qe po bejne ndaj shqiptareve. NJe shqiptar qe po kontribon me pune te ndershme, ne shkence, art, industri nuk mund ta trajtosh si kriminel thjesht sepse eshte shqiptar, eshte rraciste, kriminale madje dhe me habisni qe jeni kaq kunder. Kritikoje ne momente te tjera por jo per kete.

                                   2. M
                                    Mondi

                                    Shpresojme qe shqiperia ti rregulloje maredheniet me keto dy shtete dhe te ece sa me shume perpara

                                    1. N
                                     Neri

                                     Zoti K.minister, Ishe qe ishe ne angli, pse sua hodhe nje fjale per bashkim me ta? Bazat jane te forta, kuksian dhe tropojan jan te lindur me theks British, pararojet qe kemi derguar punojn round the clock per nje dite me te mire, kokfortesia na bashkon te dy paleve. Ne fund ju do dilni i fituar sepse inglezt jane ngopur me indopakistanez dhe nje kollos si ju do tju bente shume pune.

                                     1. B
                                      Bjordi

                                      Skane pse flasin keq per shqiperine ku po shihet qarte zhvillimi i madh qe po marrim dita dites

                                      1. o
                                       oni

                                       Be me ne eshte treguar vertete shum hipokrite

                                       1. e
                                        eDRAMA, Il Re degli Ignoranti

                                        Taposeni kete goje si vrime-by...se po qelb dyrnjane me gazrat qe leshon me shume se me qeverisjen e baglosur.

                                        1. z
                                         zana

                                         Be na ka borxh te madh...sepse nuk na ka mbeshtetur ashtu sic kishte per detyre

                                         1. f
                                          foshnja

                                          Ne nuk kemi permbushur asnje kriter, sepse keta duan te vjedhin dhe kete nuk mund ta bejne ne menyre kaq barbare ne nje vend qe do ishte anetar i BE. Asnje nga keta nuk do te futemi ne BE. Keto jane fjale boshe qe KM dhe gjithe keta politikane maskarenj ose injorante ose te dy bashke ja shesin shqiptareve. Po te kishim nje shtet me demokraci funksionle as nuk do ishte e nevojshme ti luteshim BE per te na pranuar

                                          1. X
                                           X

                                           90% e shqiptareve qe duan te shkojne ne GB shkojne me qellimin e veten per te fituar pare brenda nje nate sepse shqiptaret influencohen shume nga te tjeret qe pse e ka ai e mos ta kem une duke nisur qe ne vitet e para te "demokracise" me Benz 240 pastaj kaloi me Benzat slone pastaj me BMW X5 pastaj X6 vazhdojme me Range dhe tani me Jeep Rubicon pastaj kthehemi edhe njehere ne fillimet e "demokracise" kur degjonin psh ky qe ka kete lokalin ka bo pare ne Itali,ai tjetri qe nderton Ka bo pare t'modhe ne Gjermani plako ca bohet kshu.Ja po pres te iki ne Angli se njof njonin qe Ka 5 muj qe ka shku atje dhe ka bo vilen ne plus ka ble 3 apartamente n'Tiron e ka sjell nja Range te funit lone fare se tani po iki t'qeth floket si ato xaxat repista se gjithe cunat e klases I kane bo vetem une kam njel kshu ja qifsha robt.Ej daku mtha njoni qe edhe Spanja eshte mire.

                                           1. P
                                            Prokurori Special LLALLA

                                            Do te behen Arrestime te reja se shpejti. Behuni gati!

                                            1. P
                                             Popull

                                             Bravo Rama...ec plako...thuji botes troc...te vertetat e Shqiptareve...jemi krenare per prejardhjen...

                                             1. T
                                              Todi

                                              Meqenese e njoh mire kte pune po ju them se ne vitet e " malokut" Shqiperia ka perfituar 3 fishin e Programeve IPA krahasuar me 10 vitet e mrekullise Rama. Arsyet mungese deshire sepse nuk abuzon dot me to dhe paaftesi administrative per ti thithur. Sa per kujtese .

                                              1. A
                                               Adi

                                               Ose sepse BE u dogj nga qumeshti (Berisha) dhe i fryn kosit. Ose sepse Rama ka administrate pertace dhe jo iniciatore dhe kreative qe te kerkoje dhe aplikoje per to ne drejtimet e duhura (green agenda

                                              2. O
                                               Opinion

                                               Megjithese e shkruar jo fort mire, analiza ne koment eshte korrekte nga "tironci".Do i shtoja nje sentence te njohur "Populli ka qeverisjen (qeverine) qe meriton.Nje vend dhe nje popull i cili nuk respekton dhe nuk njeh ligjin,nuk e ka ne nivelin e duhur moralin dhe sjelljen konform edukates dhe rregullit ne shoqeri dhe ajo qe eshte me e keqja dembel dhe parazit.Kerkon nga shteti duke mos kontribuar per asnje gje ne forcimin e tij ekonomik dhe shoqeror.Po permend vetem nje fakt.Ketu diskutohet akoma per pagesat e detyrueshme,energji,uje, mjedis,mirmbajtje etj.Te mos flasim per mungesen totale te sherbimeve baze sic duhet nga ne vete,pra vetsherbimin,sepse jemi konsumatore dhe sherbetore te vetes dhe ne kete kuptim duhet te korigjojme sjelljen dhe edukaten tone.Dhe ne fund por jo me pak e rendesishme administrata,qeveria dhe shteti,i cili per fat te keq ka shume mangesi,nuk funksionon, sepse jemi po prape ne qe e ushqejme me pasivitetin, korrupsionin per te perfituar me pa te drejte,indiferencen per fenomenet negative.Te mos fshihemi si struci, por cdonjerit prej nesh i ka rene rasti te ballafaqohet me fenomene te ketij lloji mes miqsh,shokesh apo ne perballje me administraten duke glorifikuar akraballekun,mashtrimin apo korrupsionin per te rregulluar punet dhe hallet tona te perditshme. Ne fund do te permend nje shprehje te famshme te presidentit amerikan Kenedi: "Mos pyet se c'ka bere atdheu per ty,por gjyko,se cfare ke bere ti per familjen dhe atdheun tend"

                                               1. G
                                                Gurabardhi

                                                Aq kohë sa Presidenti shqipfolës në Tiranë, të shtrojë dreka e darka për iftar, si ata të vendeve islamike, Shqipëria do të mbetet jshtë gardhit të Europës.

                                                1. D
                                                 Dani USA

                                                 K Minister me gjith respektin qe kame per ty per idet e tua per te qeverisur vendin,po detyrat nuk quhen te mbaruara kur nuk ke vendosur drejtesin qe eshte nje nga elementet kryesore dhe pa drejtesi populli nuk eshte i lire,nuk luftohet korrupsioni dhe keshtu nuk vien bsnesi,bisnesi zhvillon ekonomine dhe qeveria eshte rregullator ne kapitalizem dhe interesohet te viel taksat ne menyre te drejte po nuk bere kete nuk e meritone bashkimin ne eurpe.

                                                 1. P
                                                  Popull

                                                  Ore Idjot ,Psikopat, tradhetare ,Hajdut, Imoral dhe i te gjithave vese negative qe ke.Ti je armik i te gjitheve ,ne radhe te pare armik i popullit tend pastaj i te gjithe botes. Kuptoje qe je nje sharlatan dhe i semur psiqik qe nuk njeh vehten dhe nuk di car ben dhe nuk kupton si sillet me te tjeret Ne vendin e tij ka pllakosur varferia,vjedhjet ,dhe korrupsioni ,Ky del dhe shan te tjeret qe punojne me zgjuaresi per popujt e tyre. O ZOT largoje kete psikopat dhe maskara nga populli i varfer Shqipetare.

                                                  Lini një Përgjigje